Fotowoltaika problem

Witam mam instalacje od 2 lat z tego co widzę w słoneczny dzień invertery siadają bo są za wysokie napięcia. Czy u was dzieje się to samo? Jak działać wspólnie do energii ? Obecnie w gniazdku jest 239v a jak zaswieci to i 254v się zdarzy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0


Tak i będzie gorzej jak nie powstanà magazyny i zarazem bufory tych pikòw, za pana osrajtka z energi foto dostało zielone światło bo pisdupcy zablokowali wiatraki gdzie inwestycje były poteżne, jak zrozumieli ze ue zakreci kasę to ratunkiem było foto tylko że nikt tego nie przemyślał czyli stan sieci itd. teraz problem jest juz widoczny a mozna było popatrzeć na niemiaszkòw bo to przepracowali no ale...
Generalnie im więcej pojawi sié instalacji w poblizu to mozeez zapomniec o wpuszczeniu pradu do sieci a chłopaki z energetyki juz podnosza potencjały na trafach bo maja was w upiie, panstwo na dotacjach wyyszło nawet na plus liczac vat i podatki wiec powodzenia, ale zeby nie dołować chińczyk moze cos wykonbinować i bedzie pan zadowolony.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6

Zobacz http://www.grytomy.pl/ekologiczna-bateria-sloneczna-na-dach/ w to najlepsza oferta na rynku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Fotowoltaika problem

Falownik musi się wyłączyć jeśli jest zbyt duże napięcie na sieci. Za dużo jest już instalacji w koło.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowałem się na zamontowanie http://www.speleofan.pl/programy-rozwoju-farm-fotowoltaicznych-2/ warto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Fotowoltaika problem

Należy zgłaszać do operatora zbyt wysokie napiecie sieci.
Byc może nie zaradzą od ręki ale zgłoszenia muszą być
Dodatkowo, polecam zainwestować w magazyn energii.
Za chwilę poznamy szczegóły dofinansowania projektu mój prąd etap 3 i jak wygląda dofinansowanie na magazyn energii. To rozwiaze pana problem.
W razie potrzeby, służę pomocą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Fotowoltaika problem

Pytanie co zgłaszać ? Norma mówi o 253v tak wiec jest w normie ... tylko z invertera wychodzi 0v
Magazyny energii to ja 10 lat temu instalowałem na zgniłym zachodzie 3000Ah mastervolt to wtedy był koszt 140. Tys zł teraz jest tylko drożej i pełno chińskiego goowna
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Fotowoltaika problem

Dzisiaj magazyn 3-5kwh kosztuje około 15-20tys. Więc jakby zdecydowanie taniej.
Są niektóre droższe bo LG Chem.

Cóż to że w momencie pomiaru jest w normie nie oznacza że nie skacze. Niestety nie montuje afore bo uważam je za najtańsze falowniki na rynku o wątpliwej jakości. Ale obstawiam, że falownik ma logi i alerty zalogowane o przekroczeniu napięcia.
To bym załączył jako dowód przekraczania napięcia sieci do energii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No to nieźle - ze 140 tyś zl 10 lat temu koszt obecnie to 1 900 000 zl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja się długo nie zastanawiałem http://www.dioneaqua.com.pl/jak-uzyskac-dofinansowanie-do-fotowoltaiki/ naprawdę duża oszczędność.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

niepolecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Częściej się kąpać i zainwestować w magazyn energii zwany bojlerem elektrycznym? Podgrzanie 300l wody o 50C magazynuje około 18kWh energii. A z innych pomysłów, może włączyć trochę mocy biernej indukcyjnej - powinna obniżyć napięcie, a do pewnego poziomu jest bez opłat. Kiedyś sporo jej robiły świetlówki (nieekologiczne bo zawierające rtęć) z dławikami, dawno zastąpione przez LED.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A gdzie w Baninie ta nadprodukcja? Bo może gdzieś po sąsiedzku to się dogadamy i pomogę trochę zużyć. Nie mam fotowoltaiki a mam serwerownię.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wspominałem, w przyszłości to możliwe , legalnie. Dzisiaj niestety nie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak po sąsiedzku to technicznie co za problem zamontować podlicznik i kawałek przedłużacza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikt nie mowi o technicznym aspekcie po myslu bo to zaden klopot.
Prawnie to nielegalne i nie wolno.
Nie wolno sie ood takim rozwiqzaniem podpisac przy zgloszeniu.
A co tam sobie ktos porobi... To wolnosc tonku w swoim domku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No i mamy błędne koło. Z jednej strony instalujemy na dachu instalacje PV, a później przechodzimy na większość urządzeń elektrycznych (np. ogrzewanie domu - najdroższa forma) aby akumulować lub wykorzystywać wyprodukowaną moc. W mojej ocenie w większości przypadków instalacja nie ma najmniejszego sensu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

@Panie Marku,
Ogrzewanie elektryczne domu jest najtańsze i najbardziej sprawne przy wykorzystaniu pompy ciepla. Współczynnik sprawności to nawet 300-400% czyli z 1kw mamy 4kw.
Przy dopasowanej wielkoscia instalacji fotowoltaicznej do zuzycia pradu na cele domowe i ogrzewanie, mamy za darmo zarówno ogrzewanie , energie elektryczna w domu i "paliwo" do elektrycznego samochodu typu plugin hybrid .
Nie wspomnę o aspekcie ekologicznym.
Błędne koła wynikają z błędów ludzi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4


Ty masz naprawde coś z baniakiem i nuda ogromna Cie dociska. Jaki jest koszt pompy ciepła z instalacja i serwisem plus możliwe usterki, wiem ze Twoje panele maja 100 lat bezwzględnej gwarancji do tego po ile sa elektryczne auta i jaka w konsekwencji jest amortyzacja, jakbym miał tak interesy prowadzić to tylko za pieniadze rodzicòw.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie kominek najtaniej grzeje z 0,06kWh prądu do wody obiegowej tzw pompa mam 15 kWh ciepła
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Normalnie cud!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kolego, zrozum: Jak się rok temu olewało zainteresowanych klientów i odpowiadało się po ponad miesiącu na prośbę o przygotowanie oferty (zanim łaskawie się ze mną skontaktowali zdążyłem założyć instalację), to przy utrzymaniu takiego zachowania ciężej o klienta. Nie każdy ma ochotę czekać aż łaskawie firma się odezwie. To trzeba wypisywać autoreklamę, a z prawdą jest jak z d...pą: każdy ma swoją. :) A nóż ktoś się skusi: Bo blisko, bo dużo piszą - pewnie się znają. :)
A te firmy które siedzą od dawna w tej technologii i które naprawdę robią dobrą robotę nie wypisują bzdur na forach i nie muszą reklamować się na takich forach dyskusyjnych.
Więc biorę popcorn i czekam na g...noburzę oburzonego "przedsiębiorcy"
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0


https://motoryzacja.interia.pl/samochody-uzywane/porady/news-smutna-prawda-o-fotowoltaice-tez-liczysz-na-niezaleznosc,nId,5242025?parametr=polecamy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przeprasza czy Pan o mnie ?
Jestem przekonany ze nie, bo nigdy za zadna z instalacji ktora zrobiliśmy lub nie, na oferte nie kazaliśmy czekać dłużej niż 2 czy 3 dni.
Nie wiem skad też pomysł i podjudzanie do zachowań watpliwie poprawnych i niezgodnych z netykietą. Tego juz tym bardziej pewny jest, ze kultura wypowiedzi i szacunek do cudzego zdania jest nasza wizytówką:)
Dla Pana, specjalny rabat na instalacje :)
Miłego dnia!:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

fotowoltaika taka super, a jak elektrownia jakaś padnie jak ostatnio bełchatów to i tak nie będziecie mieli prądu :P
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale to jest oczywista oczywistość. No chyba, że kogoś stać i ma falownik hybrydowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


Zaraz Panu solar coś tam energy przedstawi konkretną propozycję. Proszę się uzbroić w cierpliwość bo on to ma po prostu w garażu i jak znajdzie to da znać. Czuwaj w kolejce 183 osoby, sami policzyliśmy, Czuwaj.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda, ale tylko czesciowa.:)
Dzisiaj dostepne sa rozwiazania typu backup module i magazyny energii ktore w momencie utraty zasilania przelaczaja nasza wewnetrzna instalacje na tak zeana wyspową, czyli odciętą id sieci operatora energetycznego.
Co za tym idzie, bez wzgledu na okolicznosci, prad u nas jest.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

tyle tylko że takie rozwiązanie z magazynem energii typu grid off jest już prawie dwa razy droższe niż zwykła instalacja typu grid on
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze chwila i wszystkie samochody tylu plugin i elektryczne beda mogly być buforem dla domu. Niektore juz moga. Reszta niedlugo dolaczyc.
Wtedy pieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jednak chyba lepiej byłoby tego UPS-a zostawiać by podtrzymywał działanie w domu/firmie, nawet kiedy tym autem wyjeżdżam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

taaak...
A jaki koszt przełacznika/dostosowania instalacji, tak aby nie zabiło montera z energi pracującego na przyłączu??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a po nocy ani jak do pracy dojechać, anie prądu w domu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chłopy a mam Pytanie a jak coś się zajara na dachu to podobno straż pożarna nie gasi jak są panele

prawda to ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Normalnie gaszą jak mają wiedzę. Jeśli nie, to mają cykora.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podobno są 3 straże w Polsce wyspecjalizowane , i często jest tak, że tłuką panele jak muszą gasić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


https://zielona.interia.pl/eko-technologie/energetyka/news-fotowoltaika-bedzie-mniej-oplacalna-rzad-szykuje-zmiany,nId,5283804
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

We Włoszech był boom na panele w 2012 . Montowali je wszyscy, kto popadnie, pseudofachowców przecież nigdzie nie brakuje.
Czyli mniej wiecej tak, jak jest teraz w Polsce.

Potem mieli po kilkaset pożarów dachu rocznie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

"gospodarstwa domowe, które wejdą na rynek po 2022 r." - czy instalacje robione w 2021 nadal pozostaną na starych zasadach?
Niby tak powinno być, ale kto wie... w naszym państwie prawa (i sprawiedliwości) wszystko jest możliwe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak na starych 15 lat a potem będą już na tych zmienionych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak możliwe jest, przywrócenie wieku 67, 62.5 emerytalnego, zabranie 500 i 300 wyprawki szkolnej, zlikwidowanie cba, ipn, zlikwidowanie TVP, przyjęcie islamistów, walka z Kościołem, wprowadzenie lgbt do przedszkoli i szkół,przywrócenie sbekom oprawcom bardzo wysokich. emerytur, budowanie meczetów i ??? robta co chceta np. kradzież VAT.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Niestety niektórzy Pisowcy są tak ogłupieni , że już nic zupełnie nie widzą.
Nikt im nie udowodni, ze białe jest białe, a czarne jest czarne
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 8

ale zryty beret , wróć na ziemie -> do anonim
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nawet nie licz, że nasz Pisowiec zrozumie cokolwiek. On wierzy w pisizm, a tam gdzie jest wiara , tam nie dociera logika. Tak samo komunisci umierali w łagrach z głodu i zimna, ale wierzyli do końca w komunizm. Faszyści do upadłego bronili Berlina, bo wierzyli.

Tak samo jest z Pisowcami. Oni potrzebują takich prostych wyjasnień, czarno-białych wyjasnień otaczajacego ich świata.
Pisowiec mam niska emeryture, wniosek- ktoś ukradł mu jego pieniadze.
Przychodzi PIS i mówi , a to za PO ukradziono Wam podatki. Esbekom dano wysokie emerytury , a uczciwym ludziom nie.
Prosty i zrozumiały przekaz, a on w to głęboko wierzy, bo to mu wszystko wyjasnia. Dzięki PIS wie kogo nienawidzieć , wie kto jest zły , a kto dobry, wiec nie komplikuj mu tego świata, bo on i tak tego nie zrozumie -;))
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Najlepszy jest przekaz TVPIS o "średnia płaca rośnie szybciej niż inflacja". :)
Czy pislamiści nie kumają, że to jest manipulacja?
Przecież ceny chleba rosną dla wszystkich, ale pensje już nie... Ale czy w tv wam o tym powiedzą?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

test 12345
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...