Gdzie lepiej zrobić okulary?

Temat dostępny też na forum: Zdrowie
J.w. Zastanawiam sie pomiędzy Vision Express a Centrum okulistycznym OPTIMUM na chełmie...może ktoś sie wypowiedzieć pomóc w wyborze?? z góry dziękuje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

W Galerii Bałtyckiej piętro niżej niż VISION jest sklep okulistyczny, mają o niebo tańsze oprawki i świetną obsługę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

jeśli chodzi Ci o Fielmana, to nie polecam.
ja miałam od nich 2 pary okularów i każda z nich rozjechała sie od lezenia w etui (nie potrzebuję okularów na co dzień- noszę soczewki, a okulary sporadycznie- wieczorami).
co do obsługi, to sie zgodzę. ale jakość okularów jest tragiczna.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

Jeśli chodzi o Vision Express... ;) moja Koleżanka swego czasu tam pracowała :] nosząca okulary... :] i jak Ją pytałam - zdecydowanie polecała innego optyka ;) sama swoich okularów tam nie robiła... ;)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

Tak, u Fielmanna jakość okularów tragiczna! Ja specyficznie poprosiłam o soczewki pewnej niemieckiej firmy na "R," a w okularach, jak się po jakimś czasie zorientowałam, dostałam soczewki innej firmy, która akurat miała promocję, w której za sprzedaż jej soczewek nagradzani byli pracownicy salonu optycznego.
Na dodatek okulary nie nadają się do noszenia.
Warto poszukać dobrego "niesieciowego" salonu optycznego.

(Ja zrobiłam sobie inną parę, u innego optyka, na ul. Stagiewnej. Ze skrupulatnym badaniem, z topowymi soczewkami, a oprawka - niezłej firmy kosztowała mniej niż analogiczny model w Internecie.)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

prawda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

u okulisty zwykłego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Polecam http://mediavector.pl/kupno-nowych-okularow/ super wykonane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

obojętnie byle cena była OK
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamów http://dentysta.mazury.pl/index.php/2019/08/05/specjalistyczne-okulary-dla-dal/ jakość naprawdę dobra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lepiej w Sopocie obok Grunwaldzkiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

Nie ma sensu szukać optyka w Centrach Handlowych. Ja wykonałam juz kolejne okulary u optyka Pan Hilary ul.Lawendowa, pracownicy mają dużą wiedzę, nie ściemniają. Zamówiłam u nich kolejne okulary w grudniu 2013 i się ponownie nie zawiodłam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

A ja właśnie mam okulary z Hilary, na ul Lawendowej i szczerze powiem że więcej tam nie pójdę. Oprawki szybko zrobiły się luźne, a szkła ciężko się czyści - przynajmniej te moje.

Kiedyś brałam okulary z Fielman, to bardzo fajne szkła, bo raz przetrę i super, ale w tych okularach tylko na dwór chodzę, to rzadziej je noszę.
Ale bardziej jestem zadowolona.

Jak w przyszłości będę zmieniać okulary to może ponownie wybiorę Fielman, bo cenowo podobnie jak w Hilary - i tu i tu dałam ok 300 zł.
Albo skuszę się na Vision Expres albo coś innego, w końcu trzeba wypróbować różne, zanim znajdzie się najbardziej pasującego optyka :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

ja robiłam okulary z salonie w realu na Przymorzu, nie pamiętam nazwy ale byłam wcześniejw Vision w Alfie bo mieli jakąś super promocje i się załamałam ceną :/ poszłam na przeciwko i zapłaciłam połowę ceny za praktycznie to samo :)
w sumie to ceny szkieł sa zbliżone, duże różnice w cenie opraw ale jak się nie ma ciśnienia na Minge czy inne Gucci to nie polecam Vision :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

Anna dokładnie .Czterysta złotych zapłaciłam/wrzesień 2013/
Może dla innych to mało ale dla mnie b. dużo
To moje koooolejne okulary, przenigdy nie mialam takiego problemu z czyszczeniem. Tu wystarczy dotknięcie rzęsami i nawet ircha gratisowa nie poradzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

to w Vision ile trzeba wydać na okulary?
No w centrum optycznym ide na badanie obwodowe imyślałam zeby tam okulary sobie zrobić ale nie wiem jak z jakościa, centrum jest tam gdzie tesco na chełmie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

Cena okularów zależy przede wszystkim od ceny soczewek i wady wzroku. Ja za same soczewki progresywne zapłaciłam ok. 1500
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

soczewki plastikowe, z antyrefleksem, +1,25;-1,75 cena 160,00 z robocizną. Oprawki miałam swoje.
Optyk osiedlowy PRYZMAT
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

Mam okulary z Hilary od maja i jest tragedia. Po miesiącu miałam już mała ryse na jednej soczewce. Za okulary placilam około 1200zl więc oczekiwałam jakości. Niestety więcej nie odwiedzę salonu, a szkoda bo pomoc w doborze oprawek bardzo mnie zadowolil.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

Lepiej zwykly rodzinny polski i gdanski okulista
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

ja jestem bardzo zadowolona z optical christex, kupiłam je w dhu batory i muszę przyznać, ze są idealne. fakt, że zainwestowałam w markowe więc zapłąciłam trochę więcej ale patrząc na rynek to mają naprawdę dobre ceny
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

też tam byłam, fakt można znaleźć tam na prawdę markowe okulary. i wiem że warto zainwestować w porządne oprawki i szkła bo akurat o oczy to należy dbać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

W vision'ie trzeba szukać fajnych promocji, chociaż moim zdaniem ich usługi nie powalają.
Natomiast osobiście od 8 lat korzystam z Fielmana i jestem bardzo zadowolony z jakości jak i obsługi, chociaż widzę iż u góry zdania są podzielone..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

ja jednak jestem bardziej zadowolona z optika - w vision express obsługa jest bardzo słaba. już dwa razy kupowałam tam okulary i mam porównanie. wydaje mi się, że w tym optiku bardziej zalezy im na zadowoleniu klienta
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

no wlasnie jak patrzyłam w Vision czy innym salonie to nie ma takiego wybóru np Ray Banów jak w opticalchristex.pl. Tam jest tego dużo, a i czasem są jakies promocje - trzeba polować:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

no na opticalchristex faktycznie jest bardzo duży wybór, dobrej jakości, markowe. w sumie nie widziałam drugiego takiego sklepu!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

wlasnie przeglądam tą stronke i faktycznie jest w czym wybierać!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A nie lepiej zastanowić się nad soczewkami? Po pierwsze jest to rozwiazanie o wiele wygodniejsze ponieważ daje Ci o wiele większe pole widzenia. Po drugie wcale nie jest to takie drogie wyjście ponieważ w sieci jest wiele promocji dotyczących soczewek.

Powinnas równiez wiedzieć, że za pomocą soczewek można skutecznie leczyć wadę wzrokku:
http://www.zrodlozdrowia.pl/ortokorekcja-jak-leczyc-oczy-za-pomoca-soczewek-kontaktowych/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja okularów nigdy nie robię w żadnej sieciówce a tym bardziej w Vision Expres gdzie oszukują na promocjach. Najlepiej zrobić w prywatnym optyku gdzie jest optometrysta. Ja korzystam od z zakładu optycznego na Pomorskiej na Żabiance i zawsze jestem zadowolona.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

polecam optimum, robię tam okulary dla syna od 12 lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam DKOptic na orunii górnej ul . okulickiego. Super obsługa i bardzo przystępne ceny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgadzam się ze wcześniejszymi głosami, które były za prywatnym optykiem. Myślę, że taki specjalista jest w stanie zrobić świetne okulary i możliwe, że w niższej cenie. Ja moje okulary zrobiłem właśnie w sieciówce i teraz żałuję gdy słyszę od znajomych ile zapłacili na swoje szkła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W sieciówkach mają słabej jakości sprzęt do badań...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Okulary do czytania mam kupowane w Oko Design. Polecam firmę. Mają sympatyczną obsługą, można zawsze sobie uciąć pogawędkę, dopytać o bardziej techniczne kwestie i tak dalej. Oprawki mają różne, od bardziej klasycznych po nieco bardziej ekstrawaganckie – co kto lubi. Te marki oprawek które sprzedają są wypisane na ich stronce oko-design.com.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuję optometrystę w Gdańsku ul.Kartuska 74
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja kupowałam w Optical Christex - spory wybór, dobrze doradzają i różne przedziały cenowe! a to jest plus bo można znaleźć coś dla siebie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mają na prawde spory wybór ślicznych oprawek! sama u nich kupowałam! są bardzo ładne!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Unikaj Vision w centrach. Mam przykre doświadczenie. Totalny syf.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam...tylko nie Vision!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

noo ja raz kupowałam w Vision i szkła mają dobre...ale oprawki to tylko w optical christex! takiego wyboru jak tam to nie widziałam chyba nigdzie!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten salon jest faktycznie super, świetne mają oprawki, na każdą kieszeń, także myślę ze warto zam zaglądnąć jak sie poszukuje odpowiednich!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Optometrysta
Polecam panią Orkisz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam optyka (mają tez okulistę) Galeria Wzroku na Mickiewicza 9 we Wrzeszczu. Całą rodziną tam chodzimy. Bardzo kompetentna i miła obsługa, ceny konkurencyjne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no ja kupowałam w Optical Chritex, maja świetny wybór, bardzo duży i doskonale że trafiłam tam za pierwszym razem!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak, jest to bardzo dobrze wyposażony salon. Sama znalazłam tam prześliczne oprawki i szczerze mówiąc mam jeszcze jedną którą chętnie bym u nich kupiła!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Też tam byłam i zachwyciłam sie wyborem oprawek! ogromem! polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Byłaś u Fielmanna? Jeżeli nie to zerknij jak będziesz niedaleko bo w kwestii oprawek to chodzę tylko do nich. Ostatni musiałam wymienić swoje już wysłużone. Na miejscu dużo do wyboru, obsługa chętna do pomocy, a ceny w stosunku do innych optyków bardzo konkurencyjne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Osobiście mam bardzo dobre doświadczenia z obsługą w Oko Design oko-design.com. Te szkła z powłoką które mi zaproponowali radzą sobie bezbłędnie w każdą pogodę, czy pada, czy jest słonecznie soczewka radzi sobie bezproblemowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Najlepiej porównać sobie ceny w poszczególnych salonach optycznych. Możesz to zrobić w sieci bo wiele z tych salonow ma swoje strony www, na których mozna zobaczyć sobie jakie ceny oferują. Dobrze szukać promocji, szczególnie na szkla bo to nie oprawki ale bardzo czesto szkła są najdroższym elementem okularów (szczególnie jeśli chcemy zdecydować sie na szkła progresywne albo na szkła z antyrefleksem - warto bo dzięki temu wygodniej pracuje się przy komputerze).

Polecam tę sieć - na stronie jest bardzo dużo promocji na oprawki, poza tym w salonie mozna zapisać sie na badanie wzroku za kilka złotych, które moim zdaniem wykonane będzie o wiele bardziej profesjonalnie i dokładnie niż u okulisty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja uważam, że najlepiej jest przerzucić się na soczewki. Są naprawdę komfortowe w użytkowaniu, a do tego tańsze i nigdy nie wychodzą z mody, bo są niewidoczne. Polecam poszukać odpowiednich na stronie: https://www.twojesoczewki.com/38-soczewki-kontaktowe-miesieczne gdzie jest ich spory wybór w dobrych cenach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

1. Nie każdy może nosic soczewki. 2. Popatrz sobie na ceny soczewek torycznych na astygmatyzm, które są bardzo drogiei na zamówienie. Ja na przykład mam taką głupią wadę wzroku i każde oko inne, że w hurtowniach brakuje wariantów na moje jedno oko. Do tego biorę pewne leki, które zmieniają skład łez i żadne soczewki mi "nie leżą". Obecnie myślę o okularach ze szkłami Transitions, może ktoś zarekomenduje, gdzie takie kupić, ale te oryginalne, nie jakieś inne firmy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A aktualnie nie jest tak, że wszystkie salony badania wzroku są pozamykane?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak ktos tu jeszcze szuka to od niedawna jest też muscat, mi się strasznie podobały w internecie i kupiłam właśnie, mierzenia w maseczce nie polecam ogólnie ale ceny konkurencyjne, chyba nawet teraz można zamówić do domu i poprzymierzać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam zakład Optyczny przy ul Olsztyńskiej 5/A ceny są.bardzo przystępne Pan potrafi świetnie doradzić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak zgadza się
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja robilam w Vision i bylo ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

A macie doświadczenie z salonem optycznym Paris Optique? Podobno mają bardzo fajne oprawki i ceny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

Tak, ja bardzo polecam. Korzystam z ich usług od lat i jeszcze się nie zawiodłam. Oprawki są bardzo ładne i trwałe. Wiadomo, jak będziesz nimi rzucać i nie będziesz dbać to się popsują. Obsługa na najwyższym poziomie, zawsze miła i pomocna. Zawsze możną liczyć na jakieś miłe dodatki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

Tak, polecam. Robiłam tam ostatnio swoje pierwsze w życiu okulary. Jakość wykonania bardzo porządna, okulary są bardzo ładne. Duży wybór wzorów i modeli. Ceny są bardzo atrakcyjne. Obsługa bardzo profesjonalna i pomocna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

A ja pracuję w PO, wcześniej pracowałam innym salonie i muszą powiedzieć, że jakość produktu jest na prawdę bardzo dobra, ceny są również lepsze niż u konkurencji. Klienci przychodzą do nas regularnie i co najważniejsze wychodzą zadowoleni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie lepiej zrobić okulary?

Myślę, że to jest bardzo ważne trafić na swojego optyka. Nie ma co kombinować, bo dobre okulary są bardzo ważne, dla zdrowia przede wszystkim.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Alicja zobacz posty: Luiza, abc... żałosne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czemu żałosne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Misia coś sugerujesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zanim się wybierzecie, poczytajcie - https://ioptyk.pl/category/ksztalt-okularow/
Warto wcześniej wiedzieć przynajmniej podstawy na temat wybierania takich rozwiązań, bo w przeciwnym wypadku tylko stracicie czas.
Tzn. kupicie coś, co z czasem okaże się nie tym, czego w praktyce potrzebujecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co to za podejrzany link?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeśli szukasz wskazówek gdzie i jak szukać dobrego optyka to polecam forum http://tuokulary.pl/ , gdzie można dostać wskazówki od lokalnych sprzedawców lub kupujących
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Maja http://mediavector.pl/kupno-nowych-okularow/ ja polecam http://mediavector.pl/kupno-nowych-okularow/ duży wybór za małe pieniądze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam optyka w ośrodku okulistyki klinicznej spektrum. można tam kompleksowo zbadać wzrok i nabyć modne okulary wysokiej jakości za fajną cenę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprzedażą okularów, soczewek zajmuje się między innymi w Krakowie https://www.oko-design.com/, też organizują badania wzroku więc jeśli szukasz miejsca, gdzie będzie można sprawdzić wzrok to ewentualnie można zapoznać się z ofertą i sprawdzić co proponują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Czesne 2024 (3 odpowiedzi)

Wysokość czesnego nie jest adekwatna do jakosci nauczania. Szkoła w opłakanym stanie. Dzieci boją...

tanie meble kuchenne?Jakie (68 odpowiedzi)

Dostaliśmy po 8 latach czekania mieszkanie z miasta 3pokoje,kuchnia. W kuchni mamy tylko...

nnt. mieszkanie na parterze (71 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na parterze właśnie i proszę Was kobitki byście napisały...