Gdzie tankujecie PB95 / 98 / Diesla

Witam, jak w temacie, być może ktoś testował :)

Ile Wam auto przejedzie na pełnym baku po tankowaniu na jakiej trójmiejskiej stacji?
Ew. jak waha się spalanie po tankowaniu na X?

Gdzie najlepsza a gdzie najgorsza jakość paliwa - kompletnie pomijając ceny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie tankujecie PB95 / 98 / Diesla

Auchan ul szczesliwa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jp*dl jaki biedak hahaha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Na jakiej stacji bym nie tankował to auto i tak spali mi wszystko co mu wleję...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Hm... staram się nie mieszać w baku z różnych źródeł (poza emergensy).
Tankuję na Orlenie gdyż lubię orzełka i mają czyste toalety (rozczarowanie, że mają parówki a nie mieli prostownika = 8 km "rowerowania" zamiast 6km).
Po prostu wszędzie, dookoła Orlen i poważny dziób :) to nie ma co szukać przygód.
Pełen zbiornik gazu to ~dwa tygodnie jazdy.
95, do połowy (w zimie do pełna) i bardzo rzadko, jak mi wskaźnik opada do rezerwy ale nie czekam na opary.

Ps
Jak tylko instalacja gazowa zaszwankowała (rozłączony kabelek czy coś) to wizytami po benzynę miałam pełen żołądek i dopiero wtedy zaczęłam porównywać ceny paliw.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poprzednim autem tankowałem na auchanie i leclerku głównie. Teraz po wymianie auta na nowe, tankuje na orlenie - gaz w sumie jest podobny, na trasie spokojnie 340 robię na baku, i jeszcze zostaje, w mieście 290-300 i trzeba jechać na tankowanie. Spalanie niższe od fabrycznego więc wszystko w normie. Orlena zaopatruje orlen, więc wszędzie jest na szczęście ten sam gaz :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@ Pełen zbiornik gazu to ~dwa tygodnie jazdy. - Ciekawe jakie wnioski Aradash wysunie na podstawie tych jakże skrupulatnych danych ;P

A czemuż Lukrecjo nie czekasz na opary ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

@@ Pełen zbiornik gazu to ~dwa tygodnie jazdy. - Ciekawe jakie wnioski Aradash wysunie na podstawie tych jakże skrupulatnych danych ;P
Made my day :D

0. NIE pytałem o gaz... (patrz pkt 1 oraz 2)
1. nie gazuje się audi bmw ani mercedesów a ja się innych aut brzydzę -> bo je*ać biedę!!!1111
2. LPG (skrót od ang. Liquefied Petroleum Gas) (znany jako propan-butan) - z chemii słaby byłem, ale czym niby chcesz to rozczieńczyć, słucham? :D

Standardowo muszę sprawdzić sam.... eh....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

O ! autor wątku się odezwał :) - to się zapytam od razu - skąd te światłe pytania ? Dołączyłeś do grona eko-samochodziarzy, którzy sr*ją ze strachu że jak zatankują do swojego nowego eko-nabytku benzynkę gorszej jakości to obudzą się z ręką w nocniku ? ;P

Jeśli tak to daj se na luz, tankuj w sieciówkach , będzie dobrze , ból d.py z czasem mija ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie.
Po prostu ciekawość - jeżdżę cały czas na ON
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

całą ciekawość zaspokoisz wiedzą z internetu - stacje nie oszukują na ilości, listę tych które nie spełniają norm też znajdziesz , w pomorskim była tylko jedna z tego co pamiętam e-mila na Morskiej w Gdyni, tak jak pisałem tankuj w sieciówkach będzie dobrze...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sr*m na normy ;)

Jedź do niemiec i zatankuj - na tamtejszej pb95 jeździsz tak jak na naszej 98 :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

w Niemczech jest to samo co u nas (akurat mam diesela nie benzynę i żadnej różnicy nie zauważyłem powiem nawet że miałem obiekcje bo sprzedają tam diesela z domieszką biokomponentów chyba nawet ok 10% !!, a na klapce jak byk pisze nie tankować eko-diesel-a ;P ) , najlepsza benzyna jest podobno na dobrych stacjach na Białorusi czysta bez żadnych biokomponentów i jakiś chorych eko norm EU - ale osobiście nie sprawdzałem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na dieslach się nei znam, ale sam widziałem jak kumpel wlewał do swojego 5l baniak zużytego przefiltrowanego oleju...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co wlewał?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Olej spożywczy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aradash :)
Dzieciaku Kochany... ile Ty się jeszcze musisz nauczyć... o samochodach, oczywiście ;)

http://youtu.be/E7spc3z4f0M
http://youtu.be/cwCpQNIR7tY

Ps
Zacytuję "mojego" Ukochanego Mędrca "Ludzie uwielbiają pozory i trzeba je im stwarzać" :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

AD1. "nie gazuje sie audi bmw mercow"
Nie miałem na myśli, że się nie da - tylko, że to totalna wiocha :DDD

kupię auto za 200 tys. i zagazuje je bo nie stać mnie na benzynę - AHAHAHAHHA!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Aradash, Aradash... To (stare) Pudło (moi) :) wie co masz na myśli.
Podtrzymuję swoją "matczyną" uwagę jw.

Ps
Ciekawe czy chciałbyś usłyszeć lub zobaczyć hahanie Wieśniaków, którzy żyją z Twojego toku myślenia ;) (??)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sadyl tankuje swego Opla wodą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja słyszałam że sadyl ma na dachu panele słoneczne i ładuje sobie nimi akumulator
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kocio , kocio , kocio .... czy to ty .... - jak dziwnie to nie zabrzmi - jesteś mechanikiem samochodowym - w pewnym warsztacie samochodowym za pewną stacją benzynową , koło miejsca gdzie wszyscy prędzej czy później zmierzamy w gminie K....? .....czy nie ty ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

-diesel (silnik 2,o hdi ponad 340 k/km ) auchan ,nie ma roznicy z dynamikiem z lotosa
-benzyna pb95 (motor) statoil mile zaskoczenie ,mniejsze spalanie przy ostrej jezdzie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

"ponad 340 k/km "
...a co to?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba 300 tys. na 1 baku przejechał... przekozak!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tankuje na auchan. Nigdy zadnych problmów nie było. Co ciekawe auto praktycznie pali tyle samo PB95 i PB98 ;p
Z tego co mi wiadomo paliwo z lotosu. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

moze chodzi ,ze silnik stary juz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

zawsze tankuje za 50zł i wystarcza na taką samą trasę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panowie moi mili i Panie - chyba nie strybiliście pytania...

To oczywiste, że tankując ZAWSZE na stacji X paliwa za np. 50zł, albo "do pełna" przejedziecie stałą ilość kilometrów :|
Dziękuję za totalny brak udzielenia jakiejkolwiek istotnej informacji :D

Pytanie dotyczyło ilości kilometrów przejechanych po tankowaniu na RÓŻNYCH stacjach lejąc TYLE SAMO paliwa
nieważne za jaką cenę - co za różnica?! Sprawdzić chce jakość a nie opłacalność....
Która stacja ma lepszą JAKOŚĆ paliwa - bo wiadomo, że wszystkie stacje biorą paliwo bodajże z lotosu (lub jeszcze chyba jednej innej...) ale dodają do nich różne substancje wg. uznania. Również wodę (bo mogą tak długo, jak długo paliwo spełniać będzie normy).

Paradoksalnie jedyną informacją jaka miała sens była ta:
"diesel (silnik 2,o hdi ponad 340 k/km ) auchan ,nie ma roznicy z dynamikiem z lotosa"
czytam: "nie ma różnicy między dieslem dynamic z lotosa a auchan"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Aradasch erdolisch bzdury jak mało który.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to, że nie rozumiesz nawet prozy nie znaczy, że to bzdury :DDD
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

muszę się zgodzić z przedmówcą, pier......sz głupoty Aradash, nikt nie ma możliwości sprawdzenia tego - różnice jeżeli w ogóle są to są minimalne przecież każda jazda to inna droga, inne warunki itd itp (wystarczy że cylinderki w hamulcach się zapieką koła stawiają większy opór i spalanie jest większe, powodów mniejszego większego spalania jest z tysiąc). Nawet w warunkach laboratoryjnych żadnych sensownych wniosków prawdopodobnie byś nie wyciągnął , a jeśli to skąd wiadomo czy za miesiąc taki auchan nie wziąłby paliwa od innego dostawcy, po drugie jak słyszałeś w reklamach lotos-a to oni ciągle coś unowocześniają - bo nie można stać w miejscu ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bzdury opowiadasz.
Przy pełnym baku i spalaniu ~8.2l/100 różnica rzędu 5-7% to 37,5-52,5km
Różnica jest zauważalna.

Zapisuj sobie ile litrów tankujesz teraz (nie ile płacisz za paliwo, to dwie różne rzeczy) i od następnego razu tankuj na Lotosie na Cienistej :D Zdziwisz się...
No chyba, że ktoś ma 15+ letnie auto spawane z piętnastu innych - to nie mam pojęcia :))))

"skąd wiadomo czy za miesiąc taki auchan nie wziąłby paliwa od innego dostawcy"
1. Bo mają kontrakty na lata
2. Bo paliwo bazowe jest takie samo dla wszystkich - jak już wspomniałem
3. nie zmienią raczej swojej mieszanki na gorszą- bo różnice są uwierz mi zauważalne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

z tymi 7% przesadziłem ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

jeżeli przesadziłeś z 7% to żeby ustosunkować się do "37,5-52,5km" trzeba nowe zwroty w języku polskim wymyślić

..... aaaaa przy pełnym baku ..... umknęło mi

to nie jest 5-7% , w reklamach jest chyba z 4 , a to co jest w reklamach to trzeba traktować z przymrużeniem oka i podzielić na cztery.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

aha czyli badasz ile jest paliwa w paliwie, to są tak marginalne sprawy, że nie ma sensu się zastanawiać
jak jest możliwość to zawsze tankować jak najtańsze, ja tankuje na Shellu lub Statoilu bo mam blisko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"jak jest możliwość to zawsze tankować jak najtańsze"
No, a potem wymieniaj wtryski i zawory za 10 tys :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

co ty za auta kupujesz ? to chyba te leasingowane ? :P swego czasu auto me miało 300kkm - od nowości na jednych wtryskach , a paliwo kupowane najtańsze, prawdopodobnie jeszcze na nich jeździ i jeszcze długo pojeździ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hihihi, to kup teraz dla odmiany paliwo najdroższe z dodatkami, i jeszcze zalej bak "odżywką" najlepiej taką oczyszczającą elementy układu paliwowego :DDD

zobaczymy ile przejedziesz zanim Ci paliwo i olej wylecą przez dziury w tłokach :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ktoś inny już nim dawno jeździ , nie czuję potrzeby wydawania kasy na "odżywki" i inne cuda wianki - tą robotę robią filtry powietrza, paliwa, oleju... chcesz to zalewaj silnik cudacznymi wynalazkami jak wierzysz w te bzdety, ale to ty się cykasz co będzie za 10 tyś km. nie ja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zależy czym kto jeździ, jeśli miałbym w miarę świeże auto to bym o nie dbał i np. tankował tylko na znanych stacjach,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

wystarczy że się zmieni opony na mniejsze lub większe niż sugerowane i liczby przejechanych km się zmieniają ....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najczęściej tankuję na Shell. Na Trakcie. Codziennie ta sama trasa, w tych samych godzinach, raczej tym samym stylem jazdy :-) jak zatankuje gdzieś indziej to zawsze mniej km zrobię... niby wszędzie te same normy i to samo w dystrybutorze a skądś różnica się bierze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Skąd wziąć dobre auto używane? (11 odpowiedzi)

Jak w temacie. Szukam kilkuletniego auta w dobrym stanie. Takiego, którym będę mógł pojeździć...

Mechanik znający się na koreancach KIA (16 odpowiedzi)

Mam do zrobienia wał (szlif na wale/ewentualnie wymiana) do tego panewki i pierścienie, poszukuję...

Gdzie w Trójmieście warto kupić używany samochód? (35 odpowiedzi)

Tak jak w temacie. Szukam używanego i chciałbym je kupić w Trójmieście, ewentualnie okolicach....