Gdzie w Trójmieście warto kupić używany samochód?

Tak jak w temacie. Szukam używanego i chciałbym je kupić w Trójmieście, ewentualnie okolicach. Raczej wolałbym kupić od firmy, a nie kogoś indywidualnego lub handlarza. Polecicie coś?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie w Trójmieście warto kupić używany samochód?

Niektore uzywane auta maja na tylnej klapie specjalne naklejki: "niemiec pod kocem trzymał" i "nic nie stuka nic nie puka". Na twoim miejscu szukał bym tak oznaczonych egzemplarzy bo wiadomo ze sa w dobrym stanie a nie u handlarza.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

"Raczej wolałbym kupić od firmy,"? poflotowy ? czy od handlarza/firmy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Gdzie w Trójmieście warto kupić używany samochód?

O widzę, że wszyscy pomocni ze swoimi komentarzami. Ja bym na Twoim miejscu sprawdził salony różnych marek - oni często sprzedają auta po leasingu. Takie samochody sprzedaje też Maste1, oni są na Kowalach. Mają spory wybór różnych marek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Gdzie w Trójmieście warto kupić używany samochód?

Zgadzam się z Piotrkiem. Sprawdź sobie salony i Master1 na Kowalach. Mój znajomek brał od 2 kombi w leasingu w ubiegłym roku i z tego co wiem, jest zadowolony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Gdzie w Trójmieście warto kupić używany samochód?

Z leasingu to każdy jest zadowolony bo ma w d...to auto i jego serwis a tym bardziej co się potem z nim stanie coraz więcej aut jest w ten sposób finansowanych i potem trafiają na rynek jeleni którzy to nieświadomie kupią i zaczną przywracać do stanu używalności bądź do kolejnego naiwnego pogonią tak jak te wszystkie zajezdzane auta na minuty potem ktoś kupi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zobacz https://prakticer.pl/na-co-zwracac-uwage-szukajac-samochodu/ dobra decyzja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupiłem prawie rok temu poleasingowy samochód z Plichty na Grunwaldziej. Oglądałem też inne w salonach m.in. na Lubowidzkiej i na Jagielońskiej (salon VW). Niestety większość jest po naprawach blacharskich i z różnymi usterkami, więc tak samo trzeba uważać jak w komisach, z tym że pewnie łatwiej coś reklamować i jest prawdziwa historia napraw.
Plichtę (Grunwaldzka) polecę tylko ze względu na obsługę i panią Joannę.
Samochód miał kilka drobnych usterek i braków w wyposażeniu. W ciągu 2 dni wszystko zostało usunięte i wstawione nowe elementy. Samochód technicznie bez zarzutu, jednak było sporo czyszczenia różnych zabrudzeń i zakamarków. Jedna usterka się zdarzyła, ale salon naprawił w ciągu jednego dnia w ramach gwarancji.
Nie polecam salonu na Jagiellońskiej. Samochód obejrzałem przejechałem się - biorę. Przechodzę do szczegółowych oględzin - wyciek oleju i to duży. Pan z salonu niby zdziwiony (bo Das Welt Auto - sprawdzone z gwarancją). Obiecuje usunięcie usterki w ciągu kilku dni. Niestety nie dotrzymał słowa, mimo że kontaktowałem się ponownie, żeby podtrzymać chęć zakupu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jedz na Ul Mialki szlak w Gdańsku do Renault Zdunek po prawej stronie są auta używane. My kupiliśmy od nich jesteśmy bardzo zadowoleni. Mają nie tylko renualt. Może akurat coś wpadnie w oko. I dają rabat. Auto sprawdzają itp. Też się bałam bo zawsze mieliśmy auta nowe z salonu wymieniane co 3lata inne
Teraz kupiliśmy używane 7letnie prawie. Narazie jest ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tam 90% samochodów to powypadkowe ulepy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Mialkim Szlaku nikt by sobie na to nie mógł pozwolić tym bardziej nie Zdunek.
Przypomnij sobie historie Renobil koło Komfortu na Grunwaldzkiej tam to były ulepy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

A opinie w google to z powietrza się wzięły? Wystarczy sprawdzić sobie VIN dowolnego oferowanego przez nich samochodu używanego. Poza tym, czemu w ogłoszeniach nie ma gwarancji bez wypadkowości? Wszystko inne gwarantują.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dobry jest ten salon w Gdańsku Bawaria Motors BMW maja tu także samochody używane. Więc może do nich zajrzyj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jeżeli chcesz kupić samochód od firmy, to polecam salon samochodowy K&K Wojtanowicz w Gdyni. Jest bardzo miła i pomocna obsługa, a w ofercie mają samochody nowe i używane i na pewno sprawdzone i bezpieczne. Na pewno się nie zawiedziesz a salon mają i w Gdyni i w Wejherowie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

W chwaszczynie na gieldzie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli chodzi o mnie, to w trakcie sprzedaży mojego samochodu skorzystałem z portalu https://sprawdz.vin , na którym wygenerowałem raport VIN historii mojego samochodu. Bardzo ułatwiło mi to sprzedaż mojego samochodu, ponieważ zainteresowani mieli wgląd do całej historii auta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W salonie Toyoty https://www.toyota.gdynia.pl/ można znaleźć dobre oferty używanych, opłaca się!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zastanawiam sie poważnie nad zakupem auta poleasingowego. Początkowo chciałem kupić auto uzywaane, ale nie znam sie na samochodach, nie mam poza tym nikogo znajomego, kto się zna i kto rzeczywiście sprawdziłby to czy nie ma uszkodzeń, jaki jest rzeczywisty przebieg.
Czy w takiej sytuacji kupienie auta po leasingu? Kupionego w salonie w Polsce ma sens? Czy ktoś kupwoał? Jeśli tak to gdzie?>
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli auto ma pełną historię z ASO, to nie widzę w tym niczego gorszego niż w przypadku kupna samochodu od prywatnego właściciela. Jeśli takiej historii nie ma, poważnie bym się nad autem zastanowil.
Kilka osób wczesniej wspomniało tutaj firmę Master1, obecnie w ofercie mają sprawdzone samochody poleasingowe, wszystkie sprawdzane dokładnie w ASO . I właśnie do nich bym uderzał w pierwszej kolejności. Wybierz się na Kowale i zobacz co mają. Pewnie na miejscu będą mieli większą ofertę niż na stronie www.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Auta poleasingowe bywają w róznym stanie. Możesz kupić auto poleasingowe flotowe, które bylo użytkowane bardzo intensywnie. Ale również i auto poleasingowe z mniejszej firmy, które było użytkowane tak jak prywatne, czyli niewiele i serwisowane. W tym przypadku cena będzie pewnie wyższa. Tak jak osoba powyżej, uwazam, ze najlepiej celować w master1. Na miejscu dowiesz się dobrze w jakim stanie jest samochód który chcesz kupić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie obawiam się, ze niska cena będzie szła w parze z niską jakością....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niekoniecznie, wszystko zależy od auta. Auta poleasingowe bywają użytkowane różnie. Moi rodzice ostatnio kupowali sobie takie auto. W master1 swoją drogą. 2 lata temu - Dacia Logan. Auto ma obecnie 4 lata, przebieg niewielki, rodzioce zadowoleni. Zero napraw poza tymi oczywistymi wynikającymi z eksploatacji auta. Poza tym po zakupie takiego samochodu również jest gwarancja, jeśli coś się okaże w trakcie użytkowania to albo dają Ci kasę na samodzielną naprawę albo naprawiają u siebie. Rodzice takiej niespodzianki nie mieli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jakie macie zdanie o najmie długoterminowym? Czy nie bawić się w coś takiego i brac auto poleasingowe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Orientujesz się z jakim przebiegiem kupowali?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok 100 tys. km. Czyli jak na 2 lata bardzo dobrze moim zdaniem. Auto nie było użytkowane intensywnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie auta po leasingu oraz po najmie długoterminowym są sprzedawane jako poleasingowe, z tego co wiem ten rynek jest dość popularny i coraz bardziej się rozrasta z tego względu, że teoretycznie samochody, straciły już jakby najwięcej na wartości ( w przeciągu 3-4 lat od wyjazdu z salonu) i czasami można dorwać naprawdę fajne sztuki w dobrej cenie i względnie zadbane. (wiadomo, że niektóre auta poleasingowe wołają o pomstę do nieba, ale czasami trafi się coś naprawdę fajnego - szczególnie jesli wybierzesz się na plac w master1). I nikt Ci tutaj nie doradzi co bedzie lepsze. Ogólnie w temacie masz wypisane waady i zalety kupna auta poleasingowego. Najem też jest wygodny, ale masz tutaj koniecznośc płacenia co miesiąc raty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wejdź sobie najlepiej na stronę Master1. Zobacz sobie na stronie dostępne auta. Możesz sobie tam również wyliczyć ile będzie Cie kosztował najem długoterminowy. Sam obecnie wynajmuję i jestem zadowolony. Dla mnie opcja najwygodniejsza, w jednej racie mam wszystko, nie muszę myśleć o ubezpieczeniu czy o innych opłatach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ktos korzytsał moze z wynajmu dlugoterminowego w Master1? Zastanawiam sie nad wynajmem auta u nich. Jak opinie i doświadczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aktualnie wynajmuję tam auto. Już drugie zresztą. Z pierwszego byłem zadowolony, jednak po 2 latach zdecydowałem się, ze czas przesiąść się do czegoś nowocześniejszego. Nie mam zarzutów co do stanu auta jak również obsługi. Dodam, że mam najem na firmę, aktualnie lasing na firme stracił na opłacalności z uwagi na to, ze wykup do celów prywatnych jest opodatkowany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niestety zazwyczaj tak jest choć to też nie reguła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie warto sie ograniczac do jednego miasta i okolic, ja po auto jechalam 400km do Inter Welm :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aaa no zgadzam sie, jesli jest upatrzone autko to warto nawet dojechac . My kupowalismy u dealera samochodowego AAA Auto i super
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Polecam auta sprowadzane z USA przez SP Automotive. Samochody są w świetnym stanie, a firma załatwia niezbędne formalności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zakup używanego samochodu wiąże się z koniecznością rychłej naprawy lub wymiany wadliwych części. W takiej sytuacji polecam warsztat avanti.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam Ci zajrzeć do salonu https://wojtanowicz.pl/. Mają spory wybór aut używanych w bardzo dobrym stanie. Sami jakiś czas temu stamtąd kupiliśmy używaną Kia i jesteśmy naprawdę zadowoleni. Do tego bardzo pomocna obsługa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Mój pierwszy samochód (201 odpowiedzi)

Jestem przed zakupem swojego pierwszego auta. Jaki samochód polecacie? Musi być 5-cio drzwiowy...

[Gdzie?] Uzywane auto w miare uczciwie? (25 odpowiedzi)

Szukam uczciwego salonu w Trójmieście, gdzie mozna kupic uzywane auto i zostawic w rozliczeniu...

Najtańsze oc dla... gdzie? (82 odpowiedzi)

Witam Posiadam prawko od roku i kilku mies., mój brat od 2 mies. ja jestem właścicielem...