Gdzie w Gdańsku ogórki i kapusta KISZONA?

Witam !

Czy ktoś orientuje się gdzie w Gdańsku (najlepiej okolice - Przymorze, Oliwa, Zaspa) można kupić kapustę i ogórki kiszone , (nie kwaszone!) ? :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie w Gdańsku ogórki i kapusta KISZONA?

kupiłam ostatnio ale w Jantarze koło Stegny pyszna !!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie w Gdańsku ogórki i kapusta KISZONA?

Kapusta jest kiszona ponieważ się ją kisi , a ogórki są kwaszone ponieważ się je kwasi. ot i taka różnica. Nie ma ogórków kiszonych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: Gdzie w Gdańsku ogórki i kapusta KISZONA?

Bzdura! Procesowi kiszenia poddaje się zarówno kapustę jak i ogórki.
Chciała Pani zabłysnąć, ale bardzo mi przykro - nie udało się.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie w Gdańsku ogórki i kapusta KISZONA?

dzisiaj na rynku na Przymorzu widziałam ogórki kiszone :] przynajmniej tak były opisane ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie w Gdańsku ogórki i kapusta KISZONA?

A mi mama zawsze robi kapuste kiszoną i jest najlepsza. Mamy obecnie 10 kg na balkonie w glinianym garnku i własnie dziś jedlismy pierwszy kapuśniaczek. Bigosik, suróweczki ojej pycha. Kiedys zjadałam troszkę kapusty kiszonej u znajomych (oczywiscie kupna) i myślałam ze jest popsuta czy spleśniała, ale ona po prostu miała taki chemiczny smak. Znajomi to jedli normalnie, a ja przyzwyczajona do smaku kapusty kiszonej robionej samodzielnie nie mogłam tego przełknąć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie w Gdańsku ogórki i kapusta KISZONA?

podbijam wątek...
Macie moze jakieś miejsca w gdańsku, gdzie kupię prawdziwą kapustę kiszoną. Rynki, warzywniaki...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Zielonym rynku na Przymorzu i na rynku we Wrzeszczu przy ulicy Białej producent "Hazuka" ma kapuste i ogórki kiszone .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie w Gdańsku ogórki i kapusta KISZONA?

czy jest możliwoś dostania przepisu kapusty kiszonej ,ktorą mama Twoja robi ,i prosze o opis w czym jest dokladnie przechowywana-trzymana,bo to ważne.A propo kiszonej kapusty "kupnej" to wrecz nie do jedzenia paskudztwo. Dziękuje z gory.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy w biedronce w wiaderku maja dobra kapuste czy z dodatkiem octu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ona nawt ni leżała koło kapusty kiszonej. Dobrą kapustę kiszoną czuć po zapachu z daleka dawno tego zapachu (smrodku kapusty nie czułem) a ział bym takiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdzałaś na Zielonym Rynku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przez internet najlepiej z kiszone specjaly https://kiszonespecjaly.pl/pl/menu/ogorki-kiszone-179 maja najlepsze kiszonki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...