Głosujemy dla Bojana

Uprzejmie informuję, że zdecydowałem się założyć stronę internetową dla Bojana. Jako osoba fizyczna zarejestrowałem bezpłatnie dwie domeny: bojano24.pl oraz i-bojano.pl
Zachęcam do głosowania, którą z tych domen mam wybrać, aby można było tam wypowiadać się w naszych sprawach.
Zachęcam też zainteresowanych do udziału w tworzeniu i moderowaniu strony.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem za bojano24.pl
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja za: i-bojano.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Koniec głosowania do końca dnia 18-10-2017
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dobra inicjatywa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

bojano24.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

i-bojano zajezdza ugryzionym jablkiem, jestem za bojano24
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetny pomysł ! Wybieram bojano24.pl - brzmi poważniej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Głosujemy dla Bojana

bojano24.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

bojano24.pl

A ta strona będzie miała jaką formę? Jakiegoś forum? Niestety już kilka takich inicjatyw upadło. Mam nadzieje, że uda się to jakoś wskrzesić i zachęcić do udziału.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bojano 24.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

bojano24.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem za bojano24.pl bo i-bojano.pl to niewiadomo co
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bojano24.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam wszystkich zainteresowanych.

Uprzejmie informuję, że moją intencją jest to, aby nasza mała Ojczyzna - Bojano miała swój portal ogólnoinformacyjny. Nic bowiem nie wpływa tak dobrze na życie publiczne jak jego jawność. Docelowo portal powinien stać naszą wspólną własnością i będzie należał do wszystkich mieszkańców Bojano. Do tego celu wybrałem obecnie bezpłatnie (na rok) dwie domeny: bojano24.pl oraz i-bojano.pl. Ostatecznie to Państwo, którzy zagłosują, zdecydują pod jakim adresem w Świat pójdzie informacja: o nas, naszych codziennych problemach, troskach i zmartwieniach. Wyjaśnię, że domena BOJANO.PL jest zajęta. Jeżeli właściciel tej domeny (bojano.pl) zrzeknie się jej na rzecz naszej wspólnoty, byłby to piękny gest. Dodam, iż nie jestem informatykiem. Proszę więc nie dziwić się, że start i początek portalu o naszej małej Ojczyźnie może budzić wiele zastrzeżeń.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

bojano.eu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kto chce być .eu niech robi to za swoje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Strona też będzie prowadzona w tak przyjaznym tonie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moją intencją jest to aby było kilku niezależnych moderatorów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A fe, co za arogancka odpowiedź. Przykra i zniechęcająca, przynajmniej dla mnie. Nie mam nic przeciwko eu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Domena bojano.eu jest zajęta. Więc do dzieła entuzjaści!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Super, myślę, że wiele osób chętnie dołączy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bojano24
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Już kiedyś Bojano miało swoja stronę, którą stworzyłem wspólnie z kolegami. Chętnie służę pomocą. bojano24.pl jest najmniej konfliktowe.
martinszyd@poczta.fm
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

za bojano 24.pl!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Głosujemy dla Bojana

bojano24.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam zainteresowanych.

Z jawnego głosowania jednoznacznie wynika, że niemal wszyscy głosujący są za domeną bojano24.pl. Głosowanie kończy się z dniem 18-10-2017..
Uprzejmie informuję, że do dziś na powołanie do życia portalu Bojano - nasza mała Ojczyzna, pod domeną bojan24.pl wydałem:
- dwie domeny bojano24.pl i i-bojano.pl: 0 zł;
- Kreator WWW: 58,89 zł;
- karta do telefonu komórkowego „w naszej Rodzinie”: 20 zł;
- doładowanie telefonu: 30 zł;
- telefon z Biedronki: 59,90 zł
Łącznie jest to suma 169,79 zł. Swojego czasu pracy nie liczę.
Myślę też, że najlepszym zabezpieczeniem, przed przywłaszczeniem naszego portalu przez jakąś osobę lub firmę będzie jego utrzymywanie na zasadzie wolontariatu. Uważam, że tylko ludzie zaangażowani bezinteresownie do sprawy mogą przyczyniać się do budowania wspólnoty i pomnażania naszego dobra wspólnego jakim jest Bojano - nasza mała Ojczyzna. Przewiduję kilku niezależnych moderatorów, np. historia. W temacie powinien być jeden moderator, znany z imienia i nazwiska, który będzie dbał o jego treść. Każdy kto zechce się wypowiedzieć będzie musiał się zalogować.

Przyznam, że ostatecznie zdecydowałem się na założenie portalu Bojano - nasz mała Ojczyzna po „wyczynach” niejakiego ~kij na Bojano 217.172.231.* w temacie BOAJANO. Ten „bohater” raz się wychylił i poruszył lawinę ścieku wywołaną bombą wrzuconą do szamba. Do rynsztoka kloaki dołączył MIASTOWY ~Yamotaul 94.254.236.* Czy tacy chojracy byliby odważni gdyby mogli być jednoznacznie zidentyfikowani?

Serdecznie zapraszam do chętnych wolontariuszy do współpracy. Wkrótce podam dane kontaktowe.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zbst - świetna inicjatywa. Zamieścimy ogłoszenie o rodzącej się inicjatywie, oraz poszukiwaniach moderatorów na fanpage'u fejsbukowym Bojano.

Czasami lawina szamba i idiotyzmu niektórzy komentarzy zakrawa o paranoje. Potrzeba nam rzeczowej dyskusji, niekiedy z humorem, ale wszystko z umiarem i na stosownym poziomie.

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

bojano24.pl
mogę zaoferować hosting za free
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam zainteresowanych.
Zgodnie z obietnicą podaję nr tel. 536 688 339. Sieć „W Rodzinie”.
Proszę o informację w postaci SMS lub na pocztę głosową.
Będę odpowiadał tak szybko jak to będzie możliwe.
Dokładam starań aby nasz portal ruszył jeszcze w tym miesiącu.
Jako pomysłodawcy występujący pod nickiem „zbst” uzurpujemy sobie prawo do moderowania niezależnych tematów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mottem i podstawową zasadą postępowania na naszym portalu o Bojanie niech będą słowa Jana Pawła II wygłoszone w homilii 3-06-1991 na lotnisku w Masłowie koło Kielc.
TO JEST MOJA MATKA, TA ZIEMIA! TO JEST MOJA MATKA, TA OJCZYZNA! To są moi bracia i siostry! I zrozumcie, wy wszyscy, którzy lekkomyślnie podchodzicie do tych spraw, zrozumcie, że te sprawy nie mogą mnie nie obchodzić, nie mogą mnie nie boleć! Was też powinny boleć! Łatwo jest zniszczyć, trudniej odbudować. Zbyt długo niszczono! Trzeba intensywnie odbudowywać! Nie można dalej lekkomyślnie niszczeć!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Podejrzanie pachnie mi to kruchtą
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ośmielam się zauważyć, że ludzie o poglądach lewicowych i lewackich nie chcą żadnej religii obok siebie. Animatorzy tych ruchów twierdzą, że: „Religia to opium dla mas", jest narkotykiem, ułudą, baśnią i obłędną namiastką rzeczywistości dla ogłupianych mas i jest jedną z odmian ucisku duchowego.
A czy Ob. ~anonim 94.254.142.* wie, co to jest kruchta i czemu służy?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wciska się jakaś sutanna. Ma inny obszar do działania.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bez takich numerów mi tutaj. Żadnych fanatyków w bojanie. Jedz sobie do koscierzyny z takimi poglądami. Zablokujcie mu tą domenę bo jeszcze na niej jakiś ołtarz postawi i będzie więcej szkody niż pożytku.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ob. ~anonim 188.146.166.*. Ośmielę się objaśnić Ob., iż w języku polskim nazwy miejscowości pisało i nadal się pisze dużą literą. Powinno więc być: w Bojanie. No i chyba chodziło o to, aby jechać do Kościerzyny a nie: Jedz sobie do koscierzyny. Co tu jeść?
No chyba, że w ostatnim czasie zaszły jakieś zmiany w języku polskim, a ja jako zacofany tradycjonalista nic o tym jeszcze nie wiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

No i tradycyjnie, zagotowało się w kociołku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakie tam gotowanie? Zwyczajna zupa na gwoździu. Bulgocze a gospodarz donosi produkty...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A co? Może obok naszego kościoła ma stanąć meczet?
To też inny obszar do działania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

A będzie dział o szczepionkach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę o dziale ZDROWIE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Swego czasu, jako katolik miałem na studiach dwóch kolegów, z którymi się najwięcej trzymałem - jeden deista, drugi agnostyk - i jakoś się dało funkcjonować, bo choć w tak fundamentalnej sprawie bardzo nas dzieliły rzeczy, to jednak bardzo wiele dalej łączyło...a na pewno dalece więcej niż tych, którzy rzucają coś o kruchcie, łączył nas wzajemny szacunek...Zauważcie, ci wszyscy (z jednej czy drugiej strony), którzy, słusznie czy nie, trwacie w przekonaniu o swej bezwzględnej nieomylności w danej sprawie, że druga strona ma w sobie ten sam kapitał poczucia słuszności, a jednak ludzie potrafią się zachowywać kulturalnie, nie obrażać, nie szydzić, gdzie inni despotycznie i autorytarnie kpią sobie z drugich. Jak ma ktoś problem ze św.JPII, to niech skupi się na zacytowanym słowach, i pokaże, co w nich złego. Faktem jest, że te słowa zacytowane trochę tak tu w Bojanie wybrzmiały nieco patetycznie, ale też szczególny jest kontekst - przyczynek założenia forum przez autora, który został przedstawiony przezeń - a i reakcja pokazuje, że chyba jest konieczność przypominania...Kiedyś został spisany dialog ateisty Umberto Eco z kard, Martinim i wydany w druku, jako "W co wierzy, ten kto nie wierzy?", gdzie najwięcej zapamiętałem z tego niesamowity wzajemny szacunek i po prostu kulturę...Także, niech to zainspiruje kogo trzeba - może zajrzyjcie do tej książeczki niedużej i zacytujcie coś alternatywnego, tak, że może propozycja dwóch cytatów (ten drugi np. właśnie z Umberto Eco, to rozsądna propozycja przy odpowiednim skróceniu pierwszego np.: "TO JEST MOJA MATKA, TA ZIEMIA! TO JEST MOJA MATKA, TA OJCZYZNA! To są moi bracia i siostry! (...) Łatwo jest zniszczyć, trudniej odbudować."
Prześmiestwo i szyderstwo, to zawsze oręż pychy i bezsilności (gdy chodzi o istotę rzeczy), często ze skrywaną frustracją i lękiem w tle - puder zuchwalstwa i lansu nie każdego zwiedzie, na szczęście, więc apeluję odejdźmy od tego...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie taka deklaracja ma jednoznaczny wymiar i nie chce miec z tym nic wspólnego bo jestem ateistą. I wiem co to jest kruchta
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przede wszystkim nie jestem autorem strony...Autor się podpisuje - IP wielu ma te same...

W sumie, po tym, co napisałem, to mogę powiedzieć, że uciekasz od tematu...pod pretekstem ateizmu (jak wskazałem, chybionym pretekstem) . W każdym razie wypowiedz się może w poczuciu swego ateizmu, jakie masz alternatywy zmierzające do ukonstytuowania zgody społecznej. Tylko proszę nie pisz o neutralności światopoglądowej, bo coś takiego nie istnieje, poza sferą deklaracji, że istnieje i wiary niektórych w to, że istnieje, czasem tak wielkiej, że kiedy pod pretekstem dobra wspólnego dojdą tak wierzący (z grubsza patrząc cynicy) do władzy, to w imię tejże neutralności proponuję walkę z Krzyżem (bardzo neutralne) etc. Nie chowaj się też proszę za świeckością w sferze publicznej, bo nie da się prywatnie pójść do nieba a publicznie do piekła...
Nadto pokaż coś więcej niż uzurpowaną słuszność, która niby ma być aż tak słuszna, że nie potrzebuje wejść w polemikę z alternatywą, inaczej, jak ją zdawkowo deprecjonując. Na razie pokazałeś, że Twój prywatny ateizm nie stać nawet na merytoryczne ustosunkowanie się. Nie wiem jak na tym forum, które nie jest reprezentatywne dla całej społeczności, lokalnej czy szerzej, ale generalnie wszędzie na świecie ateizm nie jest aż tak się liczącym społecznie wyznaniem wiary, (na pewno nie w Polsce), aby taka zdawkowość nie wychodziła na śmieszną...Kilku przyjaciół, czy przyjaciół idei, którzy ci wstawią lajki czy inną zdawkowość, to trochę za mało...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

P.S.
Takie dysputy, o ile będzie dział "religia", to można będzie sobie tam prowadzić, jakkolwiek gratuluję przeświadczenia (obsesji?) ateiście , jakoby budowanie dróg - jakich i gdzie, chodników, rozpisywanie się na temat sukcesów sportowych i kulturalnych lokalnej dziatwy, planowanie rozwoju wsi etc., było tak przesiąknięte religijnością, że nie do wytrzymania....)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Aaacha! Domyślam się, że nie wszyscy znają gawędę: „O miastowym Cwaniaku”. A było to tak.

Od dłuższego czas w różnych okolicach myszkował Cwaniak. Podawał się za miastowego i za takiego co to z niejednego pieca chleb jadał. Sporo widział w tym świecie i ma co niemiara wiadomości o nim. Ów miastowy Cwaniak oferował ludziom naukę gotowania zupy... na prawdziwym srebrnym i błyszczącym z gustownymi zdobieniami gwoździu. Ten gwóźdź był wystarczająco duży i niemal ze stuprocentową zawartością srebra. Gwóźdź Cwaniaka miał też stosowny certyfikat. Świadczył o jego autentyczności i pochodzeniu. Zaświadczenie było w szykownej oprawie z twardymi i mocnymi okładkami. To gwarantowało, że nie mógł ulec on przypadkowemu zniszczeniu. To sprawiało, że słowa Cwaniaka stawały się wiarygodne i budziły zaufanie a miejscami wzbudzały nawet podziw i zachwyt dla niego. Tym sposobem Cwaniak nie raz zapewniał sobie kilkudniowy wikt i opierunek; i to był jego sposób na życie. A trwało to już kilka lat.
I tak pewnego razu Cwaniak trafił do jednej z wielu sąsiadujących ze sobą wsi. Cwaniaka przyjął pewien gospodarz co to też bywał w świecie. Teraz prowadził spokojne i ustabilizowane wiejskie życie. Wziął od Cwaniaka gwóźdź i certyfikat. Skrupulatnie obejrzał oba przedmioty po czym zwrócił Cwaniakowi gwóźdź a certyfikat położył na stole i poprosił Cwaniaka, aby rozpoczął naukę. Ten zażądał, aby gospodarz wlał wodę do ponad połowy pojemności garnka, w którym zwykle gotuje zupę i postawił go na ogniu. Gospodarz starannie wykonał polecenie. Teraz miejsce przy garnku zajął miastowy. Kiedy woda się zagotował Cwaniak mrucząc coś pod nosem ceremonialnymi gestami włoży srebrny błyszczący gwóźdź do wody w garnku. Następnie poprosił gospodarza aby dostarczył mu: kawałek mięsa, przyprawy, ziemniaki, marchew, por, seler, mąkę lub kaszę, płatki owsiane czy to co tam ma podobnego no i śmietankę jeżeli takową obecnie posiada. Miastowy już samodzielnie obrał i pokroił otrzymane produkty. Rozmowa jakoś nie kleiła się. Więc Cwaniak stał przy garnku i co pewnie czas dokładał przygotowane przez siebie artykuły i troskliwie mieszał jego zawartość. Gospodarz z zaciekawieniem przyglądał się poczynaniom gościa. Ten zaś cały czas sympatycznie uśmiechał się do niego. W końcu zwrócił się do gospodarza.
- No gospodarzu. Zupa gotowa. Podajcie dwa talerze i łyżki, to popróbujemy jak udała się nam ta zupka. Na moim srebrnym i błyszczącym gwoździu. - Obwieścił z naciskiem na ostanie zdanie.
Na te słowa gospodarz gwałtownie zerwał się na równe nogi niczym oparzony i oburącz chwycił za widły, które stały nieopodal. Gospodarz wniósł te widły do izby wraz z pierwszym artykułem, które zażyczył sobie wcześniej Cwaniak. Miastowy jakoś nie zwrócił wówczas uwagi na to. Cwaniaczek widząc przed własnym licem ostre błyszczące zęby wideł najpierw zdębiał i bez chwili wahania wziął nogi za pas. Czmychnął chyba gdzie pieprz rośnie, ponieważ już nikt więcej w okolicy nie słyszał o jakimś miastowym Cwaniaczku.
A co z gospodarzem spytacie? Otóż ów gospodarz w centralny miejscu swojej głównej izby powiesił na ścianie srebrny błyszczący gwóźdź z certyfikatem o jego autentycznym pochodzeniu. Wszystkim zaś sąsiadom i odwiedzającym go gościom opowiadał w jaki sposób wszedł w ich posiadanie. Zalecał też, aby każdy kto chce jak najmniej chorować, to musi wszystko jeść srebrną łyżką o jak największej jego zawartości. Taka srebra łyżka łatwo się wyciera podczas jedzenia i trafia do żołądka. Srebro to naturalny antybiotyk znany od wieków i co najistotniejsze, nie szkodzi ludziom.
Wieść o przygodzie gospodarza z miastowym Cwaniaczkiem błyskawicznie zatoczyła szerokie kręgi - jak kamień wrzucony do wody - i w krótkim czasie przekroczyła granice wsi oraz najbliższej okolicy. Ludzie bowiem szybko sami przekonali się, że gospodarz ma rację, ponieważ prawdziwie mniej zaczęli chorować.

Z działu: OBRAZKI i GAWĘDY
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Co by nie mówić, ale mimo mojego wielkiego szacunku dla św. JPII, to nie jestem przekonany, co do takiego motta jak podał autor strony- kontynuując swoje wypowiedzi, chyba coś jeszcze krótszego by się przydało, a to motto jako opis w regulaminie, czyli np, motto: Kultura dialogu, kultura spotkania, kultura miejsca" - może bez powtórzeń i tak kaskadowo wizualnie.Oprócz tego nazwa strony powyżej... Oczywiście to tylko moja sugestia, ale akurat te słowa św. JPII są tak poważne w kontekście takowej strony, że chyba bym się z tego wycofał...Powodzenia w każdym razie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odnośnie łyżeczki znam inną dykteryjkę.
Przychodzi klient do restauracji i zamawia zupę. Kelner przynosi zupę, stawia przed klientem, ma odchodzić ale słyszy Panie kelner w mojej zupie pływa mucha!
Kelner spokojnie, mamy srebrne łyżeczki, jesteśmy przygotowani na taką okoliczność, zaraz ją wyłowię.
dbamy o klienta.
Klienta zauważył również srebrny łańcuszek zaczepiony do paska kelnera z ukrytym w rozporku drugim końcem.
Klient zdziwił się, ale wkrótce zobaczył, że każdy kelner ma przy spodniach cienki łańcuszek, którego jeden koniec przyczepiony jest do paska, a drugi znika wewnątrz rozporka. Zaciekawiony przywołał kelnera i zapytał: Zauważyłem, że każdy z was ma łańcuszek przy rozporku. Po co on wam?
Kelner:
- Nie każdy jest tak spostrzegawczy jak pan. Ale skoro pyta pan, to wyjaśniam - również ten łańcuszek zalecił nam Artur Andersen. Wie pan mam go przyczepionego do ... no wie pan. Gdy idę do toalety, To rozpinam rozporek i wyciągam łańcuszkiem, dzięki czemu, po oddaniu moczu nie musze myc rak.
Gość pokiwał ze zrozumieniem głową, ale zaraz wyjawił swą następną wątpliwość:
- Dobrze. Rozumiem, ze wyjmuje pan łańcuszkiem, ale jak można się nim posłużyć do schowania? Jak wkłada się go z powrotem?- ... ?
- Nie wiem jak inni, ale ja łyżka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Taki tekst u mnie nie przejdzie.
To są rzeczy, które mogą sobie opowiadać faceci w knajpie i przy kieliszku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co to znaczy, że "u ciebie" nie przejdzie?
Myślałam, że to miało być forum dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko dla tych, co myślą jak ty?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Proszę Pani. Nasza Pani. Prosi Panią. Aby Pani. Proszę Pani. Pożyczyła naszej Pani. Proszę Pani. Miotłę. Tak. Proszę Pani.

A to było tak. Najpierw szpak dziobnął bociana. Potem była zmiana i bociana dziobnął szpak. Ile razy był dziobany szpak?

Na stole było 10 much. 7 zostało zabitych. Ile much zostało?

Z działu dla dzieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A miało być tak pięknie….
Drogi ZBST a może ZARG a może jeszcze inaczej…
Rozumiem potrzebę dzielenia się swoim cennym doświadczeniem życiowym z każdym kto tego chce lub nie, ale błagam, nie rób tego pod płaszczykiem integrowania ludzi, którzy wierzą, którzy chcą razem zrobić coś fajnego, czy będą to zajęcia pozalekcyjne, sportowe, planowanie budżetu, czy inne…
(-mh z wątku Boajano, w Tobie jeszcze nadzieja).
Nie chodzi tu bynajmniej o poglądy, aczkolwiek przyznaję; deklaracja przynależności ideologicznej do środowiska Radia Maryja - nieco mnie zmroziła, do tego bicie w wielki dzwon - cytat z JP2 i zapowiedź cenzury … no nie jest to coś co mogłoby łączyć… wspólna praca, spędzanie czasu i robienie czegoś dla NASZEGO Bojana, nie może oznaczać, że muszę czytać jakieś bajeczki czy przypowiastki (przepraszam Krasickim czy La Fontainem to nie jesteś) i poznawać seksistowskie podejście do życia : „Taki tekst u mnie nie przejdzie. To są rzeczy, które mogą sobie opowiadać faceci w knajpie i przy kieliszku.”. A propos :Nie ma kawałów męskich czy kobiecych, są chamskie lub nie, śmieszne lub nie, głupie czy mądre.
Rozumiem, że chcesz podzielić się swoimi poglądami i przemyśleniami, ale może pomyśl o blogu, nie można uszczęśliwiać innych swoja wizją świata…
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Brawo Als!
Twoja opinia znakomicie odzwierciedla oczekiwania zwykłych mieszkańców naszego Bojana.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niestety chciałam napisać podobnie, świetny pomysł upadł jeszcze zanim powstał:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ob. Als 83.20.21.* A miało być tak pięknie….
Ośmielam się uprzejmie wyjaśnić. U nas, w Polsce, są tylko dwie partie: POLSKA i ANTYPOLSKA. Moją partią jest POLSKA. Nie należę do żadnej partii ani stowarzyszenia. Wyjaśnię też, że sieć „W naszej rodzinie” jest kapitałem polskim a za rozmowy wewnątrz sieci kosztują aż 0,09 zł/min. Za 30 zł można dzwonić przez 180 dni a ważność konta wynosi 400 dni. Jeżeli jest inna tańsza sieć z polskim kapitałem to chętnie skorzystam.
Nie ma też przymusu czytania. Każdy musi kierować się swoim rozumieniem świata. Dziś w mojej Ojczyźnie mamy takie czasy, że każdy kto chce może pisać co zechce i gdzie zechce. A jeszcze nie tak dawno do domów i redakcji wkraczały uzbrojone po zęby oddziały...
Ponownie zapraszam wszystkich chętnych do współpracy na rzecz Bojana. Tel. 536 688 339, tylko SMS i poczta głosowa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

PS
Wedle niektórych Mieszko I to typ spod ciemnej: palił, mordował i gwałcił.
Natomiast Henryk Sienkiewicz to grafoman.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rozumiem, że reprezentujesz opcję wychodzącą z założenia, iż jeżeli coś nie jest POLSKIE, to siłą rzeczy jest ANTYPOLSKIE... Skąd my to znamy...? Brawo, brawo... Nie chcemy w Bojanie ciemnogrodu. Poszukaj drogi zbst innej widowni dla swojej chorej i zapyziałej wizji. Alleluja i do przodu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ob. ~Postronny Obserwator 83.20.20.* "Nie chcemy w Bojanie ciemnogrodu."
Tu chyba każdy wypowiada się we własnym imieniu. Jeżeli jest inaczej, to sami wznosicie ten ciemnogród. Jeszcze raz objaśniam. W mojej Ojczyźnie są tylko dwie partie: POLSKA i ANTYPOLSKA. Jeżeli zaś mam do wybory produkt o podobnych parametrach polski i innej nacji, to zawsze wybieram towar wykonany w Polsce. Póki co w Polsce praktycznie nie produkuje się żadnego auta osobowego na skalę przemysłową.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, tak... drogi zbst. W "Twojej" ojczyźnie są oczywiście tylko dwie, wskazane przez Ciebie, partie. Puszę Białowieską też wycinacie w "Twojej" ojczyźnie ze "względów bezpieczeństwa", ponieważ drzewa atakują turystów..., a świstak zawija sreberka... Alleluja i do przodu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Puszczy chodzą ludzie miejscowi (np. na grzyby), to nie jest teren wyjęty spod np . takiej aktywności człowieka...Widziałeś drzewa zaatakowane przez kornika i zeschłe? - no wiesz one spadają...Ekspercie P. S. Na Białorusi też wycinają 20 tys. hektarów bodajże, bo to jest jak zaraźliwa gangrena... - nie ma przy takiej skali (wina zaniedbań PO-PSL) innych metod jak wycinka. W PL mamy puszczę - a jest to unikat i zawsze była w niej aktywna ochrona - więc kto ma rację? - eksperci tacy, którzy to stracili i tacy jak Ty, który ślepo powtarzają. polskojęzyczne media, które mają w tym interes - bo jak nie zapewni się ochrony gatunków, to będą kary miliardowe - to miał być następny po VAT (260 mld w 8 lat) drenaż Polski. Słuchaj dalej ludzi wynajętych, którzy się ogłaszają, jako światowi, pełni prestiżu etc. Może na Ciebie przyjdzie kolej później, ale wielu w PL już albo doświadczyło albo zrozumiało grabieżcze zaplecze partii lewicowo-liberalnych.Nie jestem ani liberałem ani człowiekiem lewicy, choć sytuacyjnie byłbym gotów popierać, zależnie od istoty rzeczy programy raz jedne raz drugie (kojarzone z tymi kontekstami- do pewnego stopnia), bo to dyktuje zdrowy rozum. Ideologie czy lewicowe czy liberalne są sztywne, stąd głupie - wymyślone, aby przejmować władzą przy odpowiedniej propagandzie, względnie pomocy zbrojnej - patrz komunizm, jako wynalazek bogaczy, którzy umieścili go daleko od siebie, aby tanio zdobyć kraj bogaty w złoża. Tam komunizm właśnie był łatwo adoptowalny, bo taki rys społeczny tam miał miejsce. Takich jak Ty, to rozgrywa się jak małe dzieci, dosłownie. Przepraszam za mocna słowa, ale na prawdę daj spokój SZ.P. z ubogacaniem nas swą wątpliwą mądrością prezentowaną z piedestału "oświecenia".Nie jestem czuły na obelgi czy etykiety, więc może SZ.P. darować sobie ciemnogrody, wszak zgodnie ze starym powiedzeniem"Paweł mówiąc o Piotrze , bardziej mówi o Pawle, jak o Piotrze"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zresztą ja już kończę rozmowę z Als i podobnymi, bo to nie ma sensu...Mimo wszystko, życzę wszystkiego dobrego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do Als i światłej reszty
Proszę mi pokazać brak cenzury inny niż.... śmietnik (pomijam opcje "segregowalności", bo to też cenzura:))
Baaardzo proszę mnie oświecić...
Nawet internet jako całość jest sumą cenzór konkretnych podmiotów.
Nawet transmisje "na żywo" mają kilkusekundowe poślizgi...etc

Dowcip czy jak to zwać ze strony bb jest wystarczająco nieprzyzwoity, że nie doczytałem nawet, bo nie sądzę, że mając wybór muszę karmić się tudzież zaśmiecać (autor strony) czymś takim.

Mam nadzieję, że dacie szansę autorowi, nie tak jak podobni wam w przypadku kandydatki z Bojano w wyborach (nie jest to moja reklama dla niej, bo nie znam tej pani, tylko tak formalnie). Wszystkim się nie dogodzi. Myślę, że czas pokazuje, że lepiej za dużo nie gadać, nie dysputować tylko zrobić, pokazać, kandydować etc. Może powstanie dział "uwagi' i tam będzie możliwość interakcji i ewentualne korekty autora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ośmielę się objaśnić, iż nikt nie będzie mi mówił co i gdzie mam pisać za swoje pieniądze i w swoim prywatnym czasie. Różnorodność poglądów na życie leży w naszej rogatej polskiej duszy. Natomiast szacunek do drugiego człowieka i jego poglądów jest wyrazem wolności opartej na zasadzie: „Tam gdzie zaczyna się Twoja wolność, kończy się moja.”
Kto zaś sam ufajdał się politycznie, czy w inny sposób, dąży do tego aby wszyscy dokoła byli ubabrani tak, aby na przykład: każde świństwo, czołobitność wobec możnych i obcych oraz donosicielstwo stało się powszechnie akceptowalną normą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ależ oczywiście drogi zbst... "I nikt mnie nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne"..., ponieważ "przez 8 ostatnich lat"... itd., itp.
I za swoje pieniądze "moja polska rogata dusza" może wszystko i wszystko może innym wmówić..., bo za moje. I właśnie powyższym wpisem udowodniłeś, drogi zbst, jaki jesteś politycznie ufajdany i ubabrany, a także każde świństwo, czołobitność wobec wiadomych osób oraz donosicielstwo stało się u Ciebie powszechnie akceptowalną normą... Tyle tylko, że Ty sam tego w sobie nie widzisz... Pozdrawiam Misiaczka...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przepraszam, zapomniałem się przedstawić w powyższym wpisie. Postronny Obserwator.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oto do czego prowadzi zapiekłość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

zbst daj sobie spokój z nową stroną, która będzie bardzo stronnicza. Odnośnie partii politycznych jest więcej, przed 1989 rokiem też była tylko jedna polska
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem Polakiem z kwi i kości. Facetem w sile wieku i poszukującym agnostykiem - niedowiarkiem. Jest jeszcze we chęć dzielenia się z Rodakami swoim doświadczeniem życiowym. Na mój portal średnio miesięcznie zagląda 1.000 osób. Dziś jest 68. Mój dziadek po kądzieli był Słowakiem a babcia Góralką. Zaś dziadkowie po mieczu pochodzili z Kresów, okolice Lwowa. Moi rodzice w 1945 r. świadomie wybrali Polskę.

Za komuny swoje odwarczałem. Od dziesiątek lat nie należę do żadnej partii politycznej ani stowarzyszenia. Nie zabiegam o żadne publiczne stanowisko. Jestem umiarkowanie zadowolony z tego co mam. Wystarcza na skromną egzystencję bez ekstrawagancji. Od rządzących, jako wyborca, wymagam jedynie aby uczciwie administrowali i zarządzali Ojczyzną.

Podstawą mojego działania są zapisy w Konstytucji III RP lub PRL Bis, jak kto woli.
Art. 1. Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.
Art. 2. Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.
Art. 49. Zapewnia się wolność i ochronę tajemnicy komunikowania się. Ich ograniczenie może nastąpić jedynie w przypadkach określonych w ustawie i w sposób w niej określony.
Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A mi się już słabo robi od słuchania inwektyw obydwu stron.
Obydwaj siedzicie po swojej stronie płota i widzicie tylko do ogrodzenia.
Nie wiem, czy to takie niespotykane, ale ja np. nie piętnuję "ciemnogrodu", szanuję wierzących, jednocześnie nie poniżam homoseksualistów i eurosympatyków
Nie zupełnie to pojmuję, co się obecnie z ludźmi dzieje.
Zero refleksji nad wszystkim, co się dzieje wokół. Widzicie tylko czarne i białe, przy czym czarne jest zawsze po drugiej stronie płotu.
Miałam nadzieję, że można zająć się problemami Bojana, że można uznać, że mimo rożnych poglądów wszyscy jesteśmy po prostu mieszkańcami.
Ale nie! zawsze trzeba poniżać drugą stronę, od "ciemnogrodu", po "lewactwo". Bo najważniejsze przecież dla nas jest fakt, że ktoś się modli, a ktoś inny lubi UE. Taaaak, to definitywnie przesądza o drugim człowieku.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dwuosobowa ekipa - chłopiec, który nie ma jeszcze ośmiu lat i ja, jego dziadek - jako aktualni inspiratorzy powołania do życia portalu dla Bojana stwierdzamy co następuje.
1. Dyskusja wywołana przez nas w dniu 8-10-2017 r. jednoznacznie wskazała, że NIEZALEŻNY portal dla Bojana, gdzie mieszkańcy sami informowaliby się i wypowiadali się o swoich sprawach jest bardzo potrzebny a zebrany materiał będzie właściwie wykorzystany.
2. Głosowanie trwało 10 dni, do północy 18-10-2017 r.
3. W okresie głosowania (8 do 18-10 br.) odnotowano 68 wypowiedzi.
4. Do wyboru były dwie domeny: bojano24.pl oraz i-bojano.pl.
5. Publicznie poproszony właściciel domeny bojano.pl do odstąpienia tej domy na rzecz mieszkańców Bojana pozostała bez odpowiedzi.
6. W tym stanie sprawy zdecydowanie wygrała domena bojano24.pl i pod nią powstanie portal dla Bojana, zaś domena i-bojano.pl zostanie zwolniona.
7. Każdy kto zechce może zweryfikować i policzyć wedle własnego widzi mi się.
8. Spośród około 4.000 mieszkańców Bojano nikt nie zgłosił się do współpracy.
9. Szkoda, że Forum Bojana na wp.pl nie ma licznika odwiedzających. Byłby to prawdziwy obraz zainteresowania tematem.
10. Dotychczasowe wydatki: 170 zł. Kosztów własnej pracy nie liczyłem, tak jak i niezbędnych materiałów biurowych i dostępu do internetu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Myślę, że sam zniechęciłeś sporo osób, mnie na przykład. Po prostu zraziła mnie reakcja (jej sposób) na eu. oraz jasna deklaracja wyrażona w postaci cytatu z JP2.
Ona Cię zbyt mocno określa.
Ale pozdrawiam i podziwiam chęci
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

~mh 94.254.239.* MYŚLĘ, ŻE SAM ZNIECHĘCIŁEŚ... Elementarne zasady współżycia społecznego w Ojczyźnie wypływające z naszej kultury i tradycji Narodu nakazuje zwracać się z szacunkiem do drugiego człowieka. Jaka jest siła słowa świadczy wczorajszy tragiczny wypadek na Placu Defilad w Warszawie.
60 letni człowiek podpalił się w centrum Warszawy. Jego stan nie jest znany. Tak się akurat składa, że właśnie mija siódma rocznica zamordowania Marka Rosiaka przez byłego działacza PO - Ryszarda Cybę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Uprzejmie informuję, że domeny: bojano24.pl oraz i-bojano.pl zostały usunięta z bazy danych. Powód usunięcia: odstąpienie od umowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

I po co było tyle zawracania głowy?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ośmielam się uprzejmie objaśnić. Jestem poszukującym agnostykiem. Prowadzenie poważnego portalu jest to zadanie dla co najmniej dla kilku osób. Z przeprowadzonego rozpoznania w sprawie uruchomienia portalu dla Bojana jednoznacznie wynikło. Na około 4.000 mieszkańców nikt nie zgłosił się do współpracy.
Historia i czyny spisane są nauczycielką życia, kto zaś nie pamięta historii, musi zepsuć teraźniejszość. Wychodzą z takim założeniem polecam poniższy tekst uważnej lekturze i zadumie na swoim losem. Jutro jest sobota a po niej niedziela.

STARY TESTAMENT Księga Rodzaju. Bóg w gościnie u Abrahama1

16 Potem ludzie ci odeszli i skierowali się ku Sodomie. Abraham zaś szedł z nimi, aby ich odprowadzić, 17 a Pan mówił sobie: «Czyż miałbym zataić przed Abrahamem to, co zamierzam uczynić? 18 Przecież ma się on stać ojcem wielkiego i potężnego narodu, i przez niego otrzymają błogosławieństwo wszystkie ludy ziemi. 19 Bo upatrzyłem go jako tego, który będzie nakazywał potomkom swym oraz swemu rodowi, aby przestrzegając przykazań Pana postępowali sprawiedliwie i uczciwie, tak żeby Pan wypełnił to, co obiecał Abrahamowi». 20 Po czym Pan rzekł: «Skarga na Sodomę i Gomorę głośno się rozlega, bo występki ich są bardzo ciężkie. 21 Chcę więc iść i zobaczyć, czy postępują tak, jak głosi oskarżenie, które do Mnie doszło, czy nie; dowiem się».
22 Wtedy to ludzie ci2 odeszli w stronę Sodomy, a Abraham stał dalej przed Panem. 23 3 Zbliżywszy się do Niego, Abraham rzekł: «Czy zamierzasz wygubić sprawiedliwych wespół z bezbożnymi? 24 Może w tym mieście jest pięćdziesięciu sprawiedliwych; czy także zniszczysz to miasto i nie przebaczysz mu przez wzgląd na owych pięćdziesięciu sprawiedliwych, którzy w nim mieszkają? 25 O, nie dopuść do tego, aby zginęli sprawiedliwi z bezbożnymi, aby stało się sprawiedliwemu to samo, co bezbożnemu! O, nie dopuść do tego! Czyż Ten, który jest sędzią nad całą ziemią, mógłby postąpić niesprawiedliwie?» 26 Pan odpowiedział: «Jeżeli znajdę w Sodomie pięćdziesięciu sprawiedliwych, przebaczę całemu miastu przez wzgląd na nich». 27 Rzekł znowu Abraham: «Pozwól, o Panie, że jeszcze ośmielę się mówić do Ciebie, choć jestem pyłem i prochem. 28 Gdyby wśród tych pięćdziesięciu sprawiedliwych zabrakło pięciu, czy z braku tych pięciu zniszczysz całe miasto?» Pan rzekł: «Nie zniszczę, jeśli znajdę tam czterdziestu pięciu». 29 Abraham znów odezwał się tymi słowami: «A może znalazłoby się tam czterdziestu?» Pan rzekł: «Nie dokonam zniszczenia przez wzgląd na tych czterdziestu». 30 Wtedy Abraham powiedział: «Niech się nie gniewa Pan, jeśli rzeknę: może znalazłoby się tam trzydziestu?» A na to Pan: «Nie dokonam zniszczenia, jeśli znajdę tam trzydziestu». 31 Rzekł Abraham: «Pozwól, o Panie, że ośmielę się zapytać: gdyby znalazło się tam dwudziestu?» Pan odpowiedział: «Nie zniszczę przez wzgląd na tych dwudziestu». 32 Na to Abraham: «O, racz się nie gniewać, Panie, jeśli raz jeszcze zapytam: gdyby znalazło się tam dziesięciu?» Odpowiedział Pan: «Nie zniszczę przez wzgląd na tych dziesięciu». 33 Wtedy Pan, skończywszy rozmowę z Abrahamem, odszedł, a Abraham wrócił do siebie.

Źródło: http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=18
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

chyba jestes " troche " nawiedzony co ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

,,mija siódma rocznica zamordowania Marka Rosiaka przez byłego działacza PO - Ryszarda Cybę. "Chciałbym zauważyć iż w momencie popełnienia zbrodni nie był działaczem PO. Czy wg, szanownego Pana każdy były obecnej opozycji to, zbrodniarz a były ale należący do rządzącej to bohater. Typowy objaw odwracania kota ogonem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bez komentarza...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale kto się miał zgłosić?
Myślisz, że tu wchodzi całe Bojano? Przecież tu jest kilkanaście osób na krzyż.
Nie mówiąc o twoich pretensjach i nawiedzonym sposobie wyrażania się. Ogłosiłeś się moderatorem nie istniejącej jeszcze strony, pałasz oburzeniem wobec tych, którzy się z tobą nie zgadzają, zakładasz jakieś nawiedzone tematy o szczepionkach, oburzasz się że nikt nie przybiegł do pracy w twoim ogrodzie i katujesz cytatami z biblii.
Jak masz potrzebę wyrażania siebie, to załóż jakiegoś bloga, czy coś, a nie udawaj, że chcesz coś społecznie zrobić.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trafione w dyche
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pamiętam przed wyborami mieszkanka Bojana jedyna miała odwagę ujawnić się na forum, została zalana hejtem. Pewnie teraz nikt już nie będzie chciał wystawić swojej osoby do reprezentowania mieszkańców
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też pamiętam. Pisała bardzo z sensem, a ludzie naskoczyli na nią, jakie ma zasługi i jakim prawem ośmiela się kandydować.
Szkoda, że się poddała pod wpływem paru pieniaczy. Takie pytania to chyba należałoby zadać obecnym radnym.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest moja sąsiadka. I naprawdę ma poukładane w głowie. Jest inteligentna, odważna, zna przepisy. Broniłam ją, jako jedna z niewielu, przed tym hejtem ale większości niestety chodzi tylko o to by upupić kogoś komu się chce coś zrobić. Ot taka nasza cecha.
Niestety potem budzimy się z ręką w nocniku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Głosujemy dla Bojana

bojano24.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

co za cyrk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co to są za jaja? Ludzie myślą że tu na poważnie jakaś akcja sie dzieje. A to znowu słynne forumowe trolle. Idzcie żreć gruz...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W to niedzielne popołudnie, kiedy pogoda nastraja ku zadumie nad marnością życia ludzkiego, jako „nawiedzony” poszukujący agnostyk ośmielę się polecić wszystkim zatroskanym zadumać się nad losem: własnym, tych co odeszli i naszej wspólnej Ojczyzny.
Po mojemu Ojczyźnie niezbędne są zmiany. W szczególności naprawy wymaga cały „wymiar sprawiedliwości”: sądy, prokuratura, palestra, notariaty, komornictwo, policja i inne organa ścigania. A co należy zrobić? Odpowiedź jest w Ewangelii (Dobra Nowina, Słowo Boże, Nowy Testament) według św. Jana, J2, 13 - 16.

13 Zbliżała się pora Paschy żydowskiej, i Jezus przybył do Jerozolimy. 14 W świątyni zastał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. 15 Wówczas, sporządziwszy sobie bicz ze sznurów, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. 16 Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: «Zabierzcie to stąd z domu mego Ojca nie róbcie targowiska!»
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wystarczy stosować się do dekalogu tak myślę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jako facet, który ma za sobą siedem krzyżyków życia ośmielam się zainteresowanych oświecić, że na siłę nikogo nie uszczęśliwiam a z durniami nie jest mi po drodze.
Tym zaś, którzy zechcą stworzyć portal dla Bojana polecam pod rozwagę mój wstępniak, który zamierzałem tam umieścić jako pierwszy tekst. Podkreślam też: nie ma obowiązku czytania.

Mój wstępniak pod tytułem: KASZTEL BOJANO.

Bojano to malutki punkt na Ziemi. Ale tu jest mój dom! I to jest mój pępek Świata!
Archeologowie na podstawie własnych prac wykopaliskowych twierdzą, że miejsce to było zasiedlane od ponad 10.000 lat z czym nie zgadzają się kreacjoniści. Najstarsze pisemne źródła o Bojanie (zrazu Bojan) pochodzą z XIV w. To dowodzi, że Bojano jest bardzo dobrym położeniem w całym Świecie, gdzie warto świadomie i na stałe scementować się z rdzenną ludnością i z tą ziemią.
Jedni są tu z dziada i pradziada zasiedzeni od wieków. Z tego tytułu wielki szacunek należy się Kaszubom. Kaszubi zachowali swoje ojcowizny i język. Ich zbiorową mądrości skwitował Hieronim Derdowski - urodził się 9 marca 1852 r. w Wielu, powiat Chojnice a zmarł 13 sierpnia 1902 r. w Winonie, Minnesota w USA - „Nie ma Polski bez Kaszub, i Kaszub bez Polonii.” Z takiego to powodu nie udało się przetrwać, na przykład Prusom. Rdzenną ludność Prus wymordowano przed wiekami a ich ziemie i dobra przejęli najeźdźcy. No i jesteśmy my, tak zwany element napływowy. Tu w Bojanie, my jako rodzina, nabyliśmy na własność maleńki kawałeczek Polski ponad dwadzieścia lat temu. Z niemałym mozołem zbudowaliśmy nasz dom i na stałe mieszkamy tu od ładnych kliku lat.
Kasztel Bojano!? Jest to moje celowe i świadome odwołanie się do historii Polski, bo historia jest najlepszą nauczycielką życia. Zaliczam się też do krzewicieli punktu widzenia: kto nie pamięta historii, musi zepsuć teraźniejszość. Nie można bowiem bez końca tłumaczyć się: Polak mądry po szkodzie.
W języku polskim kasztel ma dwa znaczenia. Kasztel, to staropolska nazwa grodu, nieduża twierdza, warowny zamek, który zajmował przedstawiciel władzy lub pan feudalny; warownia, forteca. Kasztel, to też wysoka nadbudówka na dziobie i rufie dawnych żaglowców, gdzie były kabiny dla oficerów oraz stanowiska lekkich dział.

I to jest mój ostatni wpis na tym forum.
Amen.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kilka błędów stylistycznych i składniowych, parę niepotrzebnych informacji, subiektywne spekulacje autora. Tekst jeszcze do zredagowania, ale rozumiem że nasz "pan feudalny" na to nie pozwoli, a szkoda naprawdę myślałem że fajny portal powstanie :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Tiry przy Biedronce (3 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, czyje i dlaczego blokują chodnik i ulicę?

Odpady wielkogabarytowe (18 odpowiedzi)

Witam Nie wiecie, czy będzie w tym roku zbiórka odpadów wielkogabarytowych? Na stronie gminy...

Policja z Szemuda (5 odpowiedzi)

Wójt zbudował nowy posterunek w Szemudzie koło jego centrum samorządowego. Wszyscy się...