Jestem obecną uczennicą IV Liceum Ogólnokształcącego. Nie mam ani jednej dobrej opini na ten temat. Spędziłam w tej szkole już rok, który był dla mnie katorgą. Wygląd szkoły tylko od zewnątrz jest dość wyremontowany, ale to nic w porównaniu z atmosferą w szkole. Nauczyciele to dno, większość z nich nawet nie wie czego nas uczy. Jest to niewykfalifikowana kadra. Można na palcach u jednej ręki wyliczyć nauczycieli, którzy coś sobą reprezentują. Ponadto nikt w tej szkole nie przestrzega statutu. Jest on notorycznie łamany, co więcej większość nauczycieli, a nawet Pani dyrektor nie zna go. Nauczyciele oraz Pani dyrektor traktują uczniów jak byle kogo. Uczniowie nie mają prawa głosu. Uczeń nie ma żadnego wsparcia od nauczycieli, wychowawcy, pedagoga, a tym bardziej dyrekcji. Szkola w żadnym stopniu nie jest przyjazna uczniom. Uczniom nie pozwala się wyrażania własnego zdania oraz poglądów. Nie potrafią przygotować do matury. Co do uczniów to większość ma podejście "aby zdać", zdarzają się rzadkie wyjątki, które żałują że wybrały tę szkołę. Ja czekam już tylko na nowy rok, aby móc przenieść się do innej szkoły. Jeśli macie jakiekolwiek ambicje to nie wybierajcie IV LO.. tą szkołę