Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
wiem, że to dość indywidualna sprawa, ale może uda się wyciągnąć jakieś wnioski..piszcie dziewczyny....
Moje dziecko śpi 10h w porze nocnej....w ciągu dnia zasypiała dotychczas jak jej się chciało na krótkie drzemki...chciałabym wprowadzić jej na sztywno 2 pory spania, ale boję się, że nie będzie wówczas w nocy tak pięknie spać...
Ile godzin snu na dobę może być max.?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Mój idzie spać ok 20 -21, śpi do 5, dostaje mleczko i śpi dalej do ok 8. Choć ostatnio potrafi obudzić się bez przerwy o 7 - 8 nawet. Potem ok 11 drzemka - tu nigdy nie wiem ile będzie spał, bywa, że pół godziny a zdarza się i 4 godziny. Następna drzemka ok 16 - max 2 godziny.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

moj synek niedulo skonczy 7 miesiecy, jak n razie to spi od 20 do 5, 5:30, potem jedzonko i zaczyna dzien:( czasmai ok 7 dospi jeszcze godzinke ale nie zawsze. Potem drzemki 3, jakos dwie godziny po przebudzeniu, potem roznie, zmienilo mu sie teraz przez upały, nie ma staelgo rytmu spacerow, jedzonk tez troche przestawiam, wiec i drzemki inaczej. Staram sie odkladac gdy mysle ze jest spiacy, czasami trafie, czasmai jest ryk w lozeczku i wiem, ze to jeszcze nie czas:) mniej wiecej drzemki ok 12-13 i potem, 16, nogdy nie zdazylo mu sie spac 2 godziny:( nawet jako noworodek, jest raczej z tych malo spiacych:(
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Aha...to fajnie..
bo moja też idzie spać ok.19-20 i śpi do 5
i teraz chcę jej wprowadzić spanie o 11 i o 15...z tego co piszesz to nie będzie za dużo...
próbuje juz od kilku dni i widzę, że sprawy się mają jak u Ciebie, że o 11 zasypia na niewiadomo ile, a o 15 na max.2 godzinki
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

moja w sumie ma juz 8 mcy ale jak miala 6-7 to spala tak samo tzn w dzien 2x po 30 min, a w nocy od ok 20 czasami niestety i 21,30 do 8,30-9,30

tylko wlasnie w dzien nie ma staych pór spania i jak dla mnie to szkoda bo czasami jak szybciej wstanie albo pozniej to cały dzien poprzestawiany i zamiast o 20 idzie spac pozniej dzis np spala raz na dworzu ok 30 min i teraz ja polozylam do lozeczka bo jak znowu po 18 sie zdrzemie to o 20 jeszcze nie bedzie spiaca
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

mała spi około 13 -14 godzin na dobe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

eh, dziewczyny, zazdroszcze.. Mała ma 7 miesięcy, fakt, ze jeszcze karmie piersią, ale... od niemowlaczka spala bardzo, bardzo mało, teraz jest ciut lepiej czyli ok 10-12 godzin na dobę, ale bardzo szarpane - zasypia 21-22, pobudka ok. 1 (zęby idą), później śpi już ze mną, bo inaczej to praktycznie co 1-1,5 h pobudki. budzi się zwykle o 5, po godzinie aktywnosci zasypia (ze mną), pośpi może z godzinę, póżniej zależy, na spacerze śpi ok. godziny, w ciągu dnia czasem dwa razy po pół h, czasem po godzinie, różnie. zasypia przy piersi, inaczej mimo wyraźnego zmęczenia jest ryk nieziemski. generalnie najlepiej śpi, jeśli śpi przy mnie (czyt. przy mojej piersi:() lub ew. wózek albo samochód... bu. próbowalam już chyba wszystkiego zeby to zmienic ale jest jak jest. wiec fajnie macie i tak:)
a co do pytania do wg. mądrego poradnika ok. 14 h na dobe.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Liwia spi sporo ale za to chodzi spac najczesciej o 22,czasem nawet tak jak dzisiaj grubo po 22.30 ,co nie bardzo nam pasuje bo juz jestem tak zmeczona ze nic nie zrobie,niewiem jak ja przestawic,przecierz na sile jej nie bede budzic wieczorem ,bo wlasnie wieczorem sobie drzema np 2 godzinki do 17-18
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

hej niemartw sie ja mam bardzo podobnie, nie jestes wtym sama.Moja coreczka zaczela 7 miesiac a spi tyle co nic-pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Nie ważne jak karmisz - pierwsza córka była karmiona piersią i prawie nie spała a teraz mam drugą pociechę i karmię butelką a i tak w nocy wstaję 5 razy a drzemki w dzień są 3 po godzinie - taki los :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Mam pytanko;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Jak bym czytala o mojej córce: )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Jak dlugo trwało to spanie przy piersi? Mój syn tez tylko tak spi w domu a w nocy potrafi budzić co 1h.....ma 7miesiecy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

moj synek ma 6,5 i od 5 tego miesiaca spi cala noc czyli od okolo 20 lub 20:30 do 6 lub 7 czesciej do 7 :) a w dzien go klade o 10 liub 10;30 i mam spokoj na okolo 2 godzinki pozniej okolo 15 lub 16 na godzinke max 1,5 ale czasem sie zdazy ze niestety spi krocej bo z takimi malymi dziecmi to roznie bywa, ale do wszystkiego mozna dziecko przyzwyczaic tylko troszke cierpliwosci pozdrawiamy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Dokładnie tak samo śpi moja mała (jedna z bliźniaczek)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

A ja reguluję córkę - jest współpracującym dzieckiem od kiedy przestałam głodzić ja karmieniem piersią.

Od ponad 2 miesięcy śpi od 21 do 6.30 rano z pobudką o 5 rano na mleko (trwa to 9 minut, niekiedy o 4.00, a niekiedy o 6.00). Potem drzemka od 10.00-11.30, później ok. 14.00-15.00 na godzinę, i ok. 18.00 na pół godziny.
Od jutra ustawiam ją inaczej: sen od 20.00 do 5.00 na butle i dalej do 6.30-7.00. Później ok 11.00, 11.30 na 1,5 godz. i po południu ok. 15.30 na godzinę.

Zmienię też pory jedzenia: 5.00 mleko butla 230 ml, 10.00 kasza 240 ml, obiad ok. 180 ml ok. 14.00 deser ok. 200-250 ml owoców, butle mleka ok. 19.45 i o 20.00 spanie.

Wiem, je dużo, ale jest chuda (efekt nieudolnej piersci matki, ciągle nadrabia straty) i ma dobre trawienie (2 a nawet 3 kupki dorosłe dziennie). Jest wegetarianinem. Ma prawie skończone 7 miesięcy i 7 kg. wagi przy wzroście 71 cm.

Takie rewolucje robię jej mniej więcej raz na 3 miesiące, gdy widzę, że dotychczasowy tryb już do niej nie pasuje, np.: chce jeść o 14.00 a nie o 13.00 i gdy uśnie o 18.00 to nie może łatwo zasnąć i męczy się sama z sobą, no i ja się męczę też.

Trzeba zacisnąć zęby, być konsekwentnym i działa! Serio.

Poza tym moja córka jest nie bujanym i nie noszonym na rękach dzieckiem. Usypia sama w łóżeczku - potrzebuje tylko swojej przytulanki i mojej obceności na poczatku (głaskanie, śpiewanie, buziaczek w czółko przez ok. 5, 10 min.). Gdy chcę ją nakarmić, najpierw pokazuję jej śliniak - gdy na jego widok zapiszczy z zachwytu, to wiem, że chętnie zje :) Tak ją nauczyłam :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 67

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Moja córka śpi od 19 do 7 (Bez przebudzenia na karmienie) potem od 9:30 do 11:00 i od 13:30 do 17:00, czyli 17 godzin dziennie. Ma 6 miesięcu
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

moj synek idzie spac o20-tej potem budzi sie okolo 6:30-7:00 pije butelke bawi sie troszke 30 minut wstaje ok 9:00-9:30 bawi sie o10:30 idzie znowu spac do godz 12:00 potem ma obiadek i zabawe i o 13:30 znowu zasypia na godzinke potem zabawa spacerek i o16:00 deserek plus mleczko zabawa i spanie ok 16:30-17:00 ok pol godziny i znowu zabawa do kolacji . Nie chce spac we wozku wiec wracamy do domu na siesty a ma 6 miesiecy i 2 dni . Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Mój synek gdy miał około 7 misięcy to zasypiał około 19-20, po czym o 1-wszej - 2-giej budził się na mleczko i spał do 7-8 (czasem 9). :) A wciągu dnia miał 3 drzemki - każda po pół godziny... ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

a jakie mleko dalejsz?? bo ja tez mam corke 6miesieczna i kurde budzi sie co 2-3h na karmienie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Moje niestety też ma 6 miesięcy i co 2,3h pobodka,a daje jej już kaszki,obiadki,i mleko humane,z zazdroszczę tym osobom których dzieci tak ładnie sypiaja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

biedna jest
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

szkoda słów:(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Hitler nie matka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Z netu "Kolejną ważną informacją od dr Searsa jest stwierdzenie, że sposób zasypiania i spania twojego dziecka zależy bardziej od jego temperamentu niż od twoich metod usypiania. To nie twoja wina, że dziecko się budzi."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Mój syn ma 4,5 m-ca i też śpi 2-3 razy i to strasznie krótko (chodzi o dzień) Zastanawiam się czy to normalne...

W nocy nie narzekam zasypia między 18:30 a 19:30 i śpi do 7-8 rano,oczywiście ze 3 razy budzi się na mleko,ale je na śpiąco.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Moja śpi w nocy od 20-21 do czasem 7 a czasem 10 rano :) Nie wiem od czego to zależy, ale budzi się różnie.
W ciągu dnia ma minimum dwie drzemki
Jedna od 11 do 13 druga od 15:30 do 17
Czasem śpi 3 razy w ciągu dnia, ale wtedy znacznie krócej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Różnie. Mój synek w tym okresie miał z 3 drzemki po ok. 1h w ciągu dnia. I zaczął spać od 19tej do 5tej nad ranem. Dawałam mu wówczas mleko i spał do tej 8mej nad ranem. Teraz nie mamy karmienia o 5tej nad ranem. Ale może dlatego, że synuś jest ruchliwym berbeciem...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

z tego co pamietam to w jezyku niemowlat jest tabelka i chyba w tym wieku przedzial jest 13-16godzin na dobe. Mloda spala 19.30-7.30 w nocy i w dzien 3lub 4x po godzinie.
wazne jest zeby dziecko w dzien obserwowac i nie przemczyc za bardzo bo wtedy nie moze zasnac. u nas sie akurat sprawdzila metoda ziewania, czyli jak widzisz ze dziecko ziewnie to kladziesz, nawet jak nie ywglada na zmeczone, masz do drugiego ziewniecia, po trzecim juz jest za bardzo zmeczone i nie moze zasnac. no i uczyc sie wlasnego dziecka, jak placze to nie zawsze znaczy ze jest glodne albo ze nalezy stymulowac, czesto wrecz przeciwnie, dziecko czesto placze bo jest zmeczone, ma za duzo bodzcow dochodzacych z zewnatrz i placze zeby to wylaczyc bo wtedy zamyka sie na wszystko co dochodzi z zewnatrz a wtedy czesto kladziemy na mate, majtamy zababwka zeby uspokoic co oczywiscie daje odwrotny efekt.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Moja co prawda ma prawie 4.5miesiaca i od ponad miesiaca spi od około 20-7 rano, poźniej godzinna drzemka koło 9rano, potem spi od ok 12-14 i od ok 16-17:30
Karmie tylko piersią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Moja śpi dokładnie tak samo i też na piersi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Mój 7 miesięczny syn śpi w nocy ok 10-11 godz. a w dzień ma 4-5 drzemek po 30 min do godziny. Też nie ma uregulowanych sztywno godzin spania, bo moim zdaniem dziecko powinno spać wtedy kiedy jest śpiące a nie wtedy kiedy rodzice tego chcą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Ją mam bliznieta i zasypiaja same ok .19 a budzą się bez pobudek o 7 rano dostają mleko i śpią do 9-10 w ciągu dnia śpią ile chcą czasami 2 razy po 30-40 minut czasami krócej jest tak już od 3 miesięcy.Nie wiem czy przyczyną waszych problemów nie jest to że jak dziecko śpi to musi być cisza i chodzenie na paluszkach otóż u mnie tak nie jest gra telewizor my rozmawiamy a dzieci prostu usypiaja bo mają taka potrzebę ,żadnych godzin spania .Ale mam jedną regułę że po godzinie 18 jest zakaz spania tzn jeśli któreś przysypia to je zabawiam i kombinuje żeby wytrwało do tej 19 czy 20 .A ciszę i spokój mają w nocy w łóżeczkach .Może to jakiś sposób .Gdzieś czytałam żeby dzieci w ciągu dziennych drzemek nie miały za cicho bo wtedy nie rozróżniają dnia od nocy i to właśnie stosuje.Powodzenia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Acha i pamiętajcie żeby w nocy dawać dziecku picie a nie mleko na początku to będzie trudne bo daje ulgę na 1godz lub dwie ale po 2-3 dniach wkońcu prześpią wam całą noc a z czasem to się wydłuży.Jak dajcie dziecku 6-7 miesięcznemu mleko w nocy i co 2-3godziny to żołądki się nie skurczą tylko powiększają i będą wołać coraz częściej u mnie tak było i mają nadwage Dodam jeszcze że moje aniołki dużo jedzą i muszę ich karmić z zegarkiem w ręku bo jadłyby co 1 godzinę lub 2 ale trzeba być konsekwentnym.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

To u mojej 7 miesiecznej córci calkiem inaczej chodzi spaˆ po 21 budzi sie po 6 rano kiedys pila mleczko w nocy i nie zamienialam jej na wode mysle ze to sprawa indywidualna a w dzien spi ile chce zwykle 3 razy jeden raz ok godziny potem tak samo a trzeci raz dwie a czasem 3 godziny i w nocy dalej nie ma to zadnego wplywu na nocny sen i sam nauczyla sie zasypiac w lozku a kiedys budzila sie co 2 h w nocy i bez zbednych ceregieli przestawila sie na szczescie przepraszam za bledy bo komp mi zle dziala pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

tyle ile potrzebuje :) samo będzie spało tyle ile trzeba...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

moja pluje wodą, nie da się oszukać...

śpi od 19-20 do 5-6 rano pije mleko i dalej do 7-8, potem po każdym mleku mała drzemka max 1 godzinkę, na spacerze tez chwilę śpi ale nie długo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Moje jak miało 6-7 mc w nocy od 20-7.30 bez przerw,w dzień 2 drzemki po mleku ok.10-12 lub 11-13 i po południu 15-17. Żadne spacery ani wychodne w tych godzinach nie wchodziły w grę bo zasypiało tylko i wyłącznie w swoim pokoju w łóżeczku samo, za żadne skarby nie chciało spać na spacerach ani w innych miejscach ale tak miało praktycznie od urodzenia.Karmione mm.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Mój mały Kacper za tydzień ma 7 miesięcy.
Jeśli chodzi o spanie to jest cudownym dzieckiem :D
Już od 3 miesiąca przesypiał całe noce od 8 do 6 rano.
A teraz jest jeszcze lepiej. Zasypia koło godziny 8, góra 9 i śpi do 8 rano, czasem nawet do prawie 9, bez przerw na jedzenie.
W dzień ma dwie drzemki, jedną koło godziny 11, trwającą zależnie od długości spania w nocy, od 30 min do 3 godzin maks.
Potem ma drzemkę ok. godz. 16 i spi mniej więcej pół godziny. :)
Szwagierka zazdrości, bo jej syn przespał całą noc dopiero gdy miał rok, ale ona przez rok karmiła piersią, mój maluch od początku jest na mm :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Mój synek w tym wieku w dzień śpi ok 20 min jak mi się poszczęści:)
Za to po całym dniu jest tak zmęczony że zasypia o godz 17stej, budzi się ok 2giej na mleko i śpi dalej do 6stej.
Podawanie wody nie sprawdziło się. Musi być mleko i koniec.

Od początku nie chciał spać w dzień, trochę mnie to martwiło ale rozwija się prawidłowo, jest zdrowy i radosny. Widać nie wszystkie niemowlaki muszą drzemać w dzień:)

Nie "programowałam" go, jakoś mam wewnętrzny opór przed podobnymi praktykami. Pozwoliłam małemu spać kiedy i ile chce, sam wypracował sobie rytm dnia. Co nie "wydrzemie" w dzień odsypia w nocy:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Kurna, mój serdel w dzień ma dwie drzemki, ok. 1-2,5h (zależy, jak mocno wymęczę go zabawą :P), ale w nocy... no masakra. Od dwóch miesięcy wybudza się skubaniec ze 3-4 razy w ciągu nocy i płacze. Musi być chwilę przy piersi, żeby znowu zasnąć. Nie wiem już co robić, aż mi zęby zgrzytają za każdym razem, gdy kładę się spać, a on się budzi :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Mój starszy syn w tym wieku przesypiał noce od 19:30 do 8 rano a w dzień miał dwie drzemki po 2 h.
Młodszy ma teraz 3 miesiące i śpi od 19:30 do 6, potem mleczko i biorę do do łóżka, żeby pospać jeszcze do 8.
Widzę, że mam dużo szczęścia :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Mój ma 3 miesiące i śpi tylko około 12 h na dobę,tyle co starszy syn który niedługo kończy 5 lat.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Ja właśnie szukam info czy moje dziecko 6 msc nie za długo śpi ?
12 godz w nocy i w dzień 4,5 godz
Czy to normalne ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

moja śpi tyle samo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Moj synek w tym miesiacu konczy 7 miesiac i do dzisiejszego dnia budzi sie w nocy na jedzenie min 3 razy (karmienie piersia). Nierzadko jest to wieksza liczba- jestem zalamana :( :P. W ciagu dnia ma dwie drzemki, jedno i poltora godzinna zeby spal dluzej w nocy, ale nie dziala :P Wiec sprobuje raz jeszcze pozwolic mu spac w ciagu dnia ile chce,moze podziala;) ogolnie od 7 miesiecy nie wiem co to sen i ledwo zyje:D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

U mnie do niedawna było podobnie. Synek ma teraz 6 i pół miesiąca, karmię go piersią. Jeszcze kilka tygodni temu budził się w nocy co ok 2.5h i za każdym razem 30 min jadł, natomiast ok 7 rano to już w ogóle nie był głodny, a zupki w południe to ledwie kilka łyżeczek próbował. Postanowiłam więc z determinacją że między północą a 5 rano nie będę go karmić jak głośno by nie krzyczał. Okazało się że po ok. 10 minutach krzyków zasypiał i raz tylko zajęło to 45 minut żeby go uśpić (niestety ok 4 nad ranem). Po kilku dniach budził się jeszcze o stałych porach ale usypianie trwało ok 2-3 minutki, tak więc raz nawet zastosowałam tę metodą usypiania do 7 rano. Ostatnio przesypia od 20:30 do ok 5:30, potem dostaje pierś i jeszcze czasem pośpi nawet do 7:30. No i jaki apetyt ma w dzień :) Żeby być pewna że się w dzień najada to co 2 godziny coś dostaje do jedzenia, albo pierś albo owocki, albo obiadek, albo kaszka i jakoś w nocy już się nie budzi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Hehe skądnja to znam :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Właśnie przechodzę to samo co Ty.Synek skończył 6 miesiąc 3 dni temu a od paru dni wybudza się w nocy co 1h(karmie piersią).Wymęczony na różne sposoby w ciągu dnia i nic :)...czekam na ten wielki dzień kiedy zaskoczy miło i obudze się tak około 7 rano hehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Polecam artykuły o rozwoju dziecka na http://www.strefarodzinka.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

moj syn idzie spac okolo godziny 20 , budzi sie na mleko w nocy 2 razy o1:30 czasem bywa wczesniej a potem o 5 i spi jeszcze do godziny 7 czasami do 8. W dzien ma dwie pozadne drzemki od 10 czasami moze spac 3 godziny a potem o 15 spi 2 - 1,5 godziny , jesli spi dluzej w czasie tej drugiej drzemki czasami nie czce mu sie spac o 8 ale nie trwa to dluzejniz 15 minut kiedy zaczyna przecierac oczka wtedy wiem ze jest gotowy do spania znowu. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

moj budzi sie co 2-3h do jedzenia. W dzien je tak samo, co 2-3h. nie mam pojecia kiedy mu sie zmieni. Troche meczace :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile godzin na dobę powinno spać 6-7 miesięczne dziecko?

Moja córka od 4 do 6 miesiąca miała problemy zewnętrzne. W dzień około 3 drzemki, ale po 15-20 minut. W nocy pobodki co godzinę, a nawet częściej. Teraz po skończonych miesiącach wszystko sid odmieniło. W dzień dwie drzemki o stałych porach pierwsza około 9.30 długa, nawet do dwóch godzin, druga koło 14 krótka 30-40 minut. W nocy zasypia o 19.30 i budzi się co 3 godziny na karmienie. Dzien zaczyna zawsze jakby z zegarkiem w ręku o 7.30
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie. (36 odpowiedzi)

Bardzo proszę o wszelkie opinie dotyczące współpracy z tą panią jak również o terapii z dzieckiem...

Jaki wózek polecacie (26 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

rozwód (22 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy może możecie polecić jakiegoś dobrego adwokata od rozwodów?