Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jestem w trakcie odstawiania małej od piersi i mam wątpliwości ile powinna czego jeść. Do tej pory miała pierś na ządanie.
Może komuś będzie się chciało opisać ile czego dziennie jedzą wasze maluchy:-)
Nie chciałabym jej przekarmiać bo i tak niezły pulpecik. Waży ponad 10kg, waga urodzeniowa 4500g.
U Nas wygląda to mniej więcej tak:
godz 10.00 180ml mleczka
14.00-15.00 słoiczek obiadku mały 130g
po obiedzie herbatka
18-00 słoiczek owoców
20.00 180 ml mleczka
I teraz pytanie czy w nocy też dawać mleko czy tylko herbatke. Do tej pory dawałam w nocy pierś z dwa razy.
Dziś o 3.00 dałam herbatke ale ewidentnie mała była głodna i dałam też 180ml mleczka.
Co o tym myślicie?
Będę wdzięczna za odpowiedz
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Witam zgadzam sie z toba w zupelnosci co do niektorych matek tylko mam jedno pytanko czy twoj maluszek ma skaze bialkowa ze dajesz mu bebilon pepti????? poniewaz moja tez pije bebilon pepti ale tylko dlatego wlasnie ze ma skaze bialkowa chodz i do tego nie jestem zabardzo przekonana poniewaz dajac jej np ziemniaczki z maselkiem troszke twarozku ( tak dla proby czy nic sie nie bedzie dzialo ) nic nie bylo jej po 3 -4 dniach ciekawi mnie to bardzo czy to poprostu moglo byc od tego ( reakcja alergiczna ) ze dostala bebiko i odrazu bylo za duzo chodz musiala poniewaz ja nie mialam wogole pokarmu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Witam moja niunia ma 10 miesięcy a oto jej jadłospis:
7.00- mleczko 210 ml
10.00- kaszka smakowa lub chlebek z chudziutką wedlinką lub jajeczko
13.00-obiadek słoiczek lecz częściej gotowany przeze mnie np; ziemniaczki z masełkiem do tego miesko krolik lub inne albo zupka brokulowa lub szpinak lub tez kalafior zalezy jaki dzien w koncu takie dziecko moze jesc juz w miare duzo produktow
pozniej wypija troszke mleka okolo30-60 ml poniewaz bez mleczka w dalszym ciagu nie moze zyc :-) potem jakis owoc najczesciej jest to banan moze tez byc jabluszko lub inne ze sloiczka jak kto woli:-)
20.00 - 20.30 -mleczko 210 czasami nie wypija do konca i maluszek spi do 7 rana nastepnego dnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

ewolizorda- faktycznie dużo tych kaszek, a może zamiast o 16 i 18 dałabyś jeden posiłek np o 17- jogurt albo budyń lub kanapeczka albo właśnie to drugie danie a dopiero przed snem kaszka?
moje dziecko tez nie je mleka ma teraz 11mc ,na kaszki tez juz powoli sie obrażać zaczyna, wiec musze kombinować. staram sie dawac jogurty, serki, czesto dodaje do obiadu troche mleka zeby przemycić ;) pediatra mówi żeby sie nie przejmować, taka jego natura. ogólnie daje 2 mleczne posilki + to co uda mi sie przemycić. wyżej opisałam nasze dzienne menu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Mój synek skończył 10 miesięcy,waży około11 kg i ma 76 cm. Nasz jadłospis wyglada tak:

ok 9 - kaszka zbozowa na mleku modyfikowanym ok 200 ml
ok 12 owoce - ok.100 ml czasami 150 ml
po drzemce 0 14 - obiadek/zupka lub drugie danie/200 ml
ok 16 - jogurcik z chlebkiem lub chlebek z masełkiem i owocami lub wedliną
ok 18.30 kaszka bananowa na mleku modyfikowanym ok 200 ml
i przed snem ok 22 kaszka na mleku modyfikowanym ok 200 ml
Dużo kaszki w tym jadłospisie,ale to dlatego,że mój syn jakieś dwa tyg temu obraził sie na butelke i juz.

W miedzyczasie w ciagu dnia pije herbatki,soczki,je ciasteczko,flipsy i krążki ryżowe.Czasami skubnie coś od nas z talerz.
Chce wprowadzic obiad z dwóch dań,ale gdzie to wszytsko pomiescic,jak mo synek ledwo co to wszytsko zjada???tez nie wiem czy dobrze mu daje jesc.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja 10 miesięczna córka o 7.00 wypija 210ml mleka, potem ok. 8.00 zjada albo słoiczek owoców, albo sama zcieram jej jabłko z bananem (pół jabłka i pół banana), koło 11.00 zjada kaszkę, ok. 14.00 obiadek ze słoiczka, koło 17 znów kaszka, lub jogurt, o 19 240 mleczka. W między czasie podajemy jej wodę, herbatkę lub soki na zmianę. Przegryza często chrupki kukurydziane lub biszkopty.
W porównaniu z Waszymi wypowiedziami wydaje mi się to strasznie dużo, co o tym sądzicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moja ma 10 i wazy 9 kilo i dobrze wyglada po pasc dzieci to nie trzoda chlewna;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

tyle ile zmieści
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moj synek nie je mleka od kiedy skończył 6 mc!!!!!!!!!! i nic nie moge na to poradzić, każda próba kończy sie płaczem ;( kaszek też już nie chce, chyba się mu przejadły. Mały ma obecnie 11 mc, waży 9.1 kg i ma 80 cm, jego menu wyglada następująco:

7-7:30 jogurt dla dzieci z płatkami kukurydzianymi lub sinlac + jakiś owoc(najlepiej lubi kiwi, mandarynki, gruszki i winogrona)

10:30-11 kanapeczka( z serkiem, chuda wędlinka, dżemem) lub jajecznica na parze lub naleśniczek.

14-15 obiadek, przeważnie to co my jemy, czasem słoiczek 250g

16:30-17 deserek: budyń lub pudding ryżowy lub owoc

19 na kolacje kanapeczka bądz kaszka ale to przy dobrym humorze.

w ciągu dnia podjada biszkopty, chrupki kukurydziane, ogórki kiszone!! i pije dużo wody i herbatek dla dzieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

nie prawda moj synek wazy 8kg65dag i ma10 m i 74cm dlugi to normalna waga a przybieranie i wzrost dziecu jest rozny i zalezy tez jakie duze dziecko sie rodzi a anemikiem mozna byc przy wadze 100kg mojadroga bo anemia to niedobor czerwonych krwinek a nie niedowaga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Kazde dziecko rozwija sie indywidualne,maja tez inna wage urodzeniowa,wiec sie mamusie sie nie przegadujcie jakie to grube albo chude dzieci maja inne mamy!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jak mały nie chce to nie dawaj - właśnie koleżance pediatra powiedziała, że jej mała dość "papuśna" i żeby jej pod żadnym pozorem już kaszek nie dawała - jak je ,tak jak mówisz ,warzywa, kotleciki, cudeńka - to ma dość składników i witamin :) śpij spokojnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

babeczki pomóżcie!mój synek skończył 11 m-cy i odmawia jedzenia zwłaszcza obiadów i kaszek rano i wieczorem,macie może jakieś pomysły?bo szczerze mówiąc mi się już skończyły...daję mu kanapeczki z szynką i serekiem,kotleciki warzywne,cuda cudeńka i to je ale jak przemycić kaszkę nie wiem.karmię piersią jeszcze dodam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moj uwielbia mleko i kaszki. 4 posilki ma na mleku + obiad i owoce of course. ale wydaje mi sie ze za stary na same mleczne. ale z drugiej strony nie dam mu kanapki z wedlina!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

zdecydowanie mała ilość mleka w ciągu całego dnia dwa razy po 180 ml na dzień to mało dlatego maluch w nocy chce jeść. Dziecko po 7 miesiącu powinno jeść 3razy 210
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moj synus (10 miesiecy) tez ma 2 zabki ale je juz wszystko:chlebek pokrojony w male kosteczki,parowki,jajko,rosol z ziemniakimi.Daje mu rowniez mleko,owoce i kaszki je 4-5 razy dziennie.Spi mi cala noc! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

widzę, że na samych praktycznie kaszkach jest Twoje dziecko. Postaraj się mu urozmaicać jedzenie: więcej owoców, mięska, ziemniaczków, warzyw to same witaminy. Kaszki nie wiele mają wspólnego z witaminami tak naprawdę. Na Twoim miejscu odstawiłabym dwie kaszki i została tylko przy jednej,albo w ogóle. One rozpychają dziecku żołądek...to tak jakbyś zjadła w Mc Donald's zesta i za chwilę znowu była głodna...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

@aleksandra, "Powód jest prosty: często zawierają wzmacniacze smaku, sól i mieso oddzielone mechanicznie (czyli to, co w parówkach)."

Jakie wzmacniacze smaku? - chyba jednak nie zawierają ;-) To nie są miniaturki słoiczków dla dorosłych.

sól - w częsci słoiczków tak, dla starszych dzieci, ale jest to napisane na etykiecie i można wybrać

MOM- tylko w dwóch słoiczkach mięsnych jednoskładnikowych Gerbera i też jest to jasno napisane na etykiecie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Mój synek ma 10-mcy i około 9800g wagi. Cały czas karmię piersią , więc nie wiem ile wypija jednorazowo mleka, ale jego dzienny jadłospis wygląda tak:
7-8 mleko :)
10 kasza (Bobovita mleczna kasza manna - niestety żadna inna, żadna owocowa)
13 mleko
14 - 15 obiadek (różnie, czasem ze słoika , czasem gotuję, ale objętościowo ledwie mały słoiczek, raczej niejadek)
17 owocki też może ze 3-4 łyżeczki i gonić trzeba :( czasem mleko, ale raczej żeby się przytulić, a nie najeść
19 kasza
w nocy ze dwa razy mleko, w ciągu dnia do picia najchętniej czystą wodę, albo herbatę owocową , ale nie daję mu żadnych granulowanych dla dzieci, tylko zwykłą parzę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

nie martw się! weź się w garść i skonsultuj się u innego pediatry lub lekarza specjalisty. jeżeli podtwierdzą, że wszystko jest ok, to po prostu przeczekaj ten period! Moja rada: nie podkarmiaj dziecko chrupkami, ani ciasteczkami między posiłkami. Jeżeli dziecko nie ma dobrego apetytu, nie można podawać żadnych słodkich przekąsek. Trzymaj się! Mała wyrośnie na piękną dziewczynkę!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja corcia ma 10,5 miesiaca i wazy 9250g (masa urodzeniowa 3312g). Jest dosc wysoka i bardzo ruchliwa. Zaczela raczkowac w wieku 6 miesiecy a chodzic gdy skonczyla 9. Nasz przykladowy jadlospis:

6.00 - mleczko 180ml
8.00 - sniadanko (kaszka, platki, musli, kanapka + owoce (pol banana albo owocki ze sloiczka))
10.30 - mleczko 150ml
1.00 - obiadek (zupka, potrawka z mieskiem, sporadycznie sloiczek)
16.00 - potrawka warzywna + ciasteczko,owocki
19.30 - mleczko 150ml

Obiadki na ogol gotuje sama, polecam Annabel Karmel, New Complete Baby and Toddler Meal Planner. W naszym przypadku absolutny hit.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Dr Kijuć czy to dobry lekarz? (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o nim? Wiem, że tylko do niego w LX na następny tydzień jest dużo wolnych terminów,...

jogurty-które lubicie, polecacie? (25 odpowiedzi)

zróbmy ranking jogurtów, które macie sprawdzone-przyzwoity, w naturalny skład, najlepiej...

Mały pokój dla dziecka (50 odpowiedzi)

Witam, proszę o porady, podzielenie się opiniami na temat czy 8-metrowy pokój dla dziecka jest...