Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jestem w trakcie odstawiania małej od piersi i mam wątpliwości ile powinna czego jeść. Do tej pory miała pierś na ządanie.
Może komuś będzie się chciało opisać ile czego dziennie jedzą wasze maluchy:-)
Nie chciałabym jej przekarmiać bo i tak niezły pulpecik. Waży ponad 10kg, waga urodzeniowa 4500g.
U Nas wygląda to mniej więcej tak:
godz 10.00 180ml mleczka
14.00-15.00 słoiczek obiadku mały 130g
po obiedzie herbatka
18-00 słoiczek owoców
20.00 180 ml mleczka
I teraz pytanie czy w nocy też dawać mleko czy tylko herbatke. Do tej pory dawałam w nocy pierś z dwa razy.
Dziś o 3.00 dałam herbatke ale ewidentnie mała była głodna i dałam też 180ml mleczka.
Co o tym myślicie?
Będę wdzięczna za odpowiedz
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Nasz dzień też kręci się w koło jedzenia :)
A wygląda on tak:
6-7 rano - na śniadanko mleczko z piersi
zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa
10:00 krótka drzemka
10:30-11:00 -IIgie sniadanko: kaszka ryżowa na mleku z jabłuszkiem lub owocami leśnymi albo 210ml mleka modyfikowanego
12:00 spacerek :) (przed spacerem gotuję obiad)
13:30-14:00 -obiadek z II dań
potem: mega zabawa i drzemka
17:00 owoc: synuś uwielbia jabłuszka i pierś, ale to tylko "pro-forma" :)
19:40 kolacja: kaszka sinlac - synek spokojnie po niej śpi
20:00 kąpiel i spać :) i maluszek śpi do rana :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Lestek, moge poradzić z własnego doświadczenia i z...hmm, literatury naukowej.
Jestem mamą 10-cio miesięcznego szkraba. Mój synek waży 10,5 kg przy wzroście 78 cm. To prawidłowa waga z uwagi na to, że dość spory się urodził.
Jeśli chodzi o słoiczki, ...hmm, podawać je należy sporadycznie, nie na codzienne obiady. Powód jest prosty: często zawierają wzmacniacze smaku, sól i mieso oddzielone mechanicznie (czyli to, co w parówkach). A jak sama ugotujesz, to wiesz co dziecko je. Lepiej byle jaką prostą zupkę niż słoik.
Jak zaczniesz dziecku gotować, to zauważysz czym różni się zupka od IIgo dania. Ja np. obieram 2 marchewki, 2 pietruszki,ziemniak, kawałek selera, 30 dag królika, kawałek dyni i żółtko. 1 marchewkę, 2 pietruszki i pół ziemniaka oraz żółtko wrzucam do wody i gotuje zupkę. Potem albo miksuję albo rozdrabniam widelcem. Resztę: marchewkę, seler, dynię i mięsko gutuję na parze, rozdrabniam widelcem i podaję jako II danie. Często też doprawiam majerankiem :)
Dziecku przed 1-szym rokiem zycia osobno gotuje się mięsko, nie daje się wywaru! Tym bardziej kości! Nie wolno!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Lepiej dokładnie przeczytaj a nie od razu mówisz że ktoś pasie dzieci
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moj synek ma 9 miesiecy i 2 tygodnie,wazy 9100.rowniez gotuje sama poniewaz maly nie chce jesc w ogole sloiczkow,tzn.obiadkow ze sloiczka.
ja gotuje zupe w jednym garnku od 6 miesiaca,najpierw na kurczaczku czy indyczku a pozniej na kostkach schabowych,maly wcina az mu sie uszy trzesa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

mój synek ma na razie 8 miesięcy, ale mam pytanie dot. obiadków. co to znaczy: obiadek składający się z dwóch dań dla maluszka. takie są zalecenia.
tylko nie rozumiem co znaczy to w praktyce - czym różni się zupka od II dania? bo patrząc na słoiczki to chyba tylko nazwą...
no i od kiedy gotowałyście dzieciaczkom zupkę w jednym garnku (czyli z wywarem mięsnym)?
gotuję obiadki sama, więc chciałabym się dowiedzieć co i jak. dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

mój synek ma niespełna 9 miesięcy a jego dzienne menu wygląda mniej więcej tak:
7-8 rano - mleczko = 210 ml,
11-12 - obiadek,
14-15 - mleko 210 ml,
16-17 - owocki,
około 19 kaszka ryżowa na mleku..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Bbudzi sie bo w dajesz w ciągu doby za mało mleka!!!i budzi się już również z przyzwyczajenia!Właśnie na to mleko!Dziecko wie, że w nocy sie obombli mleka, to się budzi!
Ja moją prowadze według zasad Giny Ford od urodzenia i jest rewelka!Zadnych problemów a mała przesypia całe noce od 4 mies!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moja córeczka ma 10,5 miesiąca i waży 10 kg.
około godz. 9 zjada kaszkę owocową ok.150 ml, 11-12 jogurcik popijany cycem:), ok. 14 zupka z mięskiem w bardzo malutkiej ilości ponieważ wcale nie chce jeść obiadków,za jakąś godzinkę mleczko z piersi,później jakieś owocki to około godz 17 a w międzyczasie zdarzy się że zje malutką kanapeczkę.a wieczorkiem przed spaniem cycuś no i niestety w nocy 3,4 razy też cycuś.Do picia podaję jej herbatki czasem soczki lub wodę.skąd więc taka waga??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

izaqueen!
ja daje mikolajowi chleb z maslem lub tost z maslem. ma on 8 zebow. kromke (polowke bez skorki) podaje mu ja bo sam za duze kesy bierze. odryzie kawalek, pozuje chwilke i polyka. mysle ze nie ma z tym problemu, poniewaz ja nie dawalam mu papek ze sloiczkow, tylko jak ugotowalam mu obiad (marchew, ziemniak, kurczak) to ugniotlam go widelcem na drobno i w miare uplywu czasu na mniej drobno. trudno mi cos doradzic Tobie, ale zycze powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

A ja mam pytanie do tych mam co pisza, ze dzieci jedza na sniadanie chlebek z szyneczka. Jak wy to podajecie dziecku? Moj to jeszcze niedawno krztusil sie drobnymi marchewkami i ryzem ze sloiczka po 8 miesiacu a jak tu dac kanapke? Ja to rwe buleczke na takie malutkie- tyci kesy i Mlody wklada do buzi. Jak dorwie cala bulke to bankowo odgryza duzy kawal i sie krztusi.

Zreszta bylam niedawno u pani doktor i wypytala mnie jak wyglada nasz schemat zywienia i powiedziala, ze nie mam dawac sloiczkow tylko sama gotowac, owoce tylko swieze i zadnych kaszek w stylu wsyp, potrzasnij i gotowe. Podobno sama chemia!
Tylko, ze moje dziecko nie chce jesc moich obiadkow- tylko sloiczki i badz tu czlowieku madry!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Tak mnie zastanawia jedna rzecz. Mlekiem karmi się dziecko średnio co 3 godziny, gdy jest to maluszek to nawet co 2. Ale dlaczego gdy w grę wchodzą stałe pokarmy tez podajecie jedzenie co 2, 3 godziny? Trochę mnie to dziwi, bo skoro dzidzia wytrzymuje bez problemu 2 czy 3 h na samym mleku to gdy dziecko je już obiadki to po co dawać pół słoiczka obiadku a potem zaraz mleko, zamiast pełnego słoiczka obiadku a mleko po co najmniej 3 h? Moja młoda je śniadanie o 8, są to płatki kukurydziane zwykłe, potem dostaje koło 10 kawałeczek jabłka, potem dopiero o 13 obiad, pełen duży słoiczek obiadku, o ok 17 podwieczorek, i o 19:30 kolację , chlebek z różnymi pastami. Nie przypominam sobie żeby w wieku 10 miesięcy jadła inaczej (teraz ma roczek).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

a moj Mokolaj ma 10 miesiecy i wazy 13kg przy wzroscie 75 cm i co Wy na to? zaden lekarz, polozna, pielegniarka czy health visitor (mieszkamy w UK) nigdy nie powiedzial mi ze waga mojego dziecka jest za duza, ze grozi mu otylosc itp. co prawda byli zaskoczeni, bo wyglada na duzo starsze dziecko, ale przewaznie tylko pytaja czy tata jest wysoki. do 6 miesiaca karmiony byl wylacznie piersia, teraz stale piers i standardowe 'smakolyki'. dodam ze pije tylko wode (zadnych sokow, herbatek).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moje dziecko ma 9,5 miesiąca waży 11,5 kg i mierzy 75 cm. rano przed pracą mleko z piersi, koło 9.00 około 200 ml mleka z butli, około 11-12 deserek owocowy lub jogurtowy, 14 - 15 obiadek z mięsno warzywny około 200 ml zrobiony pzeze mnie , potem około 17 kaszka mleczno - ryżowa 150 ml, około 20 mleko z butli i w nocy 1 lub 2 mleko z piersi, ponadto każdego dnia kilka chtupków kukurydzianych, 1 lub biszkopty ( kostki nie okrągłe) półjabłka lub pół dojrzałego banana, trochę skdnie chlebka lub bułeczki ale to tylko po to żeby już przyzwyczajał się do ich smaku, i chłopak wcale nie wygląda gruby bo waga rozkłada się na jego wzrost.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

takie małe dziecko pije liptona? teraz to ja jestem w szoku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

durna wariatka z ciebie@! sama jestes anemik kazde dziecko ma swoj sposob rozwoju wiec dajcie spokoj z tymi glupotami esesmanki
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Dumna mama, a słyszałaś o teinie? Jak twoje 10miesieczne dziecko dobrze ją toleruje, mozesz spokojnie zacząć podawać kawę:p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Mój Oluś skończył 10-cy i waży 8 kg,nic mu nie brakuje,pucate poliki,zwałeczki na brzuszku i nóżkach.Problem w tym że nie ma jeszcze żadnego ząbka-urodził się w 31 tygodniu z wagą 1860 gr-nie chce nic co nie ma konsystencji zupki,nasz jadłospis jest następujący:
7-8-mleczko maks.150 ml
11-11.30-kaszka
14-15 zupka (sama robię)
17-owocki
18-19 danonki( zjada dwa duże)
21-mleczko również maks.150
w nocy kilka razy się budzi i czsami potrzebuję dwa razy mleczko,ale wtedy po ok .120 ml zjada,chcę mu wprowadzać coś nowego,ale nie wiem co skoro nie ma jeszcze ząbków?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jakieś pasze, może być mączka rybna, najlepiej z dodatkiem antybiotyków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

MOj synek ma 15 miesiecy i wazy 15 kg i nie jest wcale gruby tylko duzy dorownuje dziecia co maja 3 latka pytalam lekarza czy to normlane lekarz powiedzial ze kazde dziecko jest inne on urodzl sie duzy i jest duzy i musi pozadnie jesat i je tylkjo jak on chce nic na przymus....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moj Adas ma 9,5 miesiaca. Jest bardzo ruchliwy,chodzi kolo mebli ,raczkuje i jest niesamowicie usmiechnietym i zywym dzieckiem. Jadlospis:
7:00 mleczko 180 ml
9:00-10:00 chlebek z chudziutka wedlinka lub mleczko zalezy na co ma ochote
12:00 zupaka(sama gotuje)
14:00-14:30 owocki (albo ze sloiczka albo starty banan lub jablko)
16:00 albo obiadek ze sloiczka albo jakies warzywa(marchewka,brokuly,brukselka,ziemniaczek) kurczaczek z zupki ,roznie to wyglada.
17:00 mleczko 180ml
18:00 danonek lub jakis inny deserek dla dzieci
19:30 mleczko na dobranoc 180ml
Oczywiscie czasami godziny ulegaja zmianie lub nie ma akurat tego dnia na cos ochoty ale to taki plan ktorego staramy sie trzymac. I dwa razy w tyg podaje zoltko i dwa razy w tyg rybke.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Przeprowadzka - jaką firmę polecacie? (56 odpowiedzi)

Hej! Jaka firmę przeprowadzkową polecacie?? Za dwa tygodnie mnie to czeka i chciałabym...

Kurs księgowości itp (61 odpowiedzi)

dziewczyny czy moze ktoras z Was chodzila na kurs n ksiegowa?? jak tak to gdzie? a moze mozecie...

poszukiwania pracy..na jakich stronach jej szukacie? (63 odpowiedzi)

na początek prośba do Admina. o nie kasowanie mojego wpisu,, Pisze tu bo na forum praca mało...