Kurs księgowości itp

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
dziewczyny czy moze ktoras z Was chodzila na kurs n ksiegowa?? jak tak to gdzie? a moze mozecie cos w Gdyni polecic?? albo jakis inny kurs??

musze cos wymyslec a na razie bede siedziec jednak w domu i chce sie doksztalcic... a studia podyplomowe na ug jak dla mnie maja biedny wybor :(

moze ktos cos polecic??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Risika - ja chodzilam do Stowarzyszenia Ksiegowych, co prawda na kurs kadry-place-zus, ale byl rewelacyjny i moge ich z czystym sumieniem polecic!
oni wlasnie specjalizuja sie w kursach ksiegowosci, maja bardzo dobre opinie, rowniez wsrod moich znajomych - ksiegowych. maja szeroka oferte od podstaw do glownej ksiegowej, rewidenta itp.
tutaj podaje Ci stronke:
http://www.gdansk.skwp.pl/Gdansk,7.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

oo Caroca!! super dzieki:))

napewno bardziej rzetelni beda nic jakies niewiadomo co z gdyni.. ale patzre ze taki kurs to 7-10 miesiecy... :(( to chyba by mi sie bardziej oplacvalo isc na studia podyplomowe:/

hmm ciekawe czy ejst sens isc na kurs glownego ksiegowe?? ucza tam jakiejs praktyki?:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdź http://tomekbaran.pl/jak-uzyskac-ulge-badawczo-rozwojowa/ gorąco polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

czy maja praktyki - moge sie zorientowac, bo moja psiapsiola chodzila na kurs ksiegowosci.
ale z tego co juz wiem, to na kurs glownych ksiegowych nie przyjmuja "z ulicy", trzeba juz miec podstawy ksiegowosci, bo nie bedzie sie nadazac za grupa. najlepiej jak pojdzie sie najpierw na samodzielna ksiegowa, a pozniej na glowna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Właśnie od kilku dni poszukuję kursów kadrowych a tu taki wątek przydatny się pojawił. Szukam kursu na którym się dużo nauczę a nie tylko dostanę papierek. Na prowadzeniu akt osobowych się znam, ale chciałabym odświeżyć wiedzę. Głównie zależy mi na płacach, bo w tym kierunku jestem zielona. Tylko boję sie, że na tym kursie będę tylko siedziała i zastanawiała się o co chodzi. Potrzebuję wiedzy przedstawionej 'łopatologicznie" ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Stowarzyszenie Księgowych w Gdańsku na Jaśkowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

jak najbardziej stowarzyszenie księgowych - będziesz miała pewność ,że uczysz sie tego co powinnaś.A co do praktyki to nie ma cudów- musisz liczyć się,że najpierw pójdziesz do pracy za mniejsze pieniądze i si e poduczysz , a potem bedzie lepiej.Szczerze podczas dwóch lat pracy w bbiurze raachunkowym na początku nauczyłam się więcej niż we wszystkich szkołach- ale mam papierek i podstawy( liceum ekon- rachunkowość i studia ) i pracowałam było to ok.8 lat temu za 600 zł , a studia wieczorowo.
Powodzenia napewno praca w tym zawodzie jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Albo Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Gdańsku,też robią kursy. Chciałam pójść ja jeszcze jeden z PUP (kadry i płace) ale nie wiem czy się dostanę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

właśnie ja zastanawiam się czy po takim kursie jest się księgową? czy trzeba zrobić studia w tym kierunku? wiem może głupie pytanie ale chce sie kształcić w tym kierunku i zastanawiam się czy kurs nauczy mnie tego na tyle żebym mogła pracować w tym zawdzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Pytanie do osób które ukończyły kursy w skwp. Czy końcowe egzaminy są trudne, jaka jest zdawalność? Chciałabym zacząć od 1 stopnia certyfikacji księgowego, w sumie są to podstawy księgowości, wykształcenia kierunkowego nie mam i minimalne doświadczenie zawodowe, bardziej fakturowanie niż księgowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

do góry
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

do góry
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Na egzaminie, nie wymagają nic więcej niż cię nauczą, zdasz bez problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

dziękuję, może ktoś jeszcze się wypowie? Jak myślicie są szanse na rynku pracy po tym kursie na pomoc w księgowości, dodatkowo z 2 letnim doświadczeniem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

hey jezeli masz doswiadczenie w ksiegowosci to szanse masz bez doswiadczenia ciezko cos zdzialac
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

A ja szukam dobrego kursu Kadry i Płace.
Co możecie polecić a kogo odradzacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

ja robiłam podyplomówkę z rachunkowości na UG, niektóre wykłady fajne. Ale większości nie kumałam, bo nie miałam wcześniej doświadczenia w księgowości.
"Papier" dał mi pracę w biurze rachunkowym. Niestety długo tam nie popracowałam, ale i dobrze, bo płaca słaba i atmosfera fatalna.
Teraz dzięki podyplomówce i dobrej znajomości angielskiego pracuję w jednym z centrów finansowych, których jest w Trójmiescie już kilka. Jestem bardzo zadowolona, to idealna praca dla mnie.

Jedna z forumek, która była ze mną również na studiach podyplomowych też pracuje w innym centrum finansowym. I myślę, że jest równie zadowolona jak ja :D

Może w tym kierunku sprobujecie? Ale konieczna jest znajomość języków.

Tu macie artykuł z wypisanymi firmami. Dodam, że większość stażystów dostała u nas pracę po stażu, lub niedługo po jego zakończeniu. http://praca.trojmiasto.pl/Szkola-kadry-dla-sektora-BPO-n74869.html
Może lepiej na taki kurs?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

tak, to fajna sprawa, ale wymagane są ukończone studia na kierunkach związanych z finansami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

no niestety u mnie odpada cos takiego.

Nadal szukam kursu kadry i place.
Nic sensownego nie znalazlam oprocz SKwP i jakiego s Centrum szkoleniowego w Gdyni.

Może ktoras z Was coś poleci?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

ajeczka- tez pracuję w takim centrum..moze pracujemy w tym samym :D może nawet siedzimy biurko w biurko :D (no to już gruuby żart, bo u mnie w dziale głównie 'młodzież' ) ale poza małym 'ale' tez jestem zadowolona z pracy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

tak zapytam nieśmiało :) może któraś z Was ma lub może polecić jakiś podręcznik do nauki Symfonii Finanse i Księgowość?
Albo taką łopatologiczną rozpiskę do nauki?

I może przypadkiem ktoś ma niepotrzebny zbiór testów dla technika ekonomisty? (Bożeny Padurek) http://www.padurek.pl/oferta9.php#s1
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Agusia, jest taka kniga podręcznik uzytkownika Symfonia Księgowośc.
Nie wiem tylko, czy można ja dostac bez programu. No i zapewne jest napisana takim językiem, ze malo kto zrozumie...

Co bys chciała wiedzieć?
Mam jako takie pojęcie o tym programie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Mama b - niby mam 1 semestr z Symfonii(cudem zaliczony) za sobą ale mamy babkę, która nic nie tłumaczy, tylko wszyscy klikamy to samo co ona :P efekt jest taki, że nikt nie wie jak co ma zrobić - przychodzisz do domu, następne zajęcia za 3-4 tygodnie i już nie pamiętasz o co chodzi :/

ogólnie przydałaby się dokładnie taka rozpiska krok po kroku co zrobić "żeby" ;) mamy w grupie 1 czy 2 różne książki ale to nie to :/ właśnie tak napisane, że laikowi trudno coś zrozumieć :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

http://www.ktm.com.pl/demo/FKP/FKP2012/AMFK_Podrecznik.pdf

zobacz tutaj, ale może włąśnie to te "podręczniki" ktore macie....

ja znam obslugę ale b. starej wersji.

A macie do domu jakaś wersje na komp.?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Justi: może... u mnie też głównie młodzież studiująca i zaraz po ;)
To może spróbujmy tak, jeśli będziesz wiedziała o czym mówię, to znaczy, że pracujemy w tym samym miejscu ;)
W recepcji pracuje Magda i Ada, obok nich stoją 2 czarno-białe figury :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Mama b - tak mamy do domu wersję do nauki :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Aga, napisz mi co chciałbyś wiedzieć.

Jak wprowadzac dokumenty, jak zakladać kartoteki? Czy co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

o ja cie..ajeczka..hehe:) znam te 2 czarno białe :) milutkie są...:) pracujesz 'na parterze' czy na 1 piętrze? bo ja na 1-szym..a wlasciwie to teraz mam macierzynski ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Mama b - mamy zadania do zrobienia :) no i żeby była rozpiska w stylu: 1. aby założyć nową firmę wejdź tu i tam... wpisz to i tamto.
2. aby zrobić bilans otwarcie wybierz dokumenty --> bilans --> wprowadź bilans otwarcia.., w bilansie otwarcia pamiętaj o rozrachunkach.

itd.

Ogólnie wychodzi na to, że jak robimy to na papierze, to z reguły wiemy jak to robić ;) a jak siadamy przed Symfonią - to nikt nic nie wie :P nie wiemy w którym momencie mamy to już zrobione (czego chcą w zadaniu)

zajęcia wyglądają tak, że babka ma laptopa podłączonego do wyświetlacza, więc widzimy co robi - mamy dokładnie robić to samo. bez notatek, bez tłumaczenia - tylko takie bezmyślne klikanie i uzupełnianie danych.
A później jest problem, bo nie potrafimy sami nic zrobić :/ ogólnie problem był już poruszany i z innymi wykładowcami i z Paniami "władnymi" ;)
W styczniu był egzamin i wyszłam jako ostatnia. Pogadałam też z Babka na ten temat. Że właśnie brakuje nam dosłownie łopatologicznej rozpiski krok po kroku jak co zrobić. Co z tego, że mamy treść zadania jak nikt nie wie jak to ugryźć? Do tego zajęcia w 1 sem. były w długich odstępach i tym bardziej nic się nie pamięta. A będziemy zdawać egzamin potwierdzając kwalifikacje zawodowe ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

haha Justi, no pięknie :)
Ja pracuję na dole w teamie Sosny, która obecnie jest również na macierzyńskim i zastępuje ją Sarna :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

w sumie to nie znam ponad połowy ludzi z naszego centrum, jest nas po prostu za duzo... ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Dziewczyny a jakie są warunki zatrudnienia w tych centrach? Tzn. czy dają normalną umowę o pracę? czy praca jest na zmiany? jakie mają podejście do matek z małymi dziećmi?
Zastanawiam się czy warto odpowiadać na oferty :P właśnie skończył mi się rodzicielski i za 2 tyg. wracam do 'siebie' ale to aż w Gdyni i trochę przeraża mnie perspektywa dojazdów :( a z drugiej strony, skracam etat wiec przez rok mam ochronę...
Już niby postanowiłam że posiedzę ten rok na starych śmieciach a potem będę czegoś szukać ale im bliżej tym częściej włącza mi się myślenie :PP
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Szuwarkowa: w naszym centrum zatrudniają na ogół najpierw na rok, potem na stałe. Chyba, że jest to umowa na zastępstwo. Ale jest sporo wewnętrznych rekrutacji w których można brać udział, poza tym stają na rzęsach, żeby nie stracić dobrego pracownika.
Praca jest jednozmianowa. Przychodzi się 7-9 i pracuje do 15-17 - zależy jak się dogadasz z TL. Wiem, że w niektórych teamach miewają dyżury do 18.00.
Kobiety w ciąży są traktowane bardzo dobrze, mogą wychodzić wcześniej, bez obcinania pensji. Był nawet pokój dla matek karmiących, ale nieużywany, więc zmienili go na zwykłą salkę konferencyjną. Matek też jest trochę i nie zauważyłam, żeby były jakoś dyskryminowane. Choć obstawiam, że jak bardzo dużo przebywa na zwolnieniach to jest to brane pod uwagę do oceny rocznej, a ta jest ważna przy podwyżkach i rekrutacjach.
Juniorska pensja bez szału, choć myślę, że wyższa niż na kasie w Biedronce ;)
Do tego różne fajne inicjatywy, ostatnio mieliśmy darmowe masaże, prezenty i gadzety od firmy, system benefitów - karta multisport lub do wyboru bilety do kina/teatru. Nauka języka za darmo i w czasie pracy. Wypasione automaty do kawy Tchibo i mnóstwo rodzajów herbat - to już bzdet, ale umila życie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Mama b - postęp :))) dzisiaj wreszcie dostaliśmy taką łopatologiczną instrukcję obsługi Symfonii ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

do ajeczka- mam wielką prośbę, zy na maila mogłabyś napisac jakie to centrum księgowe?jestem księgową po wychowawczym i szukam pracy, z góry dziękuję
mój mail :ewiczek26@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Agusia-----------bardzo sie ciesze.:))))
Ja generalnie w weekend nie uzywam kompa, chyba ze słuzbowo lub bankowo. Dlatego nie odpisywalam. Sorry, ale na szczęście sprawa sama sie rozwiązala.
Ja najpeweniej zdecyduję sie na kurs w Stowarzyszeniu ksiegowych. to chyba najbardziej sensowna firma. Tylko dojazdy masakra jak dla mnie....
wiecie czy w dworca we wrzeszczu jedzie jakiś autobus tam? Na Jaskową Doline?------to Morena?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

tak, to morena autobusy z wrzeszcza jeżdża na morenę i przystanek jest w pobliżu np 127 czy 129
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Dziekuje Misia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

nie ma za co, spojrzałam na rozkład z dworba pkp wrzeszcz i dokładnie masz tam 129 i 162, 127 jeździ ale spod galerii bałtyckiej, wysiadasz na przystanku strzelnica i idziesz w kierunku moreny kawałek prosto wzdłuż ulicy, po prawej stronie będziesz miała ten budynek, pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

kurs w stowarzyszeniu będzie dopiero od października :(, też się chciałam wybrać, bo to chyba najsensowniejsza opcja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

wiem ze od paździenika będzie kurs weekendowy.
nie wiem czy na ten od marca są jeszcze wolne miejsca--------kurs w dzień powszedni od 16.30---------dla mnie odpada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Mała Misia - napisałam maila :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Dziewczyny - jak samemu wyliczyć podatek dochodowy? Jak to zapamiętać? (chodzi o zadanie na egzaminie)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Aga, ale o jaki podatek chodzi?
Od osob fizycznych do pitu 5, od prawnych do CIT 2 czy od wynagrodzenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

ja już nie wiem :P

http://forum.egzaminzawodowy.info/tematy705/egzamin-zawodowy-czerwiec-2014-a36-vt3417,15.html

nawet jak patrzę na skróty dokumentów to nie wiem o co chodzi ;) chyba mam dość ;P normalnie czarna dziura :P

ZSO - co to?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Aga, podałaś link do forum.
Jakoś nie wiem co mam otworzyć dot. tego podatku....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

gdzieś tak w połowie strony na forum jest treść zadania :]

"4 Wydruki z komputera
- zso, (co to jest?)
-dziennik księgowań
-Pk 1 amortyzacja
-pk 2 podatek dochodowy " (nie wiem jaki)

i gdzieś tam w komentarzach "Nie kojarzę, żeby ktoś pisał, że trzeba było zrobić CIT. trzeba policzyć podatek, więc albo na piechotę, albo w programie na własną rękę"
"no podatek liczy się "na piechotkę", czy to będzie w brudnopisie czy w na kalkulatorze w komputerze to jak kto woli "
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Aga:
ZSO---------to wydruk saldowo-obrotowy
A odnośnie podatku to chodzi najpewniej o CIT
Ksiegujesz :
Wn-------konto z zespołu 8 (871)
Ma --------konto z zespołu 2 (220 rozrachunkowe)
zapłaty podatku-zaliczki comiesieczne
Wn-------konto z zespołu 2 (220 rozrachunkowe)
Ma--------konto z zespołu 130-------bank
A podatek obliczasz: przychody-koszty uzyskania przychodu=podst. opodatkowania*19%= podatek do zapłaty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Wielki Buuuuziak dla Ciebie :* Dziękuję :))))

ZSO---------to wydruk saldowo-obrotowy ---> czyli zestawienie obrotów i sald (widzisz jakie zaćmienie) :P bosko, bo robiliśmy to tylko ręcznie ;P nigdy w Symfonii :P Babka musi nam pokazać jak to zrobić :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

W zakładce Raporty (znam staaaaara wersje) jest:
obroty konta, zapisy na koncie, obroty kont aktywnych, obroty w roku, w miesiącu--------tam są te wydruki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Mam wersję 2014 demo ;) poszukałam i znalazłam - teraz to jest Raporty-->Księgi-->Zestawienie obrotów i sald :)

Jeszcze raz baaardzo Ci dziękuję Dobra Kobieto :*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kurs księgowości itp

Ależ proszę bardzo:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jakiś czas temu robiłam kurs ms office w akademii biznesu i z tego co pamiętam to kurs księgowości także mieli w ofercie, ale musisz dokładnie sprawdzić na ich stronce. wykładowcy są solidni, nie to co pseudo profesorzy na uniwerku;) aaa no i catering mają wyśmienity!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy udało się komuś po zrobieniu np. rocznego kursu księgowości znaleźć pracę ostatnio?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można jeszcze w sieci poszukać takich kursów, raczej dużo tego jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chcesz się nauczyć księgowości w praktyce i ten temat ogarnąć to tylko w biurze rachunkowym. Wiadomo, że biuro biurowi nierówne. Poczytaj opinię zanim wyślesz ofertę. W korpo dostaniesz wąski wycinek, kilka kont księgowych i tak przez 8 godzin w kółko. Twoja kompleksowa wiedza będzie niepotrzebna. W korpo lepiej zarobisz. W biurze rachunkowym więcej się nauczysz.
Poza tym ustawy w Polsce ciągle zmieniaja sferę finansów, tak wiec księgowość to ciągłe dokształcanie się: https://szkolenia-css.pl/ Wartościowe szkolenia dla księgowych znajdziesz w tym centrum szkoleniowym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tutaj jest kurs na pracownika biurowego - https://kursy-edu.net.pl/produkt/pracownik-biurowy/ mają też inne, może i z księgowości coś dla siebie znajdziesz. Wszystko można online zrobić bez problemu, więc fajna sprawa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każdy kurs, w którym uczestniczyłem dzięki https://www.wip.pl/produkt/8/szkolenia-educado, był świetnie zorganizowany i bogaty w praktyczne informacje, które od razu mogłem zastosować w pracy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możliwość zadawania pytań ekspertom na portalach internetowych Wydawnictwa Wiedza i Praktyka, takich jak "Portal Księgowego", to świetne rozwiązanie. Otrzymane odpowiedzi są rzetelne i szczegółowe. Więcej informacji na https://www.wip.pl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jaki projekt i za ile? (65 odpowiedzi)

jakie macie projekty domów i mniej więcej ile kosztowały? Mam kolejny pomysł i juz nie w temacie...

Pomocy! Usypianie niemowlaka. (17 odpowiedzi)

WItam Panie, mam problem z moim miesięcznym dzieckiem. W żaden sposób nie umiem go usypiać....

Pytanko do księgowych - co lepsze kurs czy studia podyplomowe??? (11 odpowiedzi)

Witam, Nie wiem na co się zdecydować może będziecie w stanie coś doradzić. Skończyłam liceum...