Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jestem w trakcie odstawiania małej od piersi i mam wątpliwości ile powinna czego jeść. Do tej pory miała pierś na ządanie.
Może komuś będzie się chciało opisać ile czego dziennie jedzą wasze maluchy:-)
Nie chciałabym jej przekarmiać bo i tak niezły pulpecik. Waży ponad 10kg, waga urodzeniowa 4500g.
U Nas wygląda to mniej więcej tak:
godz 10.00 180ml mleczka
14.00-15.00 słoiczek obiadku mały 130g
po obiedzie herbatka
18-00 słoiczek owoców
20.00 180 ml mleczka
I teraz pytanie czy w nocy też dawać mleko czy tylko herbatke. Do tej pory dawałam w nocy pierś z dwa razy.
Dziś o 3.00 dałam herbatke ale ewidentnie mała była głodna i dałam też 180ml mleczka.
Co o tym myślicie?
Będę wdzięczna za odpowiedz
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

w przypadku starszych dzieci to już nie ma znaczenia - można dawać kolację przed kąpielą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

czesc jak ma na imię Wasza córeczka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

za duzo w nocy nie dawaj mleka biedne dziecko pewnie boli brzuch i wyrośnie na grubą bekę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja coreczka tez bardzo czesto wymiotowala przy jedzeniu,wystarczyla glupia grudka w kaszce i wszystko bylo zwrocone,ale zaczelam konsekwentnie dawac chleb do gryzienia,bananay,herbatniki i juz jest lepiej bo je obiadki z grudkami a jak jej cos nie podchodzi to wypluwa.Badz konsekwentna.Nauczy sie,ale nie rezygnuj z podawania pokarmow stalych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja ola od poczatku nie lubila mleka.Dawalm jej butelke na drzemkach i spaniu.Gdy podrosla robie kaszki na mleku i zyje ma sie zdrowo.Mleko mozna przemycac w innej postaci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja Ola skonczyla niedawno 10 miesiecy i mleka w ogole nie chce pic z butelki.robie jej kaszki na mleku.Je 4-5 posilkow dziennie,noc przesypia cala(10-12 godzin) i mleka zjada czasem 200 czasem 400 i jest zdrowa i wesola.sa dzieci w tym wieku co w ogole juz mleka nie pija i zyja,wiec nie pisz prosze,ze powinno zjadac 600!!!!!I w ogole wkurzaja mnie mamy karmiace w tym wieku dzieci nawet 7 razy dziennie!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Witam mój synek Kubuś 5 marca skonczyl 10msc i wazy 10kg.je praktycznie wszystko mleko je 3 razy na noc dostaje mleko z kaszka albo kasze manna i sie w nocy i tak budzi czy jest najedzony czy nie.nie mam pojecia co mam zrobic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

czy nie za dużo mleka podajesz w ciągu dnia,uważam że maksymalnie 4razy po 210ml,ale ja daje 10 mies Zosi 3 razy gdyż nie budzi się w nocy i nie później niż o 20:00,gdyż dziecko musi przyzwyczajać się do odpowiedniego czasu posiłków.ponadto czytam że mamy podają obiadki w późnych godz popołudniowych...namawiałabym do obiadu przed godz 15:00 żeby dziecko mogło nasycić i mieć energię w ciągu dnia a nie w nocy;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Widze, ze moja pocieszka to niejadek a wazy az 12kg.
Od samego poczatku nigdy mi nie wstawała na nocne karmienie i tak jest do tej pory. Jej jadlospis:
7:30 mleko z dodatkiem kaszki 200 ml
9:00 3paluszki badz kilka flopsow
12:00 200 ml mleka z kaszka lub kanapeczki z maselkiem i dzemem czasem wedlinka ( jedna kromeczka bez skorki jej starcza)
13:30 danonek lub inny serek dla dzieci
16:00 obiadek... objetosciowo jak sloiczek gerbera
17:30 jakies owoce
18:30 200 ml mleka z kaszka

raz badz dwa razy w tygodniu daje jej kinderka dla dzieci, no i w miedzy czasie posilkow popija rzadki kisielek badz soczek.. czasem 50 ml a czasem 200ml w zaleznosci od jej potrzeb.
W nocy na karmienia i picie nie wstaje.. spi bardzo duzo bo od 19 do 7:30 rano i w dzien 2-3 godzinki. Moze sen tak dziala, ze wazy az 12 kg .. no ale dluga tez jest jak na te 10 m-cy bo ma az 83 cm.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

9-kaszka owocowa +mleko z cyca,lub kanapeczki,parowki lub danonki
12.30 obiadek-przerozne kombinacje skladnikow i witaminek!
16-kisielek,jogurcik,owocki,warzywa
19-kaszka ,mleko cycowe.w miedzyczasie MAJA palaszuje chrupki.biszkopty... ale nie za duzo.pilnuje scisle obiadlow,sa wazne!w nocy kilka razy cyc... w dzien takze herbatki,woda,soki.żabkow mamt duzo.duzo...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

A moja córcia ma 10 miesięcy i waży 8,700 .je pięć razy dziennie, całą noc śpi więc jej nie karmię ale u nas wygląda to tak:
8.00-230 ml. mleczka bebiko 2
11.oo- kaszka mleczno-ryżowa
14.oo - obiadek ok.230 ml.
18.oo - kaszka mleczno-ryżowa z owocem
21.00 - mleko 230 ml.
Chciałabym dać jej coś innego np. kanapeczkę ale troszeczkę się boję uczulenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

a my znow wrocilismy do mleczka.obecnie jakies 800ml na dobe zjada.

Za to ostatnio nie chce za bardzo jesc obiadkow.Chyba sie przejadła.
poprostu w ciagu dnia caly czas cos chrupie,ale obiadem gardzi.
to pewnie tez minie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

MÓJ KAROLEK ZA 3DNI SKOŃCZY 10MIES.OBECNIE WAŻY 8600,A MASA URODZENIOWA 4350. 7-KASZKA MLECZNO-RYŻOWA 10-SLOICZEK Z OWOCAMI 13-OBIADEK ZE SŁOICZKA 16-DANONEK 18-220MLEKO BEBIKO 2R 21.3O-MLEKO BEBIKO SMACZNY SEN 25O
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja córka waży ok 10kg, waga urodzeniowa 2450g
nie wygląda na pulpeta ma ciałko mocno zbite, jest bardzo energiczna
(karmiona była piersią do 7 miesiąca) teraz dostaje bebilon2
I ma 2 ząbki

U nas wygląda to tak;

8.00 kaszka mleczno ryżowa ok 200ml lub( jajecznica z jednego jajka na margarynie) + kromka chleba razowego z margaryną i wędlinką (drobno pokrojone)

9.00 serek danonek 80g

ok 10. 30 drzemka

12.30 zupka (brokuły, marchew, seler, pietruszka, koperek, kurczak)
(ugniecione widelcem) ok 230ml

13.30 owoce utarte np. truskawki, gruszka, jabłko, banan, kiwi) ok 100ml

14.30 ziemniaczki np.z sosem i pulpetem ok 150g

16.00 jeszcze jeden danonek lub chlebek razowy z serkiem wiejskim (rozdrobniony)

a między karmieniami np. pół bananka, biszkopcika lub chrupka i herbatke owocową

Wcześnie kładziemy ją spać bo o 19 nie raz nawet o 18 wtedy daje jej jeszcze mleko z butli 210ml i raz w nocy jak się przebudzi 90ml
Śpi różnie średnio do 8.00

pozdrawiamy;)








popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

twoja córcia je bardzo często. zalecane jest karmienie 5 razy dziennie plus owoce. moja Sabinka ma 9,5 miesiąca i wazy ok 10kg. zjada rano miedzy 6a7 140ml mleka z sucharkiem(suchary pieke sama). miedzy posiłkami podaje herbatke czasem flipsy lub kawa łeczek chleba zeby uczyła sie gryzc-ma 6 zabków. o godz 10 zupa ok 180ml. godzina 14 drugie danie-zawsze z miesem lub ryba(obiady gotuje sama) ok 16tej owoce lub kisiel ugotowany na soku +owoce. godz 18 kaszka na mleku modyfikowanym ok 150ml. zasypia kolo 19tej. o 22 podaje kaszke manna na mleku modyfikowanym z butelki ok 200ml(moze to nie zdrowo ale pije mleko spiac).przesypia cala noc. w ciagu dnia wszystkie posilki podaje łyzeczka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

hmm.... z tego co czytam to Twoje dziecko od rana co dwie godziny dostaje cos konkretnego do jedzenia...
Juz jest glodne po dwoch godzinach???

Mleko w nocy...-to nie jest takie proste jak Ci sie wydaje.
Ja np nie raz probowalam dawac tylko herbatke albo wode,ale wtedy wogole nie spala albo spala po 30-40 min.od urodzenia nie potrafi przespac calej nocy ani nawet polowy jednym ciagiem.sa rozne dzieci.takie ktore ze spaniem nie maja problemow i takie ktore maja.
Sarka jest przerazliwie ruchliwa(nawet w nocy),ma bardzo plytki sen,smoczka nie bierze...
Ciekawe ile bys wytrzymala takich nocy?
Ja juz rok tak ciągne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Wiem, ze niektore posty sa stare, w ogole jestem tu pierwszy raz, ale na poczatku w jadlospisach mam jest duzo kaszki. Jedna z nich daje dziecku 230ml 3 razy dziennie! Jak mozna tak tuczuc dziecko to nie wiem. Moja M. to po tym miala zatwardzenie...
Mieszkam za granica i tu sie troche inaczej dzieci karmi wiec dawanie tlustego mleka krowiego - oczywiscie tylko do sniadanka - to normalka. Ma 10,5 mies. i wazy 10kg. Waga urodzeniowa 3240

sniadanie 7.30 - 8.00 mleczko modyfik. 150ml + platki sniadaniowe
lunch 11.30 mleczko modyf.150ml + albo warzywka albo tost z owocami
deser 13.30 - owoce kupne albo tarte i 100ml cherbatki
obiad 15.30 - zawsze miesko - pol sloika albo sama gotuje + 150ml mleczka modyf.
przed kolacja dostaje pare chrupek kukurydzianych
kolacja 19.15 - 210ml zageszczanego mleka na noc hippa

Mamy, oduczajcie jesc w nocy!! Dzecko spi wiele godzin z resztkami mleka w buzi a to prowadzi do prochnicy!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moja córcia Daria konczy 10 miesiecy jej masa urodzeniowa to 3350. teraz wazy 9kg jej jadłospis wygląda mniej wiecej tak:
6.30 mleczko modyfikowane 180ml
okolo 7 herbatka
biszkopciki, ciasteczka, hrupki
ok. 8.30 kaszka owocowa
ok.11 mleczko 170ml
ok. 13.30 zupka+ ziemniaczki z miesem
soczek lub herbatka ewentualnie kompot
ok.16 gotowy deserek lub owoce banan jablko kiwi mandarynka itp.
ok. 17 mleczko 180ml
herbatka lub sok
0k. 19 mleczko 210mlz kleikiem ryzowym
ok 1 w nocy mleczko 150 ml. moja mała je juz prawie wszystko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja Ala skończyła właśnie 9 miesięcy, waży 9,3 i je mniej więcej tak:
- 5 nad ranem - pierś, po jedzonku śpimy jeszcze tak do 9-10;-)
- ok 10 kaszka owocowa,troszkę chlebka z masełkiem potem herbatka lub sok owocowy rozcieńczony pół na pół z wodą
- ok. 13 obiadek - zupka lub obiadek z mięsem z dodatkiem kaszki manny codziennie i połową żółtka co drugi dzień,czasem gotuję sama,a czasem daję duży słoiczek
po obiadku podaję małej wodę do picia
- ok. 16 /17 - pierś oraz deser - mały słoiczek z owocami lub kisielek
- ok.20 kolacja - pierś oraz kaszka owocowa, woda do picia
w nocy - pierś- zazwyczaj dopiero ok 5/6
jeśli macie wątpliwości jak i co powinno jeść wasze dziecko zachęcam do obejrzenia schematu żywienia niemowląt. karmię Alę według tego schematu, powoli wprowadzam nowe smaki i konsystencje i mała jest zadowolona;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

mój syn też ma alegie pokarmowa'skaze' i miałam takie same kłopoty jak pani dziecko wymioty ,brak apetytu,dławił sie krztusił jak mu dałam jakiś wiekszy kawałek,poprostu same papki jadł. poszłam do lekarza stwierdził refluks zołdkowo-przełykowy . zazywa syropy i teraz całkiem inne dziecko .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Życie w Anglii- jak to teraz wygląda ? (61 odpowiedzi)

Mam pytanie do forumek, które postanowiły wyprowadzić się z naszego pięknego Kraju i żyją w...

czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku? (220 odpowiedzi)

Mam dwuletniego synka i wydaję się mi, że ostatnio sprawdza on moją cierpliwość głośnym krzykiem,...

Rodzice dzieci z AZS? (50 odpowiedzi)

Rodzice dzieci z AZS - są tu może jacyś? SZukam porady w sprawie emolientów na atopowe zapalenie...