Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jestem w trakcie odstawiania małej od piersi i mam wątpliwości ile powinna czego jeść. Do tej pory miała pierś na ządanie.
Może komuś będzie się chciało opisać ile czego dziennie jedzą wasze maluchy:-)
Nie chciałabym jej przekarmiać bo i tak niezły pulpecik. Waży ponad 10kg, waga urodzeniowa 4500g.
U Nas wygląda to mniej więcej tak:
godz 10.00 180ml mleczka
14.00-15.00 słoiczek obiadku mały 130g
po obiedzie herbatka
18-00 słoiczek owoców
20.00 180 ml mleczka
I teraz pytanie czy w nocy też dawać mleko czy tylko herbatke. Do tej pory dawałam w nocy pierś z dwa razy.
Dziś o 3.00 dałam herbatke ale ewidentnie mała była głodna i dałam też 180ml mleczka.
Co o tym myślicie?
Będę wdzięczna za odpowiedz
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 13

Co mały robi od 5 rano ,śpi?Jak dla mnie 5 h przerwy między posiłkami to błąd.Ja spróbowałabym wybudzić o 8 butlą mleka,10-11 kaszka lub kaszka z owocem,obiad bym przesunęła i i dała najwcześniej o 13 do 14.30 ,później jakiś deserek k. 16 i przesuwałabym o pół h spania codziennie ,jest to do zrobienia,co by poszedł spać o 19 i wtedy bulta mleka z 2-3 łyżeczkami kleiku ryżowego bez dodatków .Ciężko coś poradzić bo to by się wiązało ze zmianą planu dnia.A bez tego chyba ani rusz jak chcesz wyeliminować karmienie nocne.Dziecko musi się najeść w ciągu dnia żeby nie było głodne w nocy no chyba ,że to karmienie nocne to kwestia przyzwyczajenia u niego a nie głodu.No i kwestia tego czy ci to przeszkadza bardzo czy nie i naprawdę chcesz coś zmienić,bo znajdą się tu dziewczyny ,które napiszą ,że karmiły w nocy długo i nic nie dało się zrobić ,że musi wyrosnąć z tego.Moja córka bardzo szybko zaczęła przesypiać noce bez karmienia,nie chciała jeść w nocy ale ja też wprowadziłam wcześnie stały plan dnia tak żeby nam było wygodnie.Ty rób tak jak tobie jest wygodnie .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę o poradę!!!
mój 10 miesięczny synek ( waga 10,5 kg) w ostatnim czasie skraca sobie w nocy odstępy między posiłkami ( chociaż wiem, że powinien przesypiać już całą noc) nasz schemat wygląda tak:
5:00 mleko nan
10:00 obiadek ( zupka warzywna lub mięsko/ rybka z warzywami)
14:30 owoce
18:00 mleko nan ( zaznaczam, że jest to jego pora, kiedy idzie już spać bo od 17:00 już daje oznaki spania)
23:00 mleko nan
5:00 kolejny dzień malko nan

pediatra twierdzi, że 5 posiłków na dobę jest prawidłowe ale dziwi mnie to, że w dzień do pory obiadku jest w stanie tyle wytrzymać ( czasem nawet do 11:30 - po prostu się nie domaga) a w nocy nie. Zamiennik wody w nocy nie zdał egzaminu. Jak mam go przestawić ??? Może inny schemat posiłków ??? Pomocy !!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

dokladnie za duzo kaszki..
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moja mala ma 10.5 miesiaca i wazy 6.9kg i ma ok 70cm wzrostu. Jest szczuplutka. Zjada: 6-7 120-150 ml bebiln pepti, 9-10 170 ml bebilon pepti + 1 miarka kaszki ryzowo-kukurydziano jaglanej Hipp, 12-13 obiad - zupa - gesta papka ( ziemniak, brokul lub ziemniak dynia) gotuje ja z dodatkiem k. manny + mieso z indyka lub zoltko przeporcze, 16- kaszka ryzowa + starty owoc(banan , kiwi) 19-20 150-170 ml bebilon pepti + 2 miarki kleiku do rana zazwyczja nie dostaje jesc. Czasami budzi sie na mleko, spi bardzo niespokojnie do 6-7mej. Mala ma alergie na bialo mleka krowiego i niektore warzywa a takze na jablko . Calych lub w kawalkach wrzyw i owocow nie podaje po tym jak zakrztusila sie bananem i o malo co nie zeszlam na zawal z estrachu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Skoro twierdzisz że biszkopty szkodzą bo mają cukier oraz herbatki bo to niezdrowe. To na cholerę dziecko karmisz świństwem ze słoiczków? Polecałabym zjeść tobie te badziewie a później dopiero dać dziecko. Na pewno skrzywisz się jakie to "smaczne"...
Niech żyje głupio mądra matka! I gratuluję "inteligencji"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

dziwne stwierdzenie, ze W TYM WIEKU za duzo mleka!!!! do roku mleko powinno stanowic podstawe zywienia a posilki stale tylko uzupelnienie. nikt o tym nie slyszal???? lepiej mleko niz kaszke-rozpychacz z cukrem ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

zgadzam się, że powinno się dzieciom ograniczać cukier - w kaszkach i mleku modyfikowanym jest dużo cukru! Co do obiadów i deserów - nie można żywić dzieci samymi "sloiczkami" - dietetycy mówią,że nie są zdrowe, uwazam, że słoiczki są praktyczne na wyjazdy i to chyba jedyna zaleta!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

a drobniej się nie dało? mleczusio, kanapeczusia itp ludzie to ze posiadacie male dzieci nie oznacza ze macie używać nagminnie zdrobnień. Chyba weszło wam to w nawyk
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Witam,
Moja córcia ma prawie 11 miesięcy i waży 7 kg.

U nas wygląda to tak:
7-8 Ekspert minima Bobovity 180ml w miarę gęsta
12 Deserek Gerbera owocowy duży lub banan skrobany łyżeczką
16-17 Obiadek Gerbera duży
19-20 Kaszka mleczno-ryżowa owocowa lub inna 180ml tez w miarę gęsta
w nocy około 1 lub 3 pierś
W dzień też przepija pierś ponieważ nie chce pić z butelki.

Ps. Widzę, że mamy dają dzieciom biszkopty i herbatkę. Nie będę się mądrzyła, ale to duży błąd. Jeśli chodzi o herbatkę to bardzo niezdrowo na nereczki dla maluszka ponieważ nie funkcjonują one jeszcze tak jak powinny i nie filtrują barwników. A jak wiadomo z barwników miedzy innym tworzą się kamienie w nerkach. Biszkopty zawierają cukier a dziecko do trzeciego roku życie nie wydala cukru z organizmu. Stąd w późniejszych latach otyłość. Wystarczająca ilość cukrów mamy już we wszelkich innych produktach dla dzieci. Po co te biszkopty. I inne puste kalorie. Zaraz ktoś napisze, że my jako dzieci piłyśmy herbatę i jadłyśmy słodycze i żyjemy. Zgodzę się, ale skoro już wiemy, że coś szkodzi to po co powielać błędy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Twoja córeczka bardzo mało je...Moja ma 10 miesiecy i jej dieta wyglada tak:
-mleko
-jogurt
-zupa
-drugie danie
-budyn
-banan
-jabłko
-mleko
-chrupki kukurydziane
-kaszka
-mleko.
-
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moj synus tez sie urodzil za wczesnie i z mala waga urodzeniowa,no i prosze,chlopiec 9,5 miesiaca ma i wazy 9,9 kg i wzrost 74cm.kazde malenstwo rozwija sie w swoim tempie,wazne zeby bylo zdrowe i sie duzo smialo to i mamusia bedzie zadowolona...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

co to znaczy czy zampoznałąś się z tabelą wagową dla dziecka 10 mies????? załóżmy, że masz 34 lata, wzrost 165 cm- zobacz ile powinnaś ważyć ty- czy się zgadza???? a moze jestes grubą Bertą a może chudą zołzą???? ludzie! dzieci to nie schemat, dajcie im się rozwijać po swojemu a nie kłotnia o gramy lub kilogramy :) wesoło tu :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Mój synek ma 10 miesięcy i waży 11,3 kg .Nasz dzień wygląda tak
ok 8 - 9 pobudka
9 - śniadanie kaszka manna ok 150 g , plus jakieś owoce do kaszki
9.30 - 12. 00 zabawa, spacer, czasem kanapeczka lub owoc
12.30 - 14.30 drzemka
15 - obiadek zupka lub jakieś danie z mięsem, rybką /słoiczek/
15.30 - 19.00 zabawa, spacer, w między czasie chrupek, ciasteczko lub owoc
ok 17 - deserek np. jogurt, owoce
ok 20.00 kolacja kaszka ok 150 g
w nocy ok 4 mleko z butelki zagęszczone ok 210 ml
Odnośnie picia to pije dużo i często: soki, herbatki ziołowe, owocowe, woda . Mleko z butelki odrzucił w 8 miesiącu, udaje mi się je podać tylko w nocy i to zagęszczone już od 5 miesiąca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja Kornelia skończy 17czerwca 11miesiecy i niewazy jeszcze 8kgCaly czas jest na piersi.7rano cycek 9znow cycek,ok10budyn lub jogurt mamy babydream,12obiadek sloiczek gerbera mamy z ryba,lub królikiem,czasem zypka jarzynową bobowity z calym jajkiem 3razy w tygodniu duży słoiczek,15deserek Gerbera owoce jablko banan i twarożek,bądź Bob wita marchew jablko brzoskwinia,17chrupki kukurydziane lub ryzowe,czasem cycek pomiędzy,20kasszka mleczno ryzowa wielkoowocowa Nestle mala miseczka,po kąpieli cycek,w nocy raz lub 2 cycek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Ja daje tez kaszke rano i wieczorem. I podaje roznie, czasami tylko ryzowa a czasami inna. W zaleznosci, jaka mam na stanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

może pytanie nie na temat do końca.. ale jak uważacie: podaję malej dwa razy dziennie kaszkę rano i wieczorem - jak lepiej podawać rano glutenową a wieczorem ryżową czy na odwrót?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Chlebek tostowy , moja tez ma tylko 2 zabki i uwielbia kanapeczki:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

to podaj mi idealną wage do 80cm wzorostu dla dziecka w wieku 10 miesięcy...co druga to mądrzejsza!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja mała je o 6 160 ml mleka
10 kanapka z dzemem i 50 ml leka
13.30 zupka z mięskiem ok 180 ml
16.30 owoce 130 gram
19.00 kaszka 150 g
W nocy jak się budzi je tylko 30 ml mleka i zasypia ;)
Mała ma 75 cm i waży 8600 i powiem że wygląda pulpecikowo ;)
Czy po tym jadłospisie uważacie że je za dużo?
A i raz w tygodniu je biszkopta i codziennie ok 3 chrupek małych kukurydzianych :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moja mala ma 2 zabki je z calosci banana, melona, awokado, chrupki, chlebek gotowana marchewke i pietruszke - zaczela od chrupkow i banana zanim pojawily sie zabki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

krem na rozstępy-JAKI NAJLEPSZY??? (38 odpowiedzi)

tak jak w temacie.jaki polecacie krem na rozstępy?? jestem w pierwszych tygodniach ciąży ,ale...

Czajnik elektryczny (3 odpowiedzi)

Witam, szukam dobrego czajnika elektrycznego

Wakacje na Mazurach - gdzie polecacie? (65 odpowiedzi)

Chcemy (z mężem i ponad rocznym dzieckiem) pojechać w czerwcu na 4-5 dni na Mazury. Nie wiem...