Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jestem w trakcie odstawiania małej od piersi i mam wątpliwości ile powinna czego jeść. Do tej pory miała pierś na ządanie.
Może komuś będzie się chciało opisać ile czego dziennie jedzą wasze maluchy:-)
Nie chciałabym jej przekarmiać bo i tak niezły pulpecik. Waży ponad 10kg, waga urodzeniowa 4500g.
U Nas wygląda to mniej więcej tak:
godz 10.00 180ml mleczka
14.00-15.00 słoiczek obiadku mały 130g
po obiedzie herbatka
18-00 słoiczek owoców
20.00 180 ml mleczka
I teraz pytanie czy w nocy też dawać mleko czy tylko herbatke. Do tej pory dawałam w nocy pierś z dwa razy.
Dziś o 3.00 dałam herbatke ale ewidentnie mała była głodna i dałam też 180ml mleczka.
Co o tym myślicie?
Będę wdzięczna za odpowiedz
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Ja swoją 10 miesięczną córcię odstawiam właśnie od piersi, i muszę powiedziec że widzę już rezultaty. Śpi mi już prawie całą noc a tak to budziła się z 7 razy, koszmar. Daję jej w nocy tylko wodę przegotowaną. A jeśli chodzi o jedzenie to wygląda to tak
7:00 - kaszka 150ml
10:00 - biszkopty z herbatką
12:00 - danonek i czasami jakiś jogurcik
14:30 - zupka z mięskiem (sama gotuję)
17:00 - deserek jakiś owoc
19:30 - kaszka 150 ml
W ciągu całego dnia wypija z 150ml herbatki, a w nocy już nie daję jej nic.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Za to mój synek ma teraz ciężkie dni ;-( ząbki mu idą, ma już 6 ale wychodzą mu te tylne i najpierw gorączka 39 stopni i zupełny brak apetytu, teraz jego górne dziąsełko z lewej strony jest całe napuchnięte i nie wiadomo kiedy ten ząbek wyjdzie. Przez 2 dni pił tylko mleko, herbatke i wodę, nic nie dało mu się wmusić a na widok łyżeczki beczał. Wczoraj wieczorkiem było już lepiej, zjadł prawie cały słoiczek na dobranoc i 180 ml mleczka no i dziś rano też ładnie już zjadł. Myślę że najgorsze już za nami ale zawsze niestety jest to samo :-( tydzień przed tym ząbkowaniem śpi jak nigdy, je za dwóch (chyba na zapas) bo później to tragedia- on płacze na widok łyżeczki a ja płaczę bo nie chce jeść. Niestety trzeba się do tego przyzwyczaić bo z tymi tylnymi ząbkami tak niestety bywa. Cieszę się że odstaiwłam małego od piersi bo przynajmniej teraz pije sporo mleczka. No i zazdroszczę mamusiom których dzieciaczki dzielnie to znoszą...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

mój Karolek za 4 dni skończy 10 m-cy
waży 9kg (przy ur. 3800)

6-7 mleko ponad 200ml (ok.240 ml)
10-11 śniadanie (chlebek/bułeczka najczęściej z dzemem)+ mleko 180ml
13-14 mleko 200ml
15-16 owoce (różnie: banany, słoiczki ... itp)
17 obiad (sama gotuję) + soczek
18 mleko 180 ml
21 mleko 200 ml

w nocy nie dokarmiam bo śpi całą noc
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

u mnie wyglada to tak:

7.oo mleko - 6 miarek
10.oo - kaszka
13.00 obiadek - duzy sloiczek
15.30 - mleko - 6 miarek
17.30 - kaszka
i po kapieli mleko 6 miarek

Kacperek ma 10 m-cy, 8 zabkow ma juz je jak skonczyl 6 m-cy i wazy 11 km i super zdrowy chlopaczek ! Wcale nie upasiony no i juz sobie drepcze :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

http://bi.gazeta.pl/im/9/4322/m4322359.jpg

tu masz schemat ale napewno kazde inaczej
:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Nasza Majolinka :) je :
o 9.00 kaszke, o 12.00 słoiczek obiadku, 14.00 jogurcik albo owoce, 17.00 kaszka, 20.00 kaszka. W nocy budzi sie na cycuszka ze 3-4 razy:), ale to dlatego , że jest przyzwyczajona. Niedługo zaczniemy ja odzwyczjac :). Waży caaałe 7 kg :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

mmm a czy to nie na zeby ?
moja budzi sie standardow 2-3 a teraz na zabole potrafi i 5-6 razy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

To zazdroszczę ża mały nie budzi się w nocy. Mój synek ....szok, potrafi budzić się 6 razy na cycusia a ma 9 mc. Próbowałam nie dać mu cycka, tylko smoczka, wodę, hrbatkę, ale nie uśnie. Po wodzie to sie rozbudzi i chce sie bawić, nie mam już pomysłu co robić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

To mi się wydawało że moje dziesięciomiesięczne dzieciątko je za mało ale w porównaniu z Twoją córcią asmarforol już sama nie wiem ;-) Jestem też w trakcie odstawiania małego od piersi i u nas dzień wygląda tak:
ok 8:30-kaszka manna z jakimś owockiem 120/130 g + 120 ml mleka+ flipsy+ (czasem) ciasteczko (z bobovity)
później ok 10:30 sen
12:30/13:00- ze 180 g obiadku gotowanego przeze mnie + herbatka
później ok 14 spacer
16:30- 130 g słoiczka z owocami + flipsy+ herbatka, czasem danonek, parę kawałków jakiejś kanapeczki
19:30- ok 150 g przysmaku na dobranoc z Hippa + ze 120 ml mleka+ flipsy (uwielbia je po kolacji)
w nocy się nie budzi już bo wie że mu i tak nie dam cycusia ;-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

nie widzę kaszek w twoim menu, spróbuj sama już gotować
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja córcia ma 5 zabków. Dajesz jej wtedy ten miękki środek bulki, bez skórki, pokrój kanapke na wiele malych cząsteczek i podawaj po jednej.

Moja Basia waży ponad 11kg, ale ile dokladnie to nie wiem. Jak sie urodzila wazyla 4350g.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Tak z tależa też małej troszkę daję ziemniaczków czy mięska, uwielbia jeść to co my:-) No i obiadki staram się już dawać mniej zmiksowane z kawałkami warzyw
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moja waży 9,3 kg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

tak małej też często daje też jogurciki,flipsy i biszkopciki bezglutenowe.Lekarka tez mowila by podawac dziecku tez malymi ilosciami to co mam na talerzu czyli ziemniaka,miesko itp zeby poznawala nowe smaki .No i faktycznie dziecko 10 miesieczne powinno juz zaczynac gryzc
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Dominiqua a ile twoje dziecko ma ząbków bo moja ma dopiero 2 i nie bardzo sobie wyobrazam jak ma zjesc kanapke.
Banana jej daje, jabłuszko tarte też na zmiane z owocami ze słoiczka.
Kaszek mała nie chce jeść.
Próbowałam dawać jej flipsy, biszkopty ale też jej nie podchodzą:-)
A ile ważą Wasze dzieciaczki?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

u nas karmienie wyglada tak:
7,00 - mleko
10,00- słoiczek z owocami
13-14,00-jak jestem w domu to dostaje kaszke a jak na spacerze to mleko
17,00-zupka zrobiona przeze mnie
20,00-mleko
Moja corka tez ma 10 miesiecy ,ostatnio bylam u lekarza i powiedziala aby mala zjadala dziennie ok. 0,5 litra mleczka czyli jak jadłaby 3 razy dziennie po 180 to ok i co drugi dzien bym jej żółtko podawała.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 15

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

W 10mcu powinna byc juz bardziej urozmaicona dieta. Dziecko powinno sie uczyć jeśc pokarmy stałe np. jakies owoce (dobry jest banan, bo jest miękki, jablko, gruszka), pieczywo - jesli dziecko nie ma nietolerancji glutenu - np. kanapeczki z buleczki z maselkiem i mięskiem jakims dobrym lub owocami ze sloiczka. Moja córcia ma teraz 11mcy i zjada zazwyczaj - na sniadanie jogurcik i kilka flipsów, potem na drugie sniadanie mleko z piersi, potem kaszka z owocami lub jakis inny deserek np. kisiel z soku owocowego lub owocow mrożonych przed spacerem, po spacerze obiadek - albo zupka z mieskiem (sama gotuję), albo ziemniaczki z jakimis warzywami i mięskiem lub jajkiem, wieczorem mleko w butli - ok. 250ml i w nocy czasem tez jeszcze mleko w butli ok. 150ml. Moje dzieco jest na bezglutenowej diecie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 12

Inne tematy z forum

Jaki projekt i za ile? (65 odpowiedzi)

jakie macie projekty domów i mniej więcej ile kosztowały? Mam kolejny pomysł i juz nie w temacie...

Obniżenie /wypadanie macicy (1228 odpowiedzi)

Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie...

Thermomix - zamawiał ktoś ostatnio prezentację? (19 odpowiedzi)

Zamawiał ktoś ostatnio prezentację do domu tego urządzenia? Chciałabym zobaczyć jakie ma...