Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jestem w trakcie odstawiania małej od piersi i mam wątpliwości ile powinna czego jeść. Do tej pory miała pierś na ządanie.
Może komuś będzie się chciało opisać ile czego dziennie jedzą wasze maluchy:-)
Nie chciałabym jej przekarmiać bo i tak niezły pulpecik. Waży ponad 10kg, waga urodzeniowa 4500g.
U Nas wygląda to mniej więcej tak:
godz 10.00 180ml mleczka
14.00-15.00 słoiczek obiadku mały 130g
po obiedzie herbatka
18-00 słoiczek owoców
20.00 180 ml mleczka
I teraz pytanie czy w nocy też dawać mleko czy tylko herbatke. Do tej pory dawałam w nocy pierś z dwa razy.
Dziś o 3.00 dałam herbatke ale ewidentnie mała była głodna i dałam też 180ml mleczka.
Co o tym myślicie?
Będę wdzięczna za odpowiedz
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Ja mam córkę która dopiero zaczeła 10 mies i waży już 12 kg. Jest dużym dzieckiem, ciuszki ma na rok 1,5 roku. Ale nie to że jest gruba poprostu wysoka i dlatego musi też warzyć swoje;))))
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moja córeczke budze do żłobka przed 7 a spac wieczorem nie chce czasamo do 22 albo i pózniej,w dzień ma 3 drzemki i mniej sie nie da bo marudzi albo sama zasypia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moja ma dokładnie to samo a czasami to i 6 razy potrafi,dziwne zmiany nastepuja z dziećmi,a jak sie niebudzi to wsiw ierci cala noc,hmm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

zgadzam sie ,jak juz herbatka to owocowa naturalna albo sok rozcieńczony z wodą lub woda
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moja córeczka pierwszego skonczy 11 mies,przed swietami odstawilam od piersi.zrobiłam to tak że wcześniej jak poszła 3 mies temu do żlobka dawalam tam butelke ze swoim mlekiem takze juz wiedział co to butla a przed swietami ( bo chorowałam) dawałam przez kilka dni cyca tylko raz przed spaniem a tak butla z modyfikowanym,marudzila i ciagle sie szukala cyca ale nie bylo najgorzej.powodzenia! sorki ale mysle że ten obiadek to za pózno,no i makaron...na noc dzieci wolą mleczko i kaszke zazwyczaj
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

pózno moim zdaniem ten obiadek,lekarze mówia ,ze tak koło południa sie daje a deser do 16,kaszki za duzo,może byc na zmiane z innymi np wielozbozowymi czy manna no i wieej picia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moja córeczka tez ma tylko 2 ząbki,kanapek nie zje i pierwsze widzę zeby dziecko jadło juz kanapki.owoce to mozesz dawac juz prawie wszystkie, nawet sama przygotuj,np poddus jabłuszku na wodzie a potem dorzuc banana,czy brzoskwinkę ,kiwi czy jakiekolwiek inne i gotowe.lepiej tych miekkich owocow nie gotowac bo witamonki uciekaja,aby bylo slodsze mozna dorzucic herbatnika czy biszkopcika albo syropek malinowy.Czasami lubo pogryżć sobie skórkę od chleba lub bułke albo samego banana
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

ja odstawiłam swoja córeczke 3 tyg temu i karmie ja tak: w nocy 1 raz lub dwa mleko modyfikowane po ok 100 ml,godz 7-to samo,9-kaszka ryzowa,11-obiadek,czasem popije mlekiem lub herbatka,15-owoce,17,19-mleko,kolo 20.30 przed spaniem kaszka zbozowa na mleku i do popicia mleko.za herbatkami nie przepada ale czasami po obiadku troche wypije.urodziła sie 2750 a teraz ma niecale 9 kg i wyglada w sam raz,zanim odstawiłam od piersi(bo chorowałam i musiałam brac silny antybiotyk a potem nie wracalam bo nie chciałam jej stresować) menu wygladalo podobnie.diete konsultowalam z lekarzem i potwierdził,że prawidłowo,obiadek kolo południa a deser przed 16.do owoców dodaje czasami zmielone biszkopty,herbatniki akurat kupuje takie cos gotowe bo nie mieszkam w Polsce,córeczka bardzo to lubi. w nocy to chyba herbatek sie nie podaje ale nie jestem pewna,dziecko raczej w nocy czuje głod a nie pragnienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Dokładnie tak jak piszesz.
Mój synek ma niecałe 10 miesięcy i najpierw raczkował/czworakował, potem nauczył sie wstawac a dopiero w 9 miesiącu sam usiadł.
Każdy człowiek jest inny,ma wlasne tempo rozwoju, inne potrzeby zywieniowe, rozna aktywnosc. Kiedy czytam te bzdury "wszechwiedzacych" matek, to az mnie oczy bola od ich niepojetej glupoty ( w mysl tego,ze ich dziecko na pewno jest idealne, a wszystkie inne albo za grube,albo za chude). Jedna matka wychowuje swoje pociechy ksiazkowo, wg. schematu zywienia, inna wprowadza sama nowe posilki, co wcale nie oznacza,ze jest zla matka i zadna z pseudoznawczyn nie powinna zwracac jej w taki sposob uwage.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

bułka jest niezdrowa tak jak chleb pszenny tylko zapycha, lepszy chleb z ziarnami, ziarna są baaardzo zdrowe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

a mój Olo tak na śniadanie kanapka z czyms tam moze być pasztet, jajko dżem, pomidor, obiad je taki jak my , na drzenkę po południu czasem wypije ze 100ml mleka, na kolację dostaje tak samo co my, czasem naleśnik itd. pije kompoty sama gotuje , herbatkę słabą zwykłą, daj mu też od czasu do czasu jakieś ciastko no i oczywiście jogurty.Pieczywo z ziarnami, soki owocowe ze 120 ml dziennie , owoce i warzywa wszystkie. Dziecko 10 mies je to samo co my prawie... nie daję mu smażonego kotleta i mocnych przypraw ale to logiczne hehe. Dziwie się czasami że diety niektórych dzieci są naprawdę ubogie, nie ma czego sie bać dawać dziecku jedzenia. Ola karmiłam od urodzenia butelką, kaszki pojadł może ze 2 tygodnie i zrezygnował na rzecz bardziej stałych pokarmów. Wazy ponad 11kg, jest super , pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

a moja Laura ma skończone 10 miesięcy i jeszcze nie podawałam jej pieczywa. zadziwia mnie to że dzieci jedzą w jej wieku już jajecznicę smażoną na maśle. ja osobiście zwolenniczką masła nie jestem osobiście wolę olej rzepakowy dodawać do jej obiadków. a tym bardziej smażone potrawy to wykluczam co najmniej do 2 roku życia. ma dopiero dwa ząbki ale ponoć to dobrze że tak późno. jej menu wygląda tak:
7.30-8.00 220 mleka bebilon comfort
ok10.00 co drugi dzień żółtko gotowane na pół twardo ewentualnie biszkopciki, chrupki, tzw coś na ząb;)
11.00-11.30 kaszka mleczno zbożowa, pszenna
14.00-14.30 obiadek mięsko, lub rybka do tego warzywa i makaron, kasza, ziemniak, ryż do wyboru
17.00-17.30 180 mleka bebilon
18.30 owoce przetarte
19.30-20.00 po kąpieli kaszka na dobranoc ryżowa lub inna
generalnie o 21 mała już śpi. w nocy nie ma żadnych pobudek, jeśli się już zdarzy to łyk przegotowanej wody i śpimy do 7.00 a czasem i dłużej;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

To chyba ma anoreksje bo w takim wieku powinien o wiele więcej ważyć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

mój synek pomimo ze niema ani jednego ząbka- ma 9,5miesiaca świetnie radzi sobie z chlebkiem:) banana potrafi "ugryzsc" sam, bez gniecenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja Maja ma 9 i pol miesiaca i wazy ok 9kg.
Menu Majusi wyglada tak:
7-8 kanapka z szynka
Ok 10 owoce i biszkopcik lub wafla ryzowa
Ok 12 lub 14 (zalezy kiedy idzie spac) obiadek
potem deserek ok 16 budyn na mleku sojowym lub owoce
o 18 30 idzie sie kapac
ok 19 dostaje 150ml mleka sojowego
ok 22 mleko sojowe z kleikiem ryzowym 210ml
i spi do 7 czasem do 7.30.
W nocy sie budzi :-\ale dam jej smoka i idzie dalej spac :-)
Niestety podejzenia o skaze i wszystko co sojowe je i pije :-)
Dodam ze w dzien bardzo malo pije ...niechce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Mam synka, który ma 11 miesięcy. Waga urodzeniowa ok. 3kg (poniżej, niestety ;/ ). Osobiście daje mu z rana (5-8 rano) mleko (według danych producenta mleka modyfikowanego bo nie mam własnego). Później na zmianę obiadek (robię własne obiadki i deserki według norm dla takich maluchów) z deserkiem. Pojemność obiadku czy deserku jest objętościowo taki jak w dużych "gotowcach" znanych producentów żywności dla dzieci (ok. 200 ml). W tym przypadku polecam książkę pt. "Najlepsze na świecie domowe jedzenie dla dzieci" Karin Knight i Tiny Ruggiero. Wieczorem (ok. 20-22godz.) znów mleko. Wychodzi średnio 5-6 posiłków (włączając mleko).

Oczywiście każde dziecko jest inne i potrzebuje innej dawki pożywienia. Powiem szczerze, że nie należy się zbytnio sugerować statystyką gdyż człowiek może zwariować. Sama przeżywałam, że mój synek nie siedział w wieku 6 miesięcy czy nie próbuje sam stać przy podparciu w wieku 8 miesięcy. Oczywiście już jest ok. Najwidoczniej potrzebuje trochę więcej czasu do pewnych rzeczy. Dlatego też uważam, że nie należy się przejmować tym co inne dzieci jedzą czy robią. Daj swojemu dziecku rozwijać się w swoim tempie przy Twoim wsparciu (wiedza i doświadczenie).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

gratulacje i nje masz sie czym przejmowac.!!!wazne ze ma apetyt i jest zdrowa.!!!!!!!!!!!!!!.gorzej by bylo jakby nie jadla.buzka.!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moj synek za 2 tyg bedzie mial 11 miesiecy i wazy11,5kg i caly czas karmie go jeszcze piersia!!!!!.najgozej jest w nocy bo szuka piersi cala noc.!!!!bieze ja chyba tez za smoczka bo jak jest najedzony wystarczy ze possie chwile i pozniej zasypia.u mnie to troche inaczej z tym menu.mieszkam we wloszech takze sa inne alle tylko godziny,poza tym jedzonko jak jedzonko.a wiec moj synek na sniadanko okolo 11 zjada jeden jogurcik,pozniej cycuszek,okolo14 sloiczek mieska ten maly 80 g,w przerwie piers i okolo16 jakis owoc swiezy lub ze sloiczka 104 kolo18 kaszka owocowa i jak zwykle w przerwiw byla piers i teraz drzemka.kolo 21 gotyje makaronik i dodaje ser tary i oliwe z oliwek i w koncu o 23 jekis biszkopt i proba usypiania.poza tym dodam ze moj synek je wszystko,jak widzi tylko ze my zmezem zaczynamy jes tak placze ze musi uczestniczyc w posilkach.napisalas ze karmilas do 6 miesiaca,czy moglabys mi dac jakas porade jak moge odstawic mojego malego,chociaz sprobuje.!!.z gory dziekuje.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

a moja mala ma 10 miesiecy i tak ;rano dostaje herbatke buczke i kiełbaske z indyka ,po południu jogurcika i soczek,a na obiadek zypy któe sama robie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

z tym sokiem to fakt, za dużo, to niezdrowo.
Zrobiłam kiedyś niechcący eksperyment, mój synek był głodny, a że byliśmy na zakupach, to kupiłam mu soczek, żeby wytrzymał powrót do domu. I faktycznie, "najadł" się nieźle tym soczkiem, humor się poprawił i było mu dobrze;) dlatego na co dzień daję mu tylko wodę, soki okazjonalnie. Owoce dostaje z kaszką codziennie na śniadanie, do tego w ciągu dnia zawsze skubnie jakiegoś banana, nektarynkę, więc tyle owoców wystarczy.

Mojej kuzynki córka, straszliwy niejadek i chudzinka, nie pije nic innego niż soki, a potem zwyczajnie nie chce jej się jeść...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej? (48 odpowiedzi)

Dziewczyny, poradzcie, ja zwariuję. Strasznie duzo czasu schodzi mi na mycie drzwi kabiny...

Co Za Sąsiedzi.... (109 odpowiedzi)

Mieszkam w bloku i szanuję swoich sąsiadów. Niedawno urodziłam synka. Myślałam, że coś się zmieni...

Co na wypadające włosy? (48 odpowiedzi)

Macie jakieś sprawdzone sposoby na wypadające włosy? Mam już dość, bo moje włosy są dosłownie...