Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jestem w trakcie odstawiania małej od piersi i mam wątpliwości ile powinna czego jeść. Do tej pory miała pierś na ządanie.
Może komuś będzie się chciało opisać ile czego dziennie jedzą wasze maluchy:-)
Nie chciałabym jej przekarmiać bo i tak niezły pulpecik. Waży ponad 10kg, waga urodzeniowa 4500g.
U Nas wygląda to mniej więcej tak:
godz 10.00 180ml mleczka
14.00-15.00 słoiczek obiadku mały 130g
po obiedzie herbatka
18-00 słoiczek owoców
20.00 180 ml mleczka
I teraz pytanie czy w nocy też dawać mleko czy tylko herbatke. Do tej pory dawałam w nocy pierś z dwa razy.
Dziś o 3.00 dałam herbatke ale ewidentnie mała była głodna i dałam też 180ml mleczka.
Co o tym myślicie?
Będę wdzięczna za odpowiedz
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moj synek ma 3,5 roku i wazy 13,6 kg,jest niejadkiem,ale waga w normie,mimo ze to minimalna waga w jego wieku.W jego przedszkolu większość dzieci,chłopców jest tak szczupłych(mieszkamy we Francji i tu mały się urodził)Wazy mało,ale pediatra i lekarz rodzinny twierdza,ze nie ma się czym martwic.Waga urodzeniowa starszego 2900.Natomiast mój drugi synek ma 10 mies. i wazy 9,5kg,ma duży apetyt i jest okrągły,ale nie wazy za dużo,waga urodzeniowa 3150.Tak wiec moj synek je:Rano miedzy 6 a 7 180 ml mleka,potem ok 10h 180ml mleka=czasem biszkopcik lub kawałek bagietki,miedzy 12 a 13h 200g obiadku+woda mineralna lub ewentualnie soczek,ok 15-17 deserek owocowy 120g,na kolacje zupka(zawsze bezmięsna)200g,po kąpieli przed snem troszkę mleczka ok 150ml,a jeśli nie je zupki wtedy mleka 210ml,czasem budzi się około północy i wypija 180 mleka,mleko to podstawa,piersią był karmiony do 6go miesiąca.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moj mały ma 9.5 miesiaca wazy ok 10 kg i ma 75cm i nie uwazam ze jest za gruby ..rano po przebudzeniu dostaje kaszke albo bułeczke z mleczkiem ok 7-8 potem ok 12-13 obiadek sredni ..ok 17 mleczko 180 o 20.30 180mleka z kleikiem i w nocy budzi siera na mleczko daje mu 120-150ml. miedzy czasie dojada chrupki ,owocki .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

coreczka ma 10 miesiecy, wazy ok 8kg ( malo,ale miesci sie w centylach) ma tylko 2 zabki i dostaje:

po przebudzeniu ok 7-8- 90 ml mleka ( nie chce wiecej)
ok 10- 150 ml kaszki + banan lub jablko albo inny owoc
ok 12.00-lunch:) budyn lub kisiel, platki owsiane na mleku mod. albo jakis gotowy deserek
ok 15.00 obiadek ok 150-180 g
w miedzyczasie sucharki, biszkopty, flipsy,wafle ryzowe,chlebek + ok 150 ml soczku
ok 19-180 ml mleka z kleikiem +kaszka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Anemia to co innego niż anoreksja pomyliłaś pojęcia.Chcesz się wypowiadać to najpierw poczytaj na ten temat..szkoda słów:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moja córcia też ma 10miesiecy i waży prawie 8kg na 70cm je całkiem normalnie i kaszki również i nie roztyła się od nich
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

a u nas tak:
7-180 ml mleka
10-11 180 ml kaszki lub mleka
14- obiadek 200ml
17- deserek-owoce ze słoiczka 190ml lub banan
20-180 ml mleka
do tego 3 flipsy ,kanapeczka z wendlinka lub dzemem wlasnej roboty,do picia woda lub bobofrut lub jakis inny soczek-130ml i herbatka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

dziecko w nocy ma spać a nie jeść ja mam 10 miesięczną dziewczynkę męczyłam się w nocy bo często wstawała w nocy na jedzenie i powiedziałem basta( w dzień jadła bardzo mało), więc jak chciała jeść dałam jej wodę 2 noce nie spałam bo płakała ale trzecią w końcu zaczęła spać całą noc bez prezerwy to już dr drugą od odstawienia nocnego karmienia ,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

czemu wszystko dajecie z mieszankami kasza ryzowych i innych poco pasiecie tym wszystkim wasze dzieci wystarczy przecierz tylko mleko !!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

gryzka !!!!!!!!!! to najlepsze boo jest puszyste a nie gnieciuch jak bulka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Witam mamusie! Proszę powiedzcie mi czy to co i ile je moja 10 miesięczna córeczka jest ok?
Nie piszę godzin tylko ogólnie, więc w ciągu dnia wygląda to tak:

400-500ml (kaszka na wodzie, sinlac, mleko z kaszką)
obiadek-200g
deserek 130g
jogurt nestle 100g
czasem troszkę chleba, chrupki kukurydziane, jajecznica itp...
herbatka 100 - 120 ml , soczków nie lubi

waży 9 kg, wzrost 78 cm, waga urodzeniowa 2950kg
Dziękuję za odpowiedź
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

a mi pediatra (starsza babeczka z dużym doświadczeniem) powiedziała że lepiej słoiczki bo są testowane a z mięsem i warzywami ze sklepu czy bazaru to różnie bywa - jej zdaniem dzieci karmione słoiczkami nie trafiają do niej z problemami żołądkowymi i trawiennymi spowodowanymi dietą - że jeśli kogoś nie stać to jasna sprawa że trzeba samemu gotować ale poza tym lepiej słoiczki - uwierzyłam i raczej używam słoiczków szczególnie że wtedy może codziennie mieć inne danie - to daje zróżnicowaną dietę- ale jak skończy roczek będę przechodziła stopniowo na "normalne" dania oczywiście doprawione tak jak dla dziecka a nie jak dla "pikantnolubnego" tatusia ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja ma dopiero 1 zęba ale świetnie daje sobie radę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

U nas wygląda to tak:
6.00 100 mleka/ żadkiej kaszki
9.00 śniadanie (2 kanapeczki z wędlina lub 2 naleśniki lub jajecznica z 2 jaj lub 2 kromki chlebka w jajku lub miseczka kaszki gęstej itd...)
12.00 miseczka ococów
15.00 obiad
17.00 deser (jogurt, kisiel, kaszka manna)
19.30 100-130 ml mleka z kleikiem
Po śniadaniu czasem dostanie biszkopta, a po deserze kilka chrupków kukurydzianych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

czesc dziewczyny
moja megan ma 9.5 miesiaca , wazy jakies 8 kg
8-00---mleko enfamil 200ml
9--chlebek z szynka lub avocado
10-30 mleko j.w.
ok 14--zupka przecier (marchew, slodki ziemniak) lub ze sloiczka z miesem , czasami pol zoltka
16-30 mleko ---nie zawsze
18---obiad, owoce ze sloiczka, coraz czesciej troszeczke n
aszejgo obiadu jak pizza , ryba, ziemniak, ryz , warzywa z pary
21 mleko 200 ml
w miedzy czasie ---chrupki kukurydziane, jablko, banan

l
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

i ma juz dawno 8 zabkow
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moj Adas ma prawie 10 miesiecy i wazy 12 kg jest duzym i bardzo aktywnym chlopcem a kaszek prawie wcale mu nie podaje
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Wiatm,Mój Synek skończył 10 miesiecy ,rano jak wstaje o 8 je butelke mleka bebilon 180 ml,pozniej wafelka miedzy czasie, kolo godziny 12 je jogurcika jakis owoc, kolo 15 je na obiadek albo zupke albo ziemniaczki zmieskiem lub z rybka.kolo 17 przed drzemka je mleko 160ml jakies ciasteczko jak wstanie i dopiero przed snem przed 20sta butelke mleka 160ml i czasami mu sie zdarza zjesc nawet dwa razy w nocy butele,jest wciaglym ruchu .wazy nie cale 10 kilogramow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

A moj synek wazy 9,5 kg jak wstanie o 8.30 wypija 180 ml mleka o 12.30 podaje kaszke mleczno ryzowa 150 ml kolo 14.00 owoc, flips lub biszkopt, o 17.00 obiadek maly sloiczek a o 20.30 mleko na noc z kleikiem ryzowym 150ml i tak spi i nie podjada w nocy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moj 10 miesieczny synek je dokladnie tak samo i wazy 10kg , jest szczuplutki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Kiedyś jak dzieci miały alergie na krowie mleko to piły kozie i nie było wyjścia bo nie było Bebilonów pepti i innych. Moja pediatra-alergolog (bardzo szanowana lekarka) sama mi to zaproponowała. Mały super toleruje kozie tak samo jak i serki i jogurty z koziego mleka, które są niezbędne dla budowania koścca. Odkąd zaczął pic kozie mleko zaczął też wszystko jeść (wcześniej tylko słoiki). Dalej oczywiście po zjedzeniu czegoś z mlekiem krowy ma biegunkę i wysypkę dlatego nie ryzykuję. Nie ma się co oszukiwać, że mleko kozie jest 100 razy zdrowsze od preparatu mlekozastępczego, ma sporo wapnia. Cenowo wychodzi podobnie. Te teorie, że to mleko od zwięrząt kopytnych s****ta ta mnie śmieszą i moim zdaniem są naciąganiem na preparaty mlekozastępcze. Jak dziecko zacznie pić kozie to jest to pierwszy krok aby za jakiś czas przyzwyczaić organizm do krowiego czy zwykłego modyfikowanego. Oczywiście wszystko stopniowo.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Wycieczka w przedszkolu (41 odpowiedzi)

Córka ma mieć w piątek wycieczkę w przedszkolu, jadą autokarem do Pucka i Rzucewa. No i tak się...

Jakie zabawki edukacyjne polecacie? (31 odpowiedzi)

Chcę kupić jakieś zabaweczki Amelce ale nie mogę się zdecydować co jej kupić, za dużo tego...

jogurty-które lubicie, polecacie? (25 odpowiedzi)

zróbmy ranking jogurtów, które macie sprawdzone-przyzwoity, w naturalny skład, najlepiej...