Wycieczka w przedszkolu

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Córka ma mieć w piątek wycieczkę w przedszkolu, jadą autokarem do Pucka i Rzucewa.
No i tak się zastanawiam czy ją puścić, czy nie, jak to w ogóle wygląda, jakim autokarem jadą takie dzieciaki, muszę się wypytać o wszystko i zastanowić.
Dwulatków jest ok 10 w najmłodszej grupie, na całe przedszkole jakoś ok 40 dzieciaków i 6 opiekunek plus dyrektorka.

Macie jakieś doświadczenia, jak taka wycieczka wygląda? O co mam jeszcze pytać?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Wycieczka w przedszkolu

ja bym nie puściła 2-letniego dziecka
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Wycieczka w przedszkolu

u nas najmłodsze grupy nie mogły jezdzić na takie wycieczki autokarowe czyli 2,5-3 latki zostawały w przedszkolu ...dziwne , ze takie maluchy zabierają hmmm
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Wycieczka w przedszkolu

u córki 3 latki były najdalej w stadninie koni w Orłowie, ale jechały autami rodziców, bądź wychowawczyń w fotelikach(!)
Dziwi mnie, że takie maluchy mają tak daleko jechać autobusem. Jeśli u nas coś takiego by wymyślili, to bym też się zabrała na tę wycieczkę. Ale pomysł taki sobie jesli chodzi o zdrowy rozsądek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Wycieczka w przedszkolu

No właśnie mnie w sumie cała idea wycieczki z maluchami też trochę dziwi :/ 5,6-cio latki to ok, ale młodsze chyba powinny zostać?
Z drugiej strony to nie pierwsza wycieczka którą organizują, więc chyba wiedzą co robią (?) mam nadzieję...

I siedzę i się zastanawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

Jesteśmy z Wejherowa, więc od nas blisko, do Pucka jedziemy 20 min.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

U nas tez nie jezdzily maluchy, nigdzie, nawet blisko. No czasem w dol Swietojanskiej i na spacer po Kamiennej Gorze.
Droga moze krotka, ale po pierwsze mega niebezpieczna, po drugie te maluchy jeszcze pewnie same autokarem nie jechaly. Macie pasy w autokarze? Podstawe bezpieczenstwa? Dzieci beda same w tych pasach siedziec?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

No właśnie tego wszystkiego zamierzam się dowiedzieć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

Ja bym też nie wysłała dziecka. Wg mnie jest nierealne żeby zapewnić sto procent bezpieczeństwa. Przecież na jednego wychowawcę przypada kilkoro dzieci, jakby nie liczyć! A tu i pojazdem dzieci podróżują (no właśnie, co z pasami?), i wysiadają i wsiadają przecież w pobliżu jezdni...
A na rozsądek dwulatka, choćby że zrozumie że ma się pilnować, liczyć się nie da. Będzie wręcz przeciwnie.

To chyba jakieś młode nauczycielki wymyśliły. Tymczasem to że coś jest wykonalne teoretycznie i zgodne z przepisami, nie znaczy jeszcze że wolno dopuścić ryzyko.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Wycieczka w przedszkolu

Wobrażacie sobie przedszkolanki pakujące foteliki samochodowe do autokaru, wyposażonego w pasy bezpieczeństwa?
Science fiction, nieprawdaż?

A droga realna. :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

gdy mój 3latek jechał na wycieczkę do zoo to okazało sie, że autokar nie miał pasów, dzieci siedziały po trzy osoby na podwójnych siedzeniach, wróciły wymęczone. Wielki koszmar dla takich maluchów. Rozumiem dla starszaków wycieczka ,a nie dla takich szkrabów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

Dwulatka bym nie posłała, zwłaszcza że takie dziecko nie wyrobi siedząc w autobusie na mc grzecznie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

MOja miała 2 lata i 7 miesięcy jak z przedszkolem pojechała- autokarem na wycieczkę. Gdańsk- jakieś gospodarstwo za Baninem (pamięć nie ta...)
Autokar miał pasy. Foteliki lub poddupniki rodzice zostawili rano, pan kierowca montował, potem panie wyprowadzały dzieciaki i usadzały. Na grupę 22 osób było 6 opiekunek.
Ale to była wycieczka w czerwcu- gdy panie znały już dzieciaki.

Ja nie miałam wtedy oporów, ale gdy nowa grupa to bym się zastanawiała.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

Z innej beczki po co 2 latkom Rzucewo i Puck, co tam jest fajnego dla takich maluchów?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

tez mam dylemat wlasnie odnosnie wycieczki, tylko, ze moj maly ma 4,5 latka i sie zastanawiam nad puszczeniem go na wycieczke do gdanska glownego na dworzec???!!! po co oni tam maja jechac i kto to wymyslil nie wiem. dla mnie malo to odpowiedzialne i bezpieczne.

i raczej nie puscilabym 2 latka gdzies bardzo daleko. sory, moze przesadzam, ale kto im pieluch przypilnuje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Wycieczka w przedszkolu

moje 3 latki byly w zeszlym roku a wycieczce
przed wycieczka wiadomo zbiorka, siku itp w czasie wycieczki nie wiem co sie dzialo bo moje z tych malo opowadajacych o przedszkolu, prowiant braly nauczycieli dzieci mialy wiasc przekaski typu ciasteczka itp
na takie wycieczki jezdzi wiecej pan niz zajmuje sie grupa w przedszkolu i z tego co wiem nie pojechly tylko dzieci ktore byly chore jakos nie mialam podobnych dylematow ale moze dlatego ze widzialam wiecej pozytywow


emi dlaczego na dworzec moze poprostu by pokaza cpociagi ;p moich chlopako one przez pewien czas fascynowaly - mze warto zapytac nauczycielki czemu tam ??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

wlasnie musze zapytac o co chodzi dokladnie.
ale i tak jakos to miejsce do mnie nie przemawia. zreszta maja tam jechac tramwajem ;/ dla mnie to jednak jeszcze smarkatek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Wycieczka w przedszkolu

Nie puściłabym takiego malucha na wycieczkę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Wycieczka w przedszkolu

ja też nie puściłabym malucha. Chociaż mój starszak jak miał 2,5 roku, to pojechał z przedszkolem do Gdyni do Oceanarium (z Pryszcza). Fakt, że dyrekcja zamówiła busa, który posiadał pasy i był sprawdzony przez policję:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

Podbijam.

Młody za miesiąc ma jechać na pierwszą(swoją) przedszkolną wycieczkę autokarową (całe przedszkole).

Powiedzcie mi doświadczone już pod tym względem Koleżanki :) jak to w autokarach wygląda z fotelikami?
Nie wyobrażam sobie, żeby Dzieć jechał bez fotelika...

Czy pytając o coś co jest dla mnie podstawą bezpieczeństwa wyskoczę jak filip z konopi?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Wycieczka w przedszkolu

Agusia nie ma autokarów z fotelikami.... to już chyba przesada....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Wycieczka w przedszkolu

raczej wątpię żeby były foteliki, a co mówi dyrekcja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

Agusia a gdzie twoje dziecie jedzie - moje 9 maja ma jechac na ferme strusi

W autokarach ktore wynajmuje nasze przedszkole nie ma fotelikow, jak pytalam kolezanki ktore puszczaly dzieci to zadna nie widziala by takowe istnialy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

nasze dzieci jeżdżą na przedszkolne wycieczki autokarem z pasami, którymi sa zapięci ale bez fotelikow. Nie wiem niestety jaka to firma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

To że nie ma autokarów z fotelikami - wiem :)

Ale czy w takich przypadkach normą jest, że rodzice dają swoje foteliki? Czy żyję złudzeniami/naiwnymi marzeniami, że dzieci mają zapewnioną bezpieczną jazdę? A dzieci nie są nijak przypinane, jak my 20-30 lat temu?

Magda - nasze dzieciaki jadą do jakiegoś gospodarstwa agro :) Dolina Jadwigi w Gowidlinie czy jakoś tak :)

Lunaa - pasami 2 czy 3 punktowymi?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Wycieczka w przedszkolu

Moja córka jeździ na wycieczki przedszkolne-ma 5 lat. Wiem tylko,że autokar jest sprawdzany i ma pasy. Zawsze wraca cała, zdrowa i zadowolona.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Wycieczka w przedszkolu

Jolcia - sprawdzany przez Policję lub "Krokodylki" na wniosek dyrekcji przedszkola/opiekunek/rodziców?
Jak to wygląda w praktyce? Faktycznie autokary są podstawione wcześniej, żeby "mundurowi" mogli sprawdzić co i jak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

o pasach ci nie powiem, bo nie wiem a jesli chodzi o sprawdzenie to u nas przed wycieczką zawsze policjanci wszystko sprawdzają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

Mój synek ma w przyszłym tyg wycieczkę na wieś z przedszkolem, jadą wszystkie grupy poza żłobkową, czyli od 3latków do zerówki, na każdą grupę 2 opiekunów plus prezes i dyrektorka przedszkola. Mają specjalny autokar z pasami. Mój synek ma 4latka i jedzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

U nas od lat całe przedszkole (z obsługą włącznie) jeździ na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka - mój młody był w zeszłym roku :) i w tym też pojedzie. Jak to z pasami wygląda to nie wiem, ale dzieciaki wróciły przeszczęśliwe :) Wiem że kiedyś i ze żłobka dzieci jeździły do zoo :)

W przypadku sprawdzania przez policję chyba po prostu wyjazd się trochę opóźnia - były kiedyś w wakacje takie akcje że rodzice odprowadzając dzieci wzywali policję i wtedy zanim nie sprawdzili to autokar nie mógł jechać.
Ale można chyba też wcześniej zgłosić policji/krokodylkom że jest wycieczka i się chce żeby przyjechali?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

No to powiem szczerze, że jestem mocno zakoczona.

Duża część Forumek zwraca uwagę na to aby kupić dobry fotelik dla dziecka, żeby miał dobre oceny w testach itd., żeby dzieci były bezpieczne na drodze. A jak jest wycieczka autokarowa przedszkolaków, to nie zwracacie uwagi czy autokary mają chociażby pasy?
Nie mówiąc już o dawaniu swoich fotelików na czas wycieczki...

Czyli liczycie na szczęście, że ten jeden raz(kiedy dziecko będzie jechało bez zabezpieczeń, często gdzieś poza miasto gdzie wiadomo, że kierowca będzie jechał szybciej) obejdzie się bez wypadku? Czy poprostu o tym nie myślicie zadowolone, że dziecko będzie miało atrakcje/wycieczkę/przygodę? Albo nie "wychylacie się" skoro inni rodzice też milczą?

Co do sprawdzania stanu autokarów -
http://www.witd.gdansk.pl/
"W związku z trwającym sezonem na wycieczki szkolne Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku uprzejmie informuje o możliwości przeprowadzenia na wniosek rodziców, opiekunów lub organizatorów wypoczynku kontroli autokarów, którymi dzieci i młodzież będzie przewożona do miejsc wypoczynku.

Wnioski w powyższym zakresie z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem można składać na adres:
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku
ul. Jaśkowa Dolina 50
80-251 Gdańsk
faksem na nr (58) 524-12-92
e-mail sekretariat@witd.gdansk.pl
lub za pomocą formularza kontaktowego"

http://www.witd.gdansk.pl/wiadomosci/36-niesprawny-autobus-i-rozczarowanie-przedszkolakow
http://www.edukacjawpolsce.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=534
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,126765,6754015,Autokary_pod_kontrola__Sprawdz_woz_przed_wyjazdem.html
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Wycieczka w przedszkolu

Aga ja się zgadzam, sama sprawdziłam tylko czy autokar ma pasy,ale ilu punktowe już nie... zastanawiam się teraz, zapytam w poniedziałek czy można dać fotelik,ale przypuszczam, że będę jedynym rodzicem z takim pomysłem, choć wydaje mi się on niegłupi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Wycieczka w przedszkolu

U nas była wycieczka rok temu co prawda miałam mega duzo watpliwości jechało 3/4 przedszkola Ci co nie chcieli jchać zostawali w domu jechało kilkoro rodziców swoimi autami, wszystkie Panie/ obsługa i dyrekcja czyli opiekunów było tak jak normalnie w przedszkolu a nawet więcej bo Panie sprzątające itp też jechały.
Autokar był sprawdzony przez policje przed wyjazdem, wyjazd sie opóźniła ale autokar sprawdzony był.
Pasy tez dzieciaki miały ale nie takie jak w aucie nie wiem chyba to takie dwupunktowe się nazywają.
Można było zadzwonić w każdej chwili i apytać czy dojechali jak się dzieciaki zachowuja itp.
Szczerze miałam dużo watpliwości nigdy wcześniej mój syn nigdzie bez mamusi nie był ale fakt nie pomyślałam aby dać swój fotelik ale wątpie też aby on wówczas był dobrze zamocowany bo to był jeszcze z tych mniejszych wagowo.
Może lepiej do takiego zapięcia dwupunktoego lepiej się zdają te pod pupe tylko.
Jakby nie było póki nie wysiedli spowrotem to cały dzień się obawiałam kiedy i jak wrócą do domu ale dzieciaki były umordowane i szczęśliwe.
Jeżeli są wycieczki np na kulig zazwyczaj sa w autch osobowych z fotelikami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

witam.posze opowiedziec cos wiecej na temat odbytej wycieczki.jakie sa wrazenia i dziecia i rodzicow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wycieczka w przedszkolu

Mogę polecić obóz w Silnowie ze strony family-life.pl. Mój syn co roku z nimi jbył w tym roku ( w poprzednim zresztą też) i wróciła bardzo szczęśliwy. Prosi mnie teraz o obóz zimowy, a że ceny nie są zawyżone to chyba mu ulegnę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Trochę wcześnie jak na taką wycieczkę jednak możliwe że będzie to fajne doświadczenie. Fajnie żeby dziecko zwiedzało świat gdy będzie jednak trochę starsze, polecam zobaczyć o tym artykuł http://www.freespirit.pl/sprzet-turystyczny/jak-przygotowac-dziecko-na-pierwsza-wycieczke-szkolna/ Pozdrawiam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Wycieczka w przedszkolu

Dzieci 2-3 czy nawet 4 letnie same na wycieczce to chyba żart. Ja mojego syna puszczalam jak miał 6 lat co nie znaczy że nie jeździł wcześniej bo jezdzil ale przedszkole organizowalo wycieczki dla dzieci 3-4-5 letnich z rodzicami było super!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetnym miejscem na wycieczkę dla dzieci w tym wieku jest https://hydropolis.pl/.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepsze wycieczki szkolne oferuje Biuro Podróży Polonia Travel. Zarówno pod względem dbałości o bezpieczeństwo dzieci, jak i atrakcyjności wyjazdu i jego walorów edukacyjnych. Jako mama i pedagog polecam ofertę biura.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam wyjazd z dzieckiem do Poznania. Jest tam wiele ciekawych atrakcji dla dzieci. Nocleg polecam w Hostel Explorer - super lokalizacja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakiś czas temu zdecydowałem się skorzystać z oferty polecanego biura podróży FOKUS - https://fokus.waw.pl/wycieczki-firmowe/ , które zorganizowało dla nas fantastyczną wycieczkę firmą. Wszystkie informacje o ofercie oraz kontakt znajdziecie na stronie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

kaszel u dziecka, jak sobie radzicie ? (85 odpowiedzi)

Synek ma 3 latka, zaczał się katar, potem kaszel. Dwukrotnie byłam u lekarza i osłuchowo jest...

otworzyć firmę ?? (35 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

przedszkolak znów robi w majtki (19 odpowiedzi)

potrzebuję porady, synek jest dzieckiem z końca roku, co go jednak nie tłumaczy, odpieluchowany w...