Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jestem w trakcie odstawiania małej od piersi i mam wątpliwości ile powinna czego jeść. Do tej pory miała pierś na ządanie.
Może komuś będzie się chciało opisać ile czego dziennie jedzą wasze maluchy:-)
Nie chciałabym jej przekarmiać bo i tak niezły pulpecik. Waży ponad 10kg, waga urodzeniowa 4500g.
U Nas wygląda to mniej więcej tak:
godz 10.00 180ml mleczka
14.00-15.00 słoiczek obiadku mały 130g
po obiedzie herbatka
18-00 słoiczek owoców
20.00 180 ml mleczka
I teraz pytanie czy w nocy też dawać mleko czy tylko herbatke. Do tej pory dawałam w nocy pierś z dwa razy.
Dziś o 3.00 dałam herbatke ale ewidentnie mała była głodna i dałam też 180ml mleczka.
Co o tym myślicie?
Będę wdzięczna za odpowiedz
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

a ha i owice w między czasie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

o kurcze ale dużo je!

Mój Artuerk ma 10 mies, ok 70 cm i waży 8,900 kg

7,00 210ml mleka z łyżeczką kleiku
10,00 150ml kaszki albo płatków ryżowych i chlebek w kostkę
14,00 190ml zupki ostatnio gulasz z ziemniekiem pognieciony
17,00 210ml znowu mleko z kleikiem
20,00 kasza manna od 150ml do 200ml

po posiłku (20,30) idzie spać i śpi do 7,00 jak się budzi w nocy to wszdzam smoczka albo dam wody i śpi dalej

czy nie dostaje za dużo mleka w tych kaszkach i tak dalej? Bo to co ma z butelki to je chętnie a łyżeczką nie (a 2 tygodnie temu nie było tego problemu)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Dziecko moze grysc dziaslami, nic sie nie martw i podawaj produkty przeznaczone dla 10 miesiecznego dziecka. Powodzenia!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moj synek ma 10 mies i wazy 12,5 kg i waga odpowiada wzrostowi
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

zalezy ile wzrostu ma twoje dziecko, moja corka ma 10 miesiecy wazy uwaga;) 12 kg ale ma prawie 80 cm:P takze jest mega wysoka;) urodzila się z wagą 4820;)

ja mojej o 7 rano podaje 180 ml mleka,
10- maly jogurt
13- kanapeczka z szynka pokrojona w kwadraciki
17- zupka
19 - 180 mleka,
22- 210 mleka

w między czasie daje do rączki do przegryzienia gruszkę, jabłko, albo arubuza, i wode do picia,
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

kolezanko to sie ciesz, ze Ci tak spi:)
MOja tez spala od urodzenia cale noce.. niestety od 8 m-ca budzi sie po 2 razy. NIc nie zrobie - trzeba wstac i tyle!!
Różne metody probowalam:(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Dziecko i tak nie jest w stanie kontrolować swoich potrzeb do 2 roku życia :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Haha :) dobre! Moja córka za 7dni skończy 9mieś. i waży ledwo co 8,3kg :) od małego nie za bardzo chce pić mleko, za to uwielbia obiady, wszystko co nie jest mlecznym produktem no i je mniej więcej tak:

1) 150ml mleka
2) 150ml kaszki na mleku
3) potrafi zjeść 400g słoikowego obiadu i jeszcze jej mało
4) 150ml kaszki na mleku
5) 100-150 mleka

W między czasie je owoce. No i to by było na tyle :) I dopiero wyrasta jej 1 ząbek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Mam identyczne menu dla mojego 10 miesięcznego synka, który waży 9 kilo, tylko zamiast herbatek pije tylko wode.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

aha-moja córa ma 15m-cy

i nie jadamy danonków, a tylko jogurty te z nestle takie dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

hmmm...ja też zawsze zastanawiam się czy moja córcia nie je za mało, ale chyba nie bo ma 81cm i waży 10,5kg. Moja mama zabiła mnie ostatnio stwierdzeniem, że "takie małe dziecko powinno CAŁY czas jeść!!!" Ja na to wielkie oczy i pytam: "czyje dziecko? Bo na pewno nie moje!" Nienawidzę takiego podjadania-uważam że nawet taki mały dzieciak powinien mieć określone posiłki a nie w kółko coś w rączce i w buźce...chyba że się mylę to mnie uświadomcie :)
My jemy tak:
8-9:00 kaszka na śniadanko ok 250ml
10:00 buła z czymś tam albo jogurt albo parówa
13:00 wracamy z podwórka i 250ml mleka z butli do snu
16-17:00 obiad jak wstanie i je z nami
18:00 jabłko, banan
20-21:00 mleko na noc 250ml

Wiem że je późno obiad ale wcześniej śpi a do snu MUSI mieć mleko :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Mój kiedyś nie chciał pić wody ,teraz chętnie pije ,dodatkowo herbatę jabłko -melisa ,soku za nic nie ruszy ,dwa razy kupiłam na spróbowanie ale wypluł od razu ,akurat z tego się ciesze.Jest drobniutki niedawno skończył 9 mieś o tygodnia sam chodzi .
Pani doktor zaproponowała mi abym dwa razy dziennie dawała kaszkę lub kleik ,nie stosuję się do jej zalecenia na siłę nie będę dziecka paść kaszą ,mały na apetyt nie narzeka lubi coś przekąsić ,lubi owoce mięsko dodam że cały czas go karmię może dlatego jest taki drobny ,nie obrażając nikogo ale widywałam takie duże dzieci w sensie że grube aż szkoda mi takich dzieci w przyszłości będzie problem .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

MONISIA widzialas na polkach w sklepie sa kaszki juz z mlekiem tkie niebieskie opakowania . chyba blondynka z podstawowym:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

wiesz jak wyglada ekologiczna uprawa powietrze i tak jest zanieczyszczone i gleba tez wiec zeby uprawy byly w 100% EKOLOGICZNE trzeba by bylo wszystko pod folia trzymac. A ziemniaczki ze swojego talerza dziecku dajesz i flipsy z kukurydzy modyfikowanej .a wofe na kaszke tez pewnie z kranu HIPOKRYZIA:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

słoik nie jest wcale taki dobry spojz na proporcje wody wzgledem warzyw a pozatym jak dziecko pojdzie do przeczkola to tez nie bedzie jadlo ze sloikow. Najsmieszniejszym ze skladnikow sloikowych posilkow jest skrobia modyfikowana:) taki zagestnik dodaja to nawet do owocow np. sloik o nazwie banan sklada sie z na pierwszym miejscu co w polskim prawie handlowym oznacza najwiecej woda banan i skrobia z obiadami tez tak jest max 8% miesa i 10% warzyw reszta woda +skrobia.NIE ZAWSZE WARTO WIERZYC REKLAMA coca cola tez w reklamach pokazuje ze daja szczescie calej rodzinie:) pozdrawiam i smacznego
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Nie wypowiadam się za innych, ale mój mały też pija herbatki, soczki, ale wszystko rozcieńczane wodą i to baaardzo mocno. Oczywiście samą wodę też pije-w domu i zawsze na wyjściu. Jak dla mnie danonki są przereklamowane i jeszcze ilość szczątkowa. Generalnie jadłospis wygląda następująco: 7:00-8:00- mleczko (210ml wody +7 miarek), ok 11 kleik ryżowy+owoce lub kasza manna na wodzie+owoce lub kromeczka z wędliną, serkiem lub bułeczka maślana z serkiem, 14:00-15:00 obiadek- generalnie zupki- z mięsem lub bez, albo jakiś sosik, ok 17 deser- jogurt, kisiel lub owoc jeśli nie było wcześniej, kolacja ok20- 210ml wody+mleko+kaszka- po 7 miarek(kaszki wybieram bezmleczne z pełnego przemiału). W ciągu dnia przegryzie czasem herbatniczka.
Nie wiem jak inne mamy, ale ja pilnuję jego wagi, ponieważ należy do dzieci, które wszystko chętnie jedzą a nie chcę aby był ciężkim kluchem, bo i tak sobie dobrze wygląda. Na szczęście przybiera równomiernie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

hey dziewczyny pisze do was z pytaniem czemu prawie kazda z was podaje herbate a nie wode.mam tez synka 10miesiecznego i pije tylko wode zadnych sokow ani herbat.uczcie na wode bo przeciez ona taka zdrowa.A Danonkow tez nie polecam-danonki powinno sie podawac okolo 3roku zycia poniewaz sa słodzone
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

EEE tam wcale nie jest zbyt chudy ...nadrobi wage .. lepiej ze jest szczuply a nie jak niekotre dzieci w wieku 10 miesiecy 11 - 12 kg ...niepojete
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Tyle sie mówi o otyłości żeby pilnować wagi i diety dziecka .... A tu o dziwo niektore mamy SZOK ciesza sie i wręcz chwalą jak ich dzieci dużo ważą ..nie rozumiem czemu taka fascynacja waga .to jest raczej powod do zmartwienia.... uwierzcie mi a tych czasach to jest moment jak dziecko staje sie grube potem otyle a potem to juz jest szeroki problem dla dziecka i rodzicow ze zdrowiem i walka z tluszczem ....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moje dziecko tez pzresypia cale noce od 4 miesiaca ...

O 6-7 RANO mleko 180 ml ...
10-11 kaszka lub chlebek
14-15 - obiadek
16-17 - deserek
19-20 - kaszka lub mleko

w miedzy czasie jeszcze jest danonek albo przed obiadem albo po zalezy ... sa flipsy , biszkopty , czasem jakas paroweczka z bulka zamiast kaszki roznie .... maly wazy mi 9 kg i mysle ze to dobra waga no bo rzeczywiscie 11-12 kg na 10 miesiecy to wow !!!!!!!!!!!!!!! troche duzo ..ja staram sie nie dawac cukrow nie daje tych sokow dla dzieci bo sa zacukrzone , do picia daje raz dziennie Vibovit , i potem herbatke . ....

nic nie dosladzam bo cukier jest nie potrzebny a potem dzieci szybko wzrastaja na wadze i zanim sie rodzic rorientuje to ma otyle dziecko i to jest dramat
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Inne tematy z forum

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (68 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie. (37 odpowiedzi)

Bardzo proszę o wszelkie opinie dotyczące współpracy z tą panią jak również o terapii z dzieckiem...

Pytanko do księgowych - co lepsze kurs czy studia podyplomowe??? (11 odpowiedzi)

Witam, Nie wiem na co się zdecydować może będziecie w stanie coś doradzić. Skończyłam liceum...