Ile zarabiacie w 2023?

Ciekawi mnie ile zarabiają forumowicze, krótko:
- wiek
- zawód
- zarobki miesięczne
- rodzaj umowy
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 16

jest 13 pensja i jakis socjal uzależniony od wysokości zarobków na członka rodziny. Nic więcej nie ma. Korepetycje - jak ktoś lubi, bo ja już mam dość
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

- 33 lat
- Koordynator Regionalny
- ok. 22k po odliczeniu podatku i zusu
- b2b
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

43
nauczyciel dyplomowany
4100+nadgodziny (każdy rok inny z racji 4 skończonych kierunków, ale średnio ok 1500zł miesięcznie)+szkoły zaoczne (ok. 4000zł rocznie)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ktoooo??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile zarabiacie w 2023?

No to widać, że Polska jest miodem płynąca.
Szwecja 10 tys netto - szef kuchni sniadaniowej
żona 8 tys netto - zarządca nieruchomości i nauczyciel zawodu.
Przy dzisiejszych cenach mało co odłożymy, ale już swoje mamy odłożone.
Dwa samochody 2 letni i czteroletni, wczasy co rok 2,3 tygodnie plus mikro wczasy trzy razy do roku.

Czas chyba wracać do Polski
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Mi wychodzi tak średnio 13 000 PLN Netto na rękę, 37 Lat , branża medyczna w Krakowie. Jako Singiel jest OK. Po spłacie raty na mieszkanie , lisingu na Auto i wszystkich opłat + jedzeni. Jestem w stanie jeszcze odłożyć te 4000 PLN co miesiąc , dzięki temu można pozwolić sobie na większe wydatki co jakiś czas jak Wakacje , Sprzęt elektroniczny czy nawet jakiś remoncik co jakiś czas za gotówkę. Miałem szczęście, bo przed Pandemią i Inflacja (w 2019 roku) , przebranżowiłem się i zrobiłem 2-letnie Kursy z certyfikatami . Dzięki temu Zarobki bardzo mi skoczyły z 6000 PLN Netto na 13 000 Netto. Oczywiście z językiem niemieckim na poziomie C2 , bo firma, w której pracuje współpracuje z Austią i Niemcami , dlatego był wymóg językowy, który ogarnąłem w przeciągu tych kilku lat Pandemii. I teraz jest Git mimo tak ogromnej Inflacji
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co Ty wypisujesz człowieku zatrzymałeś się w liceum na pozytywizmie ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dobre :-)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

i wtedy się obudziłeś, zlany potem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Od 20 lat UG
tytuł doktora
etat techniczny, UoP
3300 netto
czytam to forum i zastanawiam się jak....jak to możliwe?
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 0

-35 lat
-Handlowiec
-15-55tys zł
- działalność
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Say what?
W korpo prędzej zatrudnią urzędnika niż studenta bez doświadczenia. A studentów bez doświadczenia często zatrudniają. Wiem, bo 5 lat temu się zatrudniłem tylko ze skończonymi studiami IT, lecz bez doświadczenia :)
Teraz już zarabiam 3x tyle na UoP. A studia skończyłem 7 lat temu :-)
A odnośnie korpo - zależy od branży. Są osoby które mają stabilną, wysokopłatną pracę a są tacy którzy właśnie za taką pensję którą zarabiasz mogą wylądować na zielonym trawniku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Znasz realia i nie wiesz jak skorzystać choćby z rocznika statystycznego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja też znam realia,mało ludzi znam zarabiających poniżej 10k. Mieszkanie, zawód, wykształcenie, determinują twój krąg towarzyski , przez co możesz ulec łudnemu wrażeniu, że Ty i ludzie któych znasz stanowią odzwierciedlenie społeczeństwa . To tylko błąd poznawczy, bo w tych czasach rzadko ludzie którzy pokończyli zawodówki kolegują się z inżynierami czy lekarzami. Po prostu inne światy
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 5

nie, ale większa szansa, ze tacy akurat siedzą przed komputerem i zaglądaja na forum, niż pani z kasy z biedry czy mietek na budowie, prawda?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

- 39 lat
- IT
- ok 35000 PLN
- B2B

zona tez IT
12000 brutto
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Panie, zmieniaj pracę, przechodź na b2b z ryczałtem 8,5%, 2-3 zmiany pracy i będziesz miał 3 razy tyle.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

To był mój wpis. Jestem testerem od >10 lat. zarobki 4-6-9 k brutto na UoP, potem na b2b odpowiednio 15k i teraz 26k (wpis był przed negocjacjami podwyżki).
Da się jak mądrze prowadzisz swoją karierę (jakkolwiek i**otycznie kołczowo to brzmi) - uczyć się, pytać, zmieniać pracę i technologie co 2-3 lata, dobrze negocjować, spotykać ludzi - meetupy, konfy, szkolenia...
Sori, jak się siedzi na d... 15 lat na jednym stanowisku i liczy że ktoś sam z siebie da, no to później są takie kwiatki jak się czyta tu na forum. Wierzysz, nie wierzysz, up to you, ale z takim podejściem że się nie da...no cóż, lepiej dla mnie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 14

Wiek: 31 lat
Wykształcenie: Mgr inż IT

Pierwszy etat:
Zawód: Kierownik IT / Administrator aplikacji
Zarobki: 12000 brutto + 15000 brutto premii rocznie
Rodzaj umowy: UoP

Drugi etat:
Zawód: Specjalista wsparcia IT
Zarobki miesięczne: 5000zł brutto + premia roczna 4000zł brutto
Rodzaj umowy: UoP

Socjal: 2000zł rocznie na wydatki w mybenefit

Pracuję zdalnie. Jak widać - zarobki jak na IT szału nie robią. Wychodzi prawie 20.000zł. Godne zarobki dla mnie byłyby 25.000zł brutto miesięcznie z premiami. Ale jeszcze jestem młody, mam dopiero 5 lat doświadczenia - więc wszystko za mną (mam nadzieję, że na moją podwyżkę nie wpłynie inflacja a skill). Biorąc pod uwagę moje umiejętności oraz zaradność - bez mniejszego problemu spokojnie mogę pogodzić obie prace na 2 etaty z czego zadowoleni są obaj pracodawcy. A i mieszkam w małej miejscowości, więc na życie wydaję bardzo mało. Młodzieńcza energia robi swoje :-)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kiedyś stabilizacja była ceniona przede wszystkim, bo zarobki wszędzie były marne i podobne. Dzisiaj jest znaczna rozbieżność wynagrodzeń za tę samą pracę u różnych pracodawców. Dlatego też pracownicy rzadko kiedy są zatrudnieni u tego samego pracodawcy przez kolejne dziesiątki lat. Dzisiaj pracownicy częściej skłonni są do zmiany miejsca pracy z uwzględnieniem najlepszych na daną chwilę, a nie na całe zawodowe życie, warunków płacy i pracy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

angielski komunikatywny (15 odpowiedzi)

Witam, wielu pracodawców w ogłoszeniach wymaga angielskiego na poziomie komunikatywnym. Co...

Życie za granicą to też nie bajka... (43 odpowiedzi)

Obserwowałam to forum jeszcze w momencie, kiedy byłam w Polsce i tak jak większość z Was...

praca jako NAUCZYCIEL (97 odpowiedzi)

Hej !!! Moja znajoma szuka pracy jako nauczyciel w szkole dziennej od poniedziałku do piątku....