Internet- który dostawca ?

Temat dostępny też na forum: Przymorze
Poleci ktoś sprawdzonego dostawcę internetu ( światłowód) na Przymorzu ( Kołobrzeska) ?
Z ofert wynika że najbardziej opłaca się wziąć Vectre albo Netie, ale opinie są bardzo negatywne. Ma ktoś jakieś doświadczenia i może polecić sprawdzonego dostawcę ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikt ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Internet- który dostawca ?

Mam vectre i awarie zdarzają się bardzo sporadycznie, jest ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Internet- który dostawca ?

Vectra polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Korzystasz z WiFI czy z kabla ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

z wifi 5ghz, jest ok, w innym pokoju zasięg już słabszy i tam przełączam się na 2,4ghz, ale to akurat jest normalne niezależne od dostawcy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Router dają dobry ? Czy trzeba samemu dokupić lepszy, żeby osiągnąć prędkości z umowy ?
Jaką masz prędkość i czy rzeczywiście ją da się osiągnać ? Bo czasami zdarza się że masz 150 wysyłu a w rzeczywistości 70, i 20 uploadu i w praktyce jest 10.
Domyślam się że na WiFi będą spadki, ale czy duże ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Up !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

vectra to smutny żart, omijac to go wno szerokim łukiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Internet- który dostawca ?

Orange. Póki co działa bez zarzutów, zdarzają się lepsze i gorsze dni (wydajność i prędkość), panowie montażyści załatwili sprawę bardzo szybko. Z kolei nie polecam UPC, ale bardziej ze względów formalnych. Wypowiedzieliśmy im umowę po tym jak przez 4 m-ce nie potrafili przenieść nam usługi z Wrzeszcza na Rzeczypospolitej i do dziś szarpiemy się o pieniądze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super dzięki, jesteś w stanie odpowiedzieć na pytania zadane koledze wcześniej, odnośnie routera prędkości itd ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W budynku jest swiatlowod, pudlo to sagemcom funbox 3.0, a predkosci (na wifi) zmierzone teraz na speedtest.net to ping 4, down 115.86, up 13.62, przy umowie na "do 300 Mb/s", takze tego :) Do zwyklych domowych zastosowan uwazam, ze jak najbardziej wystarczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

City Link jakieś opinie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Natomiast tutaj https://www.koba.pl/burza-a-routery/ możecie się dowiedzieć - jak użytkować z routera podczas burzy? Co jest często przyczyną awarii i co zrobić kiedy nasz sprzęt całkiem okaże się popsutym. Znajdziecie tam świetne, praktyczne wskazówki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam w planach takie położenie. Skretka koniecznie 6 Cat. Urządzenia muszą obsługiwać 1 GB. Są one drozsze ale na lata. Planuję na każdym z pięter access Point czyli masz sygnał z WiFi. Do tego w miejscu gdzie będzie podciągnięty internet w domu szafa rac 19 cali (standard w sieciach) i megga porządkuje wszystkie lable. Najlepiej robić teraz aby położyć kable pod tynki i osadzić puszki. Chcę w każdym pomieszczeniu mieć przynajmniej jedno gniazdo ethernet. Dociągnij do każdego tv, kompa w domu itp. WiFi jest fajne jak możesz sobie pozwolić na jaakies przerwania w sieci, jak coś wielkiego pobieram z neta tylko kabel.
Jeśli szukacie osprzętu do montażu internetu, polecam https://www.napad.pl/produkty-588-8817-switch-poe-4-port-5-rj45-px-sw8-tp60-u1
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super te rekomendowane przez Was pakiety, tylko pytanie czy po podpisaniu umowy prędkość sieci faktycznie będzie pokrywała się z tym, co proponują w ofercie. Ja już się raz na tym naciąłem. Dostawca zachwalał stabilność i szybkość połączenia, wykupiłem usługę i...po miesiącu spadek transferu o połowę. Z ciekawości zrobiłem sobie testy, tak jak pisali o tym na https://www.nexera.pl/pl/articles/jak-sprawdzic-rzeczywista-predkosc-internetu-122095116 i oczywiście okazało się, że różnica między tym, co rzekomo kupiłem, a co faktycznie dostałem jest diametralna. Najlepiej sprawdzajcie co jakiś czas, czy dostawca nie nałożył Wam jakiejś blokady.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja mam UPC od 5 lat. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

ile kosztuje szafa wnekowa? 1.9x2.55h (56 odpowiedzi)

witam, szukam kogos do wykonania szafy wnekowej o wymiarach 1.9x2.55x0.6 z drzwiami szklanymi...

Spawacz (4 odpowiedzi)

Poszukuję osoby z własną spawarką, która by podjęła się wyspawania schodów w domku. Cena za pracę...

dom czy mieszkanie??? (411 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...