Internet

Czy ktoś korzysta z Internetu UPC? Lub ewentualnie czy ktoś poleci dobry Internet
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Internet

Inter-komp, na pewno nie Amelek
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Amelek miał przejściowe trudności, ale już dawno się uporał. Są miejsca, gdzie da się zrobić nawet do 100 Mb/s jak na światłowodzie - na razie jest ich niewiele, ale przybywa. Najlepiej byłoby skontaktować się bezpośrednio w celu sprawdzenia warunków technicznych w konkretnej lokalizacji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

W Baninie nie ma UPC.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Internet

Jak masz możliwość to tylko światłowód.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

kazdy krzyczy swiaqtlowod , ale tutaj tez bardzo wazna jest jakosc wykonania, a tutaj raczej firmy ograniczaja sie do zakupu taniego sprzetu i w niedlugim czasie, to tez moze sie okazac problemem ... masowo zacznie padac usluga i bedzie kolejny lament ...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Też prawda. Dużo sprzętu GPON jest tej chińskiej firmy podejrzewanej o szpiegostwo, wuj wie co tam jeszcze siedzi w firmware...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie, sprawdź czy światłowód z Inter Komp Cię ogarnia.
Amelka omijaj szeroko.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Niby dlaczego omijać? Podobnie jakby mówić przykładowo "omijaj Orange, nie bierz światłowodu bo kiedyś wolno mi działał modem po linii TPSA". Zawsze można sprawdzić warunki w konkretnym miejscu, jak się okaże że nie ma dobrego zasięgu to albo zrobimy by był albo nie podłączamy. Idziemy do przodu - nawet Miszewo (obecnie najdalszy koniec sieci) w końcu doczekało się poprawy.
A światłowód z Inter Komp też mamy doprowadzony i... nadal czekamy na ofertę, w listopadzie będzie już rok. W sierpniu się odezwali, potwierdziłem że nadal czekamy (Orange działa jak należy, ale przydałoby się coś lepszego i tańszego zamiast T-Mobile jako backup) i znowu słuch zaginął. Orange miał ofertę od razu, podłączenie w 4 miesiące - długo, ale Inter Komp ich w tej konkurencji przebił. Klientów indywidualnych podłączają, ale podejście do klienta biznesowego - porażka.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Ale kiepska autoreklama Amelka ojojojojoj, internet może i się poprawił w co wątpię, ale właściciel się nie zmienił, szkoda słów.
Ja mam inter komp od ponad roku i nigdy nie było żadnej awarii, ani przerwy w dostawie usługi. Wiem za co płacę, jest to warte swojej ceny i nie trzeba się użerać z uslugodawcą :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Specem od reklamy nie jestem tylko od spraw technicznych, więc pewnie mogłaby być lepsza. Zamiast ciągle wątpić, można sprawdzić i się przekonać. Właściciela można lubić lub nie - rzecz gustu, ale jeśli Internet działa jak trzeba to chyba bez znaczenia?
Szukam innych dostawców łącz bo Inter Komp nie potrafi jasno się określić (co z tego że doprowadzili mi światłowód, wciąż brak oferty i brak terminu kiedy miałaby być), Volta tam przynajmniej mieli jaja by już po 3 miesiącach jasno się określić że nie są zainteresowani współpracą i od tamtej pory mają ze mną spokój, nie chcą sprzedać to ich strata i znowu zysk producenta radiolinii.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inter-komp nie chce współpracować z Amelkiem, proste :-D

Nie rzecz gustu, ale to jakim kto jest człowiekiem i jaki ma sposób bycia a to pozostawia wiele do życzenia niestety... Tak jak jakość internetu...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Niby nie chce ale jakby udawał że chce, więc chyba jednak to bardziej skomplikowane - w sierpniu się odezwali i znowu cisza.
Jakim to niby jestem człowiekiem i co konkretnie pozostawiam do życzenia? Nikt nie jest idealny, klienci też bywają różni...
Niestety pewne osoby na forum wciąż prowadzą jakąś krucjatę. Przez ile lat można się mścić za korzystanie przez kilka miesięcy z Internetu który nie spełnił oczekiwań a kosztował kilkadziesiąt złotych miesięcznie?
Jakość Internetu znacznie się poprawiła, ale jak ktoś od dawna nie korzysta to chyba nie powinien oceniać.
Dla niedowiarków test przed chwilą - http://www.speedtest.pl/wynik/221969233 - i wyszłoby więcej ale router dla biura przy takim ruchu ma już 100% obciążenia CPU (nie ma to wpływu na klientów), łącza nie brakuje choć są godziny wieczorne. Szukam drugiego dostawcy niezależnego od Orange by mieć równie dobre łącze zapasowe, na razie to wciąż radiolinia od T-Mobile (jeszcze rok temu była głównym) za które przepłacam, w tej cenie w normalniejszym miejscu można by mieć 10Gb po szkle.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Winni się tłumaczą... To całe wyjaśnianie, pseudo tłumaczenie i autoreklama są po prostu nudne.

Gdyby internet faktycznie był ok tyłu ludzi by go nie odradzalo a i autoreklama wtedy nie byłaby potrzebna i sam uslugodawca nie musiałby siedzieć i śledzić forum aby próbować wyjść z tego obronną ręką, ot co.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Niestety niewinni bywają stawiani w sytuacji że muszą udowadniać niewinność, choć nie powinno tak być. To nie autoreklama tylko sprostowanie dezinformacji. Tylu ludzi odradzających to kilka tych samych osób, częściowo byłych klientów a częściowo pewnie pracowników/podwykonawców/sympatyków konkurencji. Obecnie jest OK, zgłaszane problemy są rozwiązywane na bieżąco, rok temu nie było OK i nikt temu nie zaprzecza. Ta cała antyreklama jest nudna. Macie ulubiony światłowód/LTE/Wave to się cieszcie i pozwólcie się wypowiedzieć komuś kto aktualnie ma usługę od nas. I znajcie proporcje, nadal nie widzę odpowiedzi na pytanie ile lat można się mścić i publicznie kogoś niszczyć za 5 miesięcy Internetu który kosztował łącznie za cały ten okres 221,40 zł i nie spełnił oczekiwań?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ile trzeba wydać (podłączenie, antena, router, opłata miesieczna) aby uzyskiwać takie prędkości jak na załączonym teście?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od zera do miliona - zależnie od lokalizacji, której pytający nie sprecyzował.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tu przykładowy wynik z domu (3 km od firmy) - przez wifi, router Mikrotik wAP ac (RBwAPG-5HacT2HnD):
http://www.speedtest.pl/wynik/222257257
a tu jeden z szeregów Osiedla Familijnego - po kablu, router z portami tylko 100 Mb/s:
http://www.speedtest.pl/wynik/222049987
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Szambo - wywóz (40 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...