Izolowanie ludzi i zamykanie sklepów i usług doprowadzi kraj do zapaści

Obecne bezsensowne izolowanie wszystkich ludzi i przymusowe zamykanie sklepów i usług doprowadzi nasz kraj w kilka tygodni do zapaści a w najlepszym wypadku do dwucyfrowej inflacji. Izolacja powinna być wyłącznie dla osób z grupy ryzyka, reszta powinna normalnie pracować i przede wszystkim, mieć możliwość wykonywać ta pracę!

Czekają nas naprawdę ciężkie czasy i te działania rządu które teraz chwalicie odbija się na was na nas wszystkich. No ale oczywiście politycy powiedzą że winny będzie wirus..

Niestety politycy dali się ponieść emocjom i teraz są dwie opcje,

1. za 2-3 tyg zlikwidują zakazy handlu, przywrócą ruch graniczny, naukę w szkołach, bezsensowne kwarantanny, co oznacza powrót do życia w szczycie zachorowań.
2. Iść w zaparte i izolować wszystkich dalej to będziemy mieli katastrofę gospodarczą, ogromną inflację, recesję,policjantów, szpitale, strażaków w kwarantannie i dużą część społeczeństwa skończy na ulicy albo w grobie, tylko wtedy już nikt im nie pomoże.

Trzeba jak najszybciej przywrócić normalne funkcjonowanie, znieść zakay, izolacje. Należy zaopiekować się ludźmi z grupy ryzyka, ich poddać już teraz izolacji i zapewnić im środki do życia.

Apeluje, nie panikujmy, myślmy rozsądnie, wszyscy chcemy żeby jak najwięcej ludzi przeżyło i nie straciło ani zdrowia ani środków do życia.
popieram tę opinię 274 nie zgadzam się z tą opinią 466

>Przeżyłam pewnie dlatego ze mam po mamie dlugowiecznej i po jej hiszpance dobre geny.

Nie od dziś wiadomo, ze wirus przed atakiem sprawdza geny ofiary ;)

xD
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chcesz miec tyle smiertelnych przypadkow na 1000 mieszkancow jak w Szwecji? Poco ci pieniadze jak ciebie dopadnie virus ten najgorszy ale i ten lagodny nie wiadomo jakie beda konsekwencje w przyszlosci , poniewaz ten lagodny atakuje przedoodobnie powoli i dlugo poszczegolne organy i daje rozne objawy . Kiedys w latach 1959 przeszlam grype azjatycka , mialam wowczas 26 lat i male dziecko . Miesiac po grypie zachorowalam na zapalenia miesniowego. Dlugie lata leczenia i kalectwo . Przezylam pewnie dlatego ze mam po mamie dlugowiecznej i po jej hiszpance dobre geny. Dzisiejszy virus i niektorych panastw zagrania /Szwecjanp/ to pomaganie przyrodzi w segregacji slabszych. Z dzisiejsza wiedza panstwa z bardziej wyksztalconymi epidemiologami robia prawidlowo : mycie rak i izolacja prawidlowa. Prawdopodobnie szczepionka moze byc ale tylko na bardzo krotki okres, Niewiadomo jak sie zachowa tego wirusa komponent dodany do sarsa, moga byc leki , sadze ale nie wiadomo jak sie zachowa virus w przyszloaci. I tyle pozdrawiam . Nie pieniadz wazny ale wazne ze pewnie przyjdzie sie zyc skromniej i w we wlasnymkraju i domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Izolowanie ludzi i zamykanie sklepów i usług doprowadzi kraj do zapaści

Gratuluję naprawdę. Świetny tekst, mocny, słowa jak kamienie rzucane w naszą stronę. Szkoda, że pandemia musiała nadejść, żeby doczekać się takiego wpisu na tym portalu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

To wyjaśniam jako naród który nie przeszedł epoki oświecenia nie jesteśmy zdolni do krytycznego i racjonalnego dokonywania wyborów ani w życiu publiczny ani prywatnym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ceny mieszkań spadną bo w pierwszej kolejności zaczną być wyprzedawane te ktøre sfinansowane zostały z kredytu a przeznaczone są na wynajem. Ilu ludzi wmawiało innym że pasywna stopa zwrotu to 8 a nawet 10%. Guzik prawda ludzie stracą pracę i zaczną opuszczać mieszkania gdzie sam najem to 1800/2000 plus koszty czynszu. I te mieszkania trafią na rynek w pierwszej kolejności. Gorący kartofel dla kredytobiorcy okazja dla tych z gotówką.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Daj nam Panie Boże bo ja też
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mhm...czyli byłeś na Słowacji...no globtroter pełną gębą...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Izolowanie ludzi i zamykanie sklepów i usług doprowadzi kraj do zapaści

Tylko, że żaden kraj w Europie nie jest tak zdyscyplinowany jak Chiny, a mimo to w Chinach zdarzały się przypadki naruszenia kwarantanny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja córka ma mieszkanie własnościowe i nie stać jej na czynsz bo nie ma pracy.Emeryci 13 przeznaczą na pomoc dorosłym dzieciom.Spoldzielnie mieszka niosę powinna zawiesić oplaty
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz efekt motyla to:
jak w Wuhan chińczyk zakaszle i posmarka to w Europie 25 mln ludzi straci pracę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Izolowanie ludzi i zamykanie sklepów i usług doprowadzi kraj do zapaści

Jedyny przykład brać przykład z Chińczyków.Przetrzymali dyscypliną
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ludzie wzięli lewe zwolnienia, ponieważ jest dobra wymówka, bo grypa żołądkowa przereklamowana. Lekarz tego nie sprawdzi, nasz kochany ZUS też nie. Więc siedzą na tyłkach zadowoleni, chodzą całymi rodzinami na spacery, robią remonty i jest fajnie. A później będzie, że im się wszystko należy bo są biedni i nie ma za co żyć. Mamy roszczeniowe społeczeństwo. Ktoś daje palec a ludzie biorą całą rękę. U mnie wszyscy pracują. I proponuje nagradzać ludzi, którzy nn adal pracują, bo w sumie to nie praca tylko ,,służba,, bo tak mówią pracodawcy do pracowników. I widać, że są wdzięczni. Krowa, która dużo muczy mało mleka daje...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co myślałeś, że pracownicy chcą zostać bez pieniędzy do życia? Oczywiste, że jak dałeś do wyboru bezpłatny urlop lub normalną pracę, to wybrali pracę. Jest coś takiego jak przestój i powinieneś płacić pracownikom gdy decydujesz się zamknąć firmę. Dziwisz się, że pracownicy poszli na l4 w takiej sytuacji? Dziwisz się, że ludzie boją się o swoje zdrowie i życie oraz życie swoich najbliższych, starszych, schorowanych rodziców, chorych dzieci? Może spójrz trochę dalej niż czubek własnego nosa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Izolowanie ludzi i zamykanie sklepów i usług doprowadzi kraj do zapaści

Rozwaliles mnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najgorsze Kasiu jest to, że do sklepów przychodzą osoby na kwarantannie, które nie zdają sobie sprawy że mogą zarazić osobę w grupie ryzyka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Izolowanie ludzi i zamykanie sklepów i usług doprowadzi kraj do zapaści

Jestem z grupy ryzyka. Pracuje w sklepie ale ze względu na ryzyko ciężkiego zachorowania zmuszona byłam odejść z pracy. Wynajmuję mieszkanie, nie mam za co zapłacić za czynsz, nie mam na jedzenie. Jeśli nie zapłacę za media to nie będę miała kontaktu ze światem. Czy ktoś z rządu zamierza pomóc osobom w sile wieku w grupie ryzyka- którym teraz wali się życie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic się nie kroi. Ludzie za miesiąc o tym syfie zapomną I wrócą z powrotem do swoich spraw, a dlaczego? Bo ludzkość nie umie wyciągać wniosków. Ciekawe co się stanie jak przybędą Uchodźcy, czy ludzie na moment choć się zatrzymaja I zastankwią się dlaczego Ci ludzie uciekają z Afryki/Azji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Patol
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wszystkich stać na oszczędzanie. Mieszkam sam, utrzymuje sie sam, zarabiam minimalna krajowa, bo tak życie się ułożyło i nie mam jak oszczędzać. (ten 1000 co mam na koncie to śmiech na sali, nie oszczędności kiedy strace prace).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłeś tam, że wiesz jakie życie jest na zachodzie? Najlepsze są kopiowane wypowiedzi osób, których nie mają pojęcia na dany temat. Byłem już w wielu krajach i zapewniam Cię, i się zgodzę, że nie wszędzie jest tak różowo, ale niestety nawet Słowacja ma na wyższym poziomie socjal niż Polska.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie bezpieczniej trzymać oszczędności (9 odpowiedzi)

Czy na kontach czy powypłacać i schować gdzieś w domu ? Obawiam się, że podczas recesji mogą...

W szczepionkach znajdują się nanoroboty. Koniec człowieka analogowego. (24 odpowiedzi)

To już nie jest teoria spiskowa tylko coraz bardziej wyjawiający się opinii publicznej fakt. W...

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...