JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

Temat dostępny też na forum: Wesele bez ogłoszeń
ja włąsnie siedzę i wymyślam te zabawy, na pewno będzie lokomotywa i kareta. Macie może jeszcze jakieś propozycje, nie chce żeby były zabawy obciachowe typu jajka w nogawkach:) wiem że na stronach jest pełno zabaw też je przejrzałam, może wypowiecie się jakie zabawy najlepiej przypadaja do gustu gościom:) Dziękuję

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

zabawa, która będę mieć koniecznie to taka (nie znam nazwy), gdzie stawia się 5 krzesełek w kółku i siada tam najpierw 5 panien, potem chlopaków i muszą coś zdobyć (i za każdym razem 1 krzesełko się odstawia, tak, że ostatni odpada) Bylam przy tej zabawie i zawsze jest kupa śmiechu (gdy np ostatnim zadaniem dla panien jest zdobycie męskich spodni:) Trzeba tylko wymyśleć, co należy zdobyć.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

kareta na pewno, ale na poprawinach ;)

podoba mi się tez zabawa na początku wesela
Rodzina pana młodego staje w jednym kręgu, panny młodej w drugim. W zależności od tego która rodzina jest większa- ten krąg staje na zewnątrz a wewnątrz to mniejsze kolko. Ci w środku odwracają sie, tak zeby stac twarzami do tych z zewnatrz. orkiestra zaczyna grac, a goscie podaja sobie rece, przedstawiając sie sobie nawzajem. Kolko sie obraca, wszyscy wymieniają sie uściskami dolni i atmosfera sie rozluźnia.

oczepiny, wiadomo krzesełka, rzucanie welonu, krawata ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

oo ciekawy temat. ja rowniez widzialam mnostwo zabaw na roznych stronach, jest ich tyle zeciezko sie zdecydowac. wazne by byly ze smakiem a nie obciachowe.

np myslalam nad kareta (moja rodzina nie zna tej zabawy wiec moze byc wesolo,ale rodzina narzeczonego zna, i dlatego mamy dylemat)
zbieranie na wozek (kupowanie tanca z panna mloda lub panem mlodym)

wiecej pomyslow nie mam.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

ta jeszcze jest fajna

Zgłasza się na ochotnika czterech panów. Ustawia się 4 krzesła oparciami do siebie, tak żeby oparcia tworzyły kwadrat. Każdy z Panów siada na krześle. Zdejmuje marynarkę i wiesza ją na oparciu. Orkiestra prosi, żeby panowie przeszli o dwa krzesła w prawo. Siadają, zdejmują krawat i wkładają do kiesonki marynarki( widaomo, że nie własnej). Następnie przesuwają soę o trzy krzesła w lewo, tam zdejmują but i zostawiają go obok krzesła. Dalej o 6 krzeseł w prawo i tam zostawiają w bucie skarpetkę. Potem jeszcze robie ze dwa niepełne okrążenia. Ktory pierwszy się ubierze wygrywa butelkę.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

ja chyba zamiast karety wezme idziemy do zoo, bo karete wiekszosc osob zna, a co to jest lokomotywa?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

dobra,a powiedzcie ile zabaw przewidujecie na weselu ?

ile na oczepinach, ile wcześniej,ile później ?

pytanie też do babek i panów ;) juz "PO" - jaka ilosć zabaw się sprawdziła sprawdziła ?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

a co to za zabawa z tym zoo?:)

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

zabawa "wycieczka do zoo" polega na tym, że ustawia się ok 12 krzesełek, 6 po prawej, 6 po lewej naprzeciwko siebie, na krzesełkach siadają goście, każdemu przypisuje się rolę: mama, tata, dwoje dzieci (np. Agatka i Jacek), Fafik (piesek) i słoń (chyba nikogo nie ominęłam) i oczywiście siedzi mama naprzeciwko mamy, tata naprzeciw taty itd.
... prowadzący czyta historyjkę, a w momencie jak wymieni jednego z bohaterów to on wstaje i obiega cały rząd krzesełek, na której siedzą członkowie jego "historyjkowej" rodzinki

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

Polecam zabawę zoo. Byłam na weselu gdzie była ta zbawa i wszystko strasznie się uśmiali. Sama też ją będę miała u siebie.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

ja mam tylko jedno pytanie.... czy ktoś ma może ten tekst który czyta prowadzący w zabawie "kareta" i "zoo"

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

na czym polega wspomniana "kareta"?
ja napewno chcę mieć rodzinną wycieczkę do zoo, a reszta w standardzie (zbieranie na wózek, rzucanie welonu itp),
trzeba uważać, bo zabawy zabierają czas na weselu, a ponieważ nie wszyscy biorą udział to może zacząć się niektórym nudzić, najważniejsze są tańce, zabawy będą chwilą odpoczynku dla Młodej Pary, czyli dla nas ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

wycieczka do zoo to cos w stylu karety
a ma ktos tekst do wycieczki do zoo?

My tez raczej standard:
zbieranie na wózek
rzucanie welonem
za duzo konkursów nie przewiduje

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

Umchi napisał(a):

> wycieczka do zoo to cos w stylu karety
> a ma ktos tekst do wycieczki do zoo?
>

tez poprosilabym tekst do zabawy pt 'zoo'

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

To jest fajne pod warunkiem, że ktos fajnie przeczyta, list z życzeniami dla Pary Mlodej:

Dzień dobry drogi Kamilu
Bongiorno Kamillo frajeri
bardzo nas cieszy
Kontato schizofrenio
że się ożeniłeś
Liberta kaput
w tym uroczystym dla Ciebie dniu
Akademio kabaretto
życzymy Ci wiele radości i szczęścia
La dyscyplina dyktatore
pojąłeś piękną żonę
Paloma maszkarone
po weselu rozpoczniesz normalne życie
Katorga, galera, patoga
wasz związek będzie pełen miłości
Finito amore...
potem może przyjdą dzieci
Cinquecento bambini
zostaniesz ojcem
Padre Virgilius
będziesz się cieszyć tą perspektywą
Silencio mortale
dbaj o teściową
Arszenikos cyjankare
i o teścia
Piwencjo kuflozo
a zostaniesz doceniony
Vizitato prokuratore
życzymy Ci
Gratulacjone
miłej współpracy
Non kolaboracjone
dużo pieniędzy
Forsa finito
ładnego mieszkania
Apartamento sutereno
dobrego samochodu
Karocze sireno
udanych wakacji co roku
Prego ciao Italia Bongiorno ogródek, sekator, działka
Tego wszystkiego życzą Ci koledzy ze słonecznej Italii
Cavalieros Sicilianos Italianos
podpisano koledzy z Klubu Starych Kawalerów
Kumplos smutatos

P.S. Pozdrowienia dla gości weselnych
Bongiorno stonka inwazione


No i słynne zoo:
Był piĂŞkny dzień,wiec TATO postanowił zabrac DZIECI do zoo, by mogły zobaczyc SÂŁONIA. Poszedł wiec do MAMY zeby obwieścić ją te wiadomość. DZIECI bardzo siĂŞ ucieszyły, a najbardziej ZOSIA. WITEK powiedział, zabierzmy też AZORA. AZOR, jak to AZOR,ucieszył siĂŞ jak przystało na psa radośnie zamerdał ogonem.JACEK i WITEK, bardzo chcieli zobaczyć słonia,DZIECI zapiszczały radośnie. RODZICE (czyli mama i tata biegną) przygotowywali siĂŞ do wyjazdu,a AZOR biegał miedzy nogami swoich panów. Pogoda dopisywała,ZOSIA postanowiła zabrać AZORA na spacer przed wyjsciem do zoo,ale witek ubiegł ZosiĂŞ, i AZOR od dawna był na spacerze.W koncu późnym popołudniem cała RODZINA zapakowała siĂŞ w trannta i ruszyła w kierunku zoo. W zoo stał dumnie SÂŁOÑ, rany jaka wielka traba, wykrzyczału dzieci. Mama uciszała radośne piski swoich pociech. TATA głowa RODZINY opowiadał o tym czym żywi siĂŞ SÂŁOÑ, DZIECI słuchały zainteresowane tylko AZOR, jak to nasz kochany AZOR, merdał ogonem zainteresowany bardziej motylem niż SÂŁONIEM. ZWIERZÊTA ( ty biegnie słoń i pies) chyba nie przypadły sobie do gustu. Po wszystkich piskach i wrzaskach radości,rRODZINApojechała do domu,tylko SÂŁOÑ został tam gdzie stał. Tak to był piĂŞkny rodzinny dzień dla wszystkich TATY, MAMY, WITKA, JACKA,ZOSI I AZORA.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

Słynna kareta:

Dawno, dawno temu żył sobie Król i Królowa.

Król i Królowa ze swoim Woźnicą bardzo lubili jeździć swoją karetą.

Kareta miała 4 koła: prawe przednie, lewe tylne, lewe przednie i prawe tylne.

Lewy koń był biały, a prawy koń był czarny.

Pewnego dnia Królowa rzekła do swego Króla: "Królu mój, Królu mój wspaniały, Drogi Królu, powiedz woźnicy żeby przygotował konie i sprawdził koła, bo na ostatnim spacerze był problem z prawym tylnym kołem."

Woźnica zaprzągł konie i karetĂŞ. Sprawdził prawe tylne koło, rzucił okiem na lewe przednie koło, potem rzekł do Króla: "Królu mój, nasz wspaniały Królu, najukochańszy Królu, kareta i konie są gotowe."

Królowa z Królem wsiedli do karety i pojechali na piĂŞkną łąkĂŞ.

W pewnym momencie Królowa rzekła do Króla: "Usiądź sobie Królu, kochany Królu, mój ty najukochańszy Królu. Powiedz woźnicy by nakarmił oba konie i przygotował karetĂŞ na nastĂŞpny dzień abyśmy mogli wybrać siĂŞ jeszcze raz sami."

Król rzekł do Królowej: "Królowo moja, moja kochana Królowo, Kocham CiĂŞ moja Królowo i dał jej słodkiego całusa."

I jeszce jeden tekst gdzie biega najwiecej woznica:
Dawno, dawno temu żyli sobie król z królowa.

Mieli konie, karetĂŞ i woźnicĂŞ. Kiedyś król zawołał woźnicĂŞ i tak mu powiedział: "Woźnico zaprzĂŞgaj konie do karety, bo królowa chce pojechać na spacer". Posłuszny woźnica poszedł i zapiął konie do karety. Kiedy król z królowa wsiedli do karety, król zawołał: "Woźnico daj koniom znak do jazdy". I pojechali.

Para królewska jedzie w swej piĂŞknej karecie przez okolicĂŞ, nagle prawy koń okulał, lewemu koniowi nic siĂŞ nie stało. Przestraszony król zawołał: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico, sprawdź, co siĂŞ stało".

Królowa ze strachu zemdlała, a woźnica znalazł w kopycie prawego konia gwóźdź i go wyciągnął. W kopycie lewego konia nie znalazł nic.

Po chwili zniecierpliwiony król zwraca siĂŞ z pytaniem do woźnicy: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico czy wszystko w porządku?" Woźnica odpowiada ,że tak. Siada na koźle i daje koniom znak do jazdy.

Para królewska w swej piĂŞknej karecie, złotej karecie jedzie dalej. Po chwili król wychyla siĂŞ z okna karety i mówi do woźnicy: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico, zatrzymaj konie, bo królowa chce zaczerpnąć świeżego powietrza".

Woźnica zatrzymuje konie i kareta staje. Z karety wysiada król i królowa. Nagle w oddali słychać grzmot - zaczyna padać deszcz, wszyscy są mokrzy, nie ma co czekać - król zarządza powrót na zamek.

Po przybyciu na zamek konie zatrzymują siĂŞ i król i królowa wysiadają z karety. Król woła do woźnicy: "Woźnico, mój drogi woźnico wyprzĂŞgnij konie i odstaw karetĂŞ". Zadowolona i szczĂŞśliwa królowa pyta po chwili: "Woźnico czy odstawiłeś konie i karetĂŞ?" Woźnica odpowiada, że tak.

"DziĂŞkujĂŞ ci woźnico, mój drogi woźnico" - odpowiada królowa.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

Uchmi jak zrobiłaś ten migający napis z data ślubu?Wstawiłam kod do profilu ale nie pojawia się.Suwaczek wszedł bez problemu.Pomóż!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

a my podobno będziemy mieli wizytację Maszków :)
podobno to przynosi szczęście :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

my mielismy zabawe taka : na srodek wychodzilo 6 par,pani lub panna trzyma w reku butelke z piwem i smoczek...panowie trzymaja rece z tylu..panie zakladaja szybko smoczek na butelke i wkladaja ja panu do buzi..chodzi o to kto najszybciej wypije piwko przez smoczek bez pomagania sobie rekoma ;p smiechu jest co niemiara

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

My będziemy mieli krzesełka i konkurs o znajomości pary tj.goście muszą wykazac się wiedzą na temat pary młodej(jak się poznali,ile czasu są razem itd.)Osoba będąca najlepiej poinformowana wygrywa butelkę.Mamy też jeszcze jeden konkurs ktory podsunął nam mój tata.Brał w nim udział wiele lat temu.Nie slyszałam o niej wcześniej,ale wiem że będzie super.Na razie nie zdradzę,ale po weselu opowiem jak to wyszło.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

moze właśnie zdradzisz i innym parom tez się spodoba :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

ja też jestem ciekawa co to za konkurs ... poproszę o opis (choćby na maila) :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

No właśnie wole sprawdzic na moim weselu,bo z opisu może się Wam nie spodobac.Wiele z Was ma bardzo wymyślne konkursy,typu Kareta itd.a ten jest prosty,ale myślę że będzie wesoło.Nie obraźcie się ale wolę go pierwsza przetestowac.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

BUTELKA PARZY DLA ABSOLUTNIE WSZYSTKICH GOSCI 2 OSTATNIE OSOBY SA NAGRADZANE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

u nas będzie chyba taka zabawa z "przyjazdem" do różnych krajów/miast - np. jesteśmy w Wiedniu i trzeba zatanczyć walca, potem w Paryżu i trzeba kankana, itd. poza tym jedna taka zręcznościowa - co robi nasz dj - taneczna, ale trochę ciężko to opisać - pary mają na rękach takie łańcuchy (delikatne oczywiście) przeplecione jedne przez drugi i trzeba znaleźć sposób na rozłączenie się - wyglądało dosyć fajnie i chyba ją zrobimy ;)
poza tym chyba zrobimy tę zabawę, co zadaje się pytania parze młodej na zgodność "kto się pierwszy godzi po kłotni?" itp i trzeba podnosić tabliczkę "ona/on". chcoiaż może też zamiast tego zdecyujemy się na konkurs z "wiedzy o parze młodej";)
poza tym oczepiny - rzucanie welonem i musznikiem - tradycyjnie
podoba mi się też nawet to kółeczko, co rodziny się poznają - może się na to zdecydujemy
karety nie bedzie, bo była na większości wesel w rodzinie mojego narzeczonego
no i żadnych z seksulnymi podtekstami... :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

Wtrącę się delikatnie,jeśli można.Na balu weselnym proponuję zminimalizować zabawy absorbujące małą ilość gości,ponieważ osoby nie biorące udziału faktycznie nudzą się,dochodzi do nadużywania napojów itd.Spróbujcie Państwo zastąpić te zabawy zabawami kierowanymi do wszystkich gości,tzn. np.prosty wężyk,który prowadzi para młoda i podłącza największą liczbę osób do niego,lub jakiekolwiek inne,ale absorbujące wszystkich chętnych,nieograniczoną liczbę osób,ponieważ z perspektywy czasu zauważymy tzw.wytracanie czasu,w którym dobra kapela lub dobry dj mogą zdziałać cuda,a przede wszystkim o tańce w czasie przed północą właśnie chodzi.Po oczepinach pary młodej ,w godzinach między 01 - 03 , w momencie kryzysu,naturanego zresztą dla osób śpiących zwykle w tym czasie,odpowiednie są zabawy typu np.CANCAN,lub w mniejszym gronie /cztaj-mniej skomplikowane ze względu na różnorakie zmęczenie gości-;]/.Zabawy typu kareta i inne ,w udziale których jest mała liczba osób ,wspaniale komponują się na poprawinach,jeśli ktoś takie przewiduje,ponieważ "nakręcenie"zabawowe i klimatyczne gości jest kontynuacją poprzedniego dnia.O wiele większy oddzwięk pozytywnego nastawienia./delikatny kac itd./.Pozdrawiam i polecam nie "przedobrzać" zabawami ,ponieważ jednak nastawienie ogólu-gości jest taneczne i niechcący można atmosferę budowania klimatu przez dobrych muzyków lub didżejów zwyczajnie zepsuć/dotyczy to rówież par ,które w czasie własnego balu weselnego wyjeżdżają na sesję zdjęciową ,co w moim przekonaniu jest absolutną porażką.Porównuję to do imprezy,na którą zapraszam gości np.urodziny,i za chwilkę wychodzę zostawiając ich samych/.Tak to niestety wyglada z punktu widzenia przysłowiowego Kowalskiego .Pozdrawiam wszystkich.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

maritrans - mam podobne zdanie co ty. Proszę, napisz (jeśli znasz) jakieś zabawy właśnie taneczne, bo takie chcemy mieć. Co prawda zespół coś nam przygotuje ale wolimy mieć też coś od siebie.
Planujemy karaoke (jeśli goście oczywiście będą chętni), oraz taki "pociąg" gdzie na kolejnych stacjach są różne państwa i tańczy się taniec charakterystyczny dla danego kraju np. Rosja - kozaczok, Austria - walc wiedeński, Anglia - walc angielski, Argentyna - tango itd. Ale karaoke może nie wypalić, więc mamy tylko jedną zabawę na razie. Chcemy więcej :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

buninka- to to samo, co my :)

ja też myślę, że za dużo zabaw to niedobrze, ale tak ze trzy/cztery powinny chyba być, żeby trochę urozmaicić wesele ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

Dzień dobry.Nie mogłem napisać wcześniej.Trudno doradzać ,nie znając przynajmniej części zaproszonych gości,ale im mniej skomplikowane i przeznaczone dla wiekszej ilości osób zabawy,tym lepiej.B.ważnym jest umiejętność poprowadzenia zabaw/poziom słownictwa prowadzącego,składnia,dar wzbudzenia zainteresowania i sympatii u osób - gości weselnych,poziom prowadzena impezy-zabawy,to bardzo ważne,ponieważ widz zauważa wszystkie szczegóły i to wpływa na udane prowadzenie i całokształt imprezy/...Zabawa polegająca na wycieczce i różnorodności stylów tanecznych jest b.fajna,trzeba tylko pamiętać o sprawnej organizacji,oraz przeprowadzeniu...Propnowałbym w czasie po podzieleniu tortu przez parę młodą,w momencie gdy goście konsumują,aby np.zespół muzyczny wdrożył chwilę biesiady weselnej,np.wspólne zaśpiewanie "szła dzieweczka" przy stołach.Jest to spajający i tworzący staropolską atmosferę weselną przerywnik,można porównać go do odśpiewywanego co jakiś czas "sto lat"dla pary młodej ,rodziców/tort weselny powinien być podany do godz.22.45 jeżeli zakładamy ,że oczepiny mają odbyć się o g.24.00.Gdy konsumpcja zakończy się ,jest jeszcze czas do wymęczenia tanecznego gości/...Zabawa taneczna która pozwala na przemieszanie dwóch "obozów" rodzinnych jest jak najbardziej wskazana,ponieważ pozwala również na uczestniczenie w niej max.ilości osób,oraz rozlużnia znacząco naturalną,nieraz "spiętą" atmosferę poprzez przemieszanie gości .Pozdrawiam wszystkich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

ja-dwisia...chyba bedziemy mialy tego samego DJ :)))))))))))))))zabawa z lancuchami jest niezla:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

Z doświadczenia: powinno być max 3-4 zabawy przy oczepinach. Byłam na weselu gdzie było więcej zabaw i goście się wspaniale bawili (ale tam była jedna wielka rodzina i się wszyscy znali).

Przykładowe zabawy, które widziałam na różnych weselach:
- taniec z zamianą marynarek partnerów na lewą/prawą stronę, gdy muzyka się zmienia albo zatrzymuje,
- taniec na coraz mniejszej gazecie (niestety może być niebezpiecznie :/),
- konkurs na zgodność wiedzy o partnerze (pan młody i panna młoda siedzą do siebie tyłem i podnoszą np. jabłko na odpowiedź "tak", pomarańcz na "nie" – orkiestra/DJ muszą to dobrze przygotować i przeprowadzić, najlepiej w porozumieniu ze świadkami, żeby państwo młodzi nie znali pytań),
- wyścigi w dziwnych przebraniach (setnie się ubawiliśmy na jednym z wesel, kiedy faceci przebrani np. za Meksykanina, Indianina skakali w worku do linii mety, trzymając kapelusz albo pióropusz jedną ręką (nie wolno było zgubić), a worek drugą. Tutaj akurat był na mecie kieliszek wódki do wypicia, ale to zależy od gości; musicie ich dobrze znać i najlepiej sami wybierać "drużyny", albo w bezpieczniejszych zabawach dać szansę ochotnikom – chodzi o to, żeby ktoś nie pił na siłę albo sobie nie zrobił krzywdy.
- widziałam też jedną zabawę, ale trwała chyba trochę zbyt długo i część gości się nudziła. Trzech panów miało na szyi zawieszoną pętlę ze sznurka – sięgającą mniej więcej do kolan, a na końcu przyczepiony balonik trochę napełniony wodą. Na podłodze leżał balonik (po jednym dla każdego pana) też tylko trochę napełniony wodą i związany, tak że wyglądał jak kulka. Panowie musieli się pochylić i bujać tym co mieli na szyi, uderzyć w balonik na podłodze i doturlać go do mety. Najlepsze były komentarze uczestników i gości. Zabawa ta wymaga wysiłku przy schylaniu, więc wybierzcie raczej młodych panów, żeby nikt nie zszedł na zawał, zwłaszcza po wypiciu paru głębszych.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

tez tak uwazam 3-4 zabawy max zeby nie znudzic i nie zmeczyc gosci:) Uwazam rowniez,ze bez sensu jest organizowanie zabaw na poprawinach.Ludzie chca odpoczac,popic i powspominac imprezke a nie latac wokół krzeseł,stołów itp.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

jak ja byłam na poprawinach to była właśnie zabawa ZOO i to była chyba najlepsza z zabaw, jakie zdarzyły się na jakimkolwiek weselu, wszyscy sikali ze śmiechu :))))))))

kto będzie chciał siedzieć, to będzie siedział ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

Z tanecznych zabaw bardzo fajnie wyglądała jeszcze taka zabawa:
w zabawie bierze udziałą dowolna ilość par. Gdy gra muzyka pary tańczą jak chcą, natomiast gdy muzyka ucichnie trzeba wykonac polecenie prowadzącego np "na parkiecie zostają tylko dwie nogi" czyli albo jedna osoba z pary stoi na dwóch nogach a druga wskakuje mu na ręce albo obie stoja na jednej nodze. Inne polecenie np "na parkiecie zostają dwie ręce i dwie nogi" I znów albo jedna osoba z pary dotyka parkietu nogami i rekoma a druga na plecach tworzy "plecaczek" albo oboje stają na jednej nodze i jedną reką dotykają parkietu.
Której parze nie uda się utrzymać równowagi lub wykonać polecenia odpada. Wygrywa para najsprawniejsza :)
Kombinacje są różne i zależy to w dużej mierze od inwencji prowadzącego.
Śmieszna zabawa i ludzie naprawde kombinują jak mogą.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

może to pomoże :)
http://forum.trojmiasto.pl/read.php?f=11&i=461825&t=461559
http://forum.trojmiasto.pl/read.php?f=11&i=451233&t=450977
http://forum.trojmiasto.pl/read.php?f=11&i=417027&t=415202
http://forum.trojmiasto.pl/read.php?f=11&i=362018&t=359806

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

A jakies zabawy oczepinowe?Myslicie ze powinno cos takiego być i jakie sa fajne?Mi osobiscie nie widzi sie łapanie za kolanka itp.Zastanawiam sie tez nad zbieraniem kasy na wózek, czyli taniec z młodymi za pieniadze.Troche mi głupio od gości wydzierac jeszce kasę jak już dadza do kopert.Co o tym myslicie?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

oj przepraszam niedoczytałam wątku.Dużo zabaw podałyście między innymi też na oczepiny.Dzięki!!!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

A co myslicie o tancu z panna i panem mlodym za pieniadze ? Jestem z woj. dolnoslaskiego a slub biore w Gdansku i nie wiem czy tutaj czesto organizuje sie taka zabawe na weselu.
W moich stronach nigdy nie spotkalam sie z takim czyms, w mojej rodzinie tez nikt. Chyba na wszelki wypadek powiem orkiestrze, zeby czasem nie organizowali takiego tanca bo jestem pewna, ze z mojej strony nikt z pieniedzmi na wesele nie przyjdzie a nei powiem im przeciez- wezcie pieniadze do restauracji bo bedzie taka zabawa, w korej trzeba bedzie wrzucac pieniadze do koszyczka aby zatanczyc z panna mloda czy panem mlodym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

no tu w Gdańsku się organizuje i sama się zastanawiam cały czas, czy taką zabawę zrobić, ale jestem bardziej na nie ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

U nas w rodzinie było juz kilka wesel i zawsze była ta zabawa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

piorka22 napisał(a):

> A co myslicie o tancu z panna i panem mlodym za pieniadze ?
> Jestem z woj. dolnoslaskiego a slub biore w Gdansku i nie wiem
> czy tutaj czesto organizuje sie taka zabawe na weselu.
> W moich stronach nigdy nie spotkalam sie z takim czyms, w mojej
> rodzinie tez nikt. Chyba na wszelki wypadek powiem orkiestrze,
> zeby czasem nie organizowali takiego tanca bo jestem pewna, ze
> z mojej strony nikt z pieniedzmi na wesele nie przyjdzie a nei
> powiem im przeciez- wezcie pieniadze do restauracji bo bedzie
> taka zabawa, w korej trzeba bedzie wrzucac pieniadze do
> koszyczka aby zatanczyc z panna mloda czy panem mlodym

Nigdy się jeszcze nie spotkałam, żeby na weselu nie zbierało się na wózek, na wszystkich weselach, na których byłam (a trochę ich przeżyłam) zawsze taka zabawa się odbywała. Czasem zbierali do jednej miseczki czy welonu, a potem rzucali i kto zbierze więcej kasiory ten będzie zarządzał kasą (zazwyczaj panna młoda nakrywała większość suknią ;)), czasem zbierali do dwóch osobnych pojemniczków, liczyli i tak samo porównywali kto będzie skarbnikiem domowym :). Dla nikogo to nie wydało się dziwne, a było zawsze jak najbardziej oczywiste. Przecież nikt nikogo nie zmusi, żeby dawać kasę dodatkowo, a goście są rozochoceni tymbardziej, że kto tańczy z Parą Młodą jako ostatni (w momencie jak ucicha muzyka) ten dostaje flaszkę (oczywiście x2: dla partnera Panny Młodej i partnerki Pana Młodego )

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

U nas była ta zabawa, ale krótko, bo prosiliśmy DJa żeby nie przeciągał (nie chcieliśmy tej zabawy, ale rodzina nas sama namawiała). No i nie chcieliśmy zbyt szybkiej muzyki, bo byliśmy wykończeni, więc był walc. (Największa heca była, kiedy dobry kolega męża wrzucił kasę i poszedł tańczyć z nim!)
Czasem na weselach jest nagroda dla ostatniej pani i pana będących w parze tanecznej z Młodymi, np. zaproszenie na obiad który ugotuje młode małżeństwo.

U nas było liczenie, kto więcej zebrał, a potem było jeszcze coś takiego, że pan młody miał zakryte oczy i musiał chwycić jak najwięcej pieniędzy ze swojej kupki i prawą ręką włożyć do lewej kieszonki marynarki (tej wewnętrznej sekretnej kieszonki). Oczywiście sporo się posypało na ziemię i była kupa śmiechu.

Byliśmy na weselu gdzie tej zabawy miało nie być, ale goście uprosili orkiestrę ;-) i zabawa trwała tak długo, że młodzi byli zmęczeni, a rodzinka im nie dawała spokoju i ustawiała się kolejka do tańca. To już tak bardzo wrosło w naszą kulturę, że bez tej zabawy raczej się nie obędzie, możecie ją najwyżej skrócić, zresztą DJ/orkiestra wyczuje, czy goście garną się do tej zabawy, czy nie bardzo. Niestety, jest to często jedyna okazja żeby zatańczyć z młodymi, bo nie zawsze jesteście na parkiecie wtedy, kiedy wujek/ciocia wstali od stołu.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

jestem tego samego zdania,
to jest jedyna chwila, kiedy Ci, co nie mają śmiałości albo zwyczajnie okazji poprosić pary młodej do tańca - mogą to choć na chwilę zrobić
byłam na jednym weselu, na którym po prostu nie mogłam się dostać do Pana Młodego, żeby z nim zatańczyć, zrobić zdjęcie, a tu "kupiłam" taniec, mama zrobiła szybko fotkę i byłam happy ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

Mi cały czas mama powtarza, ze pani mloda powinna zaprosic kazdego pana na weselu do tanca, a pan mlody pania. Mowi ze tak jest kulturalnie, choc sama nie wiem bo jak obtanczymy 130 os, czy wogole bedziemy ze soba tanczyc?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

to ja chyba nie będę kulturalna :)
zamierzam całe wesele przetańczyć z moim wymarzeńcem,
jedyna okazja dla pozostałych to właśnie ten oczepinowy taniec ;)
no może zrobie wyjątek dla taty,
no i może dla brata ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

Proszę Państwa,dziwi mnie fakt,że jedna z forumek ze Śląska nie zna tej staropolskiej zabawy.Przekazuję atorytatywne wieści,iż zabawa w odbijany taniec /niekoniecznie płatny,natomiast koniecznie dobrze podany gościom-przeprowadzony,tzn.jako właśnie tradycyjna polska zabawa,która daje utęsknioną możliwość zatańczenia z Panią młodą lub P.Młodym ,zwykle w trakcie trwania walca wiedeńskiego/tempo/.Jest to w zasadzie tradycja polska zaczynająca się w górach,aż po morze....Cały klimat jest budowany przez dobrą kapelę,lub niebanalnego DJ./najgorszym jest ustalanie jakichkolwiek stawek pieniężnych,lub nachalne ingerowanie w rozwój zabawy./Fajnie gdy są nagrody.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

O właśnie o to mi chodziło. Bardzo fajny wariant "wózka". Przecież na tym polega zabawa - na tańcu z panną młodą a nie na zbieraniu kasy, i to na wózek. Bardzo mi się nie podoba, że panna młoda w dniu ślubu łączona jest z pojęciem wózka.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

Zastanawiamy się nad tym tańcem "za pieniądze". Prosiliśmy gości o pieniążki w kopercie zamiast prezentów i jeszcze tu mamy wyciągać od nich kasę? Nie chcę, żeby ktoś czuł się zakłopotany...
Z drugiej strony wiemy że goście będą chcieli chociaż wtedy z nami zatańczyć. Może przyjąć stawkę 1zł? :)))

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

Każdy wrzuca tyle pieniędzy, ile uważa. U mojego brata na weselu koszyszek na pieniądze był przykryty serwetką, więc nie było widać, ile ktoś wrzuca- były i banknoty, i monety. Nie sądzę, żeby goście odbierali to jako wyłudzanie od nich pieniędzy, tylko właśnie jako możliwość zatańczenia i dobrą zabawę.
Pozdrawiam:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

Dla osób b.wrażliwych można przeprowadzić tę zabawę w formie konkursu tanecznego z nagrodami omijając staropolski klimat wrzucania pieniędzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

up....

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

U nas był konkurs tańca facetów w parach: boska zabawa, tańczyli twista, lambadę, disco, walca - śmiechu co nie miara tymbardziej, że nasi goście byli już dość wyluzowani przy tym i zaskoczyli nam super figurami :) miałam też Karetę oraz taniec "za pieniądze" - nie uważam że to wyłudzanie od gości, ta zabawa zawsze była na weselach i my np. niewiele zebraliśmy, ale zupełnie nie o to chodziło przecież :) pozatym przy stołach była zabawa w której nasi goście bardzo aktywnie brali udział: tradycyjne "a kto sie urodził w styczniu itd...."

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

Ta zabawa z miesiącami jest bardzo sympatyczna, widziałam na weselu przyjaciółki, że się sprawdza. Każdy ma okazję się "pokazać" i uśmiechnąć do towarzyszy ze swojego miesiąca. Wtedy kuzyn panny młodej wstawał co miesiąc, bo już miał "dużo w czubie" i obojętne mu było co i jak, ale orkietra fajnie to wykorzystała i dostał nagrodę.

To szło jakoś tak: "Kto w (lipcu) urodzony, powtań, powstań, powstań..." – a dalej nie pamiętam, chyba coś o piciu do dna było ;-)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

To leci tak:
A kto sie w styczniu urodził ma wstać ma wstać ma wstać
Kieliszek swój do ręki wziąć i wypić aż do dna i wypić aż do dna
sąsiadom buzi dać sąsiadom buzia dać
Jak żeś wypił to se nalej a butelkę podaj dalej
Jak żeś wypił to se nalej a butelkę podaj dalej

Mam nadzieje że nic nie pokręciłam :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

O, dzięki Twojemu postowi przypomniało mi się jak wtedy śpiewali:

Kto w (styczniu) urodzony jest – powstań, powstań, powstań!
Kieliszek swój do ręki weź i wypij aż do dna, do dna!
(zmiana melodii)
Jak żeś wypił to se nalej a butelkę podaj dalej!
Jak żeś wypił to se nalej a butelkę podaj dalej!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

to moze i ja cos dodam :)
u nas była zabawa z krzeselkami dla kobitek :)
dla panów (musieli najpierw wyłowić z miednicy z wodą mandarynke ustami, a pozniej z plasterkiem cytryny na jezyku zaspiewac piosenke dla mlodej pary...:) było naprawde smiesznie...:)

nas najbardziej zaskoczył i najbardziej podobał sie konkurs z tabliczkami. otoz dostalismy tabliczki : ja dostałam JA a na drugiej stronie ON, a moj mlody Ja i ONA. siedzielismy obok siebie. a dj zadawał nam pytania.... i mielismy odpowiedziec:) tak sie wszyscy usmielismy :))) np. pytanie kto bedzie trzymala domowe pieniadze- obydwoje mielismy JA i JA... :) i takie tam...

mielismy tez taniec za pieniadze. i to wszystko.
to bylo na oczepinach...:)

a w miedzy czasie była tez zabawa 3 lokomotywy :) i buziaczek wokoł stołu :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

Może ta stronka coś pomoże: http://www.weseleniezapomniane.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAKIE BĘDZIECIE MIAŁY ZABAWY NA WESELU?

Polecam krasloludka.
Podlapalismy zabawe u kuzynki meza i mielismy tez na swoim weselu. Wszytskim zawsze sie podoba i do tego super zdjecia pozniej wychodza :)

Zabawa wyglada miej-wiecej tak:
http://www.youtube.com/watch?v=uIXDWxFBZQE
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0


Test zgodności, jaka to melodia, milionerzy (quiz, który ma za zadanie sprawdzić wiedzę gości o parze młodej lub pozwolić na poznanie ciekawych faktów z ich życia).
Ja proponuje jak najmniej 'dziwine' i niestety często żenujące co odbiera smak weselu mimo że bawi tych pijanych.
Na stronie sa opisane ciekawe zabawy weselne. Takie które bedą bawily ale jednoczesnie nie bedą nieeleganckie. Sama wiesz o co tutaj chodzi....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze Familiada :) Można zorganizować w profesjonalny sposób, jest do tego specjalny program quizado.
Wystarczy podłączyć TV albo projektor i tyle. Kultowy teleturniej na pewno rozbawi wszystkich gości :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

jaki prezent,upominek na rocznice slubu POMOCY! (67 odpowiedzi)

Pomóżcie mi, co możemy kupić moim rodzicom na rocznicę ślubu. Może jakis fajny upominek... nie...

dobry...i nie drogi dentysta (50 odpowiedzi)

Hejka szukam dentysty dobrego ale żebym nie straciła majątku !!! mam sporo ubytków i pochłonie mi...

wieczór panieński (22 odpowiedzi)

Witam! Dobra to trochę z innej beczki. Czy ma ktoś pomysł na ciekawy wieczór panieński, bo muszę...