Jak sobie radzicie z migreną?

Kobietki, czy któraś z Was też cierpi na migreny? Ja już nie mogę, migreny miewam odkąd pamiętam, ale ostatnimi miesiącami stały się nie do wytrzymania. Przychodzą co parę dni, na dzień-dwa, ja już nie wiem jak normalnie funkcjonować, pracować. Na szczęście mam dość nieregularny czas pracy, bo przy 8h w biurze to w ogóle sobie siebie nie wyobrażam. Jak to cholerstwo leczyć i łagodzić bóle? Poradźcie coś, bo ja już nie mam pomysłu :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Najlepsza rada - do lekarza. Serio. Ciągła migrena może być znakiem czegoś poważniejszego. I nie szukaj informacji z googli bo okaże się, że masz jakąś gangrenę ;) Do lekarza.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

cisza i brak światła, często pomaga mi też gorący prysznic żeby przyśpieszyć przepływ krwi w organizmie i rozszerzyć żyły
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

albo tlenoterapia w Sopocie: http://www.tlenoterapia-sopot.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Ja już jestem po wizycie u neurologa; mam skierowanie na TK - tego nie mozna lekceważyć; polecam artykuł http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1646207,1,migrena-do-tablicy,index.html ale niech to i tak nie zastępuje wizyty u lekarza; powodzenia;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wcale nie trzeba od razu kupować koncentrator tlenu, w Bielsku https://wypozyczalniamilmed.pl/wynajem/koncentratory-tlenu/bielsko-biala/ można go np. wynająć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Jak słyszę migrena to mnie krew zalewa ... !

Moja stara ma co noc migrenę i już dłużej tego nie wytrzymam.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 35

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

nie dziwię się - mając takiego starego "u boku" ciężko nie mieć migreny co noc... chyba, że to jakaś marna prowokacja
popieram tę opinię 47 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

też polecam lekarza. Po braniu przez rok tabletek na migrenę - Divascan, niestety 3 razy dziennie migreny przycichły. Poza tym pomagała zwykła etopiryna na głowę.
Teraz niestety miałam operację i po narkozie bóle głowy wróciły :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Cinie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Divascan .... Też to brałam i problem ustąpił. Niestety teraz nawrót po kilku latach i taka sama siła. Ból połowy głowy nie do wytrzymania, światłowstręt, nudności (żołądek boli, chrypka, bo gardło dostaje po du...). Jak???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Ja już po 3 kuracji divascanem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Kup http://www.prestige-vt.pl/dobre-sposoby-na-bol-glowy/ działa natychmiast.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Migrenę mam od 35 lat,ale natrafiłam na fizjoterapeutkę z Centrum Terapii Wyspa w Gdańsku,Pani Kasia zastosowała masaże i zabiegi mikropolaryzacji i migreny ustąpiły,teraz mam inne życie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Napisz coś więcej o tej mikropolaryzacji .ile sesji miałaś? Jak długo nue masz migreny ? Czy przed okresem też nie masz migreny ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

U mnie sprawdza się Sumamigren, ale tak jak piszą dziewczyny - lekarz, najlepiej neurolog, to podstawa. Jeśli trafisz dobrze to na serio może pomóc, a dobrze wiem jak to jest żyć z nieleczoną migreną....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

ja moge polecić jeszcze dzienniczek migren - naprawdę dużo rzeczy ma wpływ na pojawienie się migreny o których nawet nie mamy pojęcia - dłuższe spanie w weekend, różne produkty spożywcze, hałas, zapachy, ostre światło, ciśnienie. warto to obserwować i szukać przyczyn i je po kolei wykluczać w miarę możliwości - przynajmniej tak zalecił mi lekarz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Staraj się unikać wyzwalaczy, takich jak stres, nieprawidłowe posiłki czy zmiany snu. Regularne ćwiczenia, zdrowa dieta i odpoczynek są ważne. Przyjmuj leki zgodnie z zaleceniami lekarza i stosuj alternatywne metody łagodzenia bólu, jak masaż czy relaksacja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Ja przeszłam szereg specjalistów:
dentysta
ginekolog (tak, tak, np. może to być skutek uboczny tabl anty)
laryngolog
okulista
neurolog

Po wykluczeniu poważnych spraw (w tym miałam również TK głowy) stanęło, że to "zwykła" migrena...

Dostałam Divascan (tak się chyba nazywa) + masę zaleceń, głównie dietetycznych
rezygnacja z
serów żółtych
czekolady
czerwonego wina
i innych

plus mocny środek na ból głowy (ibupromy czy inne apapy to mogłam sobie łykać jak landrynki) gdy się pojawi
po roku napady migren minęły
Divascan odstawiony
napad mam raz na kilka miesięcy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

A co w trakcie napadu?
Miałam dobrą sytuację bo w pracy traktowano mnie wtedy ze zrozumieniem, więc silny środek (czerwone rozpuszczalne tabletki na S - wersja do łykania nie działała, niedobre strasznie, ale pomagały jak szybko wzięłam) i powrót do domu
Zamknięty pokój, cisza, ciemno, chłodny kompres na głowę i sen
Jak się nie wyrobiłam z wzieciem proszku gdy się zaczynało, to później działał tylko taki na receptę, ale on usypiał mnie, więc dopiero w domu mogłam go brać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

ja ograniczyłam słodycze szczególnie te "kupne", ograniczyłam też mięso, przeszłam na naturalne farby do włosów i przede wszystkim mniej stresu, napięć i więcej optymizmu - na razie działa:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Migrena jest chorobą więc nie można lekceważyć żadnych jej objawów.
Należy niezwłocznie udać się do neurologa i postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty oraz wykonać ewentualne badania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Migreny mam po wypadku. Ostatnio tracę na ból ok 8 dni w miesiącu - 2 napady po 4 dni każdy. Divascan nie dał mi nic. Przez jakiś czas pomagała Sumigra - potem przestała. Brałam Tramal, Ketonal, Eferalgan z Codeiną. Zarówno Tramal jak Eferalgan odpadają - nie mogę po nich pracować. Najlepiej sprawdzał się Ketonal. Częstotliwość napadów znacznie zmniejszyła Depakine. To lek przeciwpadaczkowy. Nie mam epilepsji, ale mimo to Depakine to był strzał w dziesiątkę. Przez rok miałam zaledwie jeden ból głowy w miesiącu. Teraz niestety znów 2 po 4 dni. Trzeba będzie znów pomyśleć o Depakine, ale to mocny lek - wypadają włosy, obrywa wątroba.

Jedno co pomaga bez pudła - zajęcie się pracą o zapomnienie o bólu. Byle by się nie kłaść.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

no i przy braniu Depakine nie mozna starać sie o dziecko. nie wiem czy wiesz. ale ja brałam to kiedyś i lekarka kategorycznie to mówiła, nawet chciała przepisać tabsy (w razie gwałtu, jak to określiła). Brałam to jakies 15 lat temu miałam wtedy 17.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Asiunia - akurat o dziecko to ja się nigdy starać nie będę:) Nigdy w życiu:D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Przy migrenie jeśli tylko mogę kładę się spac i staram się ją przespac, bo inaczej dostaję mdłości i zdarza mi się zasłabnąc. Tabletki nigdy nie działają...

aleksanderdzoga
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

"Stosowanie ergotaminy i innych pochodnych alkaloidów sporyszu jest obecnie bardzo ograniczone.
Proste leki przeciwbólowe/przeciwzapalne w połączeniu
z kofeiną lub bez niej nie są rekomendowane w leczeniu
napadów migrenowych, z wyjątkiem napadów o bardzo niewielkim natężeniu i występujących bardzo rzadko. Nadużywanie leków z tej grupy, jak również tryptanów
i pochodnych alkaloidów sporyszu, może prowadzić
do transformacji migreny epizodycznej w codzienny, przewlekły
ból głowy (klasyfikowany jako ból głowy z nadużywania
leków), charakteryzujący się codziennym lub
prawie codziennym występowaniem bólów głowy o obrazie
bardziej zbliżonym do bólu typu napięciowego niż migrenowego."
źródło PPN
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Ja nawet nie mogę położyć głowy na poduszkę, jest tak silny pulsujący ból jak by miał wypłynąć mozg.. Nie wyobrażam sobie jak można to przespać? Ja nie mogę znaleźć sobie miejsca przynosi mi ulgę ale to na chwilę gorąca kompiel.. ️ Ja mam migrenę na zmianę aury.. Jak przebywam w Hiszpanii to nie wiem co to ból głowy ️ nie miałam ani jednego ataku przez pół roku.. Wtedy wiedziałam, że żyje ️
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Przykro mi z powodu wypadku, ale skoro w trakcie napadu mkżesz się zająć pracą to albo to nie migrena albo jakaś mega łagodna odmiana.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Ja biore nimesil i ide spac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

ja biorę zwykłą etopirynę ale jak tylko zaczynają sie pierwsze oznaki, żeby ból się nie rozszalał i to 2 tabl. a jak jest mcniejszy do solpadina -musująca, też 2 tabl. Może nie uśmierzy całkiem ale na pewno osłabi ból. Na szczęscie nie są one tak częste.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

ja mam stwierdzoną od kilkunastu lat MIGRENE Z AURĄ wyszło mi na TK głowy w AM w Gdańsku!! miałam takie bóle ze bolały mnie oczy drętwiały rece jezyk,świtłowstręt!! niemoge kakao,orzechy i unikać stresu jak zaczynam odczuwać ze dzieje sie cos nie tak od razu mam zalecone brac najpierw IBUM bo na wiekszość mam uczulenie leków więc moge tylko niekture atak mam zapisane takie SUMIGAR właśnie a moja tesciowa bierze MIGEA ale ona niema stwierdzone
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Opieka specjalisty i odpowiednie leki są w stanie poprawić jakoś życia chorych na migrenę. Warto też wiedzieć że leki dobiera neurolog indywidualnie dla każdego pacjenta zależnie od rodzaju migreny i jej przebiegu. Zachęcam do udania się do lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

prosze sprobowac preparat o nazwie FEVERFEW jest to preparat ziolowy z ziola o nazwie złocień miruny. Podczas poczatku ataku migreny łykamy jednorazowo 4 kapsułki, jest to lek rozszezajacy naczynia krwionosne w mózgu, a migrene jak wiadomo wywołuje własnie skurcz naczyn krwionosnych mózgu. Z preparatów chemicznych polecam CINIE naprawde działa swietnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Ziołowe preparaty lekarze polecają jako leczenie wspomagające. Nie zastąpi ono jednak leczenia konwencjonalnego kiedy potrzebna jest natychmiastowa ulga gdy osoba chora znajduje się np. w pracy.
W leczeniu migreny ogromne znaczenie ma szybkie przywrócenie pacjenta do pełnej sprawności fizycznej co poprawia znacznie niskie poczucie własnej wartości i przy tej dolegliwości jest dość częstym zjawiskiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Nauczylam sie zyc z migrenami.
Kiedy przychodzi atak rozpuszczam dwie tabletki i po wypiciu zasypiam na 15-20 minut. To w moim przypadku dziala jak cud.
Pomaga tez Ciaza :) Zero atakow migreny.

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Ale jakie dwie tabletki rozpuszczasz podaj proszę nazwę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Czasem bywa na odwrot.Moje tryptany zaciskuja naczynia krwionośnie, trzeba z nimi ostrożnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Najlepiej skonsultuj się z lekarzem i nie lecz się na własna rękę "sprawdzonymi" lekami. Aż mnie głowa rozbolała:P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

U mnie co jakiś czas (na szczęście rzadko) występuje zdiagnozowana jako tzw. migrena rzekomo-porażenna. Objawy są b. niepokojące: występuje odrętwienie jednej strony ciała, połowiczne widzenie, światłowstręt, bywa, że takie objawy mam nawet bez bólu głowy. I nic na to nie można zaradzić, wszystko zależy od jakiejś żyłki w głowie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Zajmij się czymś pożytecznym to przejdzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 18

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Witam .Ja mam migrenę ot kilkunastu lat i jeżeli ktoś pisze że z migreną da się żyć to wprowadza Cię w błąd .Ja trafiłam do neurologa miałam zrobione różne badania no i niestety wszystko ok. a migrena nie odpuszczała leki przeciw bólowe nie działały dopiero trafiłam do psychologa i psychiatry i się tego nie wstydzę ale .Biorę leki przeciwdepresyjne one naprawdę pomagają przy migrenie tylko trzeba trafić na lek który się dopasuje do twojego organizmu i migreny naprawde polecam .jeżeli musze to biore 2 tabletki nurofen czerwone kapsułki lub 2 solfadeiny rozpuszczam teraz działają . Ale teraz przy tym leczeniu wiem że żyję.Pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Możesz nie wierzyć, ale nawet na najgorsze migreny najlepszy jest seks.
Pozdrawiam.
http://damskatorebka.eu/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Mam migrenę od wieku szkolnego . Od kilkunastu lat jestem pod opieką neurologa . Jak na razie żadne leki nie dają 100 % pomocy.
Szkoda że ta choroba jest tak mało rozumiana przez innych -w końcu to tylko ból głowy . Tylko ten kto na nią cierpi wiec co to znaczy i jak wpływa to na jakość życia.
W warunkach domowych biorę apap noc i kładę się na godzinę . Przynosi ulgę lecz do niczego już w tym dniu się nie nadaję bo lek jest usypiający .
Z wielu rzeczy w życiu już musiałam zrezygnować z powodu bólu. A jednak jakoś żyć trzeba .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Popieram w 100%. Ktoś, kto nigdy nie miał migreny nie wie co to znaczy.
Mimo, że nie ma leku, który by cały ból zabrał, to mimo wszystko pomaga mi ciemność. Koniecznie muszę położyć się w całkowitej ciemności i trochę poleżeć (minimum godzinkę).
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Sumigra i Dexak tylko i wyłącznie. Niestety często bezskutecznie a sama sumigra wywołuje u mnie drętwienie głowy i brak czucia w niej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

- Mięta - najnowsze badania wykazały, że olejek miętowy jest równie skuteczny w walce z bólem głowy jak np. paracetamol, dlatego też pierwszą czynnością po wystąpieniu bólu głowy powinno być sięgnięcie po olejek miętowy. Jest on skuteczny z tego względu, że zawiera mentol, który ma miejscowe działanie znieczulające. Dodatkowo hamuje wydzielanie serotoniny - przekaźnika bólu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Mięta mi nie pomaga.. Mojej sister tak.. Ale odpowiednio wcześnie musi ją przyjąc.. tzn pije mięte.. Ale ona ma łagodne bóle..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Nie każdy nawet silny ból głowy jest migreną. Dlatego nie każdy lek działa w danym przypadku. O tym jaki i jak go podawać zawsze powinien decydować lekarz. Wyjątkiem są bóle epizodyczne, związane ze zmianą pogody albo niewyspaniem czy zmęczeniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Na początek wizyta u lekarza, być może po przeprowadzeniu wywiadu medycznego zleci dodatkowe badania, by określić charakter migreny. U mnie tak właśnie się zaczęło. Teraz jestem na tryptanach i dodatkowo korzystam ze wskazówek z abcmigrena.pl jak w miarę normalnie żyć z tą chorobą. Nawet zaczęłam prowadzić dzienniczek migrenowy, by stworzyć listę czynników wywołujących atak. Unikając ich, mam nadzieję, ograniczę liczbę napadów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Polecam przyjmować magnez i complex wit b.
To wszystko :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

biorę od jakiegoś, nie pomaga. szczególnie przy skokach ciśnienia :/ Tramarka, dzięki za polecenie stronki. chętnie przejrzę wskazówki, może znajdę jakąś, której jeszcze nie testowałam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

warto zbadać poziom hormonów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Warto znaleźć w tym wypadku dobrego neurologa. W Klinice Psychomedic sprawdźcie. Można się zarejestrować pod nr 22 253 88 88. Dzięki takiemu rozwiązaniu można skutecznie pozbyć się problemu. Migrena jest bardzo męcząca, dlatego też warto się jej pozbyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Ja mam migreny codziennie wczoraj już byłam na skraju załamania nerwowego na bardzo silne bóle biorę zolmiles pomaga na trochę a na codzień ibuprom ale ty2na początku ataku pomaga biorę też leki zapobiegające atakom ale nie pomagają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja najczęściej muszę ją przespać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

uważaj na żołądek
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na migrenę najlepsza drzemka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mam wrażenie że niektórzy nazywają migrena zwykły trochę silniejszy ból głowy. To nie tak, migrena to coś zupełnie innego, ogromny pulsujacy rozdzierajacy i przeżywają y ból, mdlos i, wymioty, swiatlowstret, nie da się tego przespać, napić się metki itd, to jest nie do wytrzymania, ja biorę solpadeine w ilościach kosmicznych, już mi zoladek siada za chwilę pewnie też wątroba od tej ilosci leków. Dramat, u neurologa byłam nie pomogło.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja to biorę sulfadeinę, jak nie pomaga to od swojego lekarza dostałam tryptany, które mogę zaaplikować w ostateczności. Najlepiej idź do lekarza, coś Ci przypisze odpowiedniego dla Ciebie https://ranking.abczdrowie.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Mój syn miał migrene gdy chodził do szkoły miał tak ja nasiona że ciągle spał.
Próbowałam wszystkiego ale nic.
W jego urodziny kupiłem mu zwierzątko on się nim opiekował karmil trzymał w klatce a migrena poszła daleko dziecko zdrowe chodzi do szkoły i dobrze się uczy.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

staram się iść spać jeśli się da
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawy sposób z tym zwiąrzątkiem, ale podejrzewam, że to jednak mógł być zbieg okoliczności. Mi żadne zwierzątka nie pomagają. Mama mówiła, że jej migreny mineły po ciąży, u mnie niestety nie. Może zdarzają się rzadziej, ale są nadal. Jak mnie złapie, to zamykam się w ciemnym pokoju, łykam gardan, bo nic innego nie pomaga. No i pozostaje jedynie przeczekać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja pije codziennie pokrzywę, przeczytałam kiedyś ciekawy artykuł jak komuś pomogła. Wiadomo, że migreny się nie wyleczy ale dzięki temu, że pije ją codziennie migrenę mam rzadziej.A mam czasem tak silne bóle głowy, że wymiotuje, muszę mieć cicho, ciemno i śpie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A próbowaliście terapii mięśniowo-powięziowej. Mnie bardzo dlugo leczono na migreny, a jakiś czas temu okazało się, że przyczyną jest kręgosłup i niestabilność, która tam jest. Bardzo pomogły mi te zabiegi na Słomczyńskiego i miałam jeszcze ćwiczenia stabilizujące szyję. Od tego czasu już nie mam migren takich jak miałam. rehabilitacje.org warto też może tego spróbować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chciałbym zwrócić uwagę na równie nową metodę leczenia migreny jaką jest neurostymulacja nerwu trójdzielnego. Metoda jest prosta w użyciu, bezpieczna i jak pokazują badania bardzo skuteczna. Urządzenie cefaly zostało zaaprobowane przez FDA (Amerykańską Agencję Żywności i Leków), NICE (Narodowy instytut Zdrowia w Wlk.Brytanii) i jest także rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Bólów Głowy. Urządzenie jest wyposażone w dwa programy - jeden do przerywania ataków migreny, drugi do profilaktyki. Firma daje możliwość testowania urządzenia przez 60 dni. Szczegóły na stronie http://www.cefaly.pl oraz na fp cefaly.pl . Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Używałam, nie pomaga, nigdy nie przerwał bolu:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak ktoś ma migreny to powinien iść do lekarza, po sobie wiem że należy również lekceważyć hormonów, o których zapominamy a przecież sterują wszystkim - nie tylko kobiet ale i u mężczyzn też , u mnie migreny od jakiegoś czasu nie występują a były codziennie, także jak ktoś jest taki zdesperowany jak ja byłam to proponuje nie tylko neurologa ale i dobrego internistę i dooooobregoooo endokrynologa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie skutkuje bardzo prosta metoda wzięta z jogi gdy zaczynam czuć ból głowy: energiczne skręty głowy w prawo i w lewo, robię to do 100-200 razy. Coś się zmienia w dokrwieniu naczyń głowy chyba a może w układzie limfatycznym bo pomaga zresztą tez przy przeziębieniach i bólach gardła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto spróbować też niekonwencjonalnych metod radzenia sobie z migreną. Słyszeliście kiedyś o mudrach ? To odpowiednie układy dłoni który działają na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Jeżeli jesteście zainteresowani poznaniem wszystkich mudr: https://www.myslczlowieku.pl/mudry-lecznicze/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Myslalyscie o olejkach eterycznych? Wiem, ze pewnie wiele z was bedzie sceptycznie nastawiona, ale jak by tak, zrobic sobie mieszanek i do kominka aromatycznego, wyluzowac sie w ciszy i spokoju, moze pomoze? ja sobie zakupilam zestaw domocy z Pollena Aroma 10 olejkow w cenie 9-ciu i jak na razie moja mikstrura to mikstura na katar i przeziebienie, malemu tez czasami kropne olejku mietowego to mu sie dobrze spi w nocy, bo czasami mu sie nowek zapcha. Przy zakupie dostajecie maly katalog i tam sa przepisy, ogolem mozna na ich stronce nabyc ksiaze na temat aromaterapii(ja akurat mam ja od cioci hihii, bo sie pozbywala niektorych swoich ksiazkowych zasobow). Te przepisy sa wziete z tej ksiazki. Moze to byc dobra pomoc przy leczeniu farmakologicznym, a przy niewielkiej migrenie moze i naprawde odprezyc i ulzyc. Jakby osoba chora byla sceptycznie nastawiona to zawsze mozecie sobie do swoich kapieli uzyc te olejki, albo do peelingu kawowego czy dodac krople do kremu do rak itd.

Jesli chodzi o leki to warto dopytać się farmaceuty. Na tej stronie możecie skorzystać z takiej porady: https://ktomalek.pl/pytania-i-odpowiedzi - zadajecie tam pytanie farmaceutom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witam,
Z racji tego, że cierpię na bardzo intensywne migreny chwytałam się wszystkich sposobów i po kilku latach znalazłam klinikę leczenie bólu Medicana (https://medicana.pl/) i tam lekarz polecił mi ekstrakty z CBD CannaCode (https://cannacode.pl/). Przyznam szczerze, że na początku byłam negatywnie nastawiona, ale po kilku dniach stosowania naprawdę odczułam ulgę, migreny już nie są tak intensywne i widzę ogromną różnice w moim samopoczuciu. Bardzo polecam tych specjalistów, dobierają odpowiednią dawkę i produkt idealny dla naszego zdrowia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polece Wam e-recepte na marihuane https://centrummarihuany.pl/recepta-online-marihuana-medyczna/ szybko i sprawnie. cena niższa i dzialaja 7 dni w tygodniiu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja się wtedy kładę na płasko, wcześniej wezmę jakąś tabletkę i czekam, aż przejdzie. Innej metody nie znam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy stosował ktoś z Was tlenoterapię do leczenia migreny? Słyszałam, że można mieć domowy koncentrator tlenu na własny użytek i natleniać organizm. A tlen podobno łagodzi objawy migreny, czy to prawda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można mieć, nawet można taki sprzęt wypożyczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy wiesz może jaki koszt jest wypożyczenia takiego koncentratora? Bo np. na 24medyczny.pl jest dostępny koncentrator Oterapia, są dwa modele jeden stacjonarny, drugi mobilny. Ale można go mieć na własność z tego co się dowiedziałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wypożyczałam i koszt to był 150 zł na miesiąc, ale trzeba było czekać aż zwolni się sprzęt. Chciałam nawet kupić dla mamy, ale stan się pogorszył i miała podawany w szpitalu, a potem w hospicjum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam do 20 migren w miesiącu w tym 10 ciężkich. Jestem w trakcie terapii ostrzykiwanie głowy botoksem. Polecam bardzo pomaga po trzech seriach co trzy miesiące redukcja o połowę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobiście chyba jednak wolę leczenie tlenem. Jakoś botox mnie nie przekonuje. To chemia. A taki koncentrator tlenu np. Oterapia OLV 5 czy OLV c1 wytwarza do 93% czystego tlenu, który natlenia i rozszerza naczynia krwionośne w głowie ale też wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej Próbowałam ale niestety bez skutku ostatnio pomaga mi mocna kawa plus zimny okład przez 7 minut z tyłu głowy na podstawie czaszki jestem bardzo zadowolona bo pomagały do tej pory tylko sumatryptany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Mi lekarz ostatnio przepisał betablokery to był neurolog oczywiście biorę od kilku tygodni i jak narazie jest dobrze bule sie nie pojawiły
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Póki co działają tabletki przeciwbólowe, ale jak będzie później to nie wiem :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problem polega na tym, że przy silnym bólu tabletki przestają działać. Dlatego szukanie pomocy w uśmierzeniu bólu lub tego by nie występował jest warte. Tlenoterapia faktycznie ma coraz więcej pozytywnych opinii. A koncentrator Oterapia daje możliwość korzystania w domu, a nawet w samochodzie. Bo ma model przenosny. A ta tlenoterapia przeciwdziała występowaniu bólów a nie łagodzi już zainstniałe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spróbuj na początku migreny wypić mocne espresso i zrobić sobie 7 minut zimnego układu z tyłu głowy na podstawę czaszki,mi od jakiegoś czasu pomaga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Polecam picie wody...około 2 litrów dziennie, najlepiej 8 szklanek dziennie ( rozłożyć sobie można). Jak jest gorąco spożywać wodę wysokomineralizowana. Dodatkowo joga na kręgosłup, rozluźniać codziennie miesnie wokół karku.
Jesli chodzi o o medyczną marihuane, to ponoć terapia równiez jest skuteczna. Aczkolwiek musi być zlecona przez lekarza. Legalnie mozna zamówic jedynie nasiona https://nasionamarihuany.pl/indoor/gorilla-zkittlez
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wypróbuj tabletki rozpuszczalne na ból. Działają naprawdę szybko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Staram się wysypiać. Sen najbardziej mi pomaga w sumie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


na migrene biorę solpadeine - bez recepty i skuteczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy migrema moze trwac kilka dni
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, ja mam 3 dni i jest związana z cyklem miesiączkowym. Masakra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja polecam wizytę w dobrym gabinecie medycyny estetycznej, to nie żart ;) ja wyleczyłam swoją migrenę po kilku wizytach w krakowskiej klinice Prime Medic :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc, a czy migrena moze trwac dluzej niz 3 dni? Ja mam okropny bol glowy od 6 dni, boli glowa na czubku, pozniej skronie, tyl glowy, bol jest cmiacy, silny, uciskajacy, tak naprawde rano jest lepiej, a od popoludnia zaczyna mega dokuczac;( nigdy nie miewalam migren i stad moje pytania. Wystepuja takze nudnosci, bol jest momentami nie do wytrzymania;( czy to normalne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostre rzn....cie i potem ciezka robota np. w domu opieki - i migrena przechodzi. Gwarantowane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja miałam migreny po 3 - 4 dni. Niestety nie byłam w tym czasie do normalnego funkcjonowania. Przed pandemią byłam na kilku zabiegach w komorze hiperbarycznej i atak był 2 dni. Ale teraz nie mam możliwości chodzenia i zastanawiam się właśnie nad zakupem koncentratora. Oterapia ma przenośne ale i takie do korzystania w domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To ciekawy pomysł. Ja nawet nie wiedziałam, ze taki koncentrator Oterapia można mieć w domu i w domu korzystać. Tlen zawsze kojarzył mi się z butlami w szpitalach. Ciekawy pomysł. Ale raczej ja bym całą tę terapię najpierw skonsultowała z lekarzem. Bo przedawkowanie może być grośne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi pomaga cisza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

podstawa to dbanie o nawodnienie i uzupełnienie elektrolitów, mi pomaga dodatkowo przebywanie w zaciemnionym pomieszczeniu (chłodnym), z tabletek przetestowanych najbardziej przynosi mi ulgę Dolortriptan - nie wiem czy w polsce dostępny, ja kupuję tu https://www.apo-discounter.pl/dolortriptan-przeciw-migrenie-2szt-pzn-03029613
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taka nawodnienia i dieta jest bardzo ważna,choć to nie wystarczy .Ja mam ataki 2razy z utratą świadomości.Cały czas jestem pod kontrolną lekarza ..na ból pomagają tryptany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Walce z różnego rodzaju bolami także migrenowymi i nie tylko skuteczne jest stosowanie olejku CBD. Mi pomógł na kłopoty z bezsennością i stresem, tylko trzeba uważać na niesprawdzone produkty często są drogie a jakościowo mogą być słabe. Warto zwracać uwagę na skład olejku CBD no i najlepiej aby ten skład miał potwierdzenie przez niezależne laboratorium.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdy ja mam migrenę to nie działają na mnie żadne środki. Muszę się położyć, zrobić zimny okład i po prostu poczekać aż przejdzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie cały czas zastanawia ta tlenoterapia, którą wiele osób wspomina. Wiem, że można mieć na własny użytek koncentrator tlenu. I można z niego korzystać w domu, jak Oterapia. A jeśli w przypadku migreny taka terapia jest skuteczna, to może warto sobie pomóc. To na pewno dużo lepsze rozwiązanie, niż np. branie leków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wyleczyłam bardzo mocne migreny akupresurą. Masując receptory głowy na stopie, na dużym palcu od spodu, codziennie lub co drugi dzień przez miesiąc,może dłużej. Oczywiście wraz z punktami limfatycznymi, nerkami, przewodem moczowym i pęcherzem, aby wydalić z organizmu to co powoduje te bóle.To było kilkanaście lat temu i nigdy nie powróciło. Trzeba również pamiętać o uzupełnianiu minerałów w organizmie. Ze swojej strony polecam tę matę do akupresury https://megamedic.pl/pl/p/Mata-masujaca-akupresura-Yoga-Flow-ANA-niebieska/2067
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Migreny mam od dwudziestu kilku lat. Próbowałam ziół, akupunktury, masaży, tabletek itd. Migrena to skutek... Nic... W końcu zaczęłam od tabletek od neurologa (szukanie lekarza też trwało kilka miesięcy, żeby podszedł do sprawy poważnie), które hamowały wymioty przy atakach. Potem przeszłam chyba wszystkie możliwe badania, aż byłam zła. Trwały one rok! Teraz mam 4- 5 migren w ciągu roku. Mam lek (1 tabl. kosztuje około 25zł, podwyższa ciśnienie więc trzeba przejść badania), ale też ważna jest psychika, stres, hormony (poza oczywiście tym co da się dokładnie wykazać na badaniach, rezonansach, wykresach czy kliszy) - moje pewne hormony tak szaleją, że jak zostały uchwycone dzięki mojemu uporowi - to lekarz nie mógł uwierzyć (kwestia 2 lat uparych! wizyt).
https://fizjoterapiainfo.pl/toksyna-botulinowa-na-migrene-na-czym-polega-zabieg/ - z tych nowszych sposobów ponoć dobrze działa botoks!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Polecam olejek cbd. Pomaga na bóle migrenowe

https://sativalife.eu/register/PL0009454
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co czytam to tlen działa na rozszerzenie naczyń krwionośnych. A ich zwężanie jest główną przyczyną migreny. Dlatego wielu lekarzy zaleca leczenie tlenem. Kiedyś na taką terapię trzeba było udać się do szpitala. Obecnie są gabinety do tlenoterapii. Oraz można zakupić koncentratory tlenu do użytku domowego. Na 24medyczny.pl są urządzenia Oterapia. Może warto spróbować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja co jakiś czas mam takie trzy dniowe okropne bóle. Niestety żadne proch nie pomagają. Ratuje się kawą z dużą ilością cytryny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kawa z cytryną mi też czasem pomaga, ale nie zawsze. Wstyd się przyznać, ale zdarza się, że muszę po energetyk sięgnąć. Chociaż ostatnio rzadziej, dzięki olejkom cbd. Polecam stronę, gdzie mają "te działające": http://www.bestcbd.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

energetyki to sama chemia :( nie pij tego bo sobie szkodzisz na watrobe. juz lepiej kawe wypic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nigdy nie słyszałam o kawie z cytryną? Ja przy bólach migrenowych często piję kawę. Jestem raczej za naturalnymi wspomagaczami. Oczywiście przy mocnych bólach w grę wchodzą tez przeciwbólowe. Staram się nie jeść czekolady. Często sięgam po imbir, który tez pomaga na nudności - które często mam przy migrenie - i mi pomaga trochę uśmierzyć ból. Ostatnio pije herbaty z imbirem lub znalazłam taki koncentrat https://dzikamalina.pl/Ginger-Morning-Super-Shot-100-koncentrat-z-imbiru-i-cytryny-Purena-200ml-p6274 jest tam imbir i cytryna. Wiadomo, ze sam imbir nie uleczy, ale mi osobiście pomaga. Do tego sen :) duże ilości jeśli ból jest duży i zauważyłam, ze picie wody, ogólnie dobre nawodnienie tez powoduje, ze ataki są rzedkie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zimny okład, gorąca kąpiel, leżenie w wyciszonym i zaciemnionym pokoju
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja sobie nie radzę, teraz marzę żeby spróbować botoksu https://longevitas.pl/botoks-moze-pomoc-zwalczyc-migreny/. Podobno niektórym pomaga, innym nie, no ale metoda jest jednak jedną z lepszych. Może jest jakaś nadzieja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj, ostatnio osteopata poradził mi żebym na początku ataku migreny wypiła mocne espresso, popiła szklanką wody i zrobiła sobie 7 minut zimnego okładu, ale nie na czoło tylko z tyłu na podstawę czaszki. Pomogło, a pomagały tylko sumatryptany. Spróbuj, może i Tobie pomoże
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

najlepiej iść do lekarza, nie ma sensu się męczyć niepotrzebnie, serio
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Migreny są straszne, przez migreny nie można normalnie działać. Ma prezent od mojego męża dostałam matę masującą cosy vibra Ta mata jest idealna na bóle głowy i stawy. Gdy zaczyna mnie pobolewać od razu się na macie kładę ustawiam ją na 15 minut i po tym od razu lepiej się czuję. Naprawdę fajna sprawa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam wizytę u osteopaty. Może pomóc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Olejek Tulsi Madurai pomaga, smaruje skronie i do aromatoterapii stosuje. na prawdę działa na moje bole migrenowe. ale i na zatoki jest skuteczny, dla sportowców na bole mięśniowe, bole stawów, przy urazach itd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

No właśnie. Ja mam ataki migreny przy zmianie pogody. Im szybsza i bardziej drastyczna zmiana pogody tym większa migrena (nawet do stanu w którym każdy ruch głowy powoduje ogromne cierpienie uniemożliwiające jakiekolwiek działanie). Na szczęście odkryłam olejki CBD pomaga !! wypróbujcie ja stosuję ole z CBD 5 % decarboxylated essenz 3 x dzienie po 12 kropel i rzeczywiście krople CBD Działają uspokająco, wycisza, pomaga zasnąća co nakważniejsze ataki migreny miałam 2 razy w miesiącu,a jak zaczełam stosowanie CBD może raz na 3 miesiące i wtedy i tak nie są tak dokuczliwe jak były . Jedna buteleczka wystarcza na 1miesiąc przy codziennym stosowaniu. Bardzo wydajne Polecam każdemu Przede wszystkim teraz nie truję się już tabletkami, Ataki migreny mam odkąd pamiętam (czyli od dziecka), te olej CBD decarboxylated kupuje w Konopnej Farmacji w Poznaniu ale mają sklep online https://konopiafarmacja.pl/ jak komuś daleko sprawdzone źródło i godna polecenia apteka fachowe doradztwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

też się męczyłam, polecam iść do lekarza ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W moim wypadku skuteczna jest akupunktura ale bez igieł:) Znalazłam urządzenie do akupunktury i przykładam na skronie i po środku czoła. Jak dla mnie bomba dwie minuty każdy punkt i po bólu:) https://www.imbio.pl/pl/c/Akupunktura/633
tutaj można się zapoznać z tym urządzeniem. Polecam szczerze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Ja znalazłam to co na mnie działa. Kiedy pojawia się aura, lub w inny sposób czuję że zaraz nastąpi atak biorę valused 1-2 tabletki. Niby ziołowe tabletki a jako jedyne na mnie działają. Tylko proszę nie pisać, że to spam, jeśli ktoś nie chce niech nie bierze, ale na mnie działa i mam nadzieję, że pomoże też innym. Tabletki są tanie, więc można spróbować. Napiszcie czy Wam też pomogło:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Dodam, że moje migreny były bardzo silne. Jeśli wezmę tabletki za wczasu bol mija jak ręką odjal. Chciałabym by każdy kto męczy się z migrena chociaz spróbował bo wiem jak jest to bolesne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdź preparat Sumatriptan SUN. Dostępny jest w poręcznym pen-ie, który umożliwia iniekcję. To lek w urządzeniu jak do insuliny - prostu w podaniu i dawkowaniu. Bezpieczny i skuteczny. Pierwsze efekty odczujesz po 10 minutach. Dzięki takiej formie podania Sumatriptan działa także, gdy występuje migrena z wymiotami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam Twoje słowa. Czytałam na stronie https://migrena.mededu.pl/ , że lek jest w urządzeniu jak do insuliny i podaje się go poprzez zwykłe wstrzyknięcie. Dlatego działa tak szybko. Objawy, takie jak wymioty i światłowstręt, a nawet wymioty też znikają razem z bólem. Dlatego osoby, które mają częste migreny powinny z tego skorzystać, żeby normalnie funkcjonować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć :)
Od 25 lat męczę się z migrenami. Migreny mam związane z fizjologią tj. dostaję ją ok. 2 dni przed miesiączką a następnie po około dwóch tygodniach (nazywam to na dzień płodny). Od 5 lat wyregulowałam migrenę tabletkami antykoncepcyjnymi. Nie robię przerwy 7 dni tylko 8 dni tj. zawsze zaczynam we wtorek o kończę w poniedziałek. Miesiączka przypada w piątek (w środę zaczyna atakować migrena i bez tabletki przeciwbólowej może trwać nawet do niedzieli). Następna migrena przypada na weekend za dwa tygodnie (około). Chociaż tyle wiem, kiedy to cholerstwo mnie zaatakuje. Od 6 tygodni znalazłam sposób na migrenę. Możecie spróbować może u Was też poskutkuje. Gdy zaczyna się migrena biorę tabletkę Allegra. W pierwszy dzień łagodzi migrenę na następny dzień również biorę kolejną tabletkę Allegra i pod wieczór trzecią. Przez ten cały czas migrena zmniejsza się aż znika całkowicie. Odkryłam to przez przypadek, kiedy 6 tygodni temu zbieraliśmy siano i żeby zapobiec alergii spożyłam tabletkę (wtedy rozpoczynała się również migrena). Zdziwiłam się reakcji mojego organizmu, ponieważ migrena się zmniejszała aż na następny dzień ustąpiła. Od tej pory jestem już po trzeciej migrenie. Za każdym razem reakcja organizmu na tabletkę Allegra się powtarza. Migrena znika. Jeszcze się nie cieszę, żeby nie zapeszać... Innych tabletek na alergię nie próbowałam. Naprawdę spróbujcie może u Was też organizm zareaguje podobnie. Uważajcie na alkohol- migrena go uwielbia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie mnie bardzo pomaga olej CBD, który zamawiam w https://greenbudda.pl/ . Szczerze mówiąc bardzo mi się podoba jego działanie, ogólnie nie dość, że bardzo pomaga mi na ból głowy to dodatkowo jestem po nim bardziej zrelaksowana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Na moje migrenowe bóle głowy (i
rozwiązaniem okazała się poduszka anatomiczna. Dzięki niej odstawiłam Etopirynę, bez której trudno mi było normalnie funkcjonować. Poza tym dbam o odpowiednie nawodnienie organizmu. Często nie zdajemy sobie sprawy, jakie to istotne i pochopnie wręcz sięgamy po leki p/bólowe, działając na skutek, zamiast na rzeczywistą przyczynę dolegliwości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Może komuś się przyda.
Zajmuję się akupunkturą i często trafiają do mnie ludzie z migreną.
Najczęściej dlatego, że nie chcą przewlekle przyjmować leków. Jeśli ktoś nie znalazł jeszcze swojego sposobu na migrenę, to może spróbować.
Dla zainteresowanych załączam opis przypadku jednej z moich pacjentek: https://www.gabinet-akupunktury.pl/post/migrena-akupunktura-studium-przypadku.

Warto jednak poświęcić chwilę na wybór dobrego terapeuty, bo skuteczność terapii akupunkturą w bardzo dużym stopniu zależy od kompetencji akupunkturzysty odnośnie diagnozy i doboru punktów.
Dużo zdrowia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, w moim przypadku po latach kiedy zmagałam się ze straszną migreną pomogła mi astaksantyna. Astaksantyna to antyoksydant pochodzący z alg, najskuteczniejszy i najsilniejszy dotychczas odkryty przeciwutleniacz. Tutaj można kupić: https://pl.oriflame.com/products/product?code=29688&fbclid=IwAR07xznumIxxKDFmB5zK2FqgZXtUeJcRztJKVmD1nzAqvfQgsBw7rk_qV_8&store=sylwiana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak sobie radzicie z migreną?

Owszem cierpiałam na okropne migrenowe bóle głowy, trwały kilkanaście lat ale wszystko się zmieniło kiedy dowiedziałam się o astaksantynie. to najmocniejszy antyoksydant w przyrodzie !!
Działania i zalety Astaksantyny
Astaksantyna- najsilniejszy naturalny antyoksydant️
Poprawia elastycznosc skory,odmladza skore od wewnatrz i wygladza zmarszczki,
Zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych,
Zawalcza stany zapalne,
Regeneruje pracę serca
Pomaga na bóle menstruacyjne
Poprawia wzrok
Zapobiega chorobom dziąseł
Reguluje ciśnienie
Zmniejsza astmę
Łagodzi objawy refluksu przełyku
Artretyzm
i wiele więcej.
Tutaj można zakupić:
https://pl.oriflame.com/products/product?code=29688&fbclid=IwAR1euR6wuuRZvgvlyIKwtoCrftL1j5Um5OmSOzEe1tuVv6iz_8k7a0pyBUE&store=sylwiana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koleżanka cierpi na ogromne bóle migrenowe, które potrafią wyłaczyć ja z normalnego funkcjonowania na kilka dni. Generalnie to ona nie była w stanie ataku nic robić, a najgorsze było to, że tradycyjne leczenie nie przynosiło rezultatów. Pomimo tego, że konsultowała się z kilkoma lekarzami i zmieniała leki.
W końcu trafiła do Centrum Medycyny Konopnej w Warszawie. Tam zrobiono jej badania i zakwalifikowano do leczenia marihuaną medyczną. W końcu widać efekty leczenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A próbowalas cos z cbd? jak cos, to moze zamow sobie na probe, ja mam taki sprawdzony sklep deepcbd.pl , juz kilka razy od nich kupowałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Migreny mogą być niezwykle uciążliwe, ale na https://magiacodziennosci.com/ możesz znaleźć naturalne metody łagodzenia bólu głowy. Strona ta oferuje bogate źródło wiedzy na temat zielarstwa, które może oferować naturalne i alternatywne metody leczenia migren. Może warto spróbować ziołowych naparów lub olejków eterycznych polecanych w artykułach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Wybielanie zębów (27 odpowiedzi)

Czy znacie jakieś domowe sposoby na wybielanie zębów.A może jakaś pasta o cudownym działaniu?...

CO Z TYMI OFERTAMI PRACY? (10 odpowiedzi)

Przeglądając ogłoszenia z ofertami pracy, nie trudno zauważyć, że wszystkie oferty są skierowane...

jaki krem na noc +30 ?? (203 odpowiedzi)

Witam! Od dłuższego czasu szukam kremu dla siebie. Mam cerę mieszaną. Jeżeli już myślę, ze w...