Jaki ekspres do kawy wybrać?

Witajcie,
Wraz z mężem planujemy zakup ekspresu do kawy, który posłużyłby latami i byłby przyjemny w użytkowaniu. Wiele osób polecało mi ekspresy marki Jura (bardzo chcę by był to ekspres z młynkiem, a nie na kapsułki).
Przeglądałam oferty i znalazłam dwa, które wydają się ciekawe i cenowo do przyjęcia:
Jura A7 - https://ekspresonline.pl/ekspres-do-kawy-jura-a7-auto-p-e-p-2-wylewki,id43.html
Jura D6 - http://www.afgcomputers.pl/jura-d6-platin-autoryzowany-sprzedawca-jura-zapytaj-rabat-p-130998.html?osCsid=8jthkic787dknp6l3najko5mt1

Czy ktoś zna się tutaj na ekspresach i byłby w stanie doradzić który jest lepszy/wydajniejszy/mniej awaryjny?
A może przeoczyłam jakiś godny uwagi model?
Nie upieram się na marce, ale zachęca mnie do nich trochę świadomość, że w razie czego mam serwis autoryzowany pod nosem, więc może uniknę wysyłania za granicę (mam tak obecnie z laptopem i to jakiś koszmar).

Pomóżcie dobrzy ludzie, bo maż mnie z domu wyrzuci niedługo, za moje niezdecydowanie :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki ekspres do kawy wybrać?

ja mam osobiscie JURA D6 i jestem z niego bardzo zadowolona, jest genialny, prosty w obsludze, bardzo polecam, kupuje kawy ziarniste smakowe i taka swiezo zmielona zaparzona kawa smakuje wysmienicie, potrafi poprawic humor.Osobiscie ciesze sie ze zamienilam ten kapsulkowy na taki z mlynkiem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie podałaś w sumie jaki macie budżet :)
Moja przyjaciółka kupiła jakiś czas temu A7 i póki co się nie skarży. Kawa była smaczna, a to chyba najważniejsze, haha
Generalnie u jury jest chyba tak, że im wyższa literka, tym lepszy sprzęt, więc może E6? Cenowo do 4300 zł iluda się już taki kupić, a jak mam być szczera to wg. Mnie chociażby wygląda lepiej :)
Zgadzam się tym, że jak już inwestować to nie w kapsułki tylko w coś lepszego, bo co ziarno to ziarno.
Jeśli się wahasz to ja bym zadzwoniła do sprzedającego albo chociażby do tego serwisu i dopytala. Powinni wskazać różnice i doradzić profesjonalnie, zwłaszcza że wiedzą co się im psuje haha
Powodzenia! :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Stół + krzesła - gdzie najtaniej? (51 odpowiedzi)

Gdzie najtaniej kupię zestaw stół +6 krzeseł,może któraś z was wie coś na temat?

Aranżacja wnętrz/ wyposażenie (26 odpowiedzi)

Niebawem wraz z moim narzeczonym w końcu przeprowadzamy się do nowego mieszkania. Póki co panele...

Gdzie kupić dobre drzwi wewnętrzne ??? (41 odpowiedzi)

Proszę o pomoc !!! W najbliższych dniach muszę zamówić drzwi do mojego nowego domu. Wiem, że...