Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Moja córeczka od dwóch dni ma katar, chyba zaraziła się od męża. Oczyszczam jej nosek solą morską i aspiratorem, kładę na brzuszek i wydzielina spływa sama. Mała nie ma gorączki, tylko trochę się męczy przy oddychaniu i karmieniu. Rzadko, ale jednak, sięga rączką do ucha, ale nie widzę aby ją bolało, może coś ją tam drażni.

Czy mogę stosować jakieś krople do nosa np. Otrivin dla dzieci, czy są jeszcze jakieś leki na katar dla dzieci?
Nie chcę lecieć od razu do lekarza, bo wiem, że można sobie samemu poradzić i na pewno wiele osób ma już spore doświadczenie w tej kwestii.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

możesz stosować krople dla dzieci - szczególnie jak mała idzie spać , kup jej tez Euphorbium w aptece ( takie psikadło homeopatyczne - jest bardzo dobre )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Euphorbium - leczyłam nim zatoki gdy byłam w ciąży ;P teraz też koniecznie musi być w domu "na wszelki wypadek" :)


Gabryś miał kiedyś katarek - odciągałam Fridą i smarowałam pod noskiem maścią majerankową :) szybko przeszło :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Euphorium mam akurat w domu bo też chorowałam na zatoki w ciąży. Dziękuję za pomoc :-))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

dla maluszkow sa tez kropelki nasivin soft
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Otrivin dla dzieci (to stosowałam na noc, by ułatwić zasypianie i spanie) plus maść majerankowa pod nosek. Odciągałam owszem ale nie za często bo to zwiększa produkcję śluzu. Plus krople inhalujące na poduszeczkę albo gdzieś obok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Nasivin i Otrivin dla dzieci, ja jednak wolę Euphorbium

moja standartowa procedura to woda morska do noska, odciąganie, kropeli i ewentualnie maść majerankowa jak katar jest dosyć mocny

bardzo dobry sposób to czosnek :) trzeba rozgnieść parę ząbków, wrzuciś np do bawłnianej skarpetki i powiesić gdzieś przy łóżeczku przy główce Malucha...super działa tyle, ze smrodzik w mieszkanku jest ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Moja córeczka ma akurat katar - lekarz kazał nam podawać Nasivin i Tetrisal.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Masc Pulmex Baby tez jest dobra naciera sie klatke piersiową i plecy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

mi lekarz polecił krople doustne Fenistil - 3x5 kropli dziennie. Super działały, z tym, że Jaś miał katar 2 tygodnie i do nosa już nie mogłam. krople sa bez recepty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Fenistil doustnie, Eu.... (nigdy nie pamietam,ale krople homeopatyczne-wspomniane wyzej), Nasivin Soft, no i Frida. Zamiast czosnku do wachania proponuje kropelki Olbas -jak sie przyzwyczaicie,to zapach jest nawet przyjemny i ulatwia oddychanie.A pod nozki lozeczka od strony glowki podloz ksiazki,zeby glowka byla wyzej niz nozki-to ulatwia oddychanie-bynajmniej u Tomka dzialalo (Historia Polski tom 1 i tom 2) ;D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

a ile taki "leczony"katar u waszych dzieciaczków trwał?
bo u nas od wczoraj mala ma katar - oilbas, nasivin, woda morska w sprayu i frida, nawilżacz w pokoju i głowa wyżej - to podczytane metody i tak sie zastanawiam ile moja biedulka bedzie sie jeszcze musiała meczyc? :-(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

SAro, mi powiedziano ze nawet do miesiaca, ale spokojnie 2 tygodnie...i fakt mlodej tak ok.10 dni, miala juz 2x i przeszlo, czestym powodem u mnie bylo przegrzanie, szczegolnie w domu, jak bylismy w gosci i duzo ludzi itp...

ja mam navisin czy cos takiego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Tomus mial 3 razy w zyciu-pierwszy raz jak mial 3 miesiace, ostatni raz jak mial 8.Za kazdym razem trwalo to tydzien... takze Ce nie pociesze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Czyli nie działało?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

leki homeopatyczne nie są bezpieczne, jest wiele artykułów na ten temat. lepiej już kupić zwykłe krople do nosa niż ryzykować homeopatyczne, które opierają się na dziwnych zabiegach przy ich tworzeniu-rozcieńczanie, odczynianie itp.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Wiem z dośwadczenia jak człowiek sie umęczy kiedy dziecko mu choruje. Chce sie pomóc, żeby się tak nie meczyło a wszystkie sposoby zawodzą. Ja miałam zawsze o tyle lepiej że moja siostra jest mamą dwóch juz dorosłych chłopaków i zawsze chetnie dzieli się swoimi doświadczeniami. Na katarek to najlepsze są olejki kamforowe, nasmarować dziecko przed snem, a najlepiej sropic delikatnie piżamkę. Dziecku od razu lepiej sie będzie oddychało. Dodatkow do noska homeopatyk euphorbium, łatwa aplikacja, aerozol a nie kropelki, które spływają zamiast wpływac do noska :-) Spróbuj a po 3 dniach zapomnisz co to katar.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

a czy można natrzeć czoło amolem takiemumaluszkowi?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Witam,

Nasivin tak- ale tylko na karar cieknący...Nasivin zagęszcza katar i może powodować utrudnienia w oddychaniu. Córka ma katar srodnio raz w miesiącu i ogólnie Nasivin (na cieknący) Mucofluid (na zatkany nos najpóźniej o 16- na recepte) woda morska i inhalacje z soli fizjologicznej.

Ale przeszłam już wszystkie możliwe krople na katar a i tak swoje trzeba przejść:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Jak powyżej - na zatkany nosek często psikać wodę morską, na cieknący Nasivin soft.

/Ha! wątek z 2010r./
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Polecam inhalację z gorącej wody i majeranku a tak to niestety trzeba czekać i pilnować by nie zszedł na oskrzela.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Krople nasivin soft ,inhalacje z soli fizjologicznej i obowiązkowe ściąganie fridą, można podawać cebion w kroplach, pulmex baby ale tylko na stópki ze stosowaniem na klatkę piersiową trzeba uważać może podrażniać i wywoływać kaszel u dziecka,moje np.nie toleruje.Z wieszaniem czosnku przy łóżeczku też bym uważała dziecku nie koniecznie może ten zapach odpowiadać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

a próbowałaś aromaterapii? kurcze u mnie zawsze to działa, a olejki w sezonie jesienno-zimowym schodzą u mnie niemalże hektolitrami ^^ ostatnio natrafiłam na promocje w sklepie dr Beta, więc radzę Ci na ten temat więcej poczytać i wypróbować
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Hej! Znalazłam na forum bakusiowo kilka ciekawych porad na przeziębienie u dziecka:
http://www.bakusiowo.pl/3-sposoby-na-przeziebienie-niemowlecia/
bardzo zaciekawił mnie sposób na aplikowanie lekarstw malcowi :)

Tak w ogóle to polecam też cały ten blog, jest bardzo merytoryczny, profesjonalna oprawa graficzna i dopracowane teksty, nie tylko o kosmetykach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

A ja opiszę mój sposób. W garnku gotuję wodę i wsypuję do tego paczkę tymianku, skręcam gaz na minimalny i tak to się gotuje cały wieczór, a super aromat unosi sie po mieszkaniu i przede wszystkim nawilża drogi oddechowe. Gdy już katar jest dość mocny do tego gotującego się wywaru wsypuję łyzkę sody oczyszczonej i stoję z dzieckiem nad garnkiem i wdychamy, bardzo nawilża nosek i wszystko wypływa. Czasami na całą noc wstawiałam dzieciom do pokoju taki sam napar, tylko zamiast sody dawałam kilka tabletek soli emskiej i parę tabletek wapna musującego bez smaku (teraz jakoś ciężko dostac to wapno niesmakowe, i przeszłam na tą sodę oczyszczoną, efekt jest też super i zawsze jest w domu). Wstawiałam to w takim dzbanku z podgrzewaczem na świeczki. Wieszam dzieciom jak zasną nad łóżeczkiem kilka ząbków rozgniecionego czosnku lub polewam na kołderkę/śpioszki kropelkę ojejku oregano. Zaprzyjaźniony laryngolog poleca sinus rinse dla dzieci https://www.youtube.com/watch?v=NAiwltvbK3k ale ja nie mam odwagi :) z homeopatycznych też polecam engystol, ale to po 6 miesiącu pół tabletki na noc
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Moim dzieciom bardzo się spodobał inhalator Baby SANITY. Ma szałowy kształt zajączek. Od razu dziecko się mniej stresuje jak ma mieć robioną inhalację. Co do samej skuteczności właśnie takiego podawania leku to różnica jest ogromna. Lek trafia od razu do miejsca problemu, i szybko łagodzi dolegliwość.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Polecany tu euphorbium jet od 2 r.z., natomiast masc majerankowa od 1 r.z., stosowalyscie to u kilkumiesiecznych dzieciaczkow? olbas olejek ma wyraznie napiane nie stosowac ponizej 12 mies zycia... pytam, bo borykamy sie z katarem, podaje tylko wode morka w aerozolu, dziecko ma 9 mies. Jak mialo 4 mies, lekarz rowniez tylko wode morska kazal i robione kropelki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Moje dziecko ma katar od urodzenia. Doświadczony pediatra pozwolił stosować zarówno maść majerankową, euphorbium jak i olbas - dziecko miało wtedy 2 miesiące. Jedyne czego kazał unikać, to wszelkiej maści Nasiviny i inne krople z xylometazolinem - dozwolone teoretycznie od pierwszego miesiąca życia... Xylometazolin tylko w ekstremalnych przypadkach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Hela jak tam katar u dziecka? Przeszło? U nas jest taka sama sytuacja. Dziecko dostało kataru jak miało kilka dni. Przeszliśmy zapalenie płuc. Katar został i dalej męczy maluszka. Wizyty u pediatry i laryngologa nic nie dają. Mieliśmy robiony wymaz z noska. Flora bakteryjna fizjologiczna. Jutro kończy 3 miesiące, a ja juz nie mam siły do tego kataru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

kropelki protargolowe, na recepte, bardzo dobrze wysuszaja katar, chyba, z to alergiczne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Woda morska przede wszystkim, ale ważne jest również regularne oczyszczanie noska (to przyspieszyło kurację). No i maść majerankowa pod nosek. Polecam też ułożenie dziecka wyżej do spania. Powodzenia!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Kochana.. Miodu też nie można poniżej 1rż a ja podawałam małej jednej i drugiej już w 7-8 mż i mają się świetnie.. Generalnie uważam że miód ze sprawdzonego źródła zastąpi niejeden lek..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

To gratuluje braku rozumu. Miodu nie powinno się podawać do 1 (a niektórzy sądzą, że nawet do 2) r.ż. , żadnego miodu, nie ma znaczenia z jakiego źródła, nawet jak sama sobie założysz pasiekę, bo jad kiełbasiany po prostu w miodzie może występować, nie ma możliwości by temu zapobiec. Poczytaj sobie o butulinizmie niemowlęcym, to może Ci rozum wróci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Clostridium Botulinum.... o to chodzi w miodzie.... ech ludzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Ja bym doradzała inhalator PRO. Chodzi mi dokładnie o model od Sanity. Mam od nich też termometr w domu i ciśnieniomierz, i pozytywne doświadczenia z tą marką. Robią rzeczy solidne, atestowane pod względem medycznej skuteczności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Na kaszel, katar, czy ból gardła to korzystam z inhalatora Simple. Szybki efekt, bo lek trafia bezpośrednio do celu, także nie krąży najpierw po organizmie, tak jak to wygląda w przypadku tabletek, czy syropów. Poza tym, lek jest pod dużym ciśnieniem wprowadzany, także może przejść długą drogę, aż do dolnych dróg oddechowych. Nie zatrzymuje się na samym początku, tak jak to wygląda w przypadku przyjmowania kropelek i takich wynalazków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Fenistil plus nasivin na noc i Wit c
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

u półrocznego dziecka?

frida, woda morska, nawilżone powietrze, aromactiv baby od 1 dn.ż do smarowania plus aromactiv olejek do kąpieli, wit. c plus wapno, ew. na receptę kropelki protargolowe. to na pewno można bezpiecznie stosowac u niemowląt do 1 r.ż.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

ja uzywam tlokowego inhalatora, pomaga i na katar i na kaszel, mamy w domy taki od diagnosis w ksztalcie rybki wiec synek sie nie boi takiego sprzetu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie domowe sposoby na katar u półrocznego dziecka

Podbijam.
Żadne leki.
Sama inhalacja z 0,9% nacl i później na brzuszek żeby gluty same wyleciały
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

U nas w domu jest inhalator PRO kupowany już jakiś czas temu i sobie radzi dobrze z inhalacją. Aerozol można podawać w różnym tempie, jest tutaj regulacja zamontowana. Tak samo można też sobie manewrować wielkością cząstki leku w zależności od tego co jest leczone. No i też na pewno ten akurat model wyróżnia funkcja oczyszczania której generalnie w inhalatorach nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cześć. Model nazywa się Alergia STOP. Szybko podaje lek, ma rzeczywiście dobrą pojemność nebulizatora – nie za duży, nie za mały, a w sam raz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Duży efekt czuję po inhalacji aparatem Simple, wcześniej jak się inhalowałam naszym starym sprzętem to miałam wrażenie jakbym samą parę wodną bez leku wdychała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli chodzi o katar u dziecka, to ja bym poszła na konsultację do lekarza. W tym wypadku lepiej nie działać na własną rękę. Natomiast jeśli mówimy o katarze u dorosłego, to proponuję zajrzeć na https://abcporady.pl/5-sposobow-na-to-jak-szybko-pozbyc-sie-kataru/ skąd możemy dowiedzieć się, jak pokonać skutecznie katar i uchronić się przed nim w przyszłości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Katar u małych dzieci czesto kończy sie zapaleniem ucha i oskrzeli ,dlatego należy sciagać wydzielinę gumową gruszką ,zakrapiać nosek i
inhalować .Dziecko powinno w czasie snu mieć główke wyżej uniesioną.Należy też wietrzyć mieszkanie.Wskazana wizyta u lekarza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba żartujesz z tą gruszka .... Dawno nie używa się już gruszki to uszkadza śluzówka, teraz są aspiratory. Ściąganie kataru, woda morska, kladz na brzuszku , ewentualnie gdy naprawdę duży katar nasivin soft na noc, inhalacje z soli morskiej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam troszkę starsze dziecko i u mnie najlepiej sprawdził się oxalin baby. Polecam wypróbować, myślę, że będziecie zadowolone. Osobiście nie lubię, kiedy dziecko długo choruje i jest marudne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

My także stosujemy produkty Frida i jesteśmy zadowoleni. W pierwszych miesiącach katater a obecnie również aspirator do noska. Mamy też spray do noska choć synek go nie lubi to jednak go stosujemy bo nawilża błonę śluzową noska. Jak się wyciąga aspiratorem to na pewno będzie warto stosować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na katar zdecydowanie najlepiej sprawdza się Marimer, oczyszcza z wydzieliny i ułatwia oddychanie do tego nawilża śluzówkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Euphorbium zdecydowanie. Tak jak tu ktoś pisał o Euphorbium 11 lat temu, tak jak i ja piszę teraz, że nic się nie zmieniło i ten lek jest najlepszym wyborem w leczeniu kataru u niemowląt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też jestem za Marimerem, ta wersja Baby zawiera kołnierz pediatryczny, który ułatwia aplikację u maluszków, a sam preparat naprawdę działa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie można stosować kropli do nosa u dziecka bez konsultacji z lekarzem. Katar potrzebuje czasu. Zakrapiaj solą fizjologiczną, odciągaj, nawilżaj woda morską. Możesz nebulizatorem ampułkę soli też dać do inhalacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrą opcją jest Marimer Inhlation Hipertoniczna woda morska, odtyka nosek, wydzielina zaczyna spływać i katar ustępuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Płukania wodą morską, potem oklepywanie pleców, odciąganie wydzieliny, a na końcu aerozol Euphorbium. Czynność powtarzać kilka razy dziennie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://medicta.pl/zdrowie/galganek-aliny-sprawdzony-sposob-na-katar/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na noc na piżamkę poecam Olejek Tulsi Madurai , pomaga oddychać. U mnie wyleczył zapalenie zatok , uzywałam do inhalacji
Bezpieczny bo zero chemii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kiedys bym powiedziala sol fizjologiczna a teraz powiem olejek z pachnacej krainy tulsi madurai :) dwie kropelki na poduszke do spania dzialaja cuda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kiedys wieszalam galganek aliny ale mnie osobiscie czosnek drazni wiec odpuscilam. teraz mam z pachnmacej krainy olejek tulsi madurai, wystarczy kropla dwie na kolderke albo do dyfuzora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Spróbujcie Marimeru, bezpieczny dla dzieci, dobrze oczyszcza nos, u nas bardzo fajnie się sprawdza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ile kasy na 18-tkę ? (131 odpowiedzi)

Jak w temacie mąz jest chrzestnym .

gdzie kupujecie meble dla dzieci? (99 odpowiedzi)

czeka mnie gruntowne urządzanie pokoju córki. Ma 7 lat i czas na wymianę dosłownie wszystkiego....

Jak schudłyście po ciąży ? (57 odpowiedzi)

Jak schudłyście po ciąży ? Ja przytyłam 25 kg. Synek ma 4 miesiące nadal karmię piersią więc...