Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Witam, jak w tytule. Nie wiem jakie najlepsze i najwygodniejsze rękawiczki dla synka na tą porę. Na śniegi mam juz jednopalcowe. Czy do przedszkola nadają się jednopalcowe z polarkiem w środku takie jak mają w HM? Czy mogą/muszą byc rękawiczki na sznurku ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka?

Najlepiej na sznurku żeby się nie zgubiły. Jeśli masz bez sznurka to przyszyj jakiś sznurek, a nawet długą sznurówkę. Przynajmniej nie zgubi. I lepsze na 5 palców, bo przecież dzieci się wspinają jeszcze na placach, chwytają liście itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka?

Ja kupiłam w zeszłym roku dla synka cos w tym stylu i są bez sznurka i nie zgubił
http://www.decathlon.pl/C-684653-rekawiczki%2c-szaliki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka?

Ale juz teraz zakładacie dzieciom takie narciarskie rekawice?
Czytałam gdzies ze do przedszkola najlepiej z jednym palcem bo łatwiej sobie sam załozy. Ale własnie one ograniczają trochę ruchy... sama nie wiem.
Z decathlona podobają mi sie te polarowe, ale są chyba tylko rózowe? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka?

Mój obecnie 4,5 latek nadal chodzi w jednopalcowych bo takie mu wygodniej zakładać, ale on nosi takie zwykłe cienkie, nawet zimą nie chciał tych grubych ubierać :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka?

Szuwarkowa- a ma je na sznurku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka?

Nie ma na sznurku i przez cały zeszły rok w przedszkolu nie zgubił :))
Młodszy w żłobku miał na sznurku ale się sznurki poobrywały i teraz ma luzem i też jest ok :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka?

mój najchętniej nosi jednopalczaste i bez sznurka (nie lubi ze sznurkiem).
do przedszkola chodzi od roku a rękawiczek nie zgubił :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka?

u nas przedszkolanki mówiły że konieczne jest na sznurku bo dzieci gubia je, i duzo latwiej zaklada sie 1 palczaste i jest wygodniej - my mamy wlasnie te z hm jednopalczaste sa super
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka?

Moj maly sznurka nie lubi i nie zmusze go. U nas naszczescie takich wymagan nie ma. Tez mamy z h&m na polarku. Ale sam ich ubrac nie umie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka?

od zeszłego roku (syn miał wtedy niecałe 3 latka) nosi pięciopalczaste. W tamtym roku nie umiał ich ubrać sam, ale wtedy nie chodził do przedszkola.

Teraz jako prawie czterolatek robi to zwykle bez problemów. Są bez sznurka. I w przedszkolu problemów z tego nie robią.

Ale wszystko zależy od dziecka, upodobań, umiejętności itp. itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka?

na 5 palców na sznurku, kupiliśmy w HM, takie w podwójnym zestawie- pełne i odcięte w połowie palców, nawet nie drogie z 14zł. Z ubieraniem samemu kiepsko, u nas na szczęście panie pomagają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka?

A gdzie oprócz hm można dostać takie większe tzn dla 4latka jednopalczaste no i najlepiej na sznurku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka?

Ja mam te jednopalcowe z h&m ,oraz na piec palcow.Obie pary Zluba ma w przedszkolu na swojej poleczce ,nie wiem ktore bedzie ubieral;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka?

A ja zwykłe chodzę w jednej rękawiczce. Jak założę rękawiczkę na jedną rękę, to automatycznie ciepło mi w obie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka?

Z tymi sznurkami jest trochę ciężko o tyle, że UE chyba zbanowało je i teraz ciężko dostać czasem. Można kupić dowolne rękawiczki, a do nich mieć takie zaczepki gdzie z jednej strony dopina się rękawiczkę a z drugiej do rękawka np coś takiego http://lullalove.com/togo/ . Są bardzo fajne:) Jak sie zgubiła rekawiczka z pary za 60zł sportowych (dobra, wiem że są i droższe) to sie przekonałam do tego:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jakie rękawiczki dla przedszkolaka-3 latka?

U nas w przedszkolu jest zakaz rękawiczek na 5 palców dla 3-latków, chyba że dziecko samo umie je założyć. Panie mówiły, że masakra w szatni przy ubieraniu, więc wszyscy mają na 1 palec i maluchy w większości same umieją już ubrać. Ja sama doszyłam sznurek/tasiemkę. W pepco chyba widziałam takie na sznurku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

fotelik samochodowy 9-13 czy 9-36 kg ? (31 odpowiedzi)

dziewczyny jeszcze mamy trochę czasu do zmiany fotelika samochodowego, ale już rozglądam się co...

czym wybielić zęby (23 odpowiedzi)

żeby jak najmniej bolało, piję dużo kawy;(

Okulary przeciwsłoneczne (10 odpowiedzi)

W jakich sklepach dostanę obecnie okulary przeciwsłoneczne ? Wybieramy się na wakacje, przeszłam...