Jakie sa wasze priorytety na swieta?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Zastanawiam sie jak ludzie teraz spedzaja swieta...
Czy faktycznie najwazniejsze sa prezenty,sterta zakupow i obowiazkowo 12 lub wiecej potraw na stole wigilijnym???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

tak. Ja mam doła finansowego i traumę, że w związku z tym nie mogę zrobić prezentów takich, jak bym chciała. A święta bez prezentów są do bani. Oczywście według mnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

dla mnie najważniejsza jest choinka u nas nie bedzie 12 potraw ale skromnie najważniejsze aby atmosfra świateczna dzieci dostana drobne upominki i słuchanie kolęd spacerek świateczny eh już niedługo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

Wyjazd do rodziców, którzy mieszkają baaardzo daleko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

Ja z racji przykrych doświadczeń za świętami w ogóle średnio przepadam i gdyby mnie było stać to wyjeżdżałabym w ciepłe kraje na każde.

Ze względy jednak na Olę staram się jej pokazać jak święta powinny wyglądać. 12 potraw to u nas nie będzie, bo kto by to jadł. Jeśli chodzi o prezenty to z najbliższą rodziną uzgodniliśmy że ich sobie nie robimy, a pieniądze które byśmy mieli wydać mamy przeznaczyć na siebie. Jest choinka, są kolędy, Ola ma specjalne książeczki o Bożym Narodzeniu, by wiedzieć mniej więcej co one znaczą. Bo na jakieś dorosłe wywody jest jeszcze za mała i raczej nie zrozumie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

ja święta traktuję jak przerwę w codzienności:) jako niewierząca, nie chodzę do kościoła itd ale spotykamy się na kolacji, z rodzinką, bo wszystcy są wierzący poza nami (męzem i mną). Jest jedzonko, winko, celebruję ten czas:) w tym roku będą szczególne bo pierwsze z naszym synkiem;) Prezenty są ważne, uwielbiam je robić;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

spotkanie z rodziną, a jesteśmy z różnych stron i wszyscy muszą dojechać. wigilijna kolacja wśród najbliższych i chwilowe zapomnienie codziennej bieganiny;)
lepienie pierogów, doprawianie kapusty, te wszystkie świąteczne zapachy i czekanie przez dzieci na mikołaja, który jak zawsze jakoś podkłada prezenty;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

Ja bardzo bym chciała miec bliżej rodziców,brata i teściów aby móc z kimś z nich spędzic wigilię czy spotkac się w święta.Niestety mieszkają daleko i czasami możemy wyjechac a czasami nie.
Właśnie w tym roku w związku z pracą męża musimy zostac tu w Gdańsku i spędzic te święta tylko we trójkę.

12 potraw nie będzie bo nie bylibyśmy w stanie tego zjeśc:) prezenty będą i mam nadzieję,że dla córci uda nam się skołowac Mikołaja:)
Natalka dostanie ich sporo bo też od dziadków,my z mężem robimy skromne upominki i z reguły wiemy co dostaniemy bo każde wybiera sobie wcześniej.
Ogólnie preferuję święta rodzinne bez szaleństw ale jednocześnie z zachowaniem i przekazaniem córci podstawowych tradycji jak choinka,opłatek,kolędy,sianko pod obrusem itp.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

ja kupuję połowę świniaka z teściami, na prezenty mnie nie stać, kupiłam jedynie takie symboliczne typu film, książka, kalendarze adwentowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

Ja z synkiem będę piekła świąteczne pierniki, chciałabym aby święta kojarzyły mu się z ciepłem rodzinnym i z zapachem właśnie pierników (sama najlepiej pamiętam to ze swojego dzieciństwa). 12 potraw nie mam zamiaru robić, bo nie będę sobie flaków wypruwać;D Ze sprzątaniem też nie będę szaleć - bo chyba nie o to w świętach chodzi, prawda? Prezenty już porobiłam (zgodnie z umową robimy je tylko dzieciom), będzie Mikołaj i to co najbardziej uwielbiam w świętach - granie na gitarze przez moją mamę i jednocześnie śpiewanie najpiękniejszych kolęd przy blasku i zapachu prawdziwej choinki :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

zamknąć sie w domu z Paulina z dala od wszystkiego. z racji w niewiary we wszystko i tego ze nienawidze spedow wszelkiego typu a najbardziej rodzinnych. plus wylaczenie telefonu zeby mnie nikt nie wkurzal tekstami typu ze krzywdze dziecko :D bo mu nie kupie masy zabawek z powodu tradycji :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

Risika dobre podsumowanie :)
u nas pomimo iz przyjezdzaja moi i meza rodzice bedzie bardzo spokojnie - a 12 potraw bedzie bo tradycja musi byc (oczywiscie licze ciasta, kompot i orzechy do tej dwunastki) - tak samo jak malutka choinka.
Juz na poczatku grudnia wylaczyma sie z tego masowego szalu swiatecznego, w sklepie szerokim lukiem omijam dzialy z "swiatecznymi promocjami i zestawami prezentow" ... mam nadzieje ze pierwsze swieta naszego synka beda cieple, spokojne i prawdziwie rodzinne a jak nie to za rok gdzies pojedziemy (aby ciepelko bylo)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

priorytet: nie przytyć :P

A na poważnie - najbardziej lubię przygotowania do świąt - czyli szukanie prezentów, strojenie domu, pieczenie ciast, lepienie pierogów itd.
Same święta mijają tak szybko że nawet nie wiem kiedy już jest po.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

U mnie 12 potraw będzie wtedy jak policzę również składniki każdej potrawy, w szczególności sałatki warzywnej;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

Risika taka prawda a najbardziej w tej "wiaro"-tradycji śmieszy mnie ten fałsz przed obcymi że taka zgrana i kochająca się rodzina zasiada przy stole i ochy i achy a tak naprawdę to jeden drugiemu by "kosę" w plecy wsadził ,ja też nie trawie takich spędów z racji niewiary.Wierzę w to co widzę a nie w to co ktoś sobie wymyślił.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

Każde święts to u nas wyjazd, bo ani ja ani mąż nie pochodzimy z Gdańska. Raz spędzalismy Boże Narodzenie u nas, kiedy to kupilismy mieszkanie i było cudownie. Potraw było więcej niż 12, śpiewaliśmy kolędy, przyjechałą rodzina. Ale nawet jak wyjeżdżamy, to zawsze staram sie wprowadzić świąteczny klimat do domu. Jest choinka i inne swiąteczne ozdoby.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

a ja najbardziej lubie jak do stołu zasiadamy wszyscy 14 osób, odmawiamy krótka modlitwę, składamy sobie życzenia i jemy, rozmawiamy, a potem wchodzi zamawiany Mikołaj z prezentami dla dzieci. Dla tej atmosfery warto czekac cały rok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

Dla mnie priorytetem jest to, że w spokoju będziemy mogli wszyscy razem usiąść, pogadać, nikt nie będzie się nigdzie spieszył. Bo mimo, to że ja jestem z Gdańska a P. z Gdyni i tu mamy najbliższych to ciężko nam się spotkać w komplecie na dłużej.
Uwielbiam świąteczne przygotowania, planowanie potraw z mamami :) Wczoraj robiłam z mamą pierogi z grzybami i kapustą :) To dla mnie taki powrót do dzieciństwa i bardzo się zawsze w święta wzruszam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

U Nas swieta z rodzina. Bedzie Nas 16stka. Co roku u babci - taka tradycja:) Piekny stol, 12 potraw, prezenty itd. Koledy w tle.
Swieta tez u tesciow na chwile.
{Pierwszy dzien swiat u rodzinki i drugi dzien tez.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

chcialabym spedzic swieta tylko z mezem. przeczytac narodzenie Jezusa, poodzielic sie oplatkiem i posiedziec sluchajac koled a o polnocy pojsc na pasterke.
ale... niestety czeka nas latanie od jednych rodzicow do drugich, akcja z wreczaniem prezentow, wciskaniem nam jedzenia i gadania przy stole. zaluje ze magia swiat zostala zatracona przez jedzenie, prezenty itd.
marze o swietach tylko w 2 gdzies w gorach, przy kominku i wspolnym spiewaniem kolend
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

no i wlsnie sie dowiedzialam ze do dziadkow musimy jechac. cale swieta w bieganinie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

Święta to bieganina. Rodzice, teściowie 200 km od Gdańska, dzidkowie... Dzieci zmęczone, płaczą. Śpimy na niewygodnej kanapie. Koszmar. Gdyby nie prezenty, ten czas byłby całkowicie do bani. Uwielbiam robić prezenty i otrzymywać również. A na przeżycia religijne nie mam już siły, ani czasu...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

Ja w zasadzie wszystko po trochu :)
- sprzatam bo lubie miec porzadek, ale nie robie z tego afery i nie wyzywam sie na domownikach... ile posprzątam tyle posprzątam :)
- pieke pierniczki z corką
- wigilia jest u mojej mamy wiec pewnie nie bede miala za duzo do roboty choc bede ja chciala wyereczyc troche jeseli mi pozwoli :)
- w swieta jestesmy razem, obowiązkowo spacer :)
- na kolejne dni swiat jedziemy do tesciow co mi sie mniej usmiecha, ale sprawiedliwosc musi byc, kazde z nas chce spedzic troche swiat ze swoimi rodzicami i wszyscy chca sie nacieszyc wnuczka :)
- prezenty kupuje z wyprzedzeniem albo zamawiam na allegro bo nie lubie tłumu w sklepach, a potem z namaszczeniem je pieknie pakuje :)
- choinka pachnaca, tata jedzie z Mloda i wybiera i potem wspolne ubieranie

Nie wpadam w histerie, ze sa swieta, ale tez nie udaje ze ich nie ma :)
Staram sie, zeby wszystkim bylo milo w tym czasie :) Mnie rowniez :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

marynia normalnie jakbym czytała o sobie u nas jest dokładnie tak samo ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

a u nas dekoracje będą w domu, mikołaj będzie ale dla dzieci(mój tata się przebierze) jedziemy do rodziców, w domu nic nie robimy przede wszystkim z powodów finansowych. najwazniejsze spędzić ten czas w gronie najbliższych i przekazać dzieciom to co nasi rodzice nam. jako dziecko uwielbiałam święta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

zgadzam się z Marynią - opisała nasze święta

co roku goniliśmy od jednych rodziców do drugich

teraz zapraszamy wszystkich do nas
każdy coś przygotuje - jak sie rozjadą do domów to
my zaszywamy się "kameralnie w czwórkę"

i jesteśmy ze sobą

i nic nie robimy

tylko jesteśmy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

albo Aż

i zajadamy ciasteczka kruche

bo nie umiem robić pierniczków:)))

a najlepsze lepią dzieciaki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

u nas wigilia spedzana jest rodzinnie- co roku gdzie indziej (tzn u nas, u tesciow lub u moich rodziców) i zawsze jesteśmy wszyscy, łacznie z babciami i jest nas 12 osób, do tego 12 potraw na wigilijnym stole, ale ich przygotowanie dzielimy między siebie.
Kolorowa choinka i kolędy.
Wieczór zaczynamy modlitwą i dzieleniem się opłatkiem- dla mnie to taki szczególny wieczór- a w tym roku pierwszy z naszą niunią :)
a prezenty?? robimy losy jak w szkole :) i każdy robi jeden prezent wylosowanej przez siebie osobie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

1. spędzić wigilię w gronie rodziny, przy wigilijnym stole z barszczem, rybami pierogami. 1szy i 2gi dzien podobnie - pójść do kościoła.
2.ilość potraw, chyba nawet jest liczona, ale zabawy.
3.wypocząć. tak czuć, że są święta. lampki na choince (u nas mała), mandarynki, pięknie nakryty stół, świąteczna zastawa i dekoracje.
4. nie wysyłać smsów z życzeniami, ewentualnie odpowiedzieć na takowe wierszykiem własnym. kartki świąteczne już wysłane. do reszty dzwonię.
5. prezenty - ważne, ale od czasu jak mam rodzinę własną, fajniejsze jest dawanie. a dziecku - w szczególności.
6. potem - kolęda też ważna.
7. fajnie jak święta są białe, ale może nie koniecznie syberyjskie.


jeśli chodzi o święta w sklepach pod koniec października lub początek listopada - szlag mnie trafia. gdyby sklepowe święta zaczynały się w grudniu - to co innego. jednocześnie dodaję, że zakupy prezentowe poczynione dawno już. za to jak mam iść teraz do marketu to mnie krew zalewa. ale pewnie wszyscy tam myślą podobnie.

poza tym...marzy mi się by raz spędzić Święta w tzw ciepłych krajach

poza tym...wolę Wielkanoc. jakoś dla mnie są to pogodniejsze Święta.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

A ja jakos specjalnie nie przepadam za świetami, prawdziwe świeta są wtedy jak są dzieci, które czekaja na Mikołaja i pierwszą gwiazdke, otwierają prezenty i ze wszystkiego sie cieszą :)

A tak ogolnie u moich rodziców, to musi być duża choinka, do samego sufitu, z mnóstwem lampek, przynajmniej 12 potraw, kolędy ,prezenty i obowiązkowo miejsce dla wędrowca :) i tak zawsze co roku sobie siedzimy w Wigilie w kilka-kilkanascie osob, jemy i rozmawiamy ;)

Za rok Wigilia bedzie w naszym mieszkanku, i wyobrazam ją sobie troche inaczej ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

a ja uwielbiam święta :) uwielbiam je spędzać z rodziną, rok temu była prawie 20 os. wigilia w naszym nowym domku, w tym roku jedziemy do teściowej, a potem do mojej cioci u której też będą moi rodzice i siostra z rodzinką, prezentów oczywiście będzie masa choć co rok obiecujemy sobie, że za rok mamy mniej wariować he he, ale nie da rady bo nikt się tego nie trzyma i każdy kupuje każdemu - choć mały drobiazg, po prezentach śpiewamy i głównie cieszymy się prezentami z dziećmi :)

potrawy są zawsze tradycyjne postne, choć nie zawsze jest 12, ale też mamy taka niepisaną tradycję, że każdy robi coś i przynosi do organizatora wigilii, dla mnie osobiście ważne jest też wyciszenie, wybaczenie innym, spowiedź i w święta pójść do kościoła

dekoracje są z racji fachu dla mnie b. ważne także :) dom delikatnie na zewn. i wewnątrz, pierdy typu dekoracje stołu, dużo świec i latarenek, skarpety na kominku, duża żywa choinka w domu, dużo świątecznych zapachów w całym domku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

"i zajadamy ciasteczka kruche

bo nie umiem robić pierniczków:)))"


Jak umiesz robic kruche to również umiesz pierniczki:)) Zapewniam Cię:)))
Zapach przy pieczeniu pierniczków - bezcenny:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

do rodziny mamy bardzo daleko i nie jedziemy, chciałam żeby było kameralnie, mama tata i córeczka, ale tata właśnie oznajmił, że może robić za mikołaja. ja rozumiem że mamy bardzo krucho teraz, ale w wigilię chciałam puścić "kevin sam w domu" o pośmiać się razem....rozumiecie o co mi chodzi ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

Dziewczyny zapodajcie jakiś łatwy i sprawdzony przepis na pierniczki :) Chciałabym w tym roku je z synkiem upiec,a mój przepis z tamtego roku gdzieś mi się zapodział :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

ja również proszę przepis na pierniczki

w tym roku będziemy nimi się zajadać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

Ja robiłam z tego przepisu zarówno teraz jak i rok temu.
Szybko i łatwo,dałam w pracy koleżankom i też były zadowolone.
Zresztą dostałam go od jednej z dziewczyn z tego forum tylko nie pamiętam od której:)
http://www.wielkiezarcie.com/recipe290.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

prosze przepis na pierniczki:)
50 dag mąki
20 dag cukru pudru
20 dag miodu
12 dag masła lub margaryny
1 jajko
1 łyżeczka sody oczyszczonej
2 łyżki przyprawy do piernika
podgrzewamy miód,cukier puder, masło i przyprawe, gdy skladniki sie polacza i utworza plynna konsystencje zdejmujemy z gazu i zostawiamy d ostygniecia
make mieszamy z soda robimy w niej dolek i wlewamydo dolka ostudzony plyn i jajko. energicznie zagniatamy i dosc dlugo wyrabiamyaz ciasto bedzie gladkie wkladamy na kilkanascie minut do lodowki
pozniej tylko walkujemy wykrawamy ksztalty zapalka mozemy zrobic dziurki zeby powiesic na choince i wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 150 stopni na okolo 10 minut i gotowe:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

Mamasandry - to jest ten sam,które wkleiłam wyżej,jest super prawda?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

o tak "Kevin sam w domu" i inne świąteczne filmy to obowiązkowo muszą być i już puszczamy piosenki świąteczne z płyty :)

a ja pierniczki robię z ciasta gotowego z Ikei - zobaczymy co z tego wyjdzie bo pierwszy raz robię
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

WLASNIE ZAUWAZYLAM:) tak jest switny ja co prawda dobra kucharka nie jestem i duzo ciast ciasteczek mi poprostu nie wychodzi ale te pierniczki sa super:) no i musze zrobic jeszcze juedna ture bo pierwsza w mgnieniu oka zniknela:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

a u nas swieta to zawsze pelno ludzi w tym roku 21 osob:) duza kolorowa choinka no i spiewanie koled no i oczywiscie gwiazdki u nas na wsi chodzi co roku cala banda przebierancow z gwiazdorem i daja prezenty dzieciakom oczywiscie wczesniej wlozone przez nas do wora:) i to wyczekiwanie przez dzieciaki na pierwsza gwiazdke na niebie ja pamietam ze jak tylko robilo sie szaro na dworzu to w oknie siedzialam i czekalam...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

ja już nie mogę sie doczekać wyjazdu do domku :) pysznej kolacji wigilijnej w gronie rodzinnym, później kawka/herbatka przy kominku i rozpakowywanie prezentów...bosko
w tym roku pradziadkowie i dziadkowie nacieszą się już dwójką wnuków :) ale będzie supcio

u nas nigdy nie ma 12 potraw i w sumie nie lubimy tych typowo tradycyjnych jak jakieś tam makiełki i kapusta z grochem

będzie pewnie zupka grzybowa, pierogi z kapuchą, śledziki, ze 2 rodzaje rybek pieczonych/smażonych, rybka w galarecie i ciacho-bo u nas bez ciacha nie przejdzie :)

a prezenty uwielbiam kupować a jeszcze bardziej dostawać :) i lubię niespodzianki a nie jakieś zamówione
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

nie lubię świąt, nienawidzę sprzątania ;) wkurza mnie, że trzeba tyle stać przy garach, żeby później przez 2-3 dni nie gotować tylko wyciągać gotowce ;)
co roku mówimy, że zrobimy mało jedzenia... ;) i jakoś nam to nie wychodzi...


ze względu na Gabrysia - musi być choinka, prezenty :) z teściami nie robimy sobie prezentów - ze względów finansowych ;) za dużo innych wydatków mieliśmy w tym m-cu... i właściwie gdyby nie zakończona lokata - to było by baaaaaaardzo kiepsko... a tak - nie wiadomo czy będą jakieś bony od Mariusza z pracy, więc trzeba ruszyć oszczędności...

sobie robimy drobne prezenty :)


wkurza mnie perspektywa 2 Wigilii... tym bardziej, że u Teściów nigdy nic nie jest punktualnie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

zapomniałam - u nas też musi być 12 potraw ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

Mamy spędzić miło czas. Wigilia bedzie bez szaleństw (finansowych i kulinarnych), wszystko przygotowujemy najwcześniej jak się da, tylko jeden dzień świąt przeznaczamy na wizyty, a jeden wyłącznie na wylegiwanie się i opróżnianie lodówki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

a u mnie zawsze musi być 12 potraw... inaczej Wigilii sobie nie wyobrażam:) poza tym zawsze marzę o tym żeby było spokojnie, miło, dużo miłości i uśmiechów a niestety bywa różnie... może w tym roku się uda....

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

U mnie rodzina, rodzina i jeszcze raz rodzina. Kolędy, Msza, prezenty, dzielenie się opłatkiem. Odkąd nie ma Taty, nie przeżywam Świąt już tak bardzo, ale nie wyobrażam sobie spędzić Wigilii tylko we trojkę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

Pamiętajcie do pierników – tylko sztuczny miód!

My właśnie zaczynamy pieczenie pierników w sobotę. Obowiązkowo obejrzyjcie świąteczny film „TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ”, leci na TVN od 20:35. Co roku go oglądamy na Święta.

U nas na stole również jest 12 potraw, wszystkiego po trochu. To co zostanie jemy przez kolejne dni albo zamrażamy na później. W pierwszy lub w drugi dzień Świąt, jemy pieczoną kaczkę z borówkami.

Prezenty również obowiązkowo, ponieważ rok temu na Wigilii było 18 ludzi (bez dzieci), to zdecydowaliśmy, że robimy prezenty wszystkim dzieciom, oraz każdy mąż żonie, każda żona mężowi i na tym koniec. Fajnie to wyszło :)

Ponieważ strasznym pomysłem jest jeżdżenie w Wigilię od jednej rodziny do drugiej. Dwa lata temu postanowiliśmy, że jedną Wigilię spędzamy z rodziną mojego męża, w następnym roku z moją rodziną. Co mogę powiedzieć – sprawdza się to, nie jesteśmy tak zmęczeni. Nie ma wyrzutów typu, że u jednych dłużej, a u drugich krócej, u jednych więcej się zjadło u drugich mniej itd. itd. itd. Przecież to jest bez sensu coś takiego. Oczywiście na początku teściowa złapała się za głowę jak to! Nas nie będzie na Wigilii! Ale się postawiliśmy, wszyscy się przyzwyczaili. I za naszym przykładem rodzeństwo mojego męża robi tak samo :) także jak ktoś chce to może spędzić Wigilię spokojnie i poczuć jej klimat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

Polcia zgadzam sie z toba w 100% z Wigilia kazdego roku u kogos innego. To jest swietny pomysl my tak robimy od kilku lat i wyglada ze wigilie spedzamy u jednych rodzicow pierwsze swieto u drugich a drugie w domku:) naprawde super sposob bez jezdzenia gdziekolwiek w te i spowrotem w wigilijny wieczor:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

czemu do pierników tylko sztuczny miód?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

na prawdziwym miodzie nie wychodzą tak dobre, sprawdziłam to (były twardsze i mniej wyrosły)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

święta były fajne jak się było dzieckiem, teraz nie jest to dla mnie jakieś dogłębne przeżycie, tak samo dla mojego męża, a raczej spotkanie z rodziną i towarzyskie ;-) bo co roku chodzę z ludźmi z liceum "na pasterkę" do baru ;-) i jest okazja się zobaczyć. W tym roku będzie inaczej organizacyjnie, bo ze względu na synka, wigilię spędzimy wszyscy u moich rodziców, we wcześniejszych latach mąż jechał do swojej mamy na wigilię, a ja do swojej, one były zadowolone, a nam to nie robiło różnicy, tym bardziej, że 1 i 2 dzień świąt mieliśmy tylko dla siebie. Prezenty będą, ale drobne, głupotą dla mnie jest zapożyczanie się, tylko po to żeby wszystko było wypasione. 12 potraw też nie będzie, u mnie nigdy nie było, bo nie zostałyby zjedzone, spędzamy święta w małym gronie ze względu na małą rodzinę, ani mój tata, ani mama nie mają rodzeństwa, więc jest nas 8 osób z dziadkami, w tym roku 10 ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

U nas swieta to zdecydowanie czas spedzony z rodzina, z ktora nie widujemy sie na codzien. Nie moge sie juz doczekac!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

ja nie mogę sie doczekac bo wigilię robimy u nas, będą nasi rodzice, rodzeństwo :D choinki tez juz nie mogę sie doczekac i tych kolorowych bombek, kolęd itp.
Z prezentów juz chyba wyrosłam - uwielbiam je dostawac zeby nie bylo :) ale ten szal z pod choinki zostawiam juz mojej córci (moze jeszcze nie w tym roku ale w przyszlym juz na pewno :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

zazdroszcze wam bycia z rodzina w takie swieta...ja bede sama z corcia dlatego wogole nie mysle o swietach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

Megi kochana, były takie święta że ja z moją mamusią byłysmy sobie we dwie (nie licząc naszych kotów) po latach, wspominam to z nostalgią, nie martw się, nieraz tęsknię za spokojnymi świętemi u siebie, po swojemu spędzonymi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

Dla mnie jak jestem już dorosła świeta jakoś straciły swój magiczny urok-oczywiście staram sie aby wszystko było świątecznie-czyli jest choinka ,prezenty, wspólne spiewy, pieczenie pierniczków z synkiem, ozdabianie domu wszystkimi pierdołkami światecznymi itp....ale tak naprawde świeta były dla mnie magiczne gdy byłam dzieckiem i cała rodzina , a było nas 25 osób spotykalismy sie u dziadków na wigilii.Teraz kazdy z wnuków moich dziadków założył rodzine i jest nas ok 40 osób i musimy spędzać wigilię w gronie swojej najbliższej rodziny bo u babci nie ma już jak sie pomieścic taka ilość osób-a szkoda-fajne to były czasy....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

megi to wpadnij z córcią na święta do nas, zapraszam Cię, po co macie same siedzieć w domu i się dołować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

w swieta najbardziej liczy sie dla mnie wigilijna kolacja z najblizszymi i ten cudowny nastroj kiedy za oknem jest biało, a do tego super jesli pod choinka bedzie jakis prezencik niespodzianka

dlatego w tym roku swieta beda do d.... bo zabraknie tej NAWAZNIEJSZEJ osoby :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

smitch bedziesz sama?

mamopiotrusia dziekuje za zaproszenie ....troche tak glupio pakowac sie w rodzinne swieta ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

My jedziemy jutro do polski na święta:) wszyscy już na nas czekają... a my nie możemy się doczekać ich:)

U nas przed świętami sprzątanie,strojenie domu, choinka:)

Wigilia z rodziną, 12 potraw, potem pod choinką upominki(nie wielkie prezenty tylko drobne upominki-ważny jest gest i to,że się o kimś pamięta,a nie jaki wielki jest ten prezent) a owe upominki przynosi DZIECIĄTKO(pochodzimy ze śląska)
O godzinie 00 pasterka w kościele.
Pozostałe dwa dni świąt idziemy do kościoła na mszę, później z synkiem poogladać stajenki i cały dzień z najbliższą rodziną:):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

megi, nie bede sama bo bedziemy z córeczką spędzac swięta u moich rodziców, ale bede bez męża wiec to dla mnie tak jakbym była sama buuuuuu ja chce juz przyszły rok i przyszłe swieta...te bedą smutne :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie sa wasze priorytety na swieta?

smitch ja tez bede bez meza, rok temu tez go nie bylo - taka ma prace - choc obiecalam sobie i postanowilam ze nastepne swieta musimy !!!! spedzic razem! wiec tez bede mega smutna , bo coreczka nie pojmuje jeszcze tego wszystkiego a moze bys wpadla no mnie z mala? :)pomysl nad tym
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

uwaga wiadomość do jędrka!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

By świat okazał się piękniejszy niż Ci się wydaje.
Byś odnalazł to COŚ, co jest w życiu najważniejsze!
https://www.facebook.com/77gdhwataha/photos/a.334427396707316/930476957102354/?type=3&theater
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Doskonałym prezentem świątecznym jest biżuteria. Żonie i córce kupiłem piękne naszyjniki w sklepie online Biżuteria Szyk. Polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

pomóżcie-pomysł na własny biznes (101 odpowiedzi)

podpowiedzcie,co mogłoby wypalić w małym mieście,myślę,by wreszcie wziąć sprawy w swoje...

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo

Upominek dla Pani Przedszkolanki na zakończenie przedszkola (17 odpowiedzi)

Córka chodzi ostatni rok do przedszkola. Większość dzieci odchodzi do szkoły. Pani prowadziła...