Jedzenie ze szkolnej stołówki.

Temat dostępny też na forum: Śródmieście
Czy orientuje się ktoś, w której szkole/przedszkoluna terenie Gdańska można wykupić sobie obiady, nie będąc rodzicem, ani uczniem tej placówki ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tematów szkolnych już wyskoczyłam, bo nie uczę się już od dosyć dawna, ale myślę, że najlepiej pytać u źródła. Obdzwoń sekretariaty szkół niedaleko miejsca swojego zamieszkania i popytaj. Powinni bez problemu udzielić odpowiedzi na takie pytanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne, z dwóch względów:
1. W placówkach publicznych obiady są dofinansowane z budżetu gminy. Cena dla ucznia to coś rzędu 3,50 - 4,00 zł. Żadna intendentka/księgowa nie będzie nadstawiać odwłoka i "podpinać" Cię pod osoby uprawnione. A z kolei po cenie "rynkowej" raczej nie mogą sprzedać Ci obiadu, bo mieliby kłopot z zaksięgowaniem takiego przychodu. W końcu szkoła nie świadczy usług gastronomicznych ;)
Może w placówkach prywatnych, gdzie posiłki biorą z cateringu, dałoby się to załatwić. Ale (uwierz mi), co drugi dzień musiałbyś zjeść w domu porządny drugi obiad. No... chyba, że komuś z dzieciństwa pozostała miłość do np. ryżu z jabłkami ;)
2. Element bardziej istotny: chyba w żadnej szkole nie pozwolą szlajać się po korytarzu czy stołówce osobom zupełnie z zewnątrz. Nie widzę najmniejszego powodu, zeby któraś szkoła chciała sobie fundować taki kłopot (w Twojej osobie)... nic z tego nie mając.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

domowe wędliny (90 odpowiedzi)

robicie? proszę o przepisy... na początek ja podaję taki co znalazłam kiedyś w necie i jest...

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...