Nie odzywaj się jeżeli nie znasz sprawy.
1. Raport oddziaływania na środowisko dla inwestycji rozbudowa portu lotniczego z 2010 roku mówił o różnych negatywnych konsekwencjach wynikających z likwidacji połączenia drogowego za lotniskiem (kosztach społecznych, ale też zwiększonym ryzykiem dojazdu służb w przypadkach awaryjnych).
2. W 2012 roku ówcześni pracownicy Biura Rozwoju Gdańska (już po zamknieciu Słowackiego) potwierdzali konieczność odtworzenia tego połączenia, m.in. w Radiu Gdańsk przedstawiciel działu inżynierii ruchu mówił: "to nie kwestia czy ale kiedy
ta relacja zostanie odtworzona".
3. Gdy zaczęły się protesty w 2012 politycy, w tym v-ce prezydent Gdańska twierdzili, że nowy układ drogowy był planowany od 1976 roku, a droga lokalna, która była w planie zagospodarowania w miejscu dawnej Słowackiego zostanie wybudowana "gdy będzie potrzebna".
2
0