Kawa w ciąży

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Jaką ilość kawy można pić będąc w ciąży? Wyczytałam, że 2-3 filiżanki, ale wg mnie to chyba dużo. Wypijam teraz tylko jeden kubek słabej kawy z mlekiem, ale mam ochotę na co najmniej jeszcze jedną dziennie...
Jakie Wy macie informacje na ten temat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

2, 3 filizanki to ni jest duzo, no chyba ze pijesz podwojne esspreso
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

Normalnie piłam dość mocną kawę parzoną (nie podwójne espresso, ale mocną) z dużą ilością mleka... Teraz przerzuciłam się na rozpuszczalną z mlekiem, ale wciąż marzę o też parzonej... i zastanawiam się czy taka jedna, to nie będzie za dużo...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

Ja piłam jedną, czasem (ale to rzadko) dwie bardzo słabe fusiary.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

mozna 2-3 filizanki,a ja w pierwszej ciazy pilam 2-3 kubki dziennie i bylo oki teraz zreszta tak samo. Tylko czasem mam takie dni ze wogole nie mam ochoty na kawe... Pije dosc mocna z ekspresu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

Kawa rozpuszczalna jest podobno dużo bardziej niezdrowa i szkodliwa niż kawa tzw. "sypana".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

ja przed zajściem piłam 5,6 kubków kawy dziennie.... takich "normalnych".. o zgrozo!!!!:)
teraz tylko od czasu do czasu pijam jedną, słabą dziennie - przestawiłam się i choć na początku było mi ciężko to już mi kawy nie brakuje:)
czasami piję też Riccore:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

ja piłam ze 2-3 dziennie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

ja nie wiedziałam ze jestem w ciazy i potafilam i 8 wypic dziennie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

dzięki :)
idę więc zaparzyć sobie zaraz w miarę normalną kawkę :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

ja obiec ciaze, pilam ddosc mocna kawe z ekspresu, nic sie nzlego nie dzialo, pomimo tego ze mam nadcisnienie, kawa nie wplywala jakos nie korzystnie na jego wzrost, nawet ginekolog mi mowil,ze mam pic normalnie jak wczesniej io nie przeginac :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

chyym... tak się zastanawiam - prawie wszędzie radzą, że jak się planuje zajść w ciążę najlepiej porzucić spożywanie kawy w ogóle - tylko problem polega na tym, że pomimo moich najszczerszych chęci nie potrafię... i tak sobie czytam ten wątek i się zastanawiam czy to faktycznie takie konieczne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

espresso lepiej nie zbyt mocna ale normalne nie zaszkodzą wlewaj troszkę więcej mleka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

Ja piłam dziennie 2 kawy rozpuszczalne z mlekiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

Ja się pytałam mojego ginka. Przed ciążą 8 potrafiłam wypić. Mam trupio niskie ciśnienie i głowa mnie bolała po odstawieniu kawy. MOj lekarz powiedział, że mogę słabszą sobie pić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

Oj kochane, ale z Was kawiarki :)
Niezły rekord 8 dziennie, ale cóż jak mus to mus.
Mi lekarz przed ciążą powiedział, że na niskie ciśnienie najlepiej naparstek koniaku. Koniaczek oczywiście dla pań nie będących w ciąży. Kawa uzależnia i poźniej nie działa. Najlepiej kawkę przygotowywać w zaparzaczu i parzyć 1 minutę. Taka działa pobudzającą.
Jeśli chodzi o zieloną herbatkę, to ona tez pobudza, ale nie nalezy zalewać wrzątkiem i trzeba parzyć max.3 minutki.

Mi teraz też spada ciśnienie i chodzę lekko zamulona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

przez pierwsze 5 miesiecy nie pilam wogole bo nie moglam na nia patrzec:P
Od 6 miesiaca zaczela mi znowu smakowac i pilam jedną dziennie zwyklą sypaną z mlekiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

Dziewczyny jeśli chodzi o kawę to najgorszym ścierwem jest rozpuszczalna. Właściwie nie powinno jej nazywac się kawa a raczej popłuczynami po niej. Na drugim miejscu pod względem szkodliwości jest kawa parzona po turecku, bo taki sposób jej przygotowania powoduje wydzielanie się szkodliwych dla zdrowia substancji. Polecam kawę z ekspresu-cisnieniowego lub przelewowego i to w ciąży w ilości maksymalnie 1, góra 2 filiżanki dziennie. Oczywiście jeśli ktoś potrafi najlepiej odzwyczaić się w ciąży od picia kawy. Mi sie udało, choć na poczatku było ciężko i spać mi sie chciało strasznie. Po dwóch tygodniach juz się przyzwyczaiłam a do dziś jak mam ochote na kawę to robię sobie w ekspresie bezkofeinową. Polecam niebieska marki Bristot, do kupienia w bomi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

popieram wszystko powyżej :)
i ja z kolei ze zwykłych kaw kofeinowych polecam Gevalię :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

Radzę nie podejmowac niektórych decyzji dotyczących dziecka, na podstawie wypowiedzi forumowiczek. To, że któraś piła 2, 4 czy o zgrozo 8 filiżanek kawy, nie może być przezcież wyznacznikiem własnego postępowania. Śledzę forum od ponad roku i wyciągam pewne wnioski. Pmagdalena leżała przez 8 miesiecy ciąży - może to i nie wina kawy, ale warto się zastanowić. Dzieci innych forumowiczek chorują - piszecie o infekcjach, antybiotykac, szukacie alergologów, neurologów. Ale oczywiście z całą pewnością twierdzicie, że "kawa dziecku nie zaszkodziła". Nie piszę tego, aby dokuczyć obecnym mamusiom, ale żeby przestrzec wszystkie oczekujące.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

dziewczyno czy Ty sie dobrze czujesz??? jak nie wiesz dlaczego Magda leżała w ciąży to nie pisz takich pierdół, ile masz dzieci? jakie masz doświadczenie w tej materii??
i od kiedy to alergie pokarmowe biorą sie od jedzenia?? może jeszcze napiszesz, że jak kobieta ja w ciąży za dużo nabiału to dziecko będzie mieć skazę białkową?? a jak za dużo owoców to fruktozemie??
zastanów sie nad tym co piszesz, a jak Twój lekarz mówi CI, że kawa szkodzi w ciąży to proponuje zmianę lekarza, i trochę nie na miejscu jest o chorobach innych dzieci, ja mam zdrowe dzieci, pomimo braku "idealnej" diety ciążowej... a dzieci chorują i chorować będą bo w takich warunkach pełnych chemii do okoła zyjemy.
radze Ci sie zastanowić nastepnym razem zanim coś napiszesz, i rzucisz marne oszczerstwa,bo możesz komuś sprawić ogromną przykrość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

No koleżanka Asia80, to chyba rzeczywiście nie z tego świata...
Z kawą chodzi tylko o to, żeby ciśnienie nie podskoczyło, tak samo jak z gorącą kąpielą zakazaną w ciąży chodzi o to, że temp ciała się podwyższa po ok. 10 minutach do zakazanego poziomu (nie pamiętam jakiego)...
Ines, popieram - jak ktoś nie wie o co chodzi, to niech nie zabiera głosu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

http://www.doz.pl/newsy/a1608-Kawa_w_ciazy_szkodzi

Picie kawy w ciąży może stanowić zagrożenie dla rozwoju płodu.

Obecnie dzienny limit spożycia kofeiny w czasie ciąży wynosi 300 mg.

Food Standards Agency (Agencja do spraw standardów żywności) uważa, że powinien być obniżony do 200mg. Jest to odpowiednik dwóch filiżanek kawy. Jako argumenty przytacza badania, zgodnie z którymi kofeina zwiększa ryzyko urodzenia dziecka z niedowagą, a nawet poronienia.

Badacze informują, że obliczając dzienne spozycie kofeiny powinno brać się pod uwagę także inne produkty ją zawierające, takie jak herbata, napoje energetyzujące czy Coca Cola.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

No więc jak zwykle wychodzi na to, że wszystko zależy od tego jak myśląca jest kobieta.
Wątek założyłam, bo chciałam wiedzieć czy jedna kawa dziennie, ale parzona w czajniczku na gazie nie będzie za mocna. Odkąd wiem, że jestem w ciąży wypijam max 2 czarne herbaty i 1 kawę rozpuszczalną z mlekiem dziennie (czerwonych herbat nie liczę, bo teiny nie posiadają).

A co do innych Coca-coli i napojów energetyzujących, to nie wiem, która ciężarna to pije??? Przecież nie wolno!!! To sama chemia!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

jeszcze co do kawy czy herbaty trzeba pamietac ze zbyt duza ilosc utrudnia wchlanianie zelaza wiec a razie zlych wynikow badan krwi czesto wystarczy zrezygnowac...

a ja na coca-cole sobie czasem pozwalam- nie popadajmy w pranoje!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

Dokładnie, nie dajmy się zwariować. Ja przed ciążą pijałam po 5-6 kaw, całkiem mocnych - zaczęłam się odzwyczajać przed ciążą i nie piłam wcale jakoś 2 miesiące przed zajściem w ciążę i bodajże do 5 miesiąca nie piłam kawy wcale, a potem musiałam wypić kawę codziennie lub co 2-3 dni (oczywiście słabą i z mlekiem). Organizm się domagał i już. Tak samo z napojami gazowanymi - miałam fazę przez 2 tygodnie, że chciało mi się gazowanych napojów o owocowym smaku. I co, miałam sobie odmówić? Ale nie piłam tego litrami, tylko szklankę dziennie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

Swoja wypowiedzią chciałam zwrócić uwagę, aby nie zawsze podejmować decuzje na podstawie wypowiedzi forumek. Jeśli ma się wątpliwości natury medycznej to odpowiedzi trzeba szukać na portalach medycznych a nie na forum. Dzięki Skarbek za wklejenie konkretnego linku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

Nie, no co Ty!!! Zapytałam, bo miałam wątpliwość czy jedna parzona kawa z mlekiem dziennie przypadkiem nie zaszkodzi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

"Nie popdadajmy w paranoję" powiedział mi ostatnio teściu jak odmówiłam drinka (jestem w siódmym miesiącu) bo przecież teściowa "raz na jakiś czas wypiła i zobacz jaki wyrósł Twój mąż".

Mam też koleżankę, która popalała całą ciążę i też twierdzi, że to bzdura zabraniać ciężarnym papierosów bo przecież "jej dzieci urodziły się zdrowe".

Masz rację Asia80, najlepiej szukać takich informacji na forum. Jest duża szansa, że znajdzie się ktoś kto myśli tak jak Ty wbrew temu co mówią lekarze, eksperci i co można znaleźć w książkach dla ciężarnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

w odpowiednich ilosciach to nic zaszkodzic nie moze jak sie jest w ciazy(oprocz alkoholu i papierosow-choc co do tych drugich to znam dziewczyny ktore paliły i dzieci są zdrowe,ale i tak mnie to nie przekonuje).oczywiste,ze nikt nie bedzie wlewał w siebie hektolitrów kawy,to chyba logiczne,ze nie o to chodzi w pytaniu.
Ewwo-kto pyta nie błądzi,nawet jesli komus pytanie wydaje sie smieszne,to lepiej je zadac dla wlasnego spokoju.nie widze w tym niczego złego:) ..Nie mozna wiedziec wzystkiego...a wiadomo,ze czesc dziewczyn tutaj jest bardziej"doswiadczona" bo juz są na dalszym etapie ciazy albo juz po ciaży,wiec w tak "błahej"sprawie jak przykladowa kawa mozna spokojnie poradzic sie forumowiczek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

Wiem, że kto pyta nie błądzi i dlatego pytam :D

A tak na poważnie, to czytając mój pierwszy post w tym wątku Asia80 powinna zrozumieć, że szukałam na ten temat informacji nie tylko w tym wątku. Ba, o tym, że 2-3 filiżanki dziennie nie zaszkodzą to info z książki "w oczekiwaniu na dziecko". Bez przesady. Potrafię przesiać informacje :D I jeśli ktoś pisze, że pił 8 kaw dziennie, bo nie wiedział o ciąży, to nie należy na tą osobę "wsiadać" od razu...

A co do papierosów... to moja koleżanka też paliła i dziecko jest zdrowe. Ja natomiast rzuciłam jak tylko zaczęliśmy się starać i nie wyobrażam sobie, że teraz mogłabym zapalić (choć czasem mam ochotę) - nawet nie ciężko myśleć mi o tym, że mogłabym zapalić gdy jest we mnie nowe życie. Nie rozumiem palących w ciąży, choć sama paliłam wcześniej prawie 10 lat. Przestałam dla mojego dzidziusia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

a ja piję colę i już. dzięki temu nie wymiotowałam ani razu - jak mi było gorzej cola to od razu "załatwiała".
za to kawy nie piłam bo mi strasznie nie smakowała na początku ciąży - ostatnio mi znów smakuje ale wystarcza mi mała filiżaneczka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

Tak Skarbek, cześć pytań na forum jest zadawana po to aby usprawiedliwić własne postępowanie, a nie po to aby znaleźć rzetelną odpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

Aśka, przeczytaj mój pierwszy post!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kawa w ciąży

Ewcia, Ok nie denerwuj się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli pijesz jakąś delikatną kawę z jakimiś dodatkami typu cynamon czy konfitury to taka kawa nie powinna ci zaszkodzić. Jeśli chcesz dobre przepisy na kawę to wejdź tu https://czaskawy.pl/Przepisy-na-kawe-bloglist-pol-11.html.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda. Pozdrawiam! :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie mozna poogladać filmy online?? (34 odpowiedzi)

Znacie jakąś darmową stronke z fajnymi filmami online?

co myślicie o mieszkaniach w Falowcu (71 odpowiedzi)

mam zamair kupić mieskzanie i zastanawiam się nad falowcem

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...