Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co?

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z Bojana. Zapowiadało się całkiem dobrze do czasu, kiedy żonie zaproponowali wstąpienie do wspólnoty ja zaś odmówiłem przystąpienia i płacenia narzucanych haraczy określanych, jako "daniny". Wstąpienie do wspólnoty wiązało się z podpisaniem deklaracji posłuszeństwa oraz odprowadzaniem dziesięciny, byłem świadkiem płacenia jałmużny dla kościelnego asystenta i od tego czasu wydawało mi się dziwne i podejrzane. Przechodziłem wewnętrzne rozterki, ale fakty mówiły same za siebie. Ostatecznie widziałem, co zrobili z moją żoną, która porzuciła dom i dzieci. Wyprowadziła się z domu i zamieszkała w siedzibie tej destrukcyjnej w mojej ocenie wspólnoty zrywając całkowicie kontakt z rodziną. Starałem się dotrzeć do żony, ale zagrożono mi sądem.
Chętnie poznam ludzi poszkodowanych przez tą organizację po to żeby otworzyć otwartą dyskusję i wymianę doświadczeń, czym tak naprawdę jest ta wspólnota, co o niej wiecie i co o niej myślicie i jakie macie doświadczenia związane z Koinonia Jan Chrzciciel. Prosiłbym o merytoryczną spokojną i wywarzona dyskusje z poszanowaniem słowa i zasad prywatności oraz nie używania języka nienawiści.
popieram tę opinię 56 nie zgadzam się z tą opinią 4

> Sadyl : dlaczego kobieta odchodzi od mężczyzny ? (..)
> Co ja Ci zresztą będę to tłumaczył.

Ani się o to nie pytam, ani tym bardziej nie interesuje mnie twoja, jakże oczywiście kompetentna, opinia na ten temat.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

"...koga ja tu obraziłem ?"

Umiejętność czytania ze zrozumieniem się kłania. Napisałem że jak zwykle nie jesteś w stanie napisać nic mądrego, trollujesz kolejne wątki a pierwszy zarzucasz innym brak merytoryki i stosowanie języka nienawiści. Ani słowem nie wspomniałem o obrażaniu kogokolwiek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

Sadyl : dlaczego kobieta odchodzi od mężczyzny ? Dla pieniędzy, dla swojego i dzieci bezpieczenstwa, dla seksu. Co ja Ci zresztą będę to tłumaczył.
Krzyżaku: koga ja tu obraziłem ?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie wiem czym sr*k zasłużył na moderację swojego wpisu ale pewnie jak na rasowego trolla przystało nie napisał nic mądrego. Jedyne na co go.stać to bezsensowne trollowanie kolejnych wątków i późniejsze zarzucanie innym braku merytoryki i stosowania języka nienawiści.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10

> Gdybym znał odpowiedź, łatwiej było by o diagnozę problemu i poradę.

Skoro nie wiesz, czy się bzykają, to nie znasz tej wspólnoty.
Co zatem chcesz diagnozować i jakich rad udzielać?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

Nie wiem dlaczego moderujecie mój wpis w którym zapytałem się grzecznie, czy w tej komunie (wspólnocie) się bzykają. Pytam serio, bo to jest powszechne w takich pseudo religijnych grupach. Gdybym znał odpowiedź, łatwiej było by o diagnozę problemu i poradę. Natomiast gdy obrażasz się na słowo bzykanie, to nie dziwi mnie to, jak zachowała się ta Pani.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7

Charyzmatycy. Zalecam jak najdalej posuniętą ostrożność. Moim zdaniem w większości przypadków jest to koń trojański wpuszczony do Kościoła. O tej konkretnie wspólnocie nie wiem nic, ale wspólnoty charyzmatyczne jadą po emocjach na maksa. Rzekome zaśnięca w Duchu Świętym są tam masowe, widziałem nie raz. Ponadto dochodzi tam do uzdrowień, którą są krótkotrwałe, więc albo autosugestia albo szatan. Może ma pan rację, ze kobiety są bardziej podatne na emocjonalne jazdy i łatwiej im się zatracić w tych wspólnotach. Ich geneza jest protestancka, nie katolicka, niestety często nawiązuje do potwornego i przerażającego masowego opętania, które miało miejsce w Toronto i do dziś jest mylnie uważane za wylanie Ducha Świętego (słynne Toronto blessing).Proszę poszukać pana co się nazywa Piotr Rzoska. On się z tego uwolnił. Nie wiem, czy pomaga. Wygląda na w porzo gościa

https://www.youtube.com/watch?v=_P5B5Brz_lc
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7

Inne tematy z forum

SKatepark w Bojanie (15 odpowiedzi)

Witam, pisze w imieniu kolegów i swoim czy coś wiadomo czy powstanie Skatepark w naszym Bojanie?

Mamy Nowego Wójta? (24 odpowiedzi)

Rysiu jest najlepszy haha

Parafia w Bojanie (6 odpowiedzi)

Triduum Paschalne - 2024 wielki czwartek 18.00 Uroczystość Wieczerzy Pańskiej 20.00 Adorację...