Kościół

dlaczego ksiądz przestał czytać w ogłoszeniach intencje mszy. komu to przeszkadzało. starsi ludzie bez okularów nie maja możliwosci przeczytać na tablicy ogłoszeń. a pozatem przy wychodzeniu z kościoła zrobi się tłok przy drzwiach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 19

Jak czyta intencje, to w 95% są one dla mnie obce, to znaczy nazwiska nic mi nie mówią, a jeszcze są czasami tylko imiona, a czasami intencja to " w sprawie Bogu wiadomej". Jest jednak strona internetowa, a internet jest w Baninie prawie że powszechny. Ponadto solidna tablica ogłoszeń mogłaby stać tuż przy płocie. Kruchta nie zawsze jest dostępna, a taka tablica przy płocie zawsze. Oczywiście, informacja powinna być dużym drukiem, ale to teraz już żaden problem
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

a co powiedział ksiądz na Twoje pytanie dlaczego?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak to? Było dzisiaj mówione w kościele, w intencji poprzedniego proboszcza, do tego w intencji córki Anny w dniu jej urodzin, itp.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

a może tak jak w innych parafiach byłby wydawany biuletym z ogłoszeniami duszpasterskimi i nie byloby problemu dla tch ktorych denerwują nic nie mówiace nazwiska .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

A dlaczego niema Drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 15.30 jak do tej pory , przez tyle lat tak bylo ......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

No właśnie godz. 15.30 dla dzieci była O.K.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak żyje jedyny kościół w którym są czytane intencje. Pytam się po co. Jeśli kogoś interesuje niech przeczyta a nie wszyscy muszą stać i tego słuchać. W żadnym kościele tego nie ma. Zresztą w baninie w kościele jest tak jakoś...jak to w baninie :-(
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tablica była ale ona komuś pewnie przeszkadzała więc ksiadz raczej zwatpil na jej postawienie raz jeszcze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Parafianin - jak byś chodził do kościoła na msze to byś wiedział, proboszcz mówił na mszy o tym tak więc albo chodź na msze albo słuchaj ze zrozumieniem co ktoś mówi
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesli nie potraficie wytrzymac 40 minut w kosciele to macie problem.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Potrafimy, ale to nie oznacza że chce słuchać intencje cały tydzień . Wiele ludzi którzy tu mieszkają nie mają nic zupełnie wspólnego z czytanymi nazwiskami. Są zupełnie obce.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

Czytanie tych intencji nie trwa nawet 5 minut. Jak Ci to przeszkadza to wyjdz z koscioła. Nikt nikogo nie zmusza. Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie może wyjść bo potem jest błogosławieństwo
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

W żadnym kościele nie czyta się intencji
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Kościół

Takie jest zarządzenie Biskupa i kropka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

najpierw chcą i mówią na kolędzie żeby nie czytać ogłoszeń, teraz jak nie są czytane to wychodzi że jednak powinny być czytane
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja zawsze lubilam posłuchać ogloszen, ale moge i przeczytac. W kazdym razie na pewno nie wszyszcy na kolędzie mieli takie sugestie odnosnie czytania ogloszen, mysle ze cala rzesza wiernych jednak chcialaby wysluchac tych intencji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy naprawdę nie macie nic lepszego do roboty ponad komentowanie tych durnych wpisów???
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do kościoła do banina to ja chodzę z obowiązku a do kościoła do Żukowa z chęcią . Tam czuć że ten kościół żyje ,aż się chce. Tu jest odpustowo i jakoś tak nijak. No i te intencje czytane nigdzie tak nie jest. A modlitwa za zmarłych na siedząco !!!!!????? Litości !!!!!! Co tu są za zwyczaje dziwne. Nigdzie tak nie ma !!!! Choćby z szacunku do zmarłych byście wstali. Ale widocznie ta wiocha rządzi się własnymi prawami. Jednym słowem ... Banino :-(((((
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ja już nie wiem o co tu chodzi... o intencje czy o ogłoszenia? Bo to są dwie różne sprawy. Zdecydujcie się.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodzi o intencje.
Podczas kolędowania część mieszkańców zaproponowała, aby nie odczytywać intencji.
Ks proboszcz przystał na to, jednocześnie zapowiedział, że intencje wypisane są na wejściu do kościoła, na stronie parafialnej, i zamawiajacy mszę otrzymuje kartkę. Być może intencje dodatkowo będą zamieszczone w parafialnej gazetce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli zgarną kasę za wydrukowanie kartki i zawieszenie jej w gablocie? To jest biznes :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Wyprowadz się z tej wiochy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Intencje mszy są w gablocie owszem ale przy wyjściu z kościoła zrobi sie straszny tłok i nie zawsze jest możliwość przeczytania a pozatem ksiądz mówi że każdy kto zamawia mszę to dostaje karteczkę . tak ale ja poszedłbym na mszę za znajomego no niestety nie byłem bo nawet nie wiedziałem że mam się przepychać co niedzielę żeby dowiedzieć się czy jest nabożeństwo za kogoś znajomego .........
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

bez przesady, jest internet, dzisiaj już powszechne narzędzie komunikacji, a jeżeli samemu nie umiemy się tym narzędziem posługiwać, to zapytajmy swoje dzieci
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

a intencji się nie podaje na początku mszy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skąd wy się niektórzy bierzecie.?
Na początku to jest info w czyjej intencji jest msza sw., lub w jakiej intencji jest ona odprawiana.
Na końcu mszy świętej były czytane intencje na przyszły tydz.
Nikomu z tego zapyziałego Banina się niedogodzi, zawsze coś.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Gdy sie modlicie nie badzcie jak obludnicy. Oni lubia w synagogach i na rogach ulic wystawac i modlic sie, zeby sie ludziom POKAZAC"Mt5
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie zrozumiałem własnie o co autorowi chodziło. Jest zły, ze intencji na nastepny tydzien nie podają? większość kościołów tak robi, są takie co mają po 5-6 mszy dziennie to by pół godziny czytał
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

bo ogłoszenia mają być jak najkrótsze . Msza to ofiara Jezusa Chrystusa i na tym sie mamy skupić. Nie ważne jaka rodzina za kogo daje intencje ale co luzie maja w sercu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak byście chodzili do koscioła, to byście wiedzieli wszystko !!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Internet internetem ale nie każdy ma dostęp do internetu, lub starsi ludzie nie potrafią obsługiwać komputera a jak napływowym przeszkadzają informacje dot. intencji to niech nie słuchają a to my starzy mieszkańcy walczyliśmy o kościół i przyczyniliśmy się do jego budowy a teraz przyjedzie hołota nie wiadomo skąd i wszystko im przeszkadza
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ksiądz ma ważniejsze sprawy na głowie niż jakieś tam intencje. Na stronie parafii można poczytać o:
- handlu w niedzielę
- żołnierzach wyklętych
- "zrównywaniu" praw księży i nauczycieli
- kwasie siarkowym na Wenus
- zbrodni wołyńskiej
itd (jeśli nie wierzycie to zajrzyjcie sami)
Jeśli dodadzą prognozę pogody, to telewizję można wyłączyć.
A planu kolędy to nie było możliwości opublikować. Ot priorytety.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Masz na stronie i intencje i ogłoszenia parafialne. A to o czym Ty tutaj wypisujesz, to jest po prostu jakiś agregat newsów z innych portali o tematyce religijnej i nie są one pisane przez księży z Banina.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

precz z watykańską sektą!!!!!!!!!
Polska niepodległa dla Polaków.
Niech żyje Tadeusz Kościuszko!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

A kto administruje stroną parafii? Te materiały/newsy same ładują się na witrynę, czy jakiś złośliwy haker to robi? Czy może parafia nie wie co publikuje?
A może księża zajęliby się pomocą ludziom starszym, dzieciom, czy innym potrzebującym, których nie brak w naszej wsi? Nie, bo po co? Tacy pieniędzy nie przyniosą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Administrator strony uruchomił kiedyś agregat wiadomości i teraz niespodzianka - te materiały/newsy od tamtej chwili same ładują się na witrynę. Uwierz, że komputery potrafią sporo zrobić bez przykładania ludzkiego palca do klawiatury.

Nie bronię księży, mogą pomagać innym (i pewnie są tacy, którym księża pomogli) ale nie muszą tego robić. Wyobraź sobie, że Ty też możesz pomagać tym wszystkim osobom ale wydaje mi się, że liczysz na to, że powinien to robić ktoś inny a nie Ty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wacek popieram masz rację
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drogi Wacku, Droga Zyto
Parafia należy do parafian. Także tych nowych. Kupili domy i mieszkania za swoje i mają prawo do głosu.
Jeśli to się Wam nie podoba, to chyba kierujcie swoje żale do tych, którzy im sprzedali. Jeślli hektary pola są sprzedawane pod osiedla, to chyba nic dziwnego, że wszystko po staremu nie zostanie.
To o "hołocie" nawet nie wymaga komentarza, a w kontekście ogłoszeń parafialnych to w ogóle ręce opadają. Mieszkam w Baninie jedenasty roku - załapuję się pod hołotę czy nie?
Intencje mszy są w kruchcie i na stronie, ale przede wszystkim są znane Panu Bogu. Nie znam rozsądnego argumentu, żeby je przez pięć minut wyczytywać. To miało sens, gdy Banino było małą wsią i wszyscy się znali, ale tak już nie jest i nie będzie po prostu.
Proponuję podpisywać posty. Chyba,że ktoś wstydzi się poglądów, ale wtedy nie ma obowiązku nic pisać.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Pan nie wstydzioch się pojawił i wszędzie nawołuje że wszyscy mają robić tak jak on.
Proszę podać jeszcze adres zamieszkania i może nr.rej.samochodu przecież jest Pan transparętny i niczego się nie wstydzi,może osobny wątek o Pana 11nasto letnim pobycie w Baninie,obserwacjach jakiś mały wtręt o rodzinie czekamy Panie Gruszkiewicz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ktokolwiek lub cokolwiek to robi, to nadal jest strona parafii i ona za nią odpowiada specjalisto od stron internetowych.

"Nie bronię księży, ale" ale jednak bronisz w najbardziej prymitywny sposób - atakując i sugerując komuś rzeczy o których prawdziwości nie masz pojęcia.
Nie muszą pomagać, ale po coś zostali księżmi i mam nadzieję, że nie tylko po to, żeby zbierać na tacę i golić owieczki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z tego co wiem, to księża są po to by nauczać o Bogu. Nie wiem skąd to przeświadczenie, że są zobowiązani do pomocy biednym, chorym, etc.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

A co oni wiedzą o Bogu? Wychodzi że niewiele wiesz jak i oni ,ale tak się umówiliście i tego się trzymacie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Faktycznie nie są do tego zobowiązani dając na każdym kroku świadectwo tego, że ich głównym celem jest golenie owiec z pieniędzy, a rzeczy typu miłosierdzie, miłość bliźniego itd, to zwykła marketingowa ściema.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Roraty tylko o 18 wieczorem ?
Jak była mala parafia były dodatkowe msze dla dzieci o 15.30 lub 16 ( droga krzyżowa, roraty , rekolekcje ) a teraz ?
Parafia się rozrasta, ludzi co raz to więcej , księży tez ( było 2 jest jest 4) a nabożeństw o dogodnej porze dla dzieci niema.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Idź to powiedzieć księdzu na parafii. Czy liczysz na to, że ktoś Ciebie wyręczy? Malkontenctwo i roszczeniowość w każdym wątku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lepiej dzieci samych do kościoła nie puszczać. Kościół tym się różni od "czarnej wołgi", że to, co o nim mówią, to prawda.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja też bym owieczek samych nie puszczał do kościółka bo jak pod przykryciem pasterza może czaić się wilk.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Lepiej wcale do kościoła nie chodzić
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Prewencyjnie zalecam abstynecje kościelna.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, jakby ktoś była zainteresowany to kolędy już ksiądz zaczyna 1.12, dobrze że w listopadzie nie zaczął, wciąż się tłumaczy rozmiarem parafii ale nie pamięta że księży przybyło... byle kaska się zgadzala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja słyszałem że kolędowanie trwa do mają. Dużo duszyczek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A musisz otworzyć drzwi? Musisz dać "kaskę"? W czym masz problem?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co to za nachodzenie i kolędowanie . Powinno być jak w halołin jest dynia to można wchodzić . A tutaj czarni chodzą gdzie i kiedy chcą. Dwa to to że czarny jest mądry wysyła zwiadowców w postaci ministrantów i to oni zbierają ewentualne niemiłe słowa A on w limuzynie czeka na wieści. Skandal biedne dzieci. Jakby miał tyle odwagi i sam przyszedł to ojjj to bym mu dopiero powiedział ale dzieci wysyłać. Sprytny zabieg duszpasterski.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nie jest tak że pan klecha pcha się wszędzie: dwukrotnie stanowczo ale grzecznie odrzuciłem propozycję odczyniania guseł w moim domu i więcej już się nie pojawił ani pan klecha ani jego pryszczate chłoptasie w białych sukieneczkach - wnioskuję że skrupulatnie prowadzona jest lista miejscowych antychrystów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9

Ja na liście sie nie znajduje bo co roku mnie nachodzą. Co roku to samo zdziwienie kiedy grzecznie mowie nie. Powinno być tak że na płocie domów które chcą wizyty Pana księdza wystawiona jest zpalona świeca lub inny znak do uzgodnienia z proboszczem. Ja proponuję lampion przed domem. Wtedy pryszczate kolesie w białych sukienkach nie będą przeszkadzać niewiernym. W zeszłym roku wyslannicy czarnego dobijali się do moich drzwi kiedy oddawalem się uciechą cielesnnym. Mężczyźni nie lubią jak im się przeszkadza. Jestem za lampionem w oknie lub na płocie jako sygnał dla pasterza że owieczka jest gotowa na wizytę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jaka prostacka wypowiedź. I takie osoby uważają się za bardzo tolerancyjne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dlaczego? Powinien to działać tak jak z holloween :) poczytaj sobie wątek i wypowiedzi katolików przepełnionych miłością bliźniego ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z halloween jakoś nie zadziałało...... Dzieciaki robiły "żarty" na takich posesjach gdzie właściciele sobie tego nie życzyli, więc nie trafiłeś z tym argumentem. A jeśli miałbym odmówić księdzu a sworze dzieci to wolałbym księdzu bo mi bynajmniej nie ubrudzi samochodu, klamek czy nie wypuści psa z kojca. Taka różnica
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...