Kto z was pije yerba mate?

Macie jakieś doświadczenia z yerbą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto z was pije yerba mate?

si, jeżeli pije się ją bez tego specjalnego naczynka ze słomeczką to smakuje trochę jak nasiąknięta trawa pomieszana z jakimiś ziołami :D zupełnie zmienia się smak pod wpływem dobrego zaparzenia w dobrym naczyniu :) poza tym yerba dobrze wpływa na pamięć, koncentrację,obniża poziom cholesterolu, ma trochę kofeiny..i wiele innych cudownych właściwości ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto z was pije yerba mate?

A co masz na myśli mówiąc "dobre naczynie" ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto z was pije yerba mate?

mamy :) nie pijemy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto z was pije yerba mate?

Nie smakuje? :D

Może źle parzycie? Albo inną wersję smakową wybierzcie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie jak nie podpasywało tz. że chyba coś nie tak jest z przyrządzeniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto z was pije yerba mate?

Hej ja obecnie z rodziną przebywam w Argentynie i picie yerba mate jest na porządku dziennym wszędzie dookoła ludzie z termosami i kubeczkami do maty. My z mężem również zaraziliśmy się i pijemy codziennie:)) Ważne w yerba mate jest to aby zalewać ją wodą o temp do 75 stopni ( argentyńczycy mają czajniki elektryczne z funkcją mata i woda przestaje się gotować w momencie kiedy osiągnie temp. 75 stopni)
Na początku może ona wcale nie smakować, ja za czwartym razem odkryłam smak i przyjemność delektowania się mate:)
Na początku napełnij tykwę (nazwa argentyńskiego kubka) do połowy yerbą jak już będziesz smakoszem 2/3, potrzebna jest również bomballa, specjalna matowa łyżka zakończona sitkiem, najpierw wsypujesz yerbę przechylasz kubek na jedną stronę, dokładasz bomballe i zalewasz wodą, pierwsze zalanie może być zimną mineralną, odczekaj i dolej ciepłej do końca no i smacznego, pierwszy łyk może być za mocny, można wypluć, czasami yerba smakuje od czwartego zalania, i tak cały czas zalewasz, wypijasz, zalewasz wypijasz:))))) Argentyńczycy dodają również cukier do yerby albo skórkę, pomarańczy, cytryny. Podaję Tobie link do fajnej strony z instrukcją:)
http://www.beatapawlikowska.com/kitchen,list,760.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto z was pije yerba mate?

Iwka, dzieki za wyjaśniania. Ja wiem co to jest mate, bo sam piję, ale interesuje mnie, czy wie ktoś gdzie znaleść ciekawe akcesoria?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto z was pije yerba mate?

Wiesz że dopiero potem zakumałam że chyba chodziło o coś innego:)) a co konkretnie Ciebie interesuje, do maja będę jeszcze w argentynie może będę mogła pomóc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto z was pije yerba mate?

Pijemy :) Na początku smak może się wydawać dosyć osobliwy (niektórzy porównują do naparu z petów), ale po przyzwyczajeniu smakuje. No i na dodatek yerba ma sporo właściwości zdrowotnych: http://yerbamateinfo.pl/wlasciwosci-dzialanie-yerba-mate.html
Niekoniecznie trzeba od razu kupować cały osprzęt. Tykwy potrafią pleśnieć czy pękać, ale można pić i w zwykłym kubku + bombilla.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kto z was pije yerba mate?

@odra

Pić mozna i bez bombilli, wystarczy przelać yerbe przez sitko ;)
Nie mam pojęcia co robią niektórzy że im tykwy pękają, chyba tylko przez własną nieuwagę. Tykwa spleśnieje jeśli zostawi się ją z wilgotnym suszem. Mam 5 tykw i żadna nie pleśnieje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jaki konkretnie rodzaj polecicie? Bo widzialam, ze jest ich bardzo wiele.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W takie gorące dni warto przekonać się do yerba na zimno.... Na samym początku zadbaj o to, aby mieć pod ręką kilka kostek lodu. Warto również zaopatrzyć się w garść Twoich ulubionych owoców, my preferujemy wszelkiej maści cytrusy i owoce leśne. Weź swoje ulubione matero lub tykwę. Najlepiej jeśli naczynie jest dość pojemne, około 250-300 ml. Zasyp je do około 1/3 lub 1/2 objętości suszem yerba mate, w zależności od tego jak intensywny smak yerby chcesz otrzymać. Jak widzicie przygotowanie jest bardzo proste.

Yerba mate polecam poszukać w tym sklepie: https://planteon.pl - na pierwsze zamówienie jest 10% zniżki i mozna kupić tam renomowane yerba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do smaku trzeba się nieco przyzwyczaić, ale ogólnie lepsza niż kawka ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej kupiłem sobie Yerbe na http://www.imbio.pl przy okazji jak kupowałem bezglutenowe jedzonko. Super wybór akcesoriów też tam jest więc się skusiłem ale nie mogę się do yerby przekonać. Jakoś poprostu nie mogę kawy odrzucić. Masz jakiś patent bo z tego co wiem yerba jest mega zdrowa a kawa mnie dobija:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam yerba jest rewelacyjna. Wcześniej byłam dosłownie uzależniona od kawy ale jednak yerba lepiej mi służy. No i właściwości odchudzające yerby mnie przekonały. Zaczynałam od smakowych ale teraz już pije zwykle klasyczne. https://krolzieleni.pl . Tutaj maja spoko ceny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

polecam obejrzeć materiał na yt od czajnkiczkowy.pl, on tam świetnie tłumaczy co i jak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja codziennie piję w pracy :) Przygodę z yerba to zaczęłam prawie 9 lat temu :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...