Kwartał Uniwersytecki

Temat dostępny też na forum: Przymorze Kwartał Uniwersytecki
Kwartał Uniwersytecki to inwestycja Inpro zlokalizowana przy ul. Szczecińskiej w Gdańsku, blisko licznych obiektów handlowych, kampusu Uniwersytetu Gdańskiego oraz okolicznych - nowych - zespołów biurowych.

Osiedle składać się będzie z dwóch sześcio- i dziesięciokondygnacyjnych budynków o nowoczesnej architekturze. Docelowo powstanie tu 207 mieszkań. Teren będzie ogrodzony i dozorowany z ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Dobra lokalizacja i ciekawa architekura, oby szybko zaczęli budowę

Tylko. żeby bloki nie byłyza wysokie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Kwartał Uniwersytecki

Niestety przez protesty sąsiadów budowa się jeszcze nie zaczęła.. czekam z niecierpliwością na jakieś nowości o tej inwestycji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

juz ruszyła ;)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

pytanie

czy są już plany mieszkań i konkretne ceny?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pytanie

Gdzie konkretnie ma byc ta budowa. Mieszkam w okolicy i jedyne miejsce gdzie cos mozna zbudowac po teren po przychodni sportowej ale tam tyle budynkow to sie nie zmiesci. Gdzie sie mozna przylaczyc do protestujacych mieszkancow bo ne chce podawac reki sasiadowi przez okno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 22

Spójrz na mapę inwestycji, potem pisz komentarze, te bloki będą po drugiej stronie Szczecińskiej, przy Praktikerze
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

za praktikerem
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

wieczyste użytkowanie terenu

wszystko fajnie tylko Inpro nie jest właścicielem działki i mają wieczyste użytkowanie terenu do 2034 czyli będzie sie płacić podatki od gruntu rok w rok, stawki ulegają zmianie co nie poprawia sytuacji;) istnieje też ryzyko że miasto nie przedłuży umowy na użytkowanie wieczyste;/
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 18

Re: wieczyste użytkowanie terenu

już wydłużli czas użytkowania do 2114 roku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pytanie

Czy z osiedla jest przewidywana droga dojazdowa do al. Rzeczpospolitej z pominięciem ul. Kołobrzeskiej (za Auchan'em, poprzez teren inwestycji pn. Albatros Towers)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

a jakiego studenta będzie stać na takie mieszkanie?

wszystko robione jest dla bogatych, a to w większości gbury są, kiedy zrobią coś dla ubogich, żeby dać szanse chociażby edukacji?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 16

Student może sobie wynająć mieszkanie lub pokój, trudno żeby od razu kupował
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wygląda tam kwestia z akustyką między mieszkaniami?

Wiem, że teraz trwają odbiory i jeszcze ciężko to zweryfikować, ale słyszałem o problemach z hałasem słyszalnym z sąsiednich mieszkań w inwestycjach Inpro (np. Wróbla Staw). Wiem, że Inpro na kwartale wyciszyło np. klatkę schodową od mieszkań 6 cm warstwą wygljs
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak wygląda sprawa z akustyką między mieszkaniami?

Wiem, że obecnie trwają odbiory i jeszcze ciężko to zweryfikować, ale słyszałem o problemach z hałasem słyszalnym z sąsiednich mieszkań w inwestycjach Inpro (np. Wróbla Staw). Wiem, że Inpro na Kwartale wyciszyło klatkę schodową od mieszkań 6 cm warstwą jakiegoś wygłuszenia. Obawiam się, że to może oznaczać, że mieszkańcom przyjdzie wzajemnie słyszeć się z sąsiadami, co moim zdaniem jest bardzo uciążliwe.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

co z PPOZ Pliszka

Dowiedziałem się że Pliszka została wykupiona przez INPRO co oznacza zapewne kolejne bloki 14 piętrowe z tyłu budynku , moje wyrazy współczucia wszystkim którzy zdecydowali się na lokale od tamtej strony.
Pytanie co z działką 250 / 6 bezpośrednio za Budynkiem "B"
Widać że barak jest do rozbiórki jeśli teren też wykupiło inpro to pod nosem będzie kolejny wieżowiec o świetle dziennym można zapomnieć .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podobno mają powstać jeszcze dwa bloki na miejscu Pliszki. Jeden od maja 2017 w sprzedaży. Więc będzie ciasno, na dodatek bez miejsc postojowych w hali garażowej :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z wentylatorów dobiegają odgłosy mieszkańców poniższych mieszkań. Niestety jeszcze nikt nie mieszka za ścianą, więc trudno stwierdzić czy będzie też ich tak słychać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety akustyka to samo zlo

Mieszkania są totalnie nie wyciszone, slychac kompletnie wszystko. Do tej pory nie trafiłem na podobną sytuacje. Żeby było tego mało praktycznie wszyscy mają kafle na podłodze bez żadnego wyciszenia, jeśli sąsiad u góry ma dziecko wiecznie ubiegające, sami wiecie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

???

jaki tam jest lokal usługowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie ma żadnego. Puki co jest miejsce, ale Impro ma tam swoje biuro.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

będzie Żabka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żabka jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

halas z wentylatorów

Piszę ku przestrodze. Kupiłam w tej inwestycji mieszkanie. Wentylacja mechaniczna w łazience jest tak głośna, że nawet po zamknięciu drzwi w łazience i sypialnie słyszę ją. Po dłuższej chili w łazience jestem rozdrażniona taki straszny szum. Impro po zgłoszeniu reklamacji twierdzi, że hałas w normie, a firma zajmująca się wentylacją, że nie da się już zmniejszyć obrotów. A więc kupiłam mieszkanie za ponad pół miliona złotych i nie mogę w nim spokojnie spędzić czasu. Nie wiem co za słabą firma Impro wybrał instalując wentylatory, ale naprawdę jest to uciążliwe. Pragnę też zauważyć, że przy odbiorze mieszkania w stanie deweloperskim nie zwróciłam na to takiej uwagi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Małe sprostowanie. Firma od wentylacji twierdzi, że to wina układu instalacji, a nie samego urządzenia, stąd ten hałas. Jedynie co mam nadzieję, może pomoc to wygłuszenie od strony mieszkania gąbką tłumiącą, ale skąd ją wziąć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Karol

Zostały wywalone zapewne wyrzucone regulatory przepływu francuskiej firmy ALDES - Modulo MR - pelno tego było w kontenerach na odpady budowlane przy budynku - pewnie "fachowcy" uznali, że to nie potrzebne - ja mam w swoim mieszkaniu i mam bardzo cichutko...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

pewnie przy odbiorze wyciszyli

u mnie tak było - oględziny odbiór - wyszytkie mechanizmy powyłączane, a potem niespodzianka. Brawo Deweloperzy. Znajomik mieli podobnie na innym osiedlu - standardowy chwyt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkaradne. ohydne bryły
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 9

Pierwszy, zakończony w IV kwartale 2018 roku etap osiedla ?

Czy autor opisu osiedla pochodzi z przyszłości ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkamy 3 miesiace

I chciałbym przestrzec wszystkich, którzy po pracy chcą odpocząć i szukają mieszkania w kwartale. Poniżej dlaczego nie warto:

1) Mieszkania to w dużej części apartamenty na wynajem w których głośne imprezy i malo kulturalne zachowanie to standard - w koncu nie sa u siebie. Mieszkancy mają z tym nie lada kłopot, a administrator nie potrafi wpłynąć na właścicieli. Do tej pory nie trafiliśmy na tak duży problem i stałem się przeciwnikiem apartamentów na wynajem w budynkach mieszkalnych.

2. Akustyka - serio, mieszkałem z racji wykonywanego zawodu w wielu miejscach, ale tu mieszkać się po prostu nie da. Slychac wszystko, rozmowy sąsiadów - dzieki wentylacji, zwykle chodzenie, które zamienia się w głośne uderzenia dzieki zastosowaniu najtańszych materiałów i uwaga umieszczania płyt na podłodze bezpośrednio na wylewce bez żadnego wyciszenia... koszmar.

3. W lato jeśli na tworzy jest 23 stopnie w mieszkaniu jest 33. Gratulacje za izolację, że tak powiem. Słońce działa na ten budynek w środku tworząc saune :)

Podsumowując, dzięki za designerskie ławeczki i podwórko bez metra trawnika. Za siłownię i audioteke. To miejsce to idealny hotel, ale z pewnością nie miejsce na odpoczynek po pracy. Ktoś pytał, czy jest przejazd do Rzeczpospolitej, niestety nie ma, trzeba objezdzac cały kompleks, bo wszystko jest ogrodzone jakbyśmy trzymali tu rezerwy złota naszego kraju.

Na 5 inwestycji w których mieszkałem w Gda ta zdecydowanie jest najgorsza, wiadomo zawsze się coś znajdzie, ale ludzie kochani gdybym był właścicielem zrobiłbym wszystko żeby stąd uciekać.

Ocena 2 na 10 i to tylko z uwagi na audioteke, siłownię i designerskie ławki ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mieszkamy 3 miesiace

Dokładnie, muszę potwierdzić. Aktualnie tu mieszkam i jesteśmy w trakcie szukania nowego lokum. Po 1,5roku poddajemy się. Wieczne imprezy, bezczelni sąsiedzi, brud i ściany z papieru. Dodatkowo bloki postawione są tak, aby stworzyć po środku płac. Świetny pomysł. Gdy jest impreza u sąsiadów i wyjdą na balkon, to w nocy po całym kwartale niesie się każde słowo.
Dramat, omijać z daleka jeśli liczycie na życie w tym miejscu, bo tu się tylko imprezuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedyś stanie się tragedia

Od 4 lat wynajmowania mieszkania w tej inwestycji raz na pare tygodni włącza się alarm przeciwpożarowy. Mimo usilnych próśb do administracji - nikt nic z tym nie potrafi zrobić. Kiedy faktycznie cały blok wraz z mieszkańcami spłonie - nie zapomnijmy ze jest to wina leniwej administracji :)
Poza tym - ciagle niedziałające windy czy zacinające się szlabany parkingowe są poza wszelkim komentarzem.
Ogólnie - żenada za chore pieniądze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Dokładnie w punkt. Administrator i Zarząd to .......porażka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ulega wątpliwości, że ćwiczenia p. poż. są wskazane i powinny odbywać się systematycznie. Kwestia dotyczy tylko częstotliwości ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Initium (6 odpowiedzi)

Witam ,czy można się dowiedzieć jak mieszka się w oddanych już domach ,czy są jakieś poważne...

Linea (16 odpowiedzi)

Składające się z zabudowy wielo- i jednorodzinnej osiedle Linea powstaje na styku dwóch dzielnic:...

Nowe mieszkania Trójmiasto (31 odpowiedzi)

Jak wygląda rynek nowych mieszkań w Trójmieście? Chciałabym zorientować się co może mi ten region...