Lazienka

Czy ktoś robił łazienkę w woeloformatowych płytach gresowych jakie ceny proszę o polecenie fachowca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodzi Ci o spieki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wielkoformatowe mogą być gresy i spieki kwarcowe. Gresy mają przeważnie grubość 6 mm, a spieki mogą być jeszcze cieńsze, nawet 3 mm grubości. Wielkoformatowe płyty są bardzo ładne, ale trudno je położyć, a często też trudno wnieść na wysokie piętra, gdzie nie ma jak wykręcić na wąskich klatkach schodowych. Gdy płyta ma 120x240 lub 160x320 to jest to wyzwanie. Tak samo dużym wyzwaniem jest przycięcie płyty pod wymiar.
Najzgrabniejsze w takim wypadku mogą być płyty 60x120 cm lub 120x120 cm.
Są firmy, które się specjalizują w kładzeniu płyt wielkoformatowych i liczą sobie słono za tą usługę, ale wcale im się nie dziwię, bo to trudne zadanie i łatwo zniszczyć materiał.

Nie polecam kładzenia płyt wielkoformatowych w nowym budownictwie, gdzie świeże mury wciąż mocno "pracują". Gdy pęknie duży rozmiar, to nie wygląda to dobrze. Łatwiej zamaskować rysę na mniejszych płytkach.

Ale jak ktoś ma taką fantazję, to czemu nie? Efekt jest bardzo ładny. O wykonawców najlepiej pytać w sklepach, które płyty wielkoformatowe sprzedają. Gdy ostatnio pytałam, to cena wynosiła ok. 200 zł/m2.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podejrzewam że Anonimowi chodziło raczej o cenę typu 50 zł za położenie sztuki wielkiego formatu .
Znając Gdańsko-Kaszubski rynek wykonawców to na pewno znajdzie jakiegoś amatora na te zlecenie
za tę kwotę . Pozdrawiam wszystkich inwestorów ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co sądzicie o klinkierze na ścianie w łazience? Ja rozważam taki wybór: http://kingklinker.pl/, podoba mi się ich oferta płytek klinkierowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do łazienki polecam klinkier, który ja mam od dwóch lat u siebie i mimo wilgoci, chlapania wodą itd. ciągle się ładnie trzyma, bo nie odpada, nie nasiąka wodą, nie niszczeje. Uważam, że to jeden z lepszych pomysłów na ścianę w łazience Roben
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gresy i spieki też się ładnie trzymaja ( bo nie odpadaja ;P ) nie nasiąkają wodą i nie niszczeją.......
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

Jakie schody? - co polecacie (54 odpowiedzi)

Pewnie wielu mieszkańców nowych domów w Baninie miało dylemat i pytanie dotyczące schodów...

Jaka podłoga do mieszkania? (47 odpowiedzi)

Kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim. Zastanawiamy się jaką podłogę wybrać. Opcji jest...