Lęborski policjant pomógł matce w reanimacji niemowlęcia przez telefon

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Zapewne słyszeliście o tym zdarzeniu.. Jak oceniacie jego zachowanie i jak Wy byście się zachowały będąc na miejscu tej matki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Lęborski policjant pomógł matce w reanimacji niemowlęcia przez telefon

Policjant zachował się rewelacyjnie. Słyszałam to nagranie. Myślę że cały sukces w tym, że umiał uspokoić tę kobietę i racjonalnie nią pokierował. Co do pytania jakbyśmy sie zachowały na miejscu matki to chyba nie jest to dobre pytanie! Raczej nie bywamy w tak skrajnych sytuacjach. Jedna rzecz to znajomość zasad pierwszej pomocy-kazdy z nas powinien takie minimum posiasc. Ale jak ktoś nie jest w stanie opanować się i zachować zimnej krwi to jest trudno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Lęborski policjant pomógł matce w reanimacji niemowlęcia przez telefon

zgadzam się z fkasią..., dzisiaj o tym myślałam, trzeba znać zasady udzielania I pomocy ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Lęborski policjant pomógł matce w reanimacji niemowlęcia przez telefon

Nie słyszałam o tym,wiecie skąd można ściągnąć to nagranie czy jakieś wzmianki o tym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Lęborski policjant pomógł matce w reanimacji niemowlęcia przez telefon

znam tego chłopaka, mieszka w tym samym bloku co ja kiedyś :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Lęborski policjant pomógł matce w reanimacji niemowlęcia przez telefon

Oglądałam to przed chwilą w internecie na stronie dzieńdobry tvn.Aż mi ciarki przeszły.Ja jadę na szkolenie z pierwszej pomocy za 2 tyg.mamy z pracy organizowane.Mam nadzieję że się nigdy nie przyda,ale lepiej wiedzieć co i jak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Lęborski policjant pomógł matce w reanimacji niemowlęcia przez telefon

Ocena zachowania policjanta: Według mnie robi się bohatera z osoby, która na to nie zasłużyła. Po pierwsze: sprawa jest rozdmuchana, bo policjant zrobił to co nakazują jego obowiązki służbowe. Po drugie: we wskazówkach policjanta przekazywanych matce pojawiły się błędy. Resuscytację u dzieci przeprowadza się inaczej niż u osób dorosłych. Po trzecie: policjant słysząc o co chodzi niepotrzebnie przedłużał sprawę, wypytując o dane. Reasumując, miał szczęście że dziecko przeżyło, bo w innym wypadku mógłby ponieść poważne konsekwencje. Albo powinien przełączyć kobietę na pogotowie ratunkowe, albo od razu kazać wykonać 5 oddechów ratowniczych i w razie dalszego braku oddychania dopiero wykonywać resuscytację 15:2 (ewentualnie 30:2).
Co bym zrobiła: Znam zasady resuscytacji, starałabym się ją wykonać, a w razie niepowodzenia – dzwoniłabym na pogotowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Lęborski policjant pomógł matce w reanimacji niemowlęcia przez telefon

podzielam zdanie Gosi - takie są obowiązki policjanta :) przecież są przeszkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy :)

Matka pewnie spanikowała - ale świetnie ją rozumiem, bo nasz Gabryś też o mało nie umarł w 5 dobie życia...

tylko, że my dzięki zajęciom z SR wiedzieliśmy co trzeba zrobić :) no i były 3 dorosłe osoby w domu...

teraz byliśmy jeszcze raz na zajęciach z ratownikiem :) żeby sobie przypomnieć co i jak ;)


sprawy dokładnie nie znam - tzn. słyszałam tylko od różnych osób, że jakiś policjant uratował dziecko :)


w każdym razie - z własnego doświadczenia wiem, że nie warto dzwonić pod nr 112 :/ lepiej pod 999 :)
(pod 112 policjant przełączył mnie na pogotowie, a tam dyspozytorka kazała dzwonić do swojej przychodni po wyjazdowego pediatrę... chociaż dziecko przestało oddychać... pod 999 od razu wysłano karetkę)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

rośliny na balkon - jakie? (17 odpowiedzi)

Może pomożecie... Chcę coś posadzić na balkonie, tylko w lato tak strasznie tam praży słońce...

Przedszkole Stokrotka na Arkońskiej w Gdańsku (41 odpowiedzi)

Poszukuję Mam, które posyłają/posyłały tam swoje dzieci żeby podzieliły się swoją opinią o tym...

Willa Krzywoustego (5 odpowiedzi)

W okolicy, w której powstaje Willa Krzywoustego znajduje się bogato rozwinięta infrastruktura -...