Łuszczyca - czy ktoś zna sposób na wyleczenie ?

jak w tytule Łuszczyca - czy ktoś zna sposób na wyleczenie ? stosowałam już chyba wszystko Oczywiście sterydy i inne leki chemiczne to droga donikąd. Przerobiłam to, bo lekarze tak leczą, a to nie leczy. po drodze były już novate, lirinden A, protopic, leki antyhistaminowe, maści barierowe maści z b5 i inne cuda .... i nic :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeśli masz łuszczyce na głowie, łupież, na bardzo suchą skórę głowy to polecam robić maseczkę na włosy przed myciem:
żółtko, kilka kropel oleju konopnego , kilka kropel cytryny. Maseczkę o konsystencji majonezu wetrzeć w skórę głowy na pół godziny przed myciem, owinąć głowę ręcznikiem. Umyć czeskim szamponem Capillus saborea - nie używać odżywki.Kurację stosować w miarę potrzeby także na inne problemy z włosami i skóra głową jak łuszczyca ...szampon jak i olejek konopny editt znajdziesz na stronce konopiafarmacja pl na łuszczycę skóry ciała , nie tylko głowy pomoże maść konopną z olejem konopnym 24% Retter za 36,90 zł mam wszystko sprawdzone , też lecze to dziadostwo ale to jedno najbardziej mi pomaga są nawroty to normalne ale wtedy wracam ponownie do tego sposobu ...polecam !!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spróbuj ostropest plamisty zmielony lub w tabletkach. Mi póki co pomaga. Wszystko nie zniknęło. Na pewno nie zaszkodzi,działa oczyszczająco i ochronnie na wątrobę a luszczyca to tak naprawdę chora wątroba. Oprócz tego obniża cholesterol
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja choruje na łuszczyce na nogach , łokciach i dłoniach i faktycznie ta maść Dr Retter sobie radzi rewelacyjnie, zadziwiło mnie to bo miałam kiedyś droższą z konopi, a efektu nie było, tutaj ten skład jest mocny co nawet moja dermatolog przytaknęła. Obecnie jestem w stanie "zaleczenia"łuszczycy sterydy odstawione 4 miesiące temu i zamiast tego mam właśnie te maść 24%, msm ( zamiast leków antyhistaminowych działa na mnie lepiej ) i balsam do ciała Palacio z panthenolem to na dzień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

łuszczyca znika bezpowrotnie jak się wsuwa wołowinę 6 godzin z dala od białek mleka,
bo grzyby nie lubią rosnąć na miedzianej skórze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Łuszczyca - czy ktoś zna sposób na wyleczenie ?

Niestety... łuszczycy nie wyleczysz... możesz ją ewentualnie wyciszyć. Możesz stosować różne "leki" ale i tak tego nie wyleczysz.
W wyciszaniu jej pomaga słońce, solarium i ogólnie tego typu rzeczy. Jeżeli masz ja na paznokciach to akryl tez jest polecany. Ogranicz stres do minimum bo przy tym też lubi się powiększać.
Moja mama ponad 30 lat juz sie meczy z tym syfem, ja od paru lat również. U mnie niestety łuszczyca uwielbia słońce i jak tylko chwile poświeci to ta zaraz się pokazuje w większej ilości.
Ogolnie dramat.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Racja to choroba na całe życie a sterydy i inne leki chemiczne to droga donikąd. Przerobiłam to, bo lekarze tak leczą, a to nie leczy. po drodze były już novate, lirinden A, protopic, leki antyhistaminowe, maści barierowe maści z b5 i inne cuda. i u mnie tak samo słonce jest najlepszym lekarstwem ale jak go brak stosuję włąsnie maści konopne .... ta Retter maść jest całkiem niezła skóra nie pęka, zaczęła grubieć. Pierwszą poprawe już widziałam po 7 dniach od zastosowania smarowałem rano i wieczorem...a od środka olejki CBD
ale każdy musi znaleźć swój produkt jednemu pomoże to a drugiemu już nie ... niestety tak już jest z tą chorobą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

cytując wszystkich po trochę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja znam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

moja łuszczyca nie lubi słonca, więc wychodzę jak najczęściej .Usunąć gluten , wszelki nabiał i słodycze, wiem ,ze odmian tej jest dużo i każdy reaguje inaczej. Ja stosuję BSM...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zacznij leczyć jelita, zmień dietę, to podstawa.Problem może mieć charakter wielowarstwowy na tle fizycznym i psychicznym. To się da wyleczyć - widziałem takie przypadki, ale nie przy pomocy konwecjonalnej medycyny. Mogę pokazać na przykładzie jak to zrobić i co zastosować, a Ty zadecydujesz co dalej. (autorska prezentacja lekarza z prawdziwego zdarzenia ) 607 798 000
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety nie ma sposobu na wyleczenie, sama dość długo miałam nadzieję, że pożegnam się z łuszczycą raz na zawsze... Plus taki, że przy odpowiednim podejściu do tej choroby nawroty mam coraz rzadsze i łagodniejsze. Zwracam uwagę na to co jem, jak się da ograniczam stres, biorę witaminy i dostarczam skórze takich składników jakich potrzebuje od zewnątrz. Mój hit to zestaw kosmetyków Clarena https://www.centrumluszczycy.pl/product-pol-183-Clarena-Medica-Zestaw-do-skory-glowy-i-ciala-200-ml-200-ml-200-ml.html . Dzięki nim pożegnałam sterydowe maści.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

a ja znam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z własnego doświadczenia mogę ci powiedzieć, że najważniejsze jest by rozpocząć stosowanie odpowiednich preparatów, a łuszczyca nie będzie aż tak uciążliwa. U mnie najlepiej sprawdziły się kosmetyki z https://hermzlabs.pl/ , przynoszą naprawdę wielką ulgę, łagodzą podrażnienia i przede wszystkim nawilżają skórę, a to jest ważne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podstawą leczenia jest zwalczanie łuszczycowych zmian zapalnych na skórze, doprowadzenie do remisji objawów i utrzymanie tego stanu jak najdłużej. W celu załagodzenia objawów i doprowadzenia do remisji choroby, u pacjentów u których zmiany obejmują do 25% powierzchni ciała, stosuje się leczenie zewnętrzne. W pierwszym etapie leczenia zaleca się preparaty złuszczające, mające na celu usunięcie łuski. Zawierają one wysokie stężenie mocznika bądź kwas salicylowy, np. kosmetyki marki Cerkoderm. Następnie warto sięgnąć po dermokosmetyki ograniczające proliferację naskórka, np. marka Paraderm. Niekiedy lekarze zlecają również kuracje kortykosterydami dostępnymi na receptę oraz pochodnymi witaminy D. Jak leczyć łuszczycę, kiedy zmiany pokrywają ponad 25% powierzchni skóry, albo gdy pacjent jest w złej kondycji psychicznej, ponieważ leczenie miejscowe nie przynosi poprawy? Wtedy konieczne jest leczenie ogólne obejmujące leki immunosupresyjne (metotreksat, cyklosporyna A, retinoidy, leki biologiczne). Tego typu farmakoterapia jest jednak dużym obciążeniem dla organizmu. Pomocniczo wprowadza się niekiedy fototerapię oraz psychoterapię, jako że stres pogłębia objawy choroby. Codzienne życie z łuszczycą wymaga od chorego systematyczności i ogromnej ilości wyrzeczeń. Szczególnie w przypadku poważniejszych postaci choroby. Codzienna pielęgnacja skóry i stosowanie specjalistycznych preparatów do smarowania i do kąpieli, np. Mediderm pozwalają załagodzić dokuczliwe objawy. Niestety mało estetyczne zmiany skórne to nic w porównaniu z uciążliwym pieczeniem oraz swędzeniem, które towarzyszą łuszczycy. Leczenie jest równie ważne jak codzienna pielęgnacja i nawilżanie skóry, ponieważ wydłuża czas pomiędzy kolejnymi nawrotami choroby.

Niestety łuszczyca jest nieuleczalna i chory musi nauczyć się z nią żyć. Kiedy przychodzą okresy remisji choroby warto utrzymać ten stan jak najdłużej. Dlatego trzeba dbać o odpowiednią dietę, ograniczać używki i unikać stresu. Zwalczanie czynników potęgujących objawy choroby pozwoli ograniczyć jej rozwój.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ile można pisać ? trzeba krótko i zwięźle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po co się truć świństwami.Idź na plażę i trochę się spal na słoneczku, świństwo już nie wróci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jestem zachwycona pomysłem jakim zajęła się Konopna Farmacja z Poznania. Otóż wprowadzili do swojej oferty coś takiego jak połączenie olejków konopnych z innymi ziołami. Zresztą sama miałam okazję korzystać z jednej z takich receptur na łuszczycę. Wszystko indywidualnie dobierane, ja miałam rozpisane jak stosować olej CBD z MSM i kurkumą. Do tego do wcierania maść konopna Dr. Retter i na efekty nie czekałam dłużej niż tydzień, mniej więcej po tym czasie ustało swędzenie i plamy łuszczycowe powoli znikały. Natomiast mojej siostrze, która miała problemy z migrenami rozpisali olej cbg z amforem do wcierania za uszami i na karku. U niej też zadziałało. Patrząc na to ile mają asortymentu to domniemam, że na większość dolegliwości będą wstanie doradzić. Będę tam też niedługo odsyłać szwagra na sprawy onkologiczne bo odmówili mu dalszego leczenia. ( nie będę mówić dlaczego, ale można się domyślić). W każdym bądź razie ja sama nie umiem szukać takich rzeczy, a po drugie na ziołach trzeba się znać ja po prostu jadę i o wszystko mogę zapytać
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Łuszczyca - czy ktoś zna sposób na wyleczenie ?

Ja znam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak od serducha to mogę polecić w sumie dermokosmetyki z psorisel przy łuszczycy. nie wiem czy gdzieś się pojawiła już ta nazwa, ale na prawdę warto wypróbować. on jeden w kuracji mi pomaga.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodzi Ci o ten zestaw? https://verdelab.pl/produkt/psorisel-zestaw/ Pytałam w aptekach i nigdzie go nie znalazłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak, o niego mi chodzi. jest na prawdę genialny. w aptekach go nie ma, to prawda. on jest chyba dostępny tylko w sprzedaży online. tak czy inaczej polecam i to zdecydowanie na łuszczycę. p.s. to polska marka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na pewno jest jeszcze w aptece gemini, aptece zawiszy, dr max, olmed itp. Jeżeli chodzi o strony to ja tego sklepu nie znam, ale wiem że jeszcze istnieje oficjalna strona produktu: https://psorisel.pl/produkt/zestaw/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzies mozna zobaczyc co w srodku tego zestawu jest? Bo fajnie ze linki lataja ale jak to ma dzialac i co ma dzialac na luszczycowe zapalenie skory glowy fajnie by bylo wiedziec co nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

- niwelowanie zaczerwieniej skóry,
- zmniejsza mi swędzenie skóry,
- ustępuje łuszczenie skóry,
- nawilżenie i odżywienie skóry,
- regeneruje i odbudowuje skóry i naskórka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

są jakieś badania na to, że to ma szansę, w taki sposób zadziałać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Były prowadzone badania aplikacyjne. Prowadzone były przez niezależne laboratorium na próbie 25 osób w wieku powyżej 18 lat, ze stwierdzoną łuszczycą skóry głowy. Podobno okres aplikacji trwał 4 tygodnie i wyniki z tego co widzę wskazują, że Psorisel może być bardzo obiecujący.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i jakie były wyniki tych badań?
są one gdzieś udostępnione?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

88% osób stwierdziło, że zestaw Psorisel pomaga niwelować objawy łuszczącej się skóry głowy,
100% badanych osób potwierdziło, że szampon dokładnie i delikatnie oczyszcza skórę głowy, a emulsja Psorisel natłuszcza przesuszoną skórę głowy,
100% badanych potwierdziło też, że zestaw Psorisel jest wydajny,
84% osób stwierdziło, że szampon łagodzi stany zapalne skóry głowy,
88% badanych potwierdziło, że szampon Psorisel zmniejsza swędzenie i nadmierne łuszczenie skóry,
92% osób przyznało, że płyn natłuszcza przesuszoną skórę głowy, przy czym 100%, że to właśnie emulsja razem z płynem Psorisel natłuszczają ich chorą skórę głowy,
92% badanych orzekło, że płyn Psorisel natłuszcza przesuszoną skórę głowy oraz łagodzi podrażnienia, świąd i pieczenie naskórka,
96% badanych stwierdziło, że płyn i emulsja Psorisel razem delikatnie wygładzają skórę,
96% stwierdziło, że płyn i emulsja Psorisel regenerują skórę głowy z łuszczycą,
82% uważa, że emulsja Psorisel łagodzi podrażnienia, świąd i pieczenie naskórka,
92% badanych potwierdziło, że nasz zestaw spełnia ich oczekiwania, nabyłoby ten produkt i poleciłoby go swoim znajomym,
96% ocenia nasz zestaw za lepszy lub porównywalny z innym tego typu.
*Badania aplikacyjne przeprowadzone przez niezależne laboratorium na grupie 25 osób w wieku powyżej 18 lat, ze stwierdzoną łuszczycą skóry głowy. Okres aplikacji: 4 tygodnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no wyglada to dosc solidnie jezeli chodzi o te wyniki bo jednak 88% to calkiem spory % jezeli chodzi o skutecznosc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie da sie wyleczyc łuszczycy ale mozna z nia zyc dzieki odpowiednim kosmetykom, polecam fajnie nawilzajace i zmniejszajace powstawanie strupków i swędzenie mydlo aleppo 24% z pachnacej krainy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy było wykonane usg? Ja wykonuje na nowym sprzęcie i jestem zadowolona https://icomed.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mnie sie sprawdza z pachnacej krainy mydlo aleppo 24% jest idealne do regeneracji skory z problemami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stefka czy Iwona jesteś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Łuszczyca - czy ktoś zna sposób na wyleczenie ?

Mi pomogły okłady z świeżej wody brzozowej co można zrobić tylko na wiosnę zbierając wodę z drzewa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powiem wam, że sama zastanawiam się nad https://hermzlabs.pl/products/healpsorin-cream-50ml . Podobno jest to dobry krem na łuszczycę, dodatkowo łagodzi on też podrażnienia co jest również ważne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest metoda na zaleczenie , mam genetyczna luszczyce /Po matce/ przedewszystkim na lokciach ,glowie. W Stadium stresu (naprawde stresu!!!) mialem to paskudne luski na plecach rekach stopach, wiecie Jak sie czuje czlowiek tak naznaczony. Jest mozliwosc zaleczenia, nie przez masci balsamy ziolka, ci dermatolodzy traktuja Nas Jak natretow, Bo nie maja wiedzy Jak Nam pomoc. ja mialem ten przypadek w wieku 35 lat (rozwod) a teraz po operacji ( Rak) Do rzeczy, -- proteiny , tak te dla sportowcow, kup 3 pojemnikii i co dzien 3 lyzki stolowe na szklanke (wody albo mleka) terapia trwa do 3 -6 tygodni ,Ale da efekty Andrzej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proteiny !!!!! Zaufaj a sie wyleczysz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Problem ze wzwodem (6 odpowiedzi)

Mam 40 lat i problem ze wzwodem robi sie coraz bardziej uciazliwy dla mnie i partnerki. Bedac...

Ortopeda Marek Kołodziejczak - proszę o opinie. (7 odpowiedzi)

Jestem zarejestrowana do ortopedy Marka Kołodziejczak w Gdyni na Pułaskiego. Może ktoś miał z...

Kontuzja kolana - poszukuję doświadczonego fizjoterapeuty. POMÓŻCIE!!! (28 odpowiedzi)

Witam, bardzo proszę o pomoc. Trzy mies. temu doznałam kontuzji kolana z uszkodzeniem...