Nerwica i depresja - jak wyjść z tego stanu ???

Witam,

Czy są osoby na forum,które zmagają lub zmagały się z nerwicą i depresją ????

Jak sobie radzicie w stanach lękowych,nerwicowych????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To są choroby, które można leczyć farmakologicznie albo/i za pomocą terapii. Może warto poszukać pomocy u specjalisty?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
;dddddd
Na początek sprubój ziołowych - Nervosan control lob forte, bez recepty tak zanim otrzymasz fachową pomoc. Wyciszają, problemu nie zdejmują ale pomagają żyć. Mnie ktoś polecił, sprawdziły się więc też polecam.
I nie poddawaj się , są chwile w życiu kiedy się upada ale zawsze się po tym człowiek podnosi i u Ciebie tak będzie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Depresji nigdy nie miałam ale w zeszłym roku dopadła mnie nerwica. Zaczęło się od napadów kołatania serca - nagle wzrazstał mi puls do 130 - 140 - tak się tym zestresowałam że mam chore serce, że ciągle się wschłuchiwałam jak mi bije i sama się nakręcałam. Przez to po kilku tygodniach doszły lęki, nie mogłam spać w nocy, bałam się zostać w domu sama, czasem jak jechałam do pracy to dopadała mnie panika w skmce.
Zaczęłam pić dużo melisy (3 x dziennie napar z 2 torebek), kupiłam sobie tabletki uspokajające ziołowe i brałam kiedy już naprawdę nie mogłam zasnąć wieczorem, ograniczyłam kawę do 1 dziennie i zaczęłam brać magnez. Poszłam do psychiatry, który przepisał mi tabletki uspokajające do wzięcia w razie czego, gdyby mnie dopadło i nie mogłabym się sama uspokoić (nigdy nie wzięłam).
Zrobiłam sobie kompleksowe badania, łącznie z tarczycą i sercem - wszystko ok. To mnie trochę uspokoiło, starałam się o tym ciągle nie myśleć i normalnie żyć.

Po kilku miesiącach przeszło całkiem i póki co nie wróciło. Nie wiem czym było spowodowane, może stresem w pracy, piciem dużej ilości kawy - czytałam że można sobie kawą wypłukać magnez i potas i wtedy są takie objawy sercowe i lęki.

Przeczytałam też książkę Dr Claire Weekes "Kompletna samopomoc dla twoich nerwów", która uświadomiła mi że to wszystko dzieje się tylko w naszej głowie - bardzo polecam tą książkę.

Dobrze też jest uprawiać jakiś sport - wtedy wydzielają się endorfiny i człowiek się lepiej czuje.

A jeśli już naprawdę nic nie pomoże to pozostaje psychoterapia.

Pozdrawiam i głowa do góry !
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przede wszystkim potrzebujesz pomocy specjalisty, który przepisze Ci odpowiedni leki, możliwe, że będzie potrzebna terapia. Przyda się też wsparcie ze strony najbliższych.
Nie próbuj leczyć się samodzielnie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zrób sobie jeden wieczór tylko i wyłącznie dla siebie. Wyłącz telefon, telewizor, dzwonek do drzwi. Usiądź, zamknij oczy , zrelaksuj się. Zacznij oddychać jak kobieta w ciąży (przeponowo, głęboki wdech nosem, wydech otwartymi ustami - parę razy) Wuluzuj. Przeanalizuj co się ostatnio wydarzyło w Twoim życiu. Ustal co jest dla Ciebie najważniejsze w tym momencie i co możesz zrobić.
Zmień środowisko stresogenne, a jak się nie da, to wytłumacz swojemu wewnętrznemu ja, że to tylko gorszy okres w Twoim życiu (w piekle się nie zatrzymuje, przez piekło się przechodzi z zaciśniętymi zębami i idzie dalej).
to moze kazdego trafic. Sama/sam od tego sie nie uwolnisz.
Najgorzej jak masz mysli samobojcze lub w nocy nie mozesz zasnac.
W tym wypadku to juz slabo trzeba sie udac do psychiatry. Tak, przepisze leki ale te leki sa po to zeby wrocic do spania i ewentualnie do zycia. Trzeba uwazac niektore to naprawde powazna sprawa. Bedziesz czuc sie lepiej ale wtedy trzeba poszukac psychologa. On powinien wyczaic gdzie problem. W miedzyczasie mozesz schodzic z lekow zgodnie z psychiatra. Bliskiej mi osobie to zajelo rok czasu. Czasami ludzie do psychologa chodza po traumie nawet do 2 lat.
I nie czytaj za duzo w necie bo sobie w glowe strzelisz.
Wazna jest rowniez rodzina.
Glowa do gory
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ehhhh. . . . to wszystko nie jest takie proste. . . . :-(
Nie bierz się za "wszystko" jednocześnie.
"Proste" jest PO wygranej walce i przejściu drogi, której szukasz.
Osobiście nie jestem zwolenniczką leków "na receptę", to jak wieszanie na antenie tv gaci lub trzaski na łączach. Przekaz Twojego systemu (ciała i duszy) musi być czysty.
Źródło wszystkiego co potrzebne do pełnego zdrowia jest w Tobie.
Nie neguj tego co się z Tobą dzieje. Poznanie jest wielką siłą, której możesz użyć by sobie pomóc... z pomocą innych (lub bez).
Wszystko czego potrzebujesz jest w Tobie. Reszta to lustrzane odbicie. Dzięki temu możemy monitorować równowagę.

Ps
Na otwartej dłoni biedronka i motyl przysiądą, ptaszek się sfajczy, złocisza ktoś rzuci... Zamknięta dłoń to pięść, która czyni z człowieka kalekę i niewolnika... Przyjrzyj się swoim 5 paluszkom i ich życiu. Zachwyt nad resztą Twojej " maszyny" wyciśnie Ci łzy z oczu.
ja jestem w podobnym stanie od stycznia, chodze od roku na terapie do psychoterapeuty, ale pewne wydarzenia z teraz spowodwaly lęki, uczucie drżenia cale ciala. strasznei sie boje lekow na recepte, wiec wspomagam sie tak: labofarm tabletki uspokajajace. ziolowe. bywalo ze bralam 3x2 tabl. w aptece mowia ze nawet moge wiecej, i fajnie bo bardzo szybko dzialaja. i popijam Nervosan, herbata z apteki, i radze zajac glowe czyms inny,, bo ........tak jak wyzej pisza......... wszystko siedzi w naszej bani....a jak czlowiek znerwicowany to podatny na nakrecanie sie..........
pomalu wychodze z klopotow. wiec Tobie tez na pewno sie to uda!!!!!!
trzymam kciuki :)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najogólniej depresje dzieli się na egzogenne które mają swoje zewnętrzne przyczyny (utrata bliskiej osoby, pracy ,dotychczasowych wartości itp.) oraz endogenne czyli biologiczne wiązane z brakiem neuroprzekaźników w mózgu- serotonina czy noradrenalina).
Z pierwszym rodzajem depresji zwykle sobie ludzie po pewnym czasie radzą przy drugiej muszą się wspomagać lekarstwami.

Nieumiejętność przeżywania radości to okropny stan.
Ja pod koniec 2014 roku miałem silną nerwicę i depresje. Brałem SERONIL. Wyszedlem na prostą dzięki LAMININE i teraz jestem wolny od leków :)
http://lamininedlazycia.blogspot.com/2016/03/laminine-przy-depresji.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oprócz naturalnych metod relaksujących (muzyka, joga itp.) polecam uzupełnić dietę o soki z marchewki, selera i owocu granatu. Taki przepis znalazłem na terapiasokami.pl. Myślę, że picie takiego soku może pomóc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tylko wizyta u lekarza psychiatry Może Ci pomóc. Muzyka I seler mogą w ramach zabawy uzupełnić terapię farmakologiczną. Psycholog nie koniecznie , drogo. Lepsza Rodzina , przyjaciel.
Zen, przeżyłam to samo co ty, kilka lat temu dopadła mnie nerwica, zaczęło się od szybkiego bicia serca,po silne nie uzasadnione stany lekowe, uczucia słabości, omdlenia, ciśnieniowe bóle głowy,bywało ze rano wstawałam i bylam przerażona tym ze cały kolejny dzień przede mną, ze nie dam rady.Takze robiłam wszelkie badania, w efekcie końcowym usłyszałam " psychiatra".I stwierdziłam ze jeśli sama na własna rękę i o własnych siłach z tego nie wyjdę to nigdy z tego nie wyjdę. Bo lecząc się psychotropami na zawsze będę miała świadomość ze bez leków choroba moze wrucic lub ze może się od nich uzależnię, lub ze będę miała zaburzenia świadomości.
Zaczęłam wiec pracować nad sobą, zmieniłam zupełnie sposób myślenia, odżywiania, mieszanki ziołowe bardzo dobrze zadziałały,od pewnego lekarza dowiedziałam się tez o tabletkach aspargin, są to sole magnezowe i potasowe, w 100% bezpieczne naturalne a zadziałały o wiele bardziej niż np NeoMag forte. Po roku czasu doszłam do siebie, chociaż wydawało mi się wiele razy ze może lepiej jak pójdę do tego psychiatry ale za każdym razem jak tak myślałam, przypominałam sobie to co powiedział mi lekarz ogólny po obejrzeniu wszystkich wyników badań..." jest pani zdrowym człowiekiem"
Powodzenia ci życzę i przede wszystkim dużo silnej woli.
na to pomoże tylko specjalista, samemu się z czegoś takiego nie wyjdzie bo to zbyt poważna sprawa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Trudno wyjść z tego samemu i taka jest prawda, ale fakt, że zdajesz sobie sprawę z tego, że coś jest nie tak to już pierwszy krok. Warto poczytać o samej depresji https://abcporady.pl/jak-walczyc-z-depresja/ ale przede wszystkim, co wydaje się być chyba najważniejszym krokiem, najlepiej jest pójść z tym do specjalisty. On powinien coś poradzić.
Gdyby ludzie wierzyli korzystali z sakramentów modlili się słuchali rekolekcji i czytali pismo święte.. psychiatrzy i leki nie byliby nikomu potrzebni.. . To wymaga czasu...ufności... Ale daje siłę i spokój której nie da nic i nikt inny... wiem wiem.. . Brzmi absurdalnie... ale czy próbowaliście nowenny pompejanskiej... do sw. Rity. Nowenny rozwiazujacej węzły.. Szostak.. Pawlukiewicz... to tylko dwa nazwiska dobrych rekolekcjonistow.. jest ich pełno na Youtube... poczekajcie... spróbujcie.. czasem trzeba upaść aby WSTAĆ
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
to są bardzo poważne problemy i żeby z nich wyjść, trzeba się zgłosić do specjalisty.
Tez mialem nerwice. Pierwszy atak okolo 3 miesiace temu wracajac z bieszkowic. Malo spalem i malo jadlem i do tego antybiotyki i marihuana. Zatrzymalem Sie na srodku jezdni i myslalem ze umieram. Potem leki paranoje itp przez 2 tygodnie. Wizyta u psychiatty i mnostwo przypisanych lekow. Ale nic nie wzialem!! Kupilem ziolowe i sam sobie w glowie poukladalem i teraz jest dobrze nie mialem ataku ani nic. Lekarz z ciebie zrobi wariata... w tobie sila. Da sie z tego wyjsc ja wyszedlem wielu innych tu na forum i moich 2 znajomych jeden bez lekow drugi po 8msc terapi. Tylko silne jednostki z tego wychodza a jak sie dopierdalasz co ci jest i co bedzie to nerwice bd miala do konca zycia. Duzo spij... jedz zdrowo. Ziola i po miesiacu poprawa bedzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie zawsze człowiek jest sam w stanie sobie poukladać w głowie, są sytuacje w których bez pomocy specjalisty ani rusz. Nie mówię tu od razu o lekach antydepresyjnych i robieniu z kogos wariata przez lekarzy, ale o chociażby wizycie u psychologa. Czasem nawet 2-3 wizyty potrafia już pomóc. Najgorsze to leczyć się na własną rękę ziołami. Ogólnie jestem entuzjastką leczenia domowego, ale nie w przypadku nerwicy czy depresji. Kilka lat temu również byłam w cięzkiej sytuacji i pomogło mi dopiero totalne odcięcie się od wszystkiego i calkowita zmiana życia (wyprowadzka do innego miasta, zmiana studiów, nieznane otoczenie i wszystko nowe). Dobrze też mieć dobrego przyjaciela, który wesprze. Nie wzbraniaj sie przed psychologiem, to żaden wstyd skorzystać z pomocy, Takie mamy czasy, ludzie boją sie jutra, wszystko nas przytlacza, ciągły pęd i wieczne oczekiwania.
Chcesz to mozemy Sie spotkac i cie podniose troche na duchu i powiem co i jak.
Ale jak??? Ja mam w głowie prawdziwe piekło !!!! Obsesja na punkcie brudu, a brud w mojej głowie jest wszędzie !!!!
Leć do lekarza, on CI pomoze. Moze masz jakichs blizszych, ktorzy by cie wsparli??
Bieganie tak biegi lub rower
Jak? Trzeba skorzystać z pomocy profesjonalnego ośrodka. Nie ma sensu próbować leczyć się samodzielnie, bo mało komu się to udaje... Szukając dobrego ośrodka warto wybrać się do Krakowa. Można w nim znaleźć Centrum Dobrej Terapii, specjalizującego się w leczeniu tego typu schorzeń. Z jego pełną ofertą można zapoznać się pod adresem http://ograniczpicie.pl/
Na temat ośrodka http://ograniczpicie.pl/, o którym wspomina jolka w poprzednim wątku, też słyszałam dobre opinie. Wiem z własnego doświadczenia, że depresja i nerwica to częste choroby wynikające z uzależnienia albo współtowarzyszące uzależnieniu. Nadmierne spożywanie alkoholu to taki sam problem jak uzależnienie od narkotyków czy innych używek. Skutki dla zdrowia psychicznego i fizycznego mogą być opłakane więc warto reagować na nie jak najwcześniej.
Dominika oprócz depresji ma jeszcze rozdwojenie jaźni, albo może w poprzednim życiu była Jolką
Ja chodzę do dobrego psychologa, który pomógł mi w moich stanach lękowych. Może wato kogoś poszukać https://ranking.abczdrowie.pl/s/Psycholog
Jeśli masz depresję, myślę że najlepiej skonsultować się z lekarzem po raz pierwszy, aby to omówić. Rozmowa z przyjaciółmi i rodziną również będzie dobrym pomysłem. Depresja może zdarzyć się każdemu z nas, a objawy mogą być różne dla różnych osób. Mi na przyklad udało się zwalczyć depresję z pomocą Apaurin Diezepam który kupowałam tutaj "all-generic-meds.com". Leczę się pól roka już i czuję się lepiej.
Jesli nie potrafimy sobie poradzić samodzielnie to jednak skorzystanie z pomocy odpowiedniego psychoterapeuty nie będzie wcale takim złym rozwiązaniem. W wielu przypadkach osoba chora na depresję albo nerwicę tłumaczy sobie, że pewnie nic jej nie pomoże. Nie jest to jednak prawdą i jednak warto jest oddać się w profesjonalne ręce....

Polecam zajrzeć sobie na tę stronę:
https://rodzinazdrowia.pl/na-dobre-i-na-zle-jak-pomoc-osobie-z-depresja

Jest tutaj opisane jak pomóc osobie z depresja. Jeśli widzimy u kogoś takie objawy to powinniśmy praktycznie od razu zareagować!
Byłaś już z tym u lekarza?
Trzeba pracować nad sobą i jeśli jest taka potrzeba udać się do specjalisty.
Dzień dobry! Chciałam podzielić się z Wami artykułem z portalu tworzonego przez farmaceutów na temat nerwicy - czym jest choroba, jej objawy, przyczyny, rodzaje oraz jak ją wyleczyć.
Artykuł napisano w oparciu o najbardziej aktualne dane medyczne. Myślę, że artykuł może być interesujący i pomocny dla odbiorców tej grupy. Na pewno nie zaszkodzi :).
a gdzie ten artykuł?
Mam kolegę z napadami lękowymi, czy można mu jakoś pomóc?
Oczywiście. Musi iść do psychiatry. Sam sobie nie poradzi.
Poza tym, że należy udać się do lekarza, niech spróbuje oleju Hempking. Nie zaszkodzi a na 100% pomoże. Mi właśnie pomogło na stany lękowe. Nie chciałam wychodzić za bardzo z domu, a wyjścia do ludzi typu rodzinne imprezy były dla mnie końcem świata. Ale zaczęłam właśnie stosować olej i jestem dużo spokojniejsza.
A tytuł artykułu i gdzie go znaleźć?
Mi pomaga specjalista, chodzę do https://abovo.bialystok.pl/czym-jest-psychoterapia/. Dlatego że ani sama ani z kimś bym sobie nie poradziła. To chyba jeden z najlepszych jakich mogłam spotkać. Najlepsza jest fachowa ręka.
Po pierwsze nerwica nie jest żadną chorobą. Nie można być chorym na fakt posiadania emocji! To, że nie potraficie nimi zarządzać jest całkowicie normalne u znerwicowanych osób. Sam miałem nerwicę i depresję ze wszystkimi "dodatkami". Wyszedłem z tego i napisałem książkę jak to zrobić. Książka online dostępna na http://wolniodleku.pl .
Naprawdę idzie z tego wyjść?
Ja mam nerwicę i depresję z której już wychodzę pod stałym nadzorem psychologa. W ciężkich momentach zaczynam zawsze słuchać muzyki którą lubię najbardziej (tylko żeby smutna nie była!!!!). Polecam zrobić sobie małe karteczki z dobrymi myślami i celami na przyszłość i takich ciężkich stanach później je czytać :) pomaga naprawdę ^^ i najlepiej rozmawiać z kimś i wyrzucić wszystkie złe emocje ;) życzę szczęścia kochani :*
Ja .Na nerwicę podatny jest wrażliwy człowiek,który posiada nadzwyczajne umiejętności radzenia sobie z prawie każdą rzeczą napotkaną w swoim życiu.Taką osobę się wykorzystuje i zastrasza dla potrzeb własnych mąż ,żona,pracodawca,kierownik ,pracownik.Każdy się broni przed takimi osobami .Rodzice despotyczni też wywierają silny wpływ emocjonalny kierując się własnym wygodnictwem pomocy dla swojego dziecka i uciekania od problemów które go dotyczą.Nerwicę można wyleczyć środkami farmaceutycznymi które są stopniowo odstawiane a nie nagle. Leki są wstanie wyciszyć daną osobę a psycholog wskaże właściwą drogę aby jej nie pogłębiać i odejść od starych stereotypów i zamieńić je na bardziej korzystne niż do tej pory.Jeżeli nerwica jest już tak silna że nie da się jej nieleczyć lekami powinniśmy pozostać przy fachowej opiece lekarza psychiatry i psychologa np.Polecam Agnieszkę Kozłowską -znany lekarz psychiatra Wrocław.
A ja korzystam z pomocy psychoterapeuty pana Michała Matyjaszkiewicza i powiem więcej jest to terapia online i naprawdę działa. Przyznam, że nie byłam do końca do tego przekonana ale stwierdziłam, że czemu nie?Warto spróbować i nie żałuję. Rozmawiałam już z panem Michałem kilka razy i naprawdę czuję się o wiele lepiej. Trening relaksacyjny jest super.
Może pani coś więcej z jakich okolic
Pan Michał jest z Kielc ale tak jak wspomniałam kontaktuje się z nim online. Polecam wejść na jego profil na znanym lekarzu ja właśnie prze ten portal się z nim skontaktowałam
ja z kolei polecam Panią Sandrę Ossowską z pro ego w Zielonej Górze, jest świetną psychoterapeutką

Nie wiem czy pytanie się o to na forum jest dobrym pomysłem. Moim zdaniem powinna być tutaj wprowadzona przede wszystkim odpowiednia psychoterapia. W przypadku wymienionych zaburzeń skuteczność leczenia psychoterapią w podejściu poznawczo-behawioralnym jest wysoka, spotkania takie pozwalaja wykryć przyczyny powstawania lęku oraz psycholog powinien nauczyć rozpoznawać takie ryzyko oraz zaproponowac możliwości prewencyjne. Czasem leczenie wymaga włączenia leków, jest ich wiele, w wielu przypadkach zleca się lek relanium https://ktomalek.pl/relanium-ulotka-cena-zastosowanie-apteka-tabletki-5-mg-20-tabl-1x20/ub-4112801 Dzieje się tak wtedy, kiedy objawy są bardzo silne i długotrwałe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dokładnie!
Dziękuję za ten głos rozsądku. W takich sytuacjach potrzebny jest specjalista. Wiem, bo moja żona jest właśnie psychoterapeutką we Wrocławiu i często styka się z powyższymi zaburzeniami. Zresztą pisze o tym na swojej stronie internetowej https://bieganowska.com/psychoterapia/
Ma wielu pacjentów, ba, całe rodziny, które do niej trafiają. A terapia nierzadko trwa od kilku do kilkunastu miesięcy. I choć ja się tym zawodowo nie zajmuję, to bez wątpienia stwierdzam, że to bardzo ciężki zawód ;)
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za tą wypowiedź!
Polecam olejek cbd
Czy też przy nerwicy mieliście takie objawy jak dławienie się podczas jedzenia,gula w gardle,ścisk oczywiście to jest w mojej głowie ale jak sobie z tym poradzić? Niechce się bać jeść. Czy można z tym wygrać bez leków?
Oczywiście. U mnie się zaczęło 3 miesiące temu... Nie mogłam przez to uczucie jeść i chudłam bo bałam sie, że się udusze... ścisk w gardle miewam do tej pory i tylko z prawej strony. Czasem budzę się w nocy i mam wrażenie że nie mogę oddychać. Byłam u psychiatry biorę leki dopiero 2 tydzień poprawa jest Ale to jeszcze długa droga.... nerwica leki depresja to coś okropnego ale nie można się poddać trzeba z tym walczyć i sobie tłumaczyć że tak na prawdę jesteśmy zdrowi nic nam nie jest. Długo u Ciebie się to objawia? Opowiedz więcej.
Ja nie miałam takich, ale lęk na wiele innych rzeczy, a zaczeło się od ataku paniki w nocy. Na szczęście byłam na tyle silna, że zwalczyłam to sama, zaczęłam dużo czytać, także o tych lękach, że wszystko jest w naszej głowie, postanowiłam któregoś dnia że halo halo to ja przejmuję kontrolę nad swoim umysłem i jak tylko czułam że zbliża mi się napad lęku nauczyłam się go zwalczać. No i się udało, jakieś 5-6 lat temu. Wiadomo są gorsze dni i lepsze ale tak na prawdę mamy jedno życie, bierzmy z niego co najlepsze. Teraz jestem w ciąży i nawet wizja porodu mi nie straszna :D w końcu zdrowie maluszka jest tutaj najważniejsze, już mi nie w głowie zagłębianie się we własne lęki a to chyba też troszkę bierze się z naszego "rozczulania się nad sobą" i egocentryzmu. Ludzie na świecie walczą o życie każdego dnia, są różne tragedie i żyją dalej, więc i my raczej damy radę :)
Polecam wybrać się do specjalisty np. z kliniki Psychomedic, wstawiam ich filmiki które znalazłam na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=4TTMWPnpIks

https://www.youtube.com/watch?v=LIqsmad6zN0&t=35s
Napewno przy pomocy specjalisty.
samemu się z czegoś takiego nie wyjdzie, potrzebna jest fachowa i specjalistyczna pomoc.