Nie zapomniał jednak o nas !!! i wrócił po chwili przynosząc ze sobą „gratisowo” dwie lampki wina Leonardo da Vinci - /alias/ Leonardo Di Caprio celem niby kiprowania i degustacji…:-) Widziałem jednak, że facet wkłada w to co robi dużo serca i pozytywnych wibracji.
Kuchnia restauracji El Greco ściśle nawiązując do słynnej śródziemnomorskiej diety jest pełna słońca, lekkości i wolności. Zauważyłem, że El Greco oferuje i twórczo wykorzystuje bogatą paletę dań wytrawnych i słodkich, charakterystycznych dzięki wykorzystaniu do ich przyrządzania świeżych składników, dzięki czemu dania te są wyjątkowo smaczne i zawierają, co lubię najbardziej wiele aktywnych i pasywnych witamin:-)
Menu zawiera zbiór tradycyjnych i nietuzinkowych przepisów, których nawet nie udało mi się spotkać w klasycznej Helladzie. Potrawy z mnóstwem ryb i owoców morza, ogromną ilość mięsa z oliwą z oliwek i ogromnym wyborem kolorowych, aromatycznych oraz egzotycznych warzyw napotkanych pod gorącym greckim niebem. Zupa z krewetek, pieczony łosoś i łosoś z grilla to po prostu mistrzostwo wszechświata i cyberprzestrzeni.