Małgorzata Kidawa-Błońska 5 x głosowała przeciwko pieniądzom na onkologię

"Panie prezydencie, skoro tak świetnie pan sobie radzi, niepotrzebna panu TVP za 2 miliardy. Seniorzy z Płocka apelują, żeby przekazać te pieniądze chorym na raka. Dołączam się" - napisała ostatnio w sieci Małgorzata Kidawa-Błońska. Później ponawiała ten apel i podkreślała, że PiS przeznacza zbyt małe kwoty na walkę z rakiem w Polsce.

Tymczasem tvp.info informuje, że tylko w latach 2012-2014 - gdy w Polsce rządziła Platforma Obywatelska - Małgorzata Kidawa-Błońska sprzeciwiała się przekazaniu na onkologię nawet znacznie mniejszych sum, niż omawiane obecnie 2 mld zł.

W 2012 roku Leszek Miller (SLD) zgłosił poprawkę zakładająca przeznaczenie 2 mln zł na szczepionki antyczerniakowe. "Za" głosowały PiS, SLD, Solidarna Polska czy Ruchu Palikota, a przeciwne były PO-PSL, w tym Małgorzata Kidawa Błońska. Z kolei Krzysztof Jurgiel (PiS) proponował przeznaczenie 7 mln zł na "rozbudowę i modernizację Centrum Onkologii w Białymstoku". Tym razem również zarówno rząd Donalda Tuska, jak i obecna kandydatka na prezydenta, byli na "nie".
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Małgorzata Kidawa-Błońska 5 x głosowała przeciwko pieniądzom na onkologię

a mówili, że kaszanka rozjaśnia umysł
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Małgorzata Kidawa-Błońska 5 x głosowała przeciwko pieniądzom na onkologię

Do jego umysłu wiedzie pokrętna droga, przez kiszkę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przynajmniej go ma.

Smakosz podał informacje. Mogą być one prawdziwe lub fałszywe. Jeśli są fałszywe, rozsądnym komentarzem jest ich sprostowanie czy obalenie.
Atak ad personam, poza informacją o żenującym poziomie komentatora, świadczy o bezradności merytorycznej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Sadylu, załóżmy że masz rację. To co mamy zrobić wobec tego, z Twoimi komentarzami, merytorycznymi oczywiście, w których jest mowa o trzodzie i oficerach prowadzących ? Zatkało kakao ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skoro zostałem przywołany do tablicy w sprawie merytorycznego komentarza do wpisu "kaszanki", wyjaśniam : nie jestem w stanie polemizować ze źródłem informacji kaszanki, czyli TVPis z Goebelsowską szczujnią TVP info. Jednak nawet gdyby był choć cień prawdy i podobne dylematy na temat zasadności danych wydatków, to czy PIS ma powtarzać tą złą drogę ? Przecież oni słuchają głosu ludzi. Taki rodzaj tłumaczenia stosował Jasio w szkole podstawowej : " powiedziałem d...a, bo oni też pseklinali, prose Pani"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czego Ty się spodziewasz po starym chlorze z Dolnej Oruni i cieciu z domu starców?
Nie zapominaj, że on nie jest winien tego, że jest nikim. Winni jesteśmy my i reszta świata, że sie nie poznaliśmy na takim cudownym obywatelu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jako komentarz do powyższych wpisów kawa i P wystarczy przytoczyć słowa Sadyla
"Atak ad personam, poza informacją o żenującym poziomie komentatora, świadczy o bezradności merytorycznej."
Nic dodać, nic ująć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Miało być jaqa ale autokorekta zadziałała.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Powazny komentarz, powaznego trojmiejskiego biznesmena.
To ten sam biznesmen, ktory organizowal wiele razy ogniska zeby pozyskac kolegow i kolezanki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy któryś z Was zadał sobie trud i zweryfikował informacje podane przez pisowską szczujnię ? Jakie były okoliczności, powody i alternatywy dla takich wniosków i głosowania nad nimi ?
Teraz jest czysta opcja zero/jedynkowa. Albo pieniądze dla propagandowej szczujni ( kto z was wie na co konkretnie?) albo na kolosalne dofinansowanie drogich terapii i onkologii ? Szczujnia dostaje co rusz dofinansowanie i windykuje skutecznie pobór zaległych składek.abonamentowych. Dają sobie radę w szczuciu i kłamstwie. Wybór jest oczywisty. Nie wiem czy tak samo oczywisty był podczas tamtych. rzekomych głosowań. Jednego jestem pewny, nikt wówczas nie pokazał głosującym o pieniądze na ochronę zdrowia, tego co PIS pokazalo Polakom gestem ich posłanki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

wystarczy przeczytać, że coś tam napisał Gdynianin i wiadomo, że jak i w poprzednich swych wypowiedziach, będzie to kwintesencja przemądrych przemyśleń naszej gdyńskiej krynicy .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

"Czy któryś z Was zadał sobie trud i zweryfikował informacje podane przez pisowską szczujnię ?"

A czy ty sam zweryfikowałeś? A skąd! Ponieważ nie zgadzają się z lansowaną przez ciebie jedynie słuszną linią programową, jak rasowy troll przeszedłeś natychmiast do ataku ad personam. Tego co pisze twój ledwo potrafiący zliczyć do trzech przydu*as w ogóle nie warto komentować.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Panienka croska się zdenerwowała. Uważaj, bo ci żyłka pęknie dziewczynko.

Ja nie rozumiem po co w ogóle ta cała gadka? Po co ta pisanina?
Przecież z góry wiadomo, że frustraci i biedota zagłosują na komunistów a ci co żyją normalnie na nich nie zagłosują.
Biedota dalej będzie biedotą a innym nadal będzie się żyć dobrze.
Po jaką cholerę więc to wszystko?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przestań się pająku wciskać do dyskusji . Bredzisz w kółko to samo o atakach personalnych. Zamilcz. Nikt tu nikogo nie głaskał i nie głaszcze. Nie znam ani jednego twojego tematu, który wykraczał by poza ustawki na mordobicie czy ganienie uczestników dyskusji. Ty mi zarzucasz bo przyznaję się że podchodzę z dystansem do "faktów" podawanych przez PiS owską szczujnię TVP info ? Zapytałem dyżurnych miłośników PiS czy znają szczegóły informacji której bronią. Żaden z nich nie zna tematu, tylko ślepo go powielają . Nie mam zamiaru kogokolwiek z takich ciemniaków uświadamiać że bronią złej sprawy. Poprostu wskazuję ich kłamstwa, bezczelną propagandę i zwykle fake newsy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum

Czy aborcja powinna być w Polsce zakazana? - debata: prof. Senyszyn vs. pastor Bartosik (4 odpowiedzi)

Spór o aborcję trwa. Czym więc jest aborcja? Zabójstwem czy prawem do wyboru? Uśmierceniem...

Jak się czujecie nabici w Tuska? (3 odpowiedzi)

Kwoty wolnej nie będzie. O zamachu na media już się nawet Mentzen śmieje, że teraz przyszło PO...