Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Mamusie LIPCOWE 2015:

aurinio88 tp. 2.07.
agunineczka 24l., tp. 7.07.
ja tp. 10.07.
goś tp. 13.07.
joanna86 tp. 16.07.
Madzik050642 tp. 22.07
Tusia tp. 25.07. chłopiec
Anielkowa 27 l., tp. 26.07. Córka Lena szpital Wejherowo :)
Ilka tp. 27.07.
aniaa88 tp. 27.07.

Mamusie SIERPNIOWE 2015:

kasietta88 tp. 06.08 - córka Lena, szpital Redłowo
agawcia 8.08i
EvvvaM tp. 10.08. - chłopak, Aleksander
kinki.em tp.15.08
Maria tp. 17.08, dziewczynka,szp. wojewódzki
Marta25 tp. 18.08. - dziewczynka
nowa-malwa, tp. 18.08. chłopak
~stella1, tp.22.08, dziewczynka
Gosia - 23.08, chłopiec
kaoma, tp. 27.08.
alicja_82 tp. 27.08.
taka1, tp. 30.08
angelina2015 ......

ROZPAKOWANE:

Manna - 17.06.2015 syn 3170g 50cm SN
patrycjamir - 30.06.2015 córka Zosia - SN szpital Kliniczna
sylwiaagnieszka - 02.07.2015 syn Wojtuś, 3790g, 54cm, 10/10, cc szpital Kliniczna
Lineczka - 03.07.2015 syn 2970g 52cm - SN szpital Kliniczna
Mysz - 06.07.2015 córka Ula 3110g 53cm - SN szpital Zaspa
malaniunia 28 l. - 08.07.2015 syn Patryk 3130g 56cm - cc szpital Kliniczna
Marynarka - 08.07, córeczka Zuzia, 3500 g, 57 cm, 10/10
magda90 24 l., 11.07., waga 3530g i 56cm - dziewczynka
007Angel- 14.07, syn Łukasz, 3140g i mierzył 57cm i 10/10, SN na Klinicznej
K0tt 14.07, Jakub 3,760kg 56cm
Karolina- 15.07, córka Jagoda, waży 2800 i 56 długa, cc
Smerfeta - 19.07, córeczka, Redłowo, sn
MadzikRóża - 19.07- córeczka Kaja, waga 4 kg i wzrost 58, cc, Wojewódzki
Ania- 24.07 Mikołaj, 54 cm 3480 g, szpital zaspa
Justa14-Iga 3400 i 57 cm długa, sn szpital Wojewódzki.
Dominika- 30.07 o 1.40, córeczka Marta, 3070g 56 cm, Zaspa, sn
dominika89 31.07, córeczka Agatka, 3260 10/10pkt i ma 56 cm
kiccek1 31.07, syn Konstanty, waga 4280 wzrost 58 cm
Anka33 04.07, Tomek, 3530 i 56 cm
Tysiiiak - 05.08, synuś Kacperek 3570 i 56 cm 10/10 zaspa sn :)
Oolenka - 05.08, córka, 55cm, 3750 gr
Ania27 06.08, Natalia, 3590 dł.53cm
Tihuana 06.08 coreczka Asia, 3930g, 55cm, SN na Klinicznej
Nyzosia 09.08, Rysiu, 3760g i 58 cm
Dotty81, 11.08, Michał

Poprzedni wątek
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-lipcowo-sierpniowe-2015-cz-9-t623004,1,16.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Mi położna tłumaczyła ze z tymi krwanieniami to tak może być do 6tyg po porodzie. Ja tez tak miałam że po 10 dniach od porodu koniec, a potem znowu dzień dwa i przerwa i znowu koniec a potem plamienie. Podobno to normalne.
My dzisiaj mieliśmy średnia noc. Mały do 4 spał bardzo ładnie a od 4 pobudka co godzina 😑
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Moj w dniu wyjscia ze szpitala czyli na 3 dobę mial tylko 80 g mniej niz waga urodzeniowa. Dzisiaj bylismy u lekarza i i juz tak mocno nie przybiera ale wszystko w normie.
Z resza teraz czesciej je tylko z jednej piersi. No chyba ze tak jak wczoraj przespi w dzien 3 godz to wtedy musi zjesc z dwoch:)

Ja zauwazylam ze wlasnie po takich podwojnych karmirniach krwawie bardziej. Ale to jest di mnie zrozumiałe-macica się bardziej obkurcza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Do 4 tyg.był tylko na piersi to tył ok80g dziennie. Później tydzień samego mm, później znowu mieszanie przez ponad tydzień i znowu mm i na mm zostanie niestety. To możliwe. Starszy tez tak rósł. Ich ojciec też ładnie przybierał. W szpitalu Wojtuś spadł do 3490 g.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Sylwiaagnieszka karmisz piersią czy dokarmiasz też? Bo tak patrzę na datę urodzin i bardzo dużo Ci synek przybrał, nie stracił nic po porodzie? Jak to możliwe żeby tyle przytyć?

Ja dziś miałam nie fajne zdarzenie, byliśmy z z mężem i dziećmi w szpitalu na zdjęciach bo tu przychodzi fotografka i robi fajne pamiątkowe fotki również z rodzeństwem noi trochę stresu było bo nie dość że się sesja opóźnila to zaraz potem mała się obudziła a to nie chciała współpracować, to trzeba było nakarmić, uśpić bo wtedy zdjęcia wychodzą najsłodsze, dzieci już zmęczone były a ja zestresowana że dostałam krwotoku, normalnie krew się ze mnie polała ze aż się przestraszyłam bo po żadnym porodzie tym bardziej po dwóch tygodniach tego nie doświadczyłam, dzwoniłam do położnej, powiedziała ze jeżeli jeszcze raz tak się zdarzy to wtedy do lekarza a tak to może to było takie jednorazowe oczyszczenie się macicy ale dziwnie bo już tylko plamienia miałam brązowe a tu żywa krew.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Mój starszy tez ulewał. Przeszłam przez zageszczacz do mleka, mleka comfort, układanie wyżej, gastrotuss tez mieliśmy, debridat i nic, trzeba to przetrwać. Jeśli dziecko dobrze przybiera to nie jest źle. Ewentualnie można zrobić badanie pod kątem refluksu.
Wojtek też już ma luxmed i dzisiaj byliśmy po nystatynę ma pleśniawki bo zaczęły mu dokuczać= walka przy jedzeniu. Mam nadzieje, że pomoże w końcu. Mackowi na grzybki po antybiotyku od razu nystatyna pomagała.
Skrzacik waży 5665g.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

No ja planuje isc do lux medu bo mlody juz ma aktywny abonament:) tylko musze zadzwonić i sie umowic.

My dzisiaj caly dzien poza domem. Wszystko super tylko mlody przysnal na 3 godz a potem godzine jadl....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Dominika - tez na Powstańców, bo tylko tam się składa podobno (tak mi powiedziała ta babka, tylko mają rejonizację nazwiskami zrobioną).Powiedziała, że wystarczą oświadczenia. Ja jeszcze nie złożyłam dokumentów, dopiero po wizycie u ginka jak mi podpisze papier, że byłam od 10-tego tygodnia ciąży pod opieką.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Nyzosia, ja nie będę jeździć po całym Trójmieście, aby zrobić to badanie na NFZ, dla mnie to nie warte zachodu. Zapisałam małą na 7 września do Króla w Clinica Medica, jak coś wyjdzie nie tak, to wtedy do Sieliwończyka .

Mysz mój synek ulewał i niestety mała także, lekarze pocieszają mnie, że może jej przejdzie po 6 tygodniu, ale ja w to mocno wątpię. Póki przybiera na wadze i nie ma innych komplikacji, to po prostu trzeba przeczekać. Mnie polecano Nutriton, ale przy synku średnio mi się sprawdził, więc póki co nic nie podaję. Synek ulewał mi do roku...
We wrześniu zrobię jej tylko usg brzucha dla potwierdzenia refluksu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Tak mysz ja przez to przechodziłam,syn dużo i długo bo jakoś w drugim półroczu mu przeszło, przez to mniej przybierał i miał do 9 miesiąca pleśniawki,na jedno ani na drugie nie wiele poradzisz, dostaliśmy od pediatry jakiś lek defribat czy jakoś tak ale nie pamiętam czy coś pomógł, to trzeba przeczekać, jedynie dziecko wyżej układać i w łóżeczku tez zrobić żeby wyżej leżało i robić raz na jakiś czas usg brzuszka, samo minie bo to wynika z nie dojrzałości żołądka choć wiem ze czasem wskazuje też alergie.

My po wizycie poloznej, mała waży 3630, odzyskała wagę urodzenia ale też sporo straciła bo najniższa była 3270.Noi wczoraj cud się stał,nie dość ze w dzień pięknie spała to jeszcze o 21.00 udało mi się ją uśpić i nad ranem tez dobrze a tak to zawsze od 5.00 juz się kreci,spać nie może więc jestem zadowolona oby tak dalej.
N
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Może ktoraś doświadczona mama podpowie mi co może być przyczyną chlustania mojej córki. Lekarz mówi, żeby się nie przejmować, bo dzieci ulewają i to normalne. Ja się z tym zgadzam, ale za jej zaleceniem podaje dziecku 4 razy dziennie syrop gastrotuss baby na ulewanie i on nic a nic nie działa. Przewaznie ulewa strumyczkiem, ale czasem jej zię chlusnie. Zmieniliśmy mm, juz trzecie na Hipp, po nim jest ok, bo po wczesniejszych bardzo wymiotowala albo nie chciala pic. Dokarmiam ja mm tylko w razie wielkiej potrzeby, nie jest to czesciej niz trzy razy w tygodniu, ktos doradzi, czy udac sie po jakis inny srodek na ulewNie, czy dac szanse syropkowi,bo to dopiero trzeci dzien używania. Może któraś mama przez to przechodzila.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Zapomniałam dodać że zasypia między 20 a 21 najpóźniej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Sylwiaagnieszka jeszcze razy bardzo Ci dziękuję za pomoc 😊
To mój mały juz od tygodnia budzi się o 1:30, potem 0 5:00 i na końcu 8-8:30 😆
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Angel w takiej sytuacji ja bym dalej karmila naturalnie, tylko kolaktaza i ściąganie 10-15 ml początkowej fazy pokarmu bo tam jest najwięcej laktozy. Co lekarz to opinia w tej kwestii. Nietolerancja jest tymczasowa.
Mój synek miał ciała redukujące 2%, ph 5 i żadne wspomagacze nie dały rady:-(

Mój diabełek wczoraj wieczorem zasypiał 2 h. Niestety q nocy budzi się co 3 h na jedzonko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

U nas w nocy nie ma problemu ze spaniem. Gorzej w dzien.
U nas w dzien duzo sie dzieje zawsze jest włączone albo radio albo tv. My gadamy ze sobą. Za to w nocy jest kompletna cisza. Na razie jakos nam sie ten system sprawdza.

Mlody jest punktualny co do minuty. Obudzil się o 12j i teraz o 4:00:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

A moja Mała znowu myli dzien z nocą i nie chce zasnąć.. Czy macie jakies sposoby na to zeby nauczyć dziecko odróżniać pory dnia? W dzień nie ma problemu zeby Mała spala a w nocy to jest impreza ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Sylwiaagnieszka bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Mały póki co przybiera super na wadze, a połączenie kolaktazy z probiotykiem działa. Mija dzisiaj juz połowa nocy a on śpi i się nie pręży jak bez kropel. Zobaczymy co powie mi pediatra na wyniki - czy mam go dokarmiać czy też nie.
A w razie czego jak długo podaje się to mleko bezlaktozowe ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Do Sieliwończyka tez są odległe terminy.
Angel niestety, tak to nietolerancja. Jednak jeśli kolaktaza pomaga i młody przybiera na wadze, wy dajecie radę to bym została na piersi.
Ja się poddalam po tym jak Wojtas zaczął robić ok20 kup dziennie, osłabł.
By zniwelować ciała red.można 2x dziennie, ok 14 i 20, podawać mleko bezlaktozowe np
Enfamil 0lac (apteka) lub nan expert (rossmann).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

U nas dzisiaj jazda na calego. Mlody je co godzinę....nie wiem o co mu chodzi ale dzis byl wiecznie glodny. Tym sposobem zaliczylisny pierwsze karmienie poza domem. Ale spoko karmienie piersia jest super wygodne.bar zawsze gotowy:)

I mamy pierwsze odpazenie tylka:( jutro wezmę od lekarza recepte na masc posladkowa.

Smerfeta dzięki za info...bede szukac dalej a jak nie znajde to mam jeszcze luxmed albo pojde do siewlonczyka czy jak mu tam (bylam u niego z corka i było ok).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Sylwiaagnieszka dobrze pamiętam ze Twój Synek też ma nietolerancje laktozy?
My w piątek odstawiliśmy na polecenie pediatry kolaktaze o zrobiliśmy wyniki kału dla porównania i pH 7,5 , ciał redukujacych laboratorium nie robiło. Ponieważ Łukasz zaczął się już w sobotę prężyć a w niedzielę całą noc przez sen się prężył to w poniedziałek powtorzyliśmy badanie i pH wyszło 6,2 (znowu lab nie zrobiło ciał redukujacych ). Dzisiaj znowu powtórka badania i pH 5,0 a ciała redukujące 1%. Dobrze rozumiem ze to ewidentna nietolerancja laktozy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Justa a gdzie bedziesz skladac o becikowe? Maz dzis byl to okazalo sie ze chca nawet umowy o dzielo z 2013 a z pracy musi jeszcze zaswiadczenie o dochodach dostarczyc. Wkurzyl sie bo to wszystko w pitach ujete ale jeszcze dodatkowo trzeba. Normalnie jak zebraki...
Ma skladamy w gdansku na powstancow warszawskich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

jaki krem przeciwsłoneczny dla dzieci łatwo się rozsmarowuje? (50 odpowiedzi)

faktor +50, bez filtrów chemicznych. Ziajka - okropnie ciężko się rozsmarowuje, zwłaszcza na...

opieka naprzemienna nad dzieckiem wasza opinia (9 odpowiedzi)

mam pytanie co sądzicie na temat takiej opieki nad dzieckiem po rozstaniu rodziców. Dziewczynka...

Co na uspokojenie przed egzaminem na prawo jazdy? (69 odpowiedzi)

Proszę o polecenie, jakiś tabletek uspokajających, ale nie usypiajacych. Będę baaaardzo wdzięczna :)