Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Mamusie LIPCOWE 2015:

aurinio88 tp. 2.07.
agunineczka 24l., tp. 7.07.
ja tp. 10.07.
goś tp. 13.07.
joanna86 tp. 16.07.
Madzik050642 tp. 22.07
Tusia tp. 25.07. chłopiec
Anielkowa 27 l., tp. 26.07. Córka Lena szpital Wejherowo :)
Ilka tp. 27.07.
aniaa88 tp. 27.07.

Mamusie SIERPNIOWE 2015:

kasietta88 tp. 06.08 - córka Lena, szpital Redłowo
agawcia 8.08i
EvvvaM tp. 10.08. - chłopak, Aleksander
kinki.em tp.15.08
Maria tp. 17.08, dziewczynka,szp. wojewódzki
Marta25 tp. 18.08. - dziewczynka
nowa-malwa, tp. 18.08. chłopak
~stella1, tp.22.08, dziewczynka
Gosia - 23.08, chłopiec
kaoma, tp. 27.08.
alicja_82 tp. 27.08.
taka1, tp. 30.08
angelina2015 ......

ROZPAKOWANE:

Manna - 17.06.2015 syn 3170g 50cm SN
patrycjamir - 30.06.2015 córka Zosia - SN szpital Kliniczna
sylwiaagnieszka - 02.07.2015 syn Wojtuś, 3790g, 54cm, 10/10, cc szpital Kliniczna
Lineczka - 03.07.2015 syn 2970g 52cm - SN szpital Kliniczna
Mysz - 06.07.2015 córka Ula 3110g 53cm - SN szpital Zaspa
malaniunia 28 l. - 08.07.2015 syn Patryk 3130g 56cm - cc szpital Kliniczna
Marynarka - 08.07, córeczka Zuzia, 3500 g, 57 cm, 10/10
magda90 24 l., 11.07., waga 3530g i 56cm - dziewczynka
007Angel- 14.07, syn Łukasz, 3140g i mierzył 57cm i 10/10, SN na Klinicznej
K0tt 14.07, Jakub 3,760kg 56cm
Karolina- 15.07, córka Jagoda, waży 2800 i 56 długa, cc
Smerfeta - 19.07, córeczka, Redłowo, sn
MadzikRóża - 19.07- córeczka Kaja, waga 4 kg i wzrost 58, cc, Wojewódzki
Ania- 24.07 Mikołaj, 54 cm 3480 g, szpital zaspa
Justa14-Iga 3400 i 57 cm długa, sn szpital Wojewódzki.
Dominika- 30.07 o 1.40, córeczka Marta, 3070g 56 cm, Zaspa, sn
dominika89 31.07, córeczka Agatka, 3260 10/10pkt i ma 56 cm
kiccek1 31.07, syn Konstanty, waga 4280 wzrost 58 cm
Anka33 04.07, Tomek, 3530 i 56 cm
Tysiiiak - 05.08, synuś Kacperek 3570 i 56 cm 10/10 zaspa sn :)
Oolenka - 05.08, córka, 55cm, 3750 gr
Ania27 06.08, Natalia, 3590 dł.53cm
Tihuana 06.08 coreczka Asia, 3930g, 55cm, SN na Klinicznej
Nyzosia 09.08, Rysiu, 3760g i 58 cm
Dotty81, 11.08, Michał

Poprzedni wątek
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-lipcowo-sierpniowe-2015-cz-9-t623004,1,16.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Justa ja przez karmienie a wlasciwie nie karmienie bezpośrednio piersia corki depreche mialam. Ile ja sie naryczalam....ale się zacielam i prawie rok ściągalam pokarm i przez ten rok mloda nie dostawala mm. Po pewnym czasie się z tym po prostu pogodzilam i wtedy bylo juz ok.
Ale teraz powiedzialam sobie ze zrobie wszystko byle karmic mlodego bezposrednio. I udało sie bez wiekszego wysilku choc bylam gotowa na walke.
Sa nawet plusy dawania swojego pokarmu w butli np. ze ktos moze nakarmic dziecko. Najgorsze dla mnie bylo to ze musialam co 3 godz sciagac pokarm wiec mialam ograniczony czas np. na soacery no i ze trzeba bylo wstawac w nocy sciagac tez regularnie a mloda budzila się na jedzenie w innych porach niz ja sciagalam. Bywalo ze spalam po godzinie w 4 odcinkach. Bylam wykonczona!

U nas łóżeczko parzy...w dzien właśnie na brzuchu jeszcze w nim pospi ale w nocy na brzuch go nie poloze wiec pewnie bylby problem. Poza tym tak to nawet z lozka nie musze wstawac do niego a po tym cc mialam z tym problem. Corka tez nie lubila łóżeczka...no nic sprobujemy za jakis czas jak ja bede silniejsza a mlody bedzie szybciej jadl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

dobry wieczór my się właśnie cycujemy.jeśli chodzi o spanie w lozeczku to malutka przy cycku zasypia pole na moim brzuchu i łóżeczko śpi tylko tam ani razy nie była u nas w łóżku ale może dla tego że starsza przychodzi i boję się że by coś zrobiła.u nas po szczepieniu 6 w 1 rotawirus i pnenokoki i starsza corka na pnenokoki rachunek masakra ale powiem ze nigdy się tak nie denerwowałam i bałam o córki. starsza źle znosiła szczepienia dla tego teraz na pnenokoki a malutka spala i w nocy 37 2 ci godzinę budzik między karmieniami i chodziłam od jednej drugiej .jeśli chodzi o detektor nam też zawyl ale zdarzyło się to dwa razy nie wiem 9 co chodziło ale drugi raz nie chce tego przeżyć a może.on ma stare baterie a jaki model masz może uszkodzony może po obserwuj córeczkę jeden dzień czy faktycznie zdarzają się jej bezdechy.u nas młoda natomiast tak świadczy przy oddychaniu jak by miało zaraz jej powietrza zabraknąć ale rozmawiałam pediatra i powiedziała ze ok choć ja to chyba jeszcze gdzieś skonsultuje. Ania 27 no mąż piękny prezent zrobił postarał się. jeśli chodzi o ubiór moja malutki zmarźlak wiec my pajac na długi rękaw i kocyk.a tak z innej beczki chciałam przyoszczedzić i na wyprzedażach kupiłam synowi ciuchy i co mogę je wyrzucić syn po wakacjach rozmiar zmienił i wszystko do niczego tylko usiąść i płakać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Justa nie wiem czy przypadkiem to zaprzestanie przystawiania żeby zaleczyć bylo dobrym pomysłem, sutki muszą sie zahartować i wydaje mi się ze jakbys zaczela znowu przystawiać to znowu byly by poranione.. Wiec takie bledne kolo, ale nie jestem pewna, skoro położna tak zalecila.
Nyzosia, a probowalas odkładać małego na brzuch? Ja miałam problem z odkladaniem malej do lozeczka ale sprobowalam na brzuch i rzeczywiście nie ma teraz problemu i na plecach w ogóle nie śpi bo od razu sie wtedy wybudza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

A naryczalam sie co niemiara,bo bardzo chciałam karmić tylko piersią i to co najmniej pół roku,a mój plan się zawalił i to na samym początku bycia mamą. Próbowałam przez nakładki i dokarmianie przez sondę.
Ige od samego początku kładę do łóżeczka i pięknie śpi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Miałam dokładnie ten sam problem,no może nie dokładnie. Mała wisiała mi na celu ok.8-9h i krzyczała,bo była głodna (a sutki mega pogryzione i zakrwawione).Musiałam niestety wprowadzić mm. Tera z ściągam pokarm i daje swój,a dwa razy na dobę mm.Nie przystawiam Małej do piersi,bo położna kazała najpierw się zaleczyc. Pewnie już jej nie przystawie,żeby oszczędzić jej kolejnego stresu jedzeniowego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Nyzosia mój mały śpi zarówno w dzień w łóżeczku jak i w nocy. Córka nie chciała w ogóle spać w łóżeczku i spala na mnie i ze mną, bo łóżeczko parzyło i bardzo nie chciała w nim nawet minuty spędzić.
Zaryzykowałam z synem i od razu go do łóżeczka kładłam i się sprawdziło. Od początku ślicznie śpi w łóżeczku aż czasem mi go żal, że córka ze mną spala a on nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Aniu mam nadzieje że z małym dalej tak będzie na razie nie chce zapeszając. U nas sprawdzi się ze każde dziecko jest inne - córka w dzień nie spala a syn śpi wiec jest oki :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Moj spi w łóżeczku, ale w nocy czasem biorę go do siebie chociaz troche sie biorę ze jakos moge zrobic mu krzywdę. Dzis właściwie cały dzien przespał az sie boje co bedzie w nocy. Z pokarmem u mnie słabo, mały potrafi wisieć na mnie 2 godz i na przemian cmoknąć i ciagnąć pokarm a potem jest i tak mega głodny. Strasznie mnie to dołuje :( wybudzam go i podaje pierś mimo wszystko ale chyba ten stres skutecznie pozbawił mnie pokarmu :( ryczeć sie chce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Dominika kryzysy sa normalne. Przystawiaj czesto mala a przejda. Herbatki możesz sprobowac tylko zebys sobie za bardzo nie rozbujala laktacji .
Ja sie laktatora nie tykam. Mam uraz;) dzisiejsze pelne piersi mlody ladnie sciagnal. Pozycja spod pachy jest niezawodna na takie momenty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Ania moj duzo spi. Miedzy karmieniami i ja je to tez przysypia. Niestety nie zawsze da sie odlozyc. Czasami spi na mnie czasami obok albo w chuscie. W kolysce albo w wozku śpi tylko podczas tej poludniowej drzemki. No i w nocy. Alecw nocy spi ze mna.

A wasze dzieci spia w łóżeczkach? Udaje sie wam je odlozyc w nocy? Ja na razie nie próbuje bo sie boje walki;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Dzięki Mamusie za informacje ;) Monitor jest dobrze podłączony i sprawdzany kilka razy. Jest też bardzo czuły więc coś musi być na rzeczy chyba.. Na pewno skonsultuję to z pediatrą.
A ja mam kryzys laktacyjny.. tak jak miałam mnóstwo pokarmu tak teraz tyle co kot napłakał. Całe szczęście, że Małej wystarcza.. O odciąganiu i mrożeniu mogę chyba zapomnieć.. wcześniej po karmieniu mogłam spokojnie 150 ml ściągnąć a teraz tylko 30 ml. W jednej piersi praktycznie nie mam pokarmu. Nie chcę karmić sztycznym mlekiem. Piję dużo płynów ale chyba jakieś herbatki laktacyjne ogarnę jeszcze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

U nas znów gorąco, ponad 30 mamy no i szybko sobie sama odpowiedziałam jak malucha na noc ubrać, po prostu w same body z krótkim bo w domu jest 26 stopni a w pajacu jeszcze przykryta byłoby jej za gorąco, i tak wyszły jakieś krostki mam nadzieje ze to potówki bo oprócz trądzika na buzi ma jeszcze pod szyja nad piersiami, wyglądają podobnie, czy to są potówki i czy same znikną czy coś z tym robić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Mój je ok 20 minut czasem krócej a w nocy dłużej...

Mnie za to od wczoraj boli jak piersi napełniania się mlekiem. Wcześniej czułam to ale tak nie bolało:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

czy skok rozwojowy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Moja Kruszynka chyba wchodzi w tzw. skok wzrostowy, bo je je i jeszcze raz je. A jak zabieram jej butlę, to popada w histerię. Ale to w dzień tak ma, w nocy budzi się raz, czasami dwa razy. Dostanie swoją porcję, której nie zjada i śpi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Nyzosia czyli Twój synek tez tak dużo nie śpi w dzień,jak widać więcej czasu spędza przy jedzeniu, moja w dzień długo nie je ale w nocy troszkę dłużej jej schodzi i często później nie może zasnąć to tak nam godzinka zejdzie.

Angel,Ty to masz normalnie książkowe dziecko,super Ci śpi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Dominka89 u nas monitor włączył się z 3 razy na początku i od tego czasu spokój.
Sprawdźcie jeszcze raz czy jest dobrze podłączony- przede wszystkim płytki. Pediatrze też zgłoś, może coś podpowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Zazdroszczę szybkiego karmienia bo moj dalej je po 30-45 min...

Ja tez mam dzisiaj jakies pelniejsze piersi ale jic nie robie tylko przystawiam mlodego i licze na to ze on to zje. Na takie pelne piersi polecam pozycje spod pachy. Mi wtedy lepiej mlody wyjada.

Co do monitora to nie pomoge bo mlody nie spi w lozeczku;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Magda mój teraz też już nie wisi przy piesi. Dzieci są większe i silniejsze i ciągną bardziej efektywnie w krótszym czasie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

A ile czasu jedza Wasze dzieci? Moja przez ostatnich pare dni to 5-10 min co 2-3h, może jedno ma takie dłuższe karmienie w ciagu doby a w nocy to juz w ogóle krótko może 3min. Kurczę boje się żeby mi zaraz pokarm nie zanikł, ale widzę ze ona się najada. Jak ją próbuje przystawić jeszcze do piersi to w ogóle nie chce ssać a jak weźmie do buzi to ma aż odruch wymiotny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Poszukiwania pracy. (65 odpowiedzi)

zapraszam do rejestracji na http://bezrobotnetrojmiasto.pl/ nie wiem jak Wy ale ja od...

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (20 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

Komunia-prezenty (69 odpowiedzi)

Dziewczyny była u mnie wczoraj sąsiadka , która ma dwie komunie w tym miesiącu i tak zaczęłysmy...