Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Mamusie LIPCOWE 2015:

patrycjamir tp. 1.07.-dziewczynka Zosia
aurinio88 tp. 2.07.
k0tt 23 l., tp. 3.07. syn Jakub, szpital Wejherowo
007angel tp.06.07
agunineczka 24l., tp. 7.07.
MadzikRóża, tp.9.07- córeczka Kaja
ja tp. 10.07.
goś tp. 13.07.
sylwiaagnieszka tp. 14.07.- syn
malaniunia 28 l., tp. 15.07. - chłopak
magda90 24 l., tp. 15.07. - dziewczynka
joanna86 tp. 16.07.
Kiccek1 16 lub 26.07
Angel, tp. 19.07. syn, szpital w Gdańsku na Klinicznej
Marynarka tp. 20.07. Dziewczynka - Zuzia :)
Madzik050642 tp. 22.07
Mysz tp.27.07 dziewczynka
Ania tp. 25.07. chłopiec
Tusia tp. 25.07. chłopiec
Anielkowa 27 l., tp. 26.07. Córka Lena szpital Wejherowo :)
dominika89 tp. 27.07
Ilka tp. 27.07.
aniaa88 tp. 27.07.
Ania 27, tp. 30.07.
Tysiiiak 23 l., tp. 31.07. - chłopiec Kacperek, szpital kliniczna

Mamusie SIERPNIOWE 2015:

Karolina tp. 2.08. Jagoda cc Kliniczna
Nyzosia tp. 04.08.- chłopak
kasietta88 tp. 06.08 - córka Lena, szpital Redłowo
agawcia 8.08
Lineczka tp. 8.08
dominika_ 27 lat, tp 9.08, dziewczynka, Marta, poród Kliniczna/Wojewódzki
tihuana tp. 10.08
EvvvaM tp. 10.08. - chłopak, Aleksander
oolenka1 tp 15.08 - dziewczynka
kinki.em tp.15.08
Maria tp. 17.08, dziewczynka,szp. wojewódzki
Marta25 tp. 18.08. - dziewczynka
nowa-malwa, tp. 18.08. chłopak
~stella1, tp.22.08, dziewczynka
kaoma, tp. 27.08.
alicja_82 tp. 27.08.
taka1, tp. 30.08
angelina2015 ......

ROZPAKOWANE:

Manna - 17.06.2015 syn 3170g 50cm SN

Poprzedni wątek
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-lipcowo-sierpniowe-2015-cz-6-t612884,1,160.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Kurcze podczytywałam inny watek, ale nie pamiętam jaki, w którym dziewczyna rodziła dziecko na Klinicznej z wadą serca. Mają jakiegoś dobrego kardiologa do noworodków.

Mysz gratulacje!!!!

Sylwiaagnieszka super młody przybiera. zazdroszczę:)

Karolina a może załatwić mamie jakąś pomoc, opiekę? U mnie był problem z moją babcią. w końcu miała opiekunkę która ją pilnowała. I to nie musi być Alzheimer - może być zwykła demencja starcza. i co ciekawe można ją leczyć tabletkami no ale trzeba iść do lekarza po odpowiednie leki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Mysz gratulacje :) super kolejna mama w jednopaku:p :)

Karolina ja z Kuba też chodzę na polanki ale do dr Mulewskiej też dobra :) i też Kuba ma coś z tą struna ale to fizjologiczne i żaden powód do zmartwień :) kontrola za 2-3 lata :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Jak kardiolog dziecięcy to dr Maciej Chojnicki, przyjmuje w Invicice. Do niego chodziłam ze starszym synem.
Słyszałam, że dobre opinie ma dr Potaż.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Karolina przykra sprawa z mamą, ale obawiam się, że nic nie zdziałasz.
Miałam podobną sytuację z moją nieżyjącą już babcią, która została sama kilkaset km od rodziny i nie było sposobu, aby ją przekonać do przeprowadzki, tak zwyczajnie dać sobie pomóc. Skończyło się słabo... ale niczyje słowa nie pomagały, ani nasze, ani obcych ludzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Karolina, mogę polecić kardiolog Marzenę Mazur - przyjmuje w przychodni przy szpitalu na Polankach w Gdańsku, bardzo dobra specjalistka. My trafiliśmy tam z małą, bo córka miała długo utrzymujący się trójkąt siniczny i szmery na serduszku i okazało się że ma struny rzekome na lewej komorze. Podobno niczym nie rzutują poza szmerami osłuchowymi.

Szpital Dziecięcy Polanki, Przychodnia Specjalistyczna Polanki Poradnia Kardiologiczna 1101 ul. Polanki 119, tel: 58 3411567 lub 58 3412929
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Aktualna lista :)

Mamusie LIPCOWE 2015:

aurinio88 tp. 2.07.
k0tt 23 l., tp. 3.07. syn Jakub, szpital Wejherowo
agunineczka 24l., tp. 7.07.
MadzikRóża, tp.9.07- córeczka Kaja
ja tp. 10.07.
goś tp. 13.07.
magda90 24 l., tp. 15.07. - dziewczynka
007angel, tp. 15.07. syn Łukasz, szpital w Gdańsku na Klinicznej
joanna86 tp. 16.07.
Kiccek1 16 lub 26.07
Marynarka tp. 20.07. Dziewczynka - Zuzia :)
Madzik050642 tp. 22.07
ania27 tp.25.07 dziewczynka
Tusia tp. 25.07. chłopiec
Ania tp 25.07 Mikołaj szpital zaspa
Anielkowa 27 l., tp. 26.07. Córka Lena szpital Wejherowo :)
dominika89 tp. 27.07
Ilka tp. 27.07.
aniaa88 tp. 27.07.
Tysiiiak 23 l., tp. 31.07. - chłopiec Kacperek, szpital kliniczna

Mamusie SIERPNIOWE 2015:

Karolina tp. 2.08. Jagoda cc Kliniczna
Nyzosia tp. 04.08.- chłopak
kasietta88 tp. 06.08 - córka Lena, szpital Redłowo
agawcia 8.08
Lineczka tp. 8.08
dominika_ 27 lat, tp 9.08, dziewczynka, Marta, poród Kliniczna/Wojewódzki
tihuana tp. 10.08
EvvvaM tp. 10.08. - chłopak, Aleksander
oolenka1 tp 15.08 - dziewczynka
kinki.em tp.15.08
Maria tp. 17.08, dziewczynka,szp. wojewódzki
Marta25 tp. 18.08. - dziewczynka
nowa-malwa, tp. 18.08. chłopak
~stella1, tp.22.08, dziewczynka
~Dotty81, tp. 22.08.
kaoma, tp. 27.08.
alicja_82 tp. 27.08.
taka1, tp. 30.08
angelina2015 ......

ROZPAKOWANE:

Manna - 17.06.2015 syn 3170g 50cm SN
patrycjamir - 30.06.2015 córka Zosia - SN szpital Kliniczna
sylwiaagnieszka - 02.07.2015 syn Wojtuś 3790g 54cm - cc szpital Kliniczna
Mysz - 06.07.2015 córka Ula 3110g 53cm - SN szpital Zaspa
malaniunia 28 l. - 08.07.2015 syn Patryk 3130g 56cm - cc szpital Kliniczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Mysz gratuluje super że dzidzia z Tobą. Życzę Wam wszystkiego dobrego. A ja dziś odebrałam posiew i okazało się ze mam bakterie w moczu i dostałam antybiotyk . Dziś bardzo boli mnie blizna leże przez cały dzień i już sama nie wiem co robić w sumie idę w poniedziałek na kliniczną wiec mam nadzieje że dotrwam. Dziewczyny mam pytanie czy znacie lub możecie polecić kardiologa dziecięcego mam iść w ciągu miesiąca na konsultację jak malutka się urodzi ze względu na tą dwunaczyniową pępowinę i zmianę jakie wcześniej wychodziły teraz ich nie ma na pewno po porodzie będzie badana kardiologicznie ale nie wiem czy sam neantolog wystarczy i czy na klinicznej jest taki lekarz ? A tak z innej beczki powiem Wam że mam tylko mamę jestem jedynaczką i mam straszne problemy z mamą , mama już ma 67 lat dla mnie jest jeszcze młoda ale widzę coraz bardziej jak z dnia na dzień się robi się starsza i nie poradna i boje się czy nie są to początki jakiejś choroby dokładnie alzchajmera , niestety dziadek i brat chorowali.Niestety pomoc zawsze kończy się kłótnią jest mi przykro i nie potrafię sobie z tym poradzić, mieszkam też kawałek od niej i nie jestem na bieżąco mimo że staram się do nie dzwonić. Nawet próbowaliśmy nakłonić ją do przeprowadzki nie ma mowy a teraz okazało się że mama narobiła sobie kłopotów och powiem wam , że nie wiem co mam zrobić.rozmowa nie pomaga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Dziękujemy za wszystkie imiłe słowa i gratulacje;)
Ja też się martwie karmieniem, bo pokarmu najpierw miałam mało, a córcia possała trochę i spała przy piersi. Jak tylko ją odłożyłam to ryk bo przecież głodna. I tak w kółko przy cycu. Teraz już widzę, że mleko leci i mała potrafi te 2,5 godziny wytrzymać bez jedzenia. Ale czy się najada? Jestem wileką fanką karmienia piersią i nardzo nie chciałabym musieć karmić inaczej.
Powiem wam jeszcze' że jak już ktoś wcześniej pisał na mnie gaz też niezbyt działał. Ale odlot fajny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Mysz gratuluję i życzę Wam obojgu dużo siły i zdrówka :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

My akurat o ćwiczeniach fizycznych ;) Ja chodziłam na zajęcia Aktywna Ciąża przez 3 mies, potem jak zaczęło mi być ciężko z oddychaniem to raczej spokojne ćwiczenia w domu, a teraz zaczęłam szkołę rodzenia gdzie też mają raz w tyg.ćwiczenia fizyczne dla kobiet w ciąży, ale już takie łagodne. Także polecam ruch w ciąży na tyle, na ile mamy możliwość :)
A co do oddychania - też warto ćwiczyć, bo przede wszystkim rozluźnia mięśnie i pomaga pokonać stres.

Dziewczyny, ja byłam do tej pory maksymalnie nastawiona na zzo, przez cały czas tylko myśl "co tu zrobić aby tylko je dostać", ale poczytajcie sobie trochę o pozytywnym podejściu do porodu - myślę że jest to o wiele ważniejsze niż niejedno znieczulenie :)
Tu jest fajny artykuł: http://www.mjakmama24.pl/ciaza-i-porod/porod/dobry-porod-wazne-jest-nastawienie-i-emocje,153_3187.html

Damy radę! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

A o jakim cwiczeniu piszecie,oddechów czy przenia? Ja nic nie umiem, nie cwicze i nie wiem o co chodzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Nyzosia- mam lekarza z Redlowa, nic nie mowil o remoncia a ja sie nie pytalam. Tylko o to znieczulenie zagadalam. Gaz jest i niby kazda rodzaca moze skorzystac. Ja bym brala tym razem wszystko , co tylko ulzyloby w bolu. Wczesniej rodzilam w wejherowie, wiec cale Redlowo jest dla mnie nowoscia, no ale do Wejherowa nie wroce. Mój porod byl trauma, ja w zasadzie bylam chyba na jakims odlocie bo malo co pamietam z konkretów, gdyby mozna bylo zemdlec z bólu to bym pewnie padla. Juz i tak jestem nakrecona negatywnie na ten 2 poród ze nie wiem czy cos mi pomoze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

@taka1 - jasne że jeśli dobrze się czujesz to można ćwiczyć do samego końca, byle nie przesadzać i słuchać swojego ciała. Nam na ćwiczeniach babka mówiła, ze nie mozna doprowadzać do zadyszki, także spokojne ćwiczenia, w swoim tempie i raczej unikać rozciągających bo relaksyna już działa i można sobie niechcący krzywdę zrobić...
A nawet jak już się nie ma siły na typowe ćwiczenia, to zawsze można iść na połgodzinny spokojny spacer - to w końcu też ruch :)
Ja ćwiczę jesli tylko mam siłę w danym dniu, jeśli czuję się zmęczona albo cokolwiek mnie boli - to odpuszczam; i tak po porodzie zamieram ćwiczyć razem z Małym Mi ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Oj to współczuję ze słyszałaś te remonty. Tydzień na patologii wspominam jako odgłos młotów pneumatycznych i kurz ( obok naszego okna zrzucali gruz). Ważne, że już po jesteście. Dzisiaj z położnictwa na Zaspie wraca moja sąsiadka z małym Tadkiem;-)

Malaniunia co tam u Was? Wychodzicie?

My po wizycie położnej. Wojtuś w 3 dni przybrał 250g! A ja się martwilam czy najada się moim mlekiem. Cała jestem happy bo po próbie karmienia naturalnego Maćka mam wręcz traumatyczne wspomnienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Na Zaspie remont trwa w najlepsze, hałasują całe dnie. Byłam teoche rozczarowana, ze nikt z własnej woli już na oddziae położniczyczym nie zainteresował się czy sobie radze i nie pomógł. Chociaż nie powiem, bo jak zapytałam o coś (a pytań miałam sporo), to przyszły i pokazały co i jak. Za to na porodówce trafiłam na super położną i całą zmianę. Także mogło być lepiej, ale dtaje im ocenę 4-
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Mysz gratulacje!!!! super, że córeczka już przy Tobie :) Daj znać jak będziesz miała chwilę jak sytuacja na Zaspie, zadowolona jesteś z wyboru?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Super Mysz, gratulacje!!! Teraz dużo spokoju i zdrowia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Gratulacje Mysz , super ze masz juz swoj skarb;-)))))))
ja wrocilam z wizyty , moja corcia przekrecila sie glowka w dol wiec jestem dobrej mysli , choc mowia ze dopiero pozniej czyli za ok 4 tyg sie okaze jak dziecko chce przyjsc na swiat , no zobaczymy :_
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Melduje rozpakowanie -6.07 dziewczynka Ulka, szpital Zaspa, SN. 3110, długa 53 cm. Poród w 38 tc. Pisze tak późno, bo nie miałam internetu w szpitalu. Czujemy się obie dobrze. Laktacja się rozkręca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Ania będzie dobrze!! Byle z dala od patologii ciąży i wywołania porodu:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

dr Joanna Renke (14 odpowiedzi)

Witam, czy ktoś ma może aktualny kontakt do dr Renke, pediatry i immunologa. Chodzi mi o wizytę...

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (21 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

Angielski w szkole podst. ze szkoły językowej czy warto? (63 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad zapisaniem dziecka w kl. II na kurs j. angielskiego prowadzonego przez...