Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Hej. Czy któraś z dziewczyn dołączy do wątku ;)
Mam termin na 3 sierpień.
Mam już 3 córki ;) Dzieci planowane ale ta ciąża to dla mnie zupełne zaskoczenie ;)
Nie wiem jak to ogarnę logistycznie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

I musimy zdobić listę z datami porodu, wybranym szpitalem, płcią maluszka itd :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Strasznie u nas cicho... A moze założyć nowy post ?? Bo ten jakoś nam nie idzie ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Srokao tam znajdziesz wszystko co trzeba strona jest genialna.
Mam wrażenie ze moja duzo śpi są ruchy ale przy 1 ciąży bylo ich o wiele więcej. I tak juz.zostało bo starsza córka wdtaje o 6 rano i jest wiecznie w ruchu :) ale czas leci jeszcze 2 miesiące do końca:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Dziękuję za polecenie srokao! Bardzo dużo ważnych informacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Czuję wyraźne ruchy malutkiego, ale w dalszym ciągu jest to bardzo przyjemne. Żadnego bolesnego kopniaka jeszcze nie było. Za to często ma czkawkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Ja robie resarch na stronie srokao polecam sprawdzić.
A jak tam czujecie juz.mocne kopnięcie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Ubranek kupuję niewiele, bo dużo dostałam, ale te wszystkie gadżety i drobiazgi... Nie mam pojęcia co się przyda. Ciągle robię research wśród dzieciach koleżanek ;) czeka mnie jeszcze kilka dużych zakupów: wózek, fotelik, meble do pokoju młodego itd, nazbiera się tego trochę.
Jakie kosmetyki do pielęgnacji skóry noworodka wybrać? "Zwykłe" w stylu nivea czy j&j, czy uderzać w emolienty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Pulia nie przejmuj się rozmiarem wyprawki, letnie dziecko nie potrzebuje wiele ciuchów, a część gadżetów typu rożek do karmienia można sobie odpuscic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Js też stawiam na Kliniczna także zobaczymy. Dziewczyny ja na poczatku bylam przerażona jak tu spać tylko na lewym boku. Ale moja gin mnie uspokoila i powiedziała spi tak jak Tobie jest wygodnie a dziecku nic nie będzie i tak od 2 tyg i jestem juz spokojniejsza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

I to jest najważniejsze - w taki momencie mieć obok siebie fachowca któremu ufasz.
Ja dalej stawiam na Kliniczną. A jak będzie to zobaczymy :)
Dziś byłam w Akpolu i zaczynam już powoli kompletować wyprawkę - trochę przeraża mnie ilość rzeczy które muszę jeszcze kupić, rozłożę to w czasie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Ja chyba będę rodzic w Tczewie, nieszczegolnie mi się podoba ten szpital, do tego wpis na cale zycie do aktu urodzenia... ale pracuje tam mój lekarz, który jest świetnym i do tego empatycznym fachowcem i wolę oddać się w jego ręce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Jaka tu nas cisza.....
U mnie 29 tc i waga mojej juz 1300gr. Czas szybko leci. I jak tam szpitale wybrane? Ja.myślę o Klinicznej. Pozdrawiam Mamuśki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Moja dzidzia za to w porównaniu do pierwszego, to jskis szogun:) ciagle sie rusza, mam wrazenie czasem,ze w ogole nie spi;) boje sie,ze po porodzie tak.zostanie;)
Jestem po wizycie,szyjka krotka,byc moze bede miala zakladany szew okrezny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co rozumiesz przez załatwianie, jeżeli nie ma rzeczywistych podstaw, to będzie ciężko o zaświadczenie... Każdy lekarz ci powie, że lepiej jest rodzić naturalnie, jeżeli zdrowie na to pozwala. Ja rodziłam prywatnie w Swissmedzie w 2014 i pytałam się lekarza, czy po trudnym porodzie kleszczowym jest wskazanie do cc i stwierdził, że nie. Mimo że słono się tam płaci. Niestety mimo prób rodzenia sn drugi poród też zakończył się awaryjnym cc. Teraz prowadzący mówi, że z moją historią nie ma już co próbować naturalnego rodzenia. Jakbym mogła, to bym wolała naturalnie, bo przez całe wakacje będę uwięziona wokół domu (nie można wrzucać wózka do bagażnika, nosić fotelikaz dzieckiem, jeździć rowerem, itp.)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Hej Dziewczyny.
Jakoś cicho na naszym wątku.
U mnie 25 tc moja młoda to.straszny śpioch. Przy 1 ciazy czulam ruchy mocniejsze i częściej. A tu czuje ruchy ale jest śpioch. :) ppza tym zastanawiam się aby załatwić sobie zaswiadczenie na cc aby ustalić date porodu. Ciekawe jak.to wygląda w praktyce ?? Słyszałam że teraz.jest ciężko.. Mam boom porodów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

A orientujecie się kiedy po cc można bezpiecznie prowadzić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Ja mam wskazania ortopedyczne i muszę iść do ortopedy po skierowanie na cc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Czesc:) no straszna tu u nas cisza;) przenioslam sie,tzn.dolaczylam do innego forum, bo niestety skraca mi sie szyjka tak jak w pierwszej ciazy... ostatnio jak bylam na sorze mialam 24 mm... w srode wizyta,zobaczymy co dalej. Krzywa cukrowa robilam dzis, wszystko ok:) a w brzuszku coreczka, Weronika:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Z wyprawką jeszcze czekam, bo w lipcu będziemy się przeprowadzać, ale już oglądam i wybieram powoli.

Jeśli chodzi o poród to mam nadzieję, że uda się naturalnie - to podobno w moim przypadku najbezpieczniejsze, bo od 14 lat mam zdiagnozowaną malopłytkowość. Byłam już na konsultacji u hematologa, powiedział że absolutnie nie wchodzą w grę żadne kleszcze ani próżnociąg, bo synek prawdopodobnie też będzie miał przynajmniej na początku obniżone płytki i to dla niego niebezpieczne. Więc albo naturalnie albo cc.

Zdecydowaliśmy się już na imię - będzie Pawełek :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, do planowanej cc są potrzebne dodatkowe badania (poprzednio miałam awaryjną)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Czy jest sens karac dwuletnie dziecko? (29 odpowiedzi)

Dziewczyny, moj maz ostatnio za zle zachowanie zaczal sadzac synka do kata. Maly wtedy bardzo...

Czajnik elektryczny (3 odpowiedzi)

Witam, szukam dobrego czajnika elektrycznego

Czy posiadanie dzieci jest warte zmiany stylu życia? Czy wychowywanie dzieci jest przyjemne? (47 odpowiedzi)

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad urodzeniem dziecka, więc chciałem zapytać. Właśnie...