Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Hej. Czy któraś z dziewczyn dołączy do wątku ;)
Mam termin na 3 sierpień.
Mam już 3 córki ;) Dzieci planowane ale ta ciąża to dla mnie zupełne zaskoczenie ;)
Nie wiem jak to ogarnę logistycznie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie wiem jakie dokładnie były zasady opłacania sobie położnej, ale nie sądzę aby taka opłacona położna mogła zaniedbać swoje obowiązki w trakcie pełnienia dyżuru. Poza tym teraz też nie mam pewności, że jedna osoba będzie opiekowała się mną od początku do końca, chociażby wtedy gdy będzie kończyć dyżur.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z jednej strony mieć znajomą położną to fajne, ale czy to nie prowadzi do sytuacji, kiedy taka dyżurna położna, która opiekuje się kobietą od początku porodu, wychodzi w połowie albo w ostatniej fazie i przysyła się jakąś inną, bo do pierwszej zadzwoniła pani, która ją opłaciła?? Czyjś komfort kosztem czyjegoś?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co wiem to w trójmiejskich szpitalach nie ma możliwości opłacenia sobie położnej. A szkoda, chętnie bym to zrobiła - chciałabym poznać wcześniej osobę, która będzie odbierał poród, nabrać do niej zaufania, ustalić oczekiwania. Czułabym się bezpieczniej, ponieważ wiem, że mój poród może być skomplikowany. Pozostaje mieć nadzieję, że dobrze się trafi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Raz byłam u doktora Plewy więc trudno mi się wypowiedzieć jest dość osobliwy moja znajoma prowadziła u niego ciążę i była bardzo zadowolona. Moje koleżanki z Warszawy prawie wszystkie miały swoje położne w niektórych szpitalach wręcz trudno o miejsce bez wykupionej położnej. Do jednej z nich położna nie dojechała. Cieszę się że w Trójmieście nie ma tego zwyczaju bo to trochę smutne że w niektórych szpitalach trzeba płacić za opiekę którą powinna być zapewniona z nfz Ja przy porodzie nie miałam własnej położnej i byłam bardzo zadowolona z tej która mi się trafiła, rodziłam na Zaspie dwa lata temu i w maju też się tam wybieram.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej dziewczyny czy któraś z was chodzi do lekarza K.Plewa? albo miała z nim styczność ? On prowadzi moją ciąże i zastanawiam się czy dobrze trafiłam.....
A po za tym zastanawiam sie gdzie rodzić jestem z Gdańska i w sumie brałam pod uwagę Kliniczna lub wojewódzki ale o nim mało słyszałam... co myślicie???
I jeszcze jedno czy praktykowane jest coś takiego jak "zapłacona położna"?? tzn taka która na 100% będzie przy porodzę ?
Mam koleżankę która rodziła ale w Warszawie i tak jest tak że idzie do położnej płaci i jak zaczyna rodzić to dzwoni do niej i ona odbiera poród oczywiście musi być pracownikiem akurat tego szpitala.... ale w Gdańsku nie słyszałam o czymś takim porostu poród odbiera akurat ta położna która akurat ma dyżur ( tzn może być różnie)) trochę sie boje że trafie na jakąś wariatkę;-))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja widze tylko funkcje odpowiedz:) ale na pewno widza wszyscy:) witaj na forum:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej dziewczyny postanowiłam dołączy do Was mam termin na sierpień, nie wiem czy jak wybieram opcję "skomentuj" na tym forum to widzą wszyscy uczestnicy czy tylko ten ostatni???
Dajcie znać bo nie wiem czy się rozwijać z tematem....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Ja staram sie na lewym boku, mozg wyprany przez czytanie w necie:D ale co budze sie w nocy to jestem na wznak... lubie spac na plecach. I ogolnie w tej ciazy na pewno wiecej "uzywam" prawego boku niz w pierwszej ciazy;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Podobno najważniejsze to nie na plecach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

To mit. Są wyjątkowe sytuację w których zaleca się spanie na lewym boku w 3 trym - przy nieprawidłowych przepływach, ale poza tym to totalna bzdura. Bardzo fajnie pisze o tym mamaginekolog.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Ja się różnie. Nie stresuje się tym na którym konkretnie boku leze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2018

Ja mam 26.03 w invicie. Słuchajcie laski czy wy śpicie na prawym boku ? Bo słyszałam ze my ciężarne nie powinnyśmy spać. Ale jak tu spać cały czas na lewym boku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie ja też się stresuję twardniem macicy. Mam tak 1-2 razy na dobę. Mówiłam o tym mojej dr na ostatniej wizycie, ale po badaniu stwierdziła, że wszytko jest ok, szyjka długa, więc może macica już sobie "trenuje". Biorę doraźnie no-spę i pomaga.

Usg połówkowe mam 28.03 i robię u mojej dr prowadzącej ciążę. Chodzę do dr Olszewskiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej Dziewczyny. Jaksie czujecie? Mi znowu zaczyna twardniec macica, jak w pierwszej ciazy... ale jeszcze mie panikuje, bo zdarza sie tylko ze dwa razy na dobe. Wtedy twardnial co 20 min.
Mam pytanko, czy ktoras robila usg polowkowe w Gamecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodze i prywatnie i na nfz , ale co szpital to inne zasady. Słyszałam właśnie o Wojewódzkim że najmniej problemów by ciąć przed terminem robią. No czasu jeszcze trochę jest więc zdążę się doinformować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie! W Twoim przypadku zalecane będzie planowane cc ok 2 tyg przed terminem. Wiem, że koleżanka bez problemu umówiła się w wojewódzkim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jesteś pod opieką gin.z nfz czy prywatnie? Nie wiem jak Ci pierwsi ale prywatni bez dwóch zdań kierowaliby Cie na cc jeśli uslyszeliby o Twoich poprzednich przebojach. Z tego co się orientuje to każą się zgłosić do dwóch tyg. Przed terminem na cc wlasnie zeby zapobiec wystapieniu skurczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

agata ja też jestem z wejherowa:) Wyniki super bardzo niskie ryzyka chorob powyzej 3200:1 . Przyszło moje ktg domowe, zawsze wieczorem sobie poslucham czy serduszko bije i mi lepiej :) Zaczynam się nad porodem zastanawiać. Na pewno będzie cesarka bo już 2 były. Tylko gdzie mam ją zrobić? W poprzedniej ciąży przy pierwszych skurczach zaczeła mi pękać macica w okolicy rany po cesarce.. Więc teraz wypadałoby nie dopuścic do skurczy i zrobić cięcie szybciej a z tego co czytałam to przeważnie każą się zgłosić jak już są skurcze. Miała może któraś z Was cesarkę ze wskazaniem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ooo to super,ze tak dlugo chodzilas. Faktycznie niezle:) Ja w I trymestrze w ogole przestalam... a te treningi teraz tez sie umywaja do tego co robilam przed ciaza,ale chociaz troche sie poruszam. Jestem z Wejherowa,wiec tu chodze na zajecia. Ogolnie to 40 min cardio plus 20 min wzmacnianie;) poki co mam jeszcze sporo ruchu przy moim trzylatku:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Agata - do 15 tygodnia ćwiczyłam tak jak przed ciążą - 2 razy w tygodniu trening na siłowni z trenerem personalnym i trzeci trening sama (przeważnie cardio). Oczywiście treningi były dużo lżejsze, bez interwału, bez duzych obciążeń. Przerwałam, bo szkoda mi już było kasy na treningi "na pół gwizdka", miałam chodzić sama ale strasznie się rozleniwiłam ;) Muszę znów zacząć ćwiczyć bo flaczeję ;)
Gdzie chodzisz na zajęcia fit mama? Na mojej siłowni niestety takich nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Czy warto inwestować w drogie ubranka i zabawki dla dzieci ? (74 odpowiedzi)

witajcie Ostatnio w Dzień dobry TVN był temat: "Czy warto inwestować w drogie ubranka i zabawki...

Jaki wózek lepiej (26 odpowiedzi)

Podoba mi się taki...

Co myślicie o imieniu dla dziewczynki Zara? (171 odpowiedzi)

w Słupsku w urzedzie zarejstrowali,najdziwniejsze imiona slyszalam jeszcze alejandro kermit he...