Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

MAMUSIE 2015:

rozpakowane:

jankaa
kwiatuszek23
Nitka90
Ewelina

Listopadowe:

Niesia_86 - 9 listopada - syn
karolka404-89 - 16 - 21 listopada
ewela_07 - 17 listopada - córka ?
Ewciuś - 20 listopada - syn
Klaudia_Michal. - 21 listopada - córka
Yoasia698 - 23 listopada - syn
Maman - 24 listopada
Paulina - 24 listopada

Grudniowe:

shani - 1 grudnia - syn
KamCiia - 3 grudnia
Ania.83 - 12 grudnia
Ania.83 - 14 grudnia
CytrynowaMama - 14 grudnia - syn
Dorka - 14 grudnia - córka
Rahhel - 14-16 grudnia - syn ?
rybka31 - 17 grudnia
Ruminka- 18 grudnia- Synek- Wejherowo
Limonka - 23 grudnia
Szmaragdynka - 23 grudnia
heke1990 - 23 grudnia, Synek
innabajka - 26 grudnia - córka ?

Styczeń:

WinnieThepooh - 05 styczeń
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Jankaa, a te kropelki Biogai to podajecie oprócz Espumisanu? Bo my podajemy Espumisan od 5 tygodnia, ale takie wiercenie i stekanie pojawia się i ostatnio dużo częściej,zwłaszcza nad ranem. I niestety ostatnio dużo bardziej marudny. Zje i od razu uśmiecha, ccueszy by po 15 minutach płakać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Heke my podajemy odkąd mała miała 3 tygodnie, pediatra na zaleciła po 3 kropelki az do końca 6 miesiąca, więc na pewno nie zaszkodzą. Są lepsze niż dicoflor bo podobno po dicoflorze pojawiają się zaparcia. U nas też były kłopoty z kupą, gazami , brzuszkiem, jęczeniem i stękaniem i okazało się ze jest nietolerancja laktozy i alergia na białko. Może warto zbadać kupkę pod kątem nietolerancji.
U nas super, mała uśmiecha się cały czas i nas zaczepia, a jak brat z nia gada to jest zachwycona! Fajny taki widok, mam nadzieję, ze zawsze będą mieli ze sobą dobry kontakt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Cześć Mamusie :)
Jednak przy małym dziecku ciężko znaleźć czas na jedzenie czy pójście do WC, a co dopiero na przeglądanie forum :D
Synek ma już 3 tygodnie, w ciągu tygodnia przybrał około 400g i teraz waży już prawie 3,5kg :) Cieszę się, że udało mu się tak nabrać masy przy piersi, bo jednak muszę karmić go z nakładkami. Moje brodawki nie chcą współpracować, ale mam nadzieję, że za jakiś czas z nakładek będę mogła zrezygnować. Poza tym to w czwartek idziemy na usg bioderek. Szybko, bo dzisiaj dopiero dzwoniłam się umawiać. Ale w sumie postanowiliśmy pójść prywatnie.
Zastanawiam się czy nie podawać Małemu kropelek Biogaia, bo męczy się z gazami i kupką strasznie. Najgorzej jest w nocy, bo kręci się i jęczy w tym łóżeczku. Miała któraś z tymi kropelkami styczność i czy nie zaszkodzą one takiemu maluszkowi?
Pozdrawiamy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Ooo, a może rzeczywiście o głód chodzi,choc fakt mój też non stop głodny ;):ja też na poczatku nie miałam pokarmu,w szpitalu było tyle stresu, że jak raz przez cały dzien udało mi się zebrać 7 ml i to do strzykawki( bo laktatorem to tylko pobudzalam bo większość zebranego na lejku zostawalo :() to byłam szczesiliwa.

Jeśli chodzi o spacery to my też na ok. 1 godziny wychodzimy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

kawał chłopaka ;)
Mój Igi ssie paluszki jak jest głodny. A głodny jest często ;) czasami prześpi 5 min, budzi się i już sygnalizuje, że by coś zjadł, tak jakby spał kilka godzin ;) ja karmię mm niestety :( przez stres szpitalny, mimo starań wcale nie miałam pokarmu (tj. dostałam pokarm w piątej dobie, przez cała dobę ściągając laktatorem uzbierałam oszałamiające 15ml, a potem ani kropelki).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

To tyle odnośnie porodu, a było to 2 miesiące temu :) Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to piszcie, choć u nas już chyba wszystkie rozpakowane czy nie?

2 dni temu Mały skończył 2 m-ce i niby kolek nie ma, ale nieraz nad ranem potrafi się tak wiercić i stękać i chyba go gazy męczą. Też profilaktycznie dajemy 3xdzień Espumisan (lekarz zalecił). Szczepienia przeszedł bardzo dzielnie, tylko potem przez kilka dni mega marudny.

Nasz je co 1 lub 1,5 godziny, chyba, ze zdarzy mu się przysnąć. Karmię piersią, więc jest to dość męczące. Na całe szczęście noce już uregulował. Ale tyje na potęgę, tydzień temu ważył 6100 g (waga urodzeniowa 3800 g) i jak to lekarka powiedziała "kandydat na dokarmienia". Wieczorami rzeczywiście jestem już wyschnięta, ale często udaje mi się ściągnąć w nocy troszkę i wtedy go dokarmiamy :) Mamy butelkę Medela Calma, którą bardzo polecam, jeśli ktoś nie chce przyzwyczaić dziecka do butli, bo karmi piersią i tylko dokarmia. Z tej butli trzeba ssać :)

Aaa i czy Wasze Maluszki też już zaczynają ssać piąstkę? Bo mój od kilku dni, jakby się zorientował, że ma rączki i ssie piąstkę, mimo, że smoczka dostaje ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Hej dziewczyny! Już miałam tyle razy opisać swój poród, ale Młody cały czas przy cycu, a jak uda się go akurat odłożyć do łóżeczka, to albo sama śpię albo trzeba coś ogarnąć.

Rodziłam w wojewódzkim i jestem zadowolona. Naprawdę wszystko zależy jak się trafi, teraz to wiem z doświadczenia. Porodówka super (o ile można tak powiedziec;)). Ja najpierw byłam 1 dzień na patologii ciąży, bo przenoszona ciąża. Skurcze zaczęły się o 23, a urodziłam o 11:40. Uch...powiem Wam,ze rzeczywiście zapomina się ten ból. Ale dostałam znieczulenie na 2 godz.mimo soboty (byłam tez na szkoleniu tydzień wcześniej). Lekarz Nowakowski najlepszy na świecie,mega zaangażowany i jeszcze nie zniszczony przez system ;) na położnictwie oczywiście jaka zmiana,ale większość fajna.

Ja niestety bylam 9 dni w szpitalu,bo mój synek niestety załapał jakąś infekcje i został ode mnie zabrany;leżał na patologii noworodków. Tam tez niby fajne,ale ja nie bardzo mogłam się z nimi dogadać. Fakt,ze te pierwsze dni są ciężkie,odpowiedzialność, burza hormonów,ból,lęk o dziecko itp. Ale dziecko wynagradza wszystko:)

Odnośnie odwiedzania przez szybkę, to ja akurat dlatego się zdecydowałam na wojewódzki,mimo że nieraz goście musieli na mnie godzinę czekać,bo akurat Maluszek płakał;) najlepsze ze na patologie noworodków,mógł tata wejść a na położnictwo nie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

hehe :) nasz jest taki szczuplak, że mieliśmy problem kupić mu ubranko do chrztu. Wszystkie marynareczki i sweterki były tak szerokie, że można go było prawie dwa razy nimi owinąć ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Shani moja też jest długaśna, w szerokość to wszystko dobre, tylko na długość za krótkie ;-) My nosimy też 3-6 ale niektóre już na 74 ubieram i też są dobre, trochę luźniejsze ale dobre, syn mój zresztą też zawsze większy niż średnia wieku i tak mu zostało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

No faktycznie, widzę że u nas już się poprawia, mała już tak nie stęka i nawet polubiła swój bujaczek. Z dnia na dzień coraz lepiej jest. Lekarz mówił że jelita regenerują się do 2 tygodni.
Dziewczyny na ile czasu wychodzicie na spacery w taką pogodę? My tak na godzinę idziemy, ale niewiem może dzieci powinny być dłużej na świeżym powietrzu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Rahhel napisz prosze jaki to sposob na zacuagniecie smoczka???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

jankaa, u nas po 2 dniach była poprawa. Także szybko... Będzie inaczej pachniała i podobno może być zielona (to normalne) ale u nas nie była.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Nasz synuś za 4 dni skończy 2 miesiące. Matko jak ten czas leci ;)
Wczoraj byliśmy na szczepieniach. Troszkę popłakał, ale starał się być dzielny. Później cały dzień przespał, miał lekki stan podgorączkowy 37 stopni. A dzisiaj bryka za dwa dni ;)
I straszny szczuplak z niego, ale za to długi ;) teraz nosimy ciuszki z metkami na 3-6mc ;) Ma 4,53kg i 62 cm (przy urodzeniu 3,19 kg i 56cm).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

U nas tez działa z tym podparciem, mam takie wałeczki i jak ja kładę na boczku to lepiej zasypia, zresztą wieczorem ją odkładam i za chwilę śpi a w dzień niestety nie chce spać w łóżeczku i śpi w wózku na spacerach lub w domu.
Dziś pochwaliłam małą a teraz wieczorem kongo jakieś, płakała, stękała, mleka nie chciała, niewiem o co chodzi, windi ją trochę odpowietrzyło ale na chwilę i w końcu zasnęła.
Ewciuś a jakie macie kupy po nutramigenie? Bo my mamy wprowadzony dopiero od wczoraj a mała robi strasznie rzadkie i ze śluzem jeszcze trochę niewiem ile czasu trzeba aby to mleko zadziałało, czy powinna być od razu poprawa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Nasza córeczka ma rok i dziewięć miesięcy, więc jeszcze dużo nie rozumie. Zazdrosna jest, chociaż i tak wydaje mi się bardzo wyrozumiała jedynie jak już jest zmęczona to miewa histerie,typu płacz i robienie na złość.

Co do małego to po zmianie na mleko o obniżonej zawartości laktozy jest tym prezeniem lepiej, nie ma bolesnych strzelajacych kup ale teraz nie robi zbyt często kup a idą same Bąki. Mały dostał delicol i póki co obserwujemy.

Ogólnie mamy świetna położną i daje nam sprawdzone sposoby. Mały miał silną potrzebę ssania a że na piersi nie jest to musieliśmy skorzystać z smoczka. Pokazała nam patent na nauczenie ssania smoczka bo pluł nim tylko i czasem udaje mu się zasnąć przy smoczka.

Z odkładaniem też mieliśmy problem i dała sugestię by Przy odlozeniu dziecka podłożyć mu pod plecki zwiniety w.rulon koc albo jeśli macie jakiś wałek aby dziecko czuło podparcie i by myślało że nadal jest na rękach. U nas to działa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Nasz mały dwa dni temu skończyl dwa miesiące, byliśmy na pierwszych szczepieniach, dostał w obie nóżki, płakał biedulek nasz strasznie :( ale przyjął je po męsku, cały dzien pozniej przespał, bez żadnej temperatury :)
Ważył 5100, także szału u nas z wagą nie ma.
Mały nasz też jest fajny, mimo tego refluksu, gada, śmieje się, kochany chłopczyk, ale cycuś mamusi... Najlepiej to ciągle by sie tulkał do mamy :D Dzisiaj planujemy przenieść go do swojego pokoiku, do łóżeczka, dotychczas spał na przystawce...ale od paru nocy coś mu tak nie pasuje, jak go odkładam to otwiera oczka i lulam na nowo...

Nam espimusan nie pomagał, daje lefax do każdego mleka - złoty środek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Rahhel a ile twoja córcia ma? Mój młody też był bardzo zazdrosny ale teraz już się przyzwyczaił że ma siostrę i koniec. Oczywiście od czasu do czasu coś po złości zrobi np. specjalnie hałasuje jak młoda zasypia itp. ale już coraz rzadziej się to zdarza.
A dajecie młodemu coś na brzuszek? Espumisan czy coś podobnego? My od urodzenia na espumisanie trochę też zapobiegawczo i kolek nie mamy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Hej, Ewciuś u nas podobna historia. Nie pomogło mleko bez laktozy i też jesteśmy na nutramigenie bo okazało się że młoda ma alergię na białko , nas na szczęście kolki ominęły ale czasami płakała i była marudna wieczorami bo bolał ją brzuszek a tak to jest kochane dziecko. Uśmiecha się do nas na całego i odkryła że ma swój głos i czasami uda jej się krzyknąć nawet ;-)
Ewciuś normalnie waży twój mały a ile ma?
Moja ma niecałe 3 miesiące i 6200 waży a urodziła się 3800. Wszyscy mówią że wygląda co najmniej na 4 miesiące ;-)
Pozdrawiam mamusie, i życzę cierpliwości, początki są trudne ale z każdym tygodniem będzie nam łatwiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Hej.
Ostatnio mało się odzywam bo Mały niestety daje popalić. Zaczęło się od podejrzenia nietolerancji laktozy, teraz już je tylko Nutramigen i to już drugie mleko bo po tym LGG dostał mega wysypki. Poza tym cierpi na kolki więc wieczory mamy przerąbane. :( Laktację hamuję, mam odruch wymiotny na zapach kapusty, smak szałwi i dźwięk laktatora. Wczoraj byliśmy na szczepieniu, waży 5300. To chyba normalnie, co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

U nas jest dużo płaczu... Jak myślałam że z starszą było ciężko tak teraz wiem że może być gorzej. Póki co jest mąż do 24.12. Młoda zazdrosna a mały ma od urodzenia problemy z brzuszkiem. Poza tym biedak mało śpi. A w nocy budzisie co dwie godziny. Mały wrazliwiec z niego...
Co do dnia babci i dziadka to My robiliśmy w 10 dobie życia małego sesję rodzinną i myślę o jakimś drobiazgu typu magnez na lodówkę z zdjęciem dzieciaków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Upominek dla Pani Przedszkolanki na zakończenie przedszkola (18 odpowiedzi)

Córka chodzi ostatni rok do przedszkola. Większość dzieci odchodzi do szkoły. Pani prowadziła...

Lux Med - ginekolog (63 odpowiedzi)

Właśnie się wnerwiłam - okazało się, że od kwietnia moja karta CM LIM będzie akceptowana tylko w...

otworzyć firmę ?? (34 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....