Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

MAMUSIE 2015:

rozpakowane:

jankaa
kwiatuszek23
Nitka90
Ewelina

Listopadowe:

Niesia_86 - 9 listopada - syn
karolka404-89 - 16 - 21 listopada
ewela_07 - 17 listopada - córka ?
Ewciuś - 20 listopada - syn
Klaudia_Michal. - 21 listopada - córka
Yoasia698 - 23 listopada - syn
Maman - 24 listopada
Paulina - 24 listopada

Grudniowe:

shani - 1 grudnia - syn
KamCiia - 3 grudnia
Ania.83 - 12 grudnia
Ania.83 - 14 grudnia
CytrynowaMama - 14 grudnia - syn
Dorka - 14 grudnia - córka
Rahhel - 14-16 grudnia - syn ?
rybka31 - 17 grudnia
Ruminka- 18 grudnia- Synek- Wejherowo
Limonka - 23 grudnia
Szmaragdynka - 23 grudnia
heke1990 - 23 grudnia, Synek
innabajka - 26 grudnia - córka ?

Styczeń:

WinnieThepooh - 05 styczeń
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

janka, mysle ze czestotliwosc wątku wynika z tego, ze jestesmy zajete dzieciaczkami (ja mam małego wrzaskuna, tylko mama i cycek) wstaje 2 czasem 3 razy, chyba ze spi ze mna to raz. po za tym swieta sylwester itp. kazda z nas jest zajeta.
mi strasznie brakuje snu i spokoju, mały nie chce byc u nikogo na rekach tylko ja... ale jest kochany mimo wszystko :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Yoasia no to niezłe tempo twój mały ma moja w miesiąc dokładnie 1 kg przytyła i pediatra się śmiała ze tak dużo przybrała :-)
Gratuluję rozpakowanym mamusiom :-)
Coś ten nasz wątek słabo idzie, udzielacie się jeszcze na jakichś forach ? Moze to tutaj tylko tak słabo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Hej, Nitka90 jakiś porabany ten lekarz , nie poszła bym więcej do niego. Co do antykoncepcji to chce założyć implant ale najpierw muszę wyregulować swoje cykle bo po porodzie wszystko mi się poprzestawialo i biorę d*phaston wiec narazie gumki .
Moja mała ma 2,5 miesiąca, wczoraj byłyśmy na szczepieniu, waży 6.200 mały klopsiki z niej . Jest bardzo grzeczna na ogół tyle ze w ciągu dnia jak jesteśmy w domu to mało śpi, i to po 10 20 minut. A jak gdzieś jedziemy albo chodzimy to śpi cały czas. W nocy budzi się raz na jedzenie. Juz mniej więcej wieczorem mamy wypracowany stały rytm , o 20 :30 kąpiel, balsamowanie itp. o 21 jedzenie i kładę ja do łóżeczka i śpi, budzi się koło 2 lub 3 zje i śpi do rana.
Jeśli chodzi o dzień babci i dziadka to tez nie mam pomysłu, zawsze kupowalismy jakieś drobiazgi dla babci kwiatki albo jakieś gadżety typu kubek czy koszulka super dziadek itp. Ale teraz niewiem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

U nas była wczoraj polozna, ostatni raz. Mały waży 5kg, ma
8 tyg, waga urodzeniowa 3830, wszystko przez refluks..

Niedługo dzień babci i dziadka, chcialabym zrobić prezenty dla moich rodziców od małego, pierwszy raz będą obchodzić święto. Macie jakieś pomysły?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

wczoraj bylismy sie wazyc z maluchem... jestem "załamana" w miesiac przybrał 1.5kg na wadze. moj kręgosłup sie buntuje na taki wzrost :)

ja kontrole mam 14 stycznia ale juz dawno czuje sie oki. jakies 2 tygodnie po porodzie czułam sie osłabiona. za załoze spirale za jakis czas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Nitka nie wiem czy poszłabym do niego kolejny raz ;)

Ja pierwszą wizytę po porodzie mam umówioną na 13.01.2016. Jeśli chodzi o antykoncepcję to na razie gumki. U mnie raczej tabletki nie wchodzą w grę, bo w ciąży chorowałam na cholestazę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Ja bylam wczoraj na kontroli u ginekologa... Bardzo nie podobala mi sie wizyta... Mialam zrobiona cytologie, badanie piersi i komenatrze lekarza (do ktorego chodze już ponad 3 lata) np. Dobrze sie bada pani piersi bosą małe, ale i tak urosły w ciazy... Kobiety tak mają że jak chuda to ty,lko cycki a tłuszcz zostaje, po badaniu jak siedzialam jeszcze bez majtek i stanik odpiety, zaciągnięty do góry zlapal mnie za sadelko z brzucha i powqiedzial: tojeszcze pani zostalo... Uważam że nie powinien mnie w ogole tam dotykać!!! Jeszcze komenatrz mojego tatuażu, a co pani za kwiaty na brzuchu wyrosły?! (Na usg chodziłam z mężem, to nic niekomentował)

Wzielam receptę na tabletki i szybko ucieklam, nawet mężowi nie mowilam o tym bo jakoś mi wstyd...

A wy jaka motedote antykoncepcji preferujecie? No i po jakim czasie zaczęłyscie wspolzycie? U mnie 8tyg po i jeszcze siw boję...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Gratuluję kolejnych narodzin :))
u nas wczoraj minął miesiac.wszystko jest oki, po za tym ze pogoda strasznie mroźna i nie ma jak na długie spacery chodzic a mnie juz nosi hehe :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Dziwne bo ja dostałam trzy opakowania :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

I my juz jesteśmy we troje. Mały Antek urodził się 27 grudnia o 9.25. Poród sn, bez znieczulenia - i tak by mi nie dali, bo ciezko bylo z moim ciśnieniem w trakcie. Mieliśmy problem z karmieniem, bo ciezko bylo go przystawić. Nie umie chwycić porządnie brodawki, dopiero nakładki nam pomogły.
Pozdrawiamy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Gratulacje dla nowych Mam :*

U nas synuś ma już 1 miesiąc i 12 dni :) więc już na szczęście trochę zapominamy o porodzie ;) czy wszystkie listopadowo-grudniowe mamy są już rozpakowane...? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

hej rodziłam na zaspie w listopadzie, Podkłady na łóżko dawali, podkłady ginekologiczne - 1 opakowanie 10szt. reszta w swoim zakresie; majtki jednorazowe trzeba mieć swoje. Jeśli chodzi o kosmetyki dla dziecka to miałam swoje, więc nawet nie zwróciłam uwagi czy szpital coś zapewnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Cześć dziewczyny.

Mam pytanie do tych, które urodziły na Zaspie. Szukam aktualnych danych na temat tego, co szpital zapewnia rodzącej i dziecku. Planuję powoli zakupy i zastanawiam się czego ile kupić.

Głównie interesuje mnie to, czy szpital na Zaspie zapewnia podkłady na łóżko, podkłady ginekologiczne (te wielkie podpaski), majtki jednorazowe i kosmetyki dla dziecka.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Cytrynowa gratuluję! Dobrze mieć już to za sobą

Ja mam ciągle problem z zalatwieniem sie... Żadnych hemorodiow tam nie widze, ale nieraz boli w srodku...z trzymaniem moczu też mam problem ale to już przed ciaza mialam bo nabawialam sie zapalenia pęcherza parę razy, po porodzie bylo lepiej a teraz znowu chodzę do wc jak w ciazy, co chwila :(
Mnie boli kregoslup w miejscu nakucia, jak mąż mnie masuje to proszę że y dol omijal...

Ja nie narzekalam na opiekę w szpitalu, w domu było ciężej. Też chcialam szybko wyjsc a w domu już nie jest tak łatwo... W szpitalu na każdy dzwonek ktoś był, mleko gotowe, jak mozna było odpocząć, chociaż na kilka godzin brali dziecko...zawsze to trochę snu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Rozpakowana, 23 grudnia. Ale najpierw patologia ciazy bo zle ktg wyszlo. Chyba przypadkowo bo pozniej zawsze juz bylo ok. Ale zatrzymali mnie bo po terminie itp. Porod zaczal sie odejsciem wod. Brak skurczy, wiec wywolywali na maksa. Ostatecznie nie moglam wyprzec dziecka, a skonczyl sie czas przeznaczony na druga faze porodu, wiec lekarz ucisnal mi brzuch i w koncu sie udalo. Synek 4kg, 10/10 pkt. Po porodzie nie moglam podniesc sie przez wiele godzin tak bylam oslabiona. Nadal siedzimy w szpitalu bo maly ma infekcje, chociaz podawano mi regularnie anytbiotyk. Czuje sie nadal slabo, naciecie i szwy to pikus. Mam problem z bolaca koscia ogonowa i hemoroidami. Do tego bol kregoslupa, nogi spuchniete, jak u slonia. Nie wiedzialam ze moje nogi moga tak wygladac... Chce juz do domu bo tutaj to ani odpoczac, ani rytmu dnia wypracowac z dzieckiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Kobitki przepraszam za milcenie, Wszystkiego pieknego po Swietach.

Dalej bujamy sie z zoltaczka, bylismy 4,5 doby pod lampami spadlo do 12,5 i nas wypuscili, w zeszlym tyg. bylo 13,6 i mam nadz.,ze samo spadnie, jak nie to wypozyczymy lampy do domu. Nie am zamiaru drugi raz sie bujac po szpitalu, chyba,ze beda potrzebne jakies badania.

Mi Franus te sporo ulewa, je, ulewa, dalej je i tak potrafi na mnie wiiec godinami, bywaly momenty,ze przez 3 dni przybieral 300 g,ale byl tez jedne taki ze w dwa dni spadl 10g , wtedy gdy trafilismy pod lampy. Z tym ulewaniem to tez moja wina chyba moze za malo Go nosze i czasem odkladam bez odbicia jak przez jakis czas sie nie odbije.

Mi mowili przed porodem,ze Synus bedzie mial 3200 a mial 3100 ;) Jak mial 2 tyg. mial 3250 jakos,a trzy dni pozniej 3550 od tego czasu sie nie wazylismy.

Gratuluje szczesliwym rozpakowanym :))))) Duzo sil, duzo zdrowka dla Was i Maluszkow.

Franus tez zyje jeszcze brzuszkowym rytmem i w nocy buszuje, w dzien spi.

My mielismy problemy po szczepieniach szpitalych i pozniej 5w1 u Córki wiec poki co nie szczepimy wcale, zaczniemy okolo 3,4 mies. zycia, wybiroczo.
W czerwcu lezalysmy 3 dni w szpitalu z jakis wirusem wymiotnym to (nie bylto ani rota ani adenowirus) i lezala z nami mama z chlopcem , ktory na rota by szczepiony i 2 raz juz z rota lezal w szpitalu,a my rota nie widzieismy na oczy.

Rahhel gratuluje :* Wigilia pelna emocji hehe

nitka chyba malo pradopodobne,zeby to byl czop.

Dobrego dnia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Rahhel gratulacje! I zazdroszczę szybkiej akcji, ja to sie trochę nameczylam hehe :p
Ale młody sobie datę wybrał ;)

Ja to w ogole nie mialam czopu sluzowego... Za to teraz mam go bardzo dużo...jestem już 6 i pół tyg po porodzie, mialam już okres, od dwoch tygodni powinno być sucho a mam tyle sluzu że szok, normalnie ciągnące sie gluty :( aż sie zastanawialam czy to możliwe że czop dopiero teraz wychodzi? Bo to nie jest taki jak przed ciaza...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

No to my się meldujemy. Wczoraj wyszliśmy z synkiem z szpitala. Synek zdecydował się dopiero 24.12 przyjść na świat czyli tydzień po terminie.
Ogólnie gdybym nie pomyliła czopu śluzowego z saczeniem wód i nie zgłosiła się do szpitala na obserwacje to zapewne urodziłabym w domu. Mega szybka akcja skurcze w sumie od 23.30 dnia poprzedniego a o 1.20 przyszedł na świat Norbert. Ogólnie mąż zdążył na przecięcie pepowiny ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

U nas męczące skurcze, bolesne :( dużo leżę i wypoczywam. Wątpię że we wtorek po badaniach wypuszczą mnie ze szpitala no ale zobaczymy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

prosze o porade co na prezent dla rocznej dziewczynki (24 odpowiedzi)

witam dziewczyny ide na urodziny do rocznej dziewczynki jestem chrzestna i nie mam pojecia co...

Wózek dziecięcy 3w1 - jakiej firmy i jaki model polecacie? (135 odpowiedzi)

Witam :-) nasze malenstwo przyjdzie na swiat dopiero w sierpniu ale juz zaczynam sie rozglądać za...

gdzie kupic wózki? (34 odpowiedzi)

witajcie poszukuję, hurtowni, sklepów gdzie można kupic wózki w dobrych cenach :) jakie miejsca...