Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Rozpakowane:
18.03 (29.04) klara83 - Córeczki Lena i Julka - Zaspa - CC

*MAJ*

01.05 magda30- synek OSKAREK - ZASPA
01.05 katelajda- synek - Zaspa
02.05 mila
04.05 devil83 - córa - Zaspa
05.05 trzydziestka - córeczka - Redłowo
06.05 enjoy - synek
06.05 moonika - synek Mareczek - Redłowo
07.05 asia87
08.05 Andjaaa
16.05 Ola synek Wejherowo
17.05 gaskaa - Synek
18.05 Hope - córeczka - Kliniczna
18.05 Usiaa - synek Borys - Zaspa
24.05 ja3 - Synek
26.05 Graszka - córeczka Aleksandra -Wejherowo
26.05 Aga Swissmed/Redłowo
27.05 ewwa - córeczka - Swissmed/Zaspa
30.05 Pocahontas - córeczka
31.05 aśku_85 - córeczka - Swissmed/ Redłowo
31.05 Witch_B

*CZERWIEC*

02.06 Luna- Synek - Kliniczna/Swissmed
07.06 justyna1 - synek - Wejherowo
07.06 czerwcowa2014 - córeczka - Wejherowo
08.06 monica88 - Córeczka Martynka - Redłowo
12.06 mamma - synek - Wejherowo
12.06 Beata
13.06 mimmossa - synek - Kliniczna
13.06 Adrienne - Córeczka
17.06 Takaja_84
18.06 aniax - synek
19.06 kamiku - synek
20.06 nusia85 - synek Szymon, Kliniczna
21.06 Laguna_m - wymarzony synuś - Kliniczna
22.06 Rija666 - najprawdopodobniej Kliniczna
22.06 kalitta - córeczka
24.06 GosiekG - córeczka
25.06 kkasita - córeczka/Zaspa
25.06 Mar-chew - synek Gabriel
26.06 styczniówka - Synek
28.06 marketa - córeczka
29.06 Eljotka- córeczka Oleńka
29.06 Niuta - Kliniczna
29.06 dariia

Link do poprzedniego wątku:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-majowo-czerwcowe-2014-14-t532644,1,130.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

A ja po USG jestem :)
Mała wazy ok. 2060 (ksiazkowo 50 centyl). Przepływy ok, wiec od poniedziałku odstawiam acard.
Niestety nie zmierzył blizny po cc, bo nie wiedziałam, ze muszę mieć pełen pecherz :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Wypelnienie to wlokno poliestrowe o wlasciwosciach antyalergicznych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

A wypełniłaś czym te literki ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Dzieki dziewczyny :)
Tak, sama :) troche to trwalo, bo nigdy wczesniej nic z filcu nie szylam, ale z efektu jestem generalnie zadowolona :)) Literki maja wielkosc 15 - 13 cm ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Jak zwykle : mojewypieki.pl :) Robiłam ostatnio i był pychaaaaaaaaa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

kamiku - wow - sama to uszyłaś?! pełen szacun! ja jednak jestem pozbawiona wszelkich talentów ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Kamiku - pięknie :) super to wyglada :)

Macie jakiś przepis na sernik na zimno na serkach homogenizowanych? Ja nigdy nie lubiłam sernika a teraz mam mega ochotę i chyba zrobię na święta - o ile znajdę fajny przepis :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Gosiek, pil sok z zielonej pietruszki - maly peczek natki zmiksuj blenderem razem z jedna obrana cytryna dodajac litr wody i troche cukru.. Pyszny napoj o pieknym zielonym kolorze i dodatkowo jest bogaty w zelazo wit.C, ktora pomaga go przyswajac :)

Pokaze Wam nad czym pracowalam ostatnie 3 dni.. Tylko sznureczek chyba wymienie, bo ten jakis taki gruby mi sie zdaje.. Chce je powiesic na scianie lub na lozeczku :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Devil ja miałam chroniczna anemie przed ciaza to kazali mi jeść ( oprócz rzeczy które wymienilas) zbardzo duzo zielonych warzyw.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

No właśnie, ja przed ciaza zajadalam sie wręcz salami a tez nie chorowałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

co do niedoboru żelaza to odebrałam dzisiaj wyniki i hemoglobinę mam 9,9 :( a to już mega źle :( i chciałam zapytać dziś o to doktorka, ale dzwonili, że muszą wizytę przełożyć na jutro :( niby dzień różnicy nie zrobi, ale będę się martwić na pewno :/

od jutra tylko wątróbka, sok z buraków i pietruszka... :/ jeszcze jakieś pomysły?? :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Gosiek- a ja byłam wczoraj na wizycie u hematologa i m.in. mam zacząć jeść salami, kaszankę żeby wspomóc uzupełnianie niedoboru żelaza w organizmie, podobno zamrożenie wędliny na 3 doby powoduje zabicie ewentualnego zagrożenia, to oczywiście sama wyczytałam, a i podgrzewanie w 60 stopniach przez 20 min;) Generalnie to jakby się chciało słuchać tych wszystkich zakazów i sprawdzać obróbkę każdej zjadanej wędliny to wpadło by się w psychozę przez te 40 tygodni. Ja nie chorowałam nigdy na toksoplazmozę, a nie żyłam jako dziecko w sterylnych warunkach i metką też mnie tata próbował karmić:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Właśnie tez na ten patrzyłam :)

Mam pytanie. W szkole rodzenia powiedzieli nam wczoraj ze źródłem toxoplazmozy moze byc salami. Ale z tego co rozumiem salami wcinane na "surowo" a jeśli jest na pizzy to już chyba jest ok, co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

ja3 - ja kupiłam materac Krzyś firmy HEVEA - jak się bedzie sprawował w praktyce to sie okaże, ale opinie miał bardzo dobre.
Lateks jednolity blok z 10 letnią gwarancją + kokos
3 rodzaje pokrowców do wyboru (Hevea, Medica i AloeVera - do tego ostatniego jest dopłata)

Ja kupowałam w sklepie interjoker:
http://interjoker.pl/materac-dzieciecy-lateksowo-kokosowy-hevea-krzys-60-x-120-cm-medica

(niby do 1 lipca jest klin w prezencie, ale trzeba się dopytać zapewne)

taniej nie widziałam nigdzie,a trochę się naszukałam :) sam konrakt ze sklepem super- zadzownili do mnie tego samego dnia. Kupowałam za pobraniem bo sklepu nie znałam i wszystko w jak najlepszym porządku, także sam sklep polecam :)

Kumpelka kupiła lateks kokos firmy FikiMiki i mówiła, że kokos jakby się jej odkształca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

kokos-lateks (najlepiej jak lateks jest z jednolitego bloku), pianka-kokos-gryka, pianka - kokos czy z tych trzech rodzajów polecacie np. jakiejś konkretnej firmy, producenta, sklep?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Dzięki Luna za przeglad :) trochę mi to wyjaśniło i na pewno sie przyda przy ostatecznym wyborze :)
700 zł za materacyk to niezły kosmos :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Gosiek - gryka utwardza materac piankowy, ale nie tak mocno jak kokos (kokos jest twardszy i jest lepszy dla noworodka), a pianka jest miekka - pianka jest tanim wypelnieniem, ktore moze sie odkształcać (to tak w teorii i w skrócie z tego co czytałam :) wiaodmo, ze pewnie i moze sie nie odksztalcic, ale nie znam sie na tym - pisze tylko co czytalam na necie :) )

Najdrozsza opcja sa materace termoplastyczne (cena ok 700zł)

pozniej wysoce polecane przez specjalstów są materace z jednolitych blokow lateksowych ale to koszt tez rzędu ok 400-500zł zazwyczaj

pozniej są kokos-lateks (najlepiej jak lateks jest z jednolitego bloku)

pozniej pianka-kokos-gryka

pozniej chyba pianka - kokos

a na koncu sama pianka najgorsza niby

to tak w teorii w wielkim skrocie oczywiscie, bo w praktyce to jest roznie :)

mojej siostry cory spaly w lozeczku turystycznym kupe czasu, jedna calej tam spi zreszta i nie kupowala innego materaca :P i obie poki co mają się śweitnie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi. Ilość wód lodowych mam w normie..16 cm..pewnie coś w jednostkach pomyślałam ale wiem że na pewno jest 16cię. Byłam dziś w Gamecie w Gdyni i mają nowy sprzęt. Mały wazy 1600. Mam nadzieję że się obróci do porodu. Co do materacy . . Ją mam ten gryka kokos bo został po starszym ale teraz jak bym kupowała to bym kupiła najzwykleiszy gabkowy - miałam taki u rodziców i przy dziecku w wogóle się nie ugniatal pod jego ciężarem więc taki w zupełności wystarczy aby dziecko zdrowo rosło i kręgosłup był prosty :D.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

A jaka jest różnica dla dziecka czy ta gryka jest czy jej nie ma?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Gdyby któraś wybierała się na zakupy, to w HM do (chyba) 19.04 z kuponem wszystko z działu dziecięcego -20%.
Kupon jest na stronie www.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Dziecko nie mówi (2 ,2 lat) (71 odpowiedzi)

Witam mam synka 2 lata i 2 miesiące i niestety nie mówi czy już pora do logopedy? A jak było u...

Adwokat- rozwód- podział majatku (60 odpowiedzi)

Szukam bardzo dobrego adwokata z trójmiasta, który zajmuję się rozwodami i podziałem majątku....

Co myślicie o imieniu dla dziewczynki Zara? (171 odpowiedzi)

w Słupsku w urzedzie zarejstrowali,najdziwniejsze imiona slyszalam jeszcze alejandro kermit he...