Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Rozpakowane:
18.03 (29.04) klara83 - Córeczki Lena i Julka - Zaspa - CC

*MAJ*

01.05 magda30- synek OSKAREK - ZASPA
01.05 katelajda- synek - Zaspa
02.05 mila
04.05 devil83 - córa - Zaspa
05.05 trzydziestka - córeczka - Redłowo
06.05 enjoy - synek
06.05 moonika - synek Mareczek - Redłowo
07.05 asia87
08.05 Andjaaa
16.05 Ola synek Wejherowo
17.05 gaskaa - Synek
18.05 Hope - córeczka - Kliniczna
18.05 Usiaa - synek Borys - Zaspa
24.05 ja3 - Synek
26.05 Graszka - córeczka Aleksandra -Wejherowo
26.05 Aga Swissmed/Redłowo
27.05 ewwa - córeczka - Swissmed/Zaspa
30.05 Pocahontas - córeczka
31.05 aśku_85 - córeczka - Swissmed/ Redłowo
31.05 Witch_B

*CZERWIEC*

02.06 Luna- Synek - Kliniczna/Swissmed
07.06 justyna1 - synek - Wejherowo
07.06 czerwcowa2014 - córeczka - Wejherowo
08.06 monica88 - Córeczka Martynka - Redłowo
12.06 mamma - synek - Wejherowo
12.06 Beata
13.06 mimmossa - synek - Kliniczna
13.06 Adrienne - Córeczka
17.06 Takaja_84
18.06 aniax - synek
19.06 kamiku - synek
20.06 nusia85 - synek Szymon, Kliniczna
21.06 Laguna_m - wymarzony synuś - Kliniczna
22.06 Rija666 - najprawdopodobniej Kliniczna
22.06 kalitta - córeczka
24.06 GosiekG - córeczka
25.06 kkasita - córeczka/Zaspa
25.06 Mar-chew - synek Gabriel
26.06 styczniówka - Synek
28.06 marketa - córeczka
29.06 Eljotka- córeczka Oleńka
29.06 Niuta - Kliniczna
29.06 dariia

Link do poprzedniego wątku:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-majowo-czerwcowe-2014-14-t532644,1,130.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Jeśli chodzi o materacyki to my kupiliśmy kokos- lateks
Nie sa w cenie kokos-pianka-gryka, ale uważam, że nie są też piekielnie drogie :P
Zapłaciłam 258 zł za materac 140x70 z klinem gratis :P no i ma 10 letnią gwarancję :) więc się pocieszam, że to też nie jest tak źle :P a opinii czytałam dużo.
Tylko, że ja go kupiłam z myślą, że będzie służył lata, bo łóżeczko przerabiamy później na tapczanik więc materac w nim zostanie.

Gryka u nas odpadła - nie dość, ze naczytałam się o robakach w gryce, to jeszcze w tv ostatnio był o tym reportaż więc stwierdziłam, że wolę nie ryzykować. Nie wyobrażam sobie być jedną z tych "szczęsliwych" posiadaczek robali - zmieniam prześcieradło a tam coś się rusza - bleeee! Tj wiem, że są to mniejszościowe przypadki, ale jednak ciągle się zdarzają - w tv mówili, że ok 10-20% - wg mnei jest to dużo i jednak woleliśmy nie ryzykować.

mamma - co do obracania malucha to ponoć różnie - mojej kumpeli córa się późno obróciła i lekarka jej mówiła, że czasem nawet przed samym porodem potrafi fiknąć koziołka. Nie martw się na zapas :) a na poród miednicowy to Zaspa ponoć najlepsza - moja przyjaciółka tam rodziła :) W Wojewódzkim męczą SN i obkręcają, a na Klinicznej musi być mega zaawansowana akcja. Na zaspie ponoć wystarczy, że akcja się zacznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Na pewno nie jedź do wojewódzkiego, bo tam słyszałam od mojego gina, że mogą kazać Ci rodzić naturalnie.
Ale jeszcze maluch ma czas na obrót. Na pewno do 34tc, a wiem, że bywają przypadki, że i później się dziecię obraca.
A ilość wód masz w normie? Bo im mniej wód, tym trudniej się bobasowi obrócić, bo ma mniej miejsca...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

U mojej przyjaciółki syn odwrócił sie 5 dni przed porodem wiec spokojnie :). Ale jesli sie nie odwróci to omijaj szpital Wojewodzki, bo tam każą rodzic sn mimo takiego ułożenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Dziewczyny
własnie dzis mialam kolejne usg - jestem w 31 tyg a dzidziuś jeszcze się nie ułożył głową na dół..
Kiedy powinien być już obrócony?
starszak w tym tyg juz był w pozycji właściwej do porodu a temu się jak na razie nie chce...
w razie w jak by się nie obrócił to gdzie najlepiej jechać do porodu miednicowego?
ma któraś takie ułożenia dziecka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

dziewczyny ja mam dla córek grykę-kokos właśnie. I dla syna teraz też zamówiłam. Ale kiedyś na forum był już temat materacy i ktoś pisał, że w tych właśnie materacach siedzą robale :P
chociaż ja nigdy nie widziałam żadnego żyjątka u nich w łóżku więc jeśli się nie boicie to ja taki materac polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Ja tez mam regulacje w wózku ale i tak sie zastanawiałam nad tym klinem.

Ktoś pytał o materacyk. Ja tez jestem ciekawa bo powoli zabieram sie za zakup lozeczka i materacyka. W sklepie polecali mi jakiś gryka, kokos i coś tam jeszcze le ja sie nie znam wiec nie wiem jaka jest różnica :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

My dla starszego synka wanienke mielismy ze stelazem i super sie sprawdzila. Tej wkladki za to wogole nie uzywalismy, tzn maz nie uzywal, bo to on kapie, wygodniej mu bylo zawsze malego na rece podtrzymywac. Ale wanienke mielismy pozyczona, wiec teraz kupowalismy nowa i maz wybral sobie taka oczywiscie ze stelazem, odplywem, termometrem i jeszcze pojemnikami na plyny :-) Powiedzial, ze to jego zajecie i chce taka, ja tylko kolor wybralam :-)))

Regulacje wysokosci w wozku mamy, ale nawet nie korzystalismy za czesto, bo przeciez takiemu maluszkowi najlzdrowiej jak najdluzej na plasko lezec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

hehe :P a zapewniam cię że jest wygodna :P bo jest szersza od standardowej, więc naprawdę na spokojnie mieści się wszystko :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

kalitta i te pachwiny to nic złego? Mnie wcześniej nie bolała. A wczoraj szłam z młodszą córką po starszą córkę do szkoły i zaczęło tak lać i wiać, że musiałam Baśkę na ręce wsiąść i podbiegnąć ten kawałek. Choć mi nie wolno dźwigać. Ale co miałam zrobić. I wystraszyłam się, że dzisiaj są tego skutki w postaci bólu pachwiny i brzucha na dole. I, że się doigrałam i szyjka mi się skraca... wrrr. Jak ja nienawidzę takiego stresu.. a wizyta dopiero 18 kwietnia..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

aaa racja.. no to wtedy fajne rozwiązanie. To teraz żałuję, że takiej nie wzięłam :P:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Ja po wizycie. Podobno nie mam sie czym martwic. Szyjka ok. A bóle ponoć normalne na tym etapie ciazy. Za tydzień mam wizyte u swojej gin to sie upewnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

ale sama wanienka nie jest droga :P bo też coś koło 40 zł kosztuje :P reszta to cena stojaka niestety :P ja kupowałam stacjonarnie w mama i ja i w sumie to mąż bardziej naciskał na ten stojak, ale ostatecznie nie żałuję, bo naprawdę okazał się wygodny :)

http://allegro.pl/wanienka-anatomiczna-komfort-tega-najtaniej-i4096666378.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

widziałam tę wanienkę. Też się nad nią zastanawiałam. Ale na allegro zamawiałam materac i ten sprzedawca miał również wanienki więc wzięłam taką jaką miał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Ja wanienkę z ikea chcę kupić, bo ona jest od razu antypoślizgowa.

Poprzednio jak mała ciut podrosła, to kładłam ją na takie siedzisko w wanience i było ok. Ale ona akurat kochała kąpiele (i nadal tak jest).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

fajna ta wanienka, tylko cena mi się nie podoba ;P
ja kupilłam wanienkę za 20 i ten leżaczek też za 20 więc efekt jest ten sam, a o ile cena niższa :) i też zawsze tetrówkę kładłam, żeby dzieciaczek się nie ślizgał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Ja chętnie skorzystałabym z sesji jeśli urodzę na tyle wcześnie, żebyś była na chodzie :D

Z tym przewijakiem, to postanowiliśmy jednak zakupić te łóżeczko... I tak musimy je kiedyś kupić, więc kasa nie idzie w błoto. A miejsce na łóżeczko jest cały czas. Kosz już zakupiony mam, ale musiałam. Uważam go za fanaberię i niepotrzebny wydatek, ale na 2 pokojach z 2 dzieci jakoś nie wymyśliłam lepszego sposobu na spokojne spędzanie wieczorów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Dziewczyny a przewijać dzieciaczka na łóżku, ale w pozycji siedzącej?? tzn kładziesz dziecko przed sobą i siadasz normalnie na łóżko. Dziecko jest mniej więcej na tej samej wysokości co byście stały przed łóżeczkiem i trzymały maluszka na przewijaku na łóżeczku. Sama tak nie raz przewijałam (pomimo tego, że miałam normalny przewijak) i było wygodnie na tyle, że nigdy kręgosłupa przy tej czynności nie odczułam. A to też jest jakieś rozwiązanie, jak nie ma wygodniejszego wyjścia.
Chociaż też się tak zastanawiam czy w przypadku ewwy jest sens bawić się w kilkumiesięczne rozwiązanie typu kosz (no chyba, ze już kosz posiada)?? bo skoro i tak dzieciaczek od razu będzie w pokoju z siostrą a prędzej czy później i tak będzie trzeba przełożyć do łóżeczka, to znaczy, że miejsce w pokoju na ten mebel musi się znaleźć. To czy nie lepiej wstawić łóżeczko od razu??? Bo co innego jak maluszek ma być na początku w sypialni, gdzie nie ma miejsca na łóżeczko, a po tych kilku miesiącach miałoby być przeniesione do drugiego pokoju, ale w takiej sytuacji??? My też chcieliśmy kołyskę, ale stwierdziłam, że skoro łóżeczko wejdzie, to nie będę się bawić w generowanie niepotrzebnych kosztów (chociaż to ostatnia szansa na matczyne fanaberie)

Ja tam śpię w różnych pozycjach :) na lewym boku najczęściej, ale nie stronię od prawego, ani od pleców (tu najrzadziej z racji bólu krzyża). Z Bartim też tak spałam i nie było problemów. Przecież nie sposób jest leżeć/spać ileś tam godzin w jednej pozycji...

Wanienkę też mamy po starszym i wtedy kupiliśmy już wyprofilowaną (w sensie ta dodatkowa foczka już w wanience) i stelaż do tego, także ogólnie super rozwiązanie. Zawsze jeszcze kładłam pieluszkę, więc w ogóle git :) taką http://allegro.pl/tega-wanienka-anatomiczna-komfort-stelaz-odplyw-i4121226530.html Mega wygodna :)

Witam nową mamusię :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Witam,
My stojaka nie uzywalismy, zawsze stawialismy waniennkę na łożko w salonie, rozkładalismy pod nią tylko jakąś ceratkę. Ale wydaje mi się, że stojak to nie głupia sprawa...mnie bolał kręgosłup po porodzie i miałam problemy ze schylaniem, na szczęscie mąż przejąl ten obowiązek...sama nie dałabym rady.

Mam do Was też pytanko: ponieważ szkolę się cały czas w fotografii dziecięcej i noworodkowej...potrzebuje trochę popraktykować swoją wiedzę. Czy byłaby któraś z Was chętna na darmową sesję noworodkową (najlepiej żeby dzieciątko było do 2-3 tygodni po urodzeniu). Na taką sesję przyjechałabym do Was ze swoim sprzętem, posiadam też akcesoria typu ubranka, koszyczki kocyki itp. oraz tła. Jestem skłonna wykonać do 3 takich darmowych sesji najlepiej w maju, w czerwcu nie wiem jak będę funkcjonowała z moim brzucholcem. Jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana to zapraszam na priv:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Nie ma to jak wsparcie teściowej :), wiadomo każdy myśli i robi po swojemu.

Ja mam wanienkę bez stojaka, ale już wcześniej zadeklarowałam, że oddam małej królewnie swoją toaletkę, tam będziemy ją przewijać i stawiać wanienkę do kąpieli, a później jak już maluch podrośnie to i tak będziemy wstawiać wanienkę do wanny, sypialnie mamy już tak zastawioną, że nie ma opcji, żeby coś jeszcze tam dostawiać.

Ja dzisiaj przeżyłam skurcze nocne w podbrzuszu, były takie, że po drugim wyciągnęłam telefon i sprawdziłam godzinę, żeby liczyć czas, na szczęście po zmianie pozycji ustąpiły. Podejrzewam, że to te przepowiadające, tylko chyba trochę na nie za szybko....
Moja kotka przybiegła odbierać nocny poród, po drugim skurczu siedziała mi już na biodrze :), normalnie czuła, że coś się dzieje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Mnie obie pachwiny bola i to juz od dluzszego czasu.. chwilami zdarzaja sie przerwy, ale generalnie jest to ciagly bol ktory odczuwam stojac, czy chodzac. Jak leze jest ok :)

Styczniowka, Ewwa, jeszcze cos takiego mi przychodzi do glowy: http://www.emaluch.com/esklep/pl/p/ADBOR-przewijak-praktyczny,-skladany-z-licznymi-kieszeniami/375
latwo zlozyc i wtedy nie zajmuje duzo miejsca..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jaki wózek lepiej (26 odpowiedzi)

Podoba mi się taki...

nie chcę nosić rękawiczek- co zrobić (22 odpowiedzi)

dziewczyny, moja córka uparła się i nie chce nosić rekawiczek. Na dworzu mróz, rączki czerwone,...

księgowa?? czy warto? (40 odpowiedzi)

post dotyczył będzie pracy.. a właściwie jej zmiany...obecnie pracuję jako powiedzmy pracownik...